İçeriğe git

Resim
- - - - -

Pele vs. MAradona / Messi vs Neymar

• Please log in to reply
51 replies to this topic

#21 piccola

piccola

Senior Member

• Members
  • 1.269 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Nisan 2012 - 11:05 ÖS

Cevap : Pele vs. MAradona / Messi vs Neymar 10 sene içinde ne maradona ne pele kalýr, þu ortaya konulan tek argüman olan dünya kupasýnýn alýnmasýyla.

#22 Sovereign

Sovereign

Utanmaz Adam

• SIT
  • 10.489 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Nisan 2012 - 11:09 ÖS

Cevap : Pele vs. MAradona / Messi vs Neymar Ýyi de güzel kardeþim, Maradona kadar materyal izlemiþ misindir?En fazla 2-3 maçýný seyretmiþsindir tam olarak. Bu adamýn oynadýðý zaman futbolun böyle olmasý onun suçu deðildir. Bu herifin tekme tokat durdurulmaya çalýþýldýðý birsürü görüntü hafýzamda, hatta Brezilya Ligi'nde dayak atýyorlardý resmen seyrettiðim birkaç görüntüde. Buna raðmen adam takýr takýr saydýrýyordu heryerde. Pele'yi eksik kýlan Avrupa'ya gelmemesi bence. Buna karþýn oynadýðý Santos, Avrupa takýmlarýný ipe dizmiþ bir takýmdý ozamanlar. Bir de olaya burdan bakmak lazým.

#23 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 16.942 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Nisan 2012 - 11:15 ÖS

Cevap : Pele vs. MAradona / Messi vs Neymar Pele kötüdür çýkarýlmasýn kesinlikle dediðim gibi kýstas ben olamam ki bu konuda çokta fifi olacak bir yorum yaptýðým aþikardýr. evet objektif deðil taraflýyýmdýr. Napolide izlediðimden beri o sadece aþktýr "Maradona". Pele için, Bir kaç hareket demedim diyemem zaten diyorum ya yeteneklidir ama en iyi deðildir. Sovereign, önceki mesajda dediðin çok doðru kendi zamaný içinde deðerlendirilmeli. Ýkisini de bir teraziye koyunca Maradona zamanýndaki futbolu göz ardý etmemek gerektiði kanaatindeyim. Pele'nin konuþmasý zaten politik. Brezilyanýn gündemden düþmeyen bir memleket olmasý için elinden geleni yapýyor, bunu en iyi yaptýklarý þey olan futbolla yapmasý da gayet normal. Kulüp kutlamasýnda baþka ne söylesin, gelecek hamlesinin kýyasý Ganso falan olursa þaþýrmam.

#24 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.887 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Nisan 2012 - 11:25 ÖS

Cevap : Pele vs. MAradona / Messi vs Neymar Pele nin yapip maradona nin yapamayacagi cok az sey var bence..Maradona cok daha komple bir adam. Pele nin efsaneligi biraz da o donemin Brezilya hegamonyasindan kaynaklaniyor. 17 yasinda dunya kupasinda oynamasi vesaire hep abartilmis seyler bence. Bana kalsa Cruyff falan ok daha buyuktur. Hatta biraz daha abartayim bana gore George Best in bile gerisindedir Pele..

#25 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 16.942 mesaj

Yayınlanma tarihi 12 Nisan 2012 - 12:09 ÖÖ

Cevap : Pele vs. MAradona / Messi vs Neymar Bu arada pele denen zevatýn terbiyesizliklerinden birisi de, Real Madrid formasýyla 136. maçýnda 138 gol atan ronaldo'dan hiç bahsetmeyiþidir.

#26 osmanhy

osmanhy

Junior Member

• Members
  • 10.821 mesaj

Yayınlanma tarihi 12 Nisan 2012 - 03:43 ÖÖ

Cevap : Pele vs. MAradona / Messi vs Neymar

Osman sen de kusura bakma... Benim de ters zamanima denk geldi. Azicik abartmisim. Sorry

Ulan varsa son zamanlarda okuduðum en 2 delikanlý mesaj...Özellikle osman öyle bir yerde özürü dilemiþsin ki, þapka çýkardým..Karþýlýðýnda da Özgür feci incelikle cevap vermiþ ya..Hakketen özlemiþim bu tür delikanlýlýklarý...Helal olsun yaw...

Ikinizede tesekkur ederim :)

Bu arada bende Maradonayi severim ama asla bir Hagi degil :)

#27 vurgun1905

vurgun1905

Senior Member

• Members
  • 1.105 mesaj

Yayınlanma tarihi 12 Nisan 2012 - 04:49 ÖS

Cevap : Pele vs. MAradona / Messi vs Neymar Maradona Pele'den büyük oldugu gibi, Ronaldo'da Neymar'dan büyüktür. Messi ile Neymar kýyasýna ise hiç girmem. Ayrýca iflah olmaz bir CR7 ve Neymar hayraný oldugumu da belirteyim.Fakat hala kýyas kabul etmez Messi. Neymar büyük bir yetenek,Avrupaya bekliyoruz kendisini.Bi geligeliver :) Neymar Barca hayraný ve oynamak istedigi takýmda Barca. Messi Neymar harbi süper olur.

#28 LuisFigo

LuisFigo

Senior Member

• SIT
  • 18.415 mesaj

Yayınlanma tarihi 12 Nisan 2012 - 09:57 ÖS

Cevap : Pele vs. MAradona / Messi vs Neymar Real'i tutmama raðmen Messi denen yaratýðý hayranlýkla izliyorum. Tek eksiði dünya þampiyonluðu. Onu da kazanýrsa gelmiþ geçmiþ en iyi futbolcu olur.

#29 Namelessonegs

Namelessonegs

Aslan

• SIT
  • 35.866 mesaj

Yayınlanma tarihi 12 Nisan 2012 - 10:22 ÖS

Cevap : Pele vs. MAradona / Messi vs Neymar Westham kardesim son postundan oturu +1905 rep :D Sarp vs Barýs / Batdal vs Sabri Reyiz :)

#30 winner

winner

Senior Member

• SIT
  • 2.228 mesaj

Yayınlanma tarihi 12 Nisan 2012 - 10:28 ÖS

Cevap : Pele vs. MAradona / Messi vs Neymar Pele ne içiyorsa ben de ondan istiyorum :)))

#31 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 23.610 mesaj

Yayınlanma tarihi 13 Nisan 2012 - 10:18 ÖÖ

Cevap : Pele vs. MAradona / Messi vs Neymar , ''Neymar'ýn, dünyanýn en iyi futbolcusu olduðunu söyleyebilirsiniz. Ancak, Messi'nin bir baþka gezegenden olduðunu kabul ederseniz''.. Maradona.. þarjlý ile sýkmýþ maradona..O vidayý Pele elle açamaz :)

#32 Cem Bom

Cem Bom

Senior Member

• Members
  • 3.459 mesaj
  • LocationISTANBUL

Yayınlanma tarihi 13 Nisan 2012 - 10:23 ÖÖ

Cevap : Pele vs. MAradona / Messi vs Neymar Ben çocukken herkes Pele derdi, uyuz olurdum. Pele zamanýnýn futbol efsanesi, Maradona tüm zamanlarýn futbol tanrýsý.

#33 Namelessonegs

Namelessonegs

Aslan

• SIT
  • 35.866 mesaj

Yayınlanma tarihi 13 Nisan 2012 - 10:32 ÖÖ

#
Giriþ: May 2005
Ben çocukken herkes Pele derdi, uyuz olurdum.

Pele zamanýnýn futbol efsanesi, Maradona tüm zamanlarýn futbol tanrýsý.

Onlarý da Messi yarattý,simdi de sahaya indi :D

#34 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 23.610 mesaj

Yayınlanma tarihi 13 Nisan 2012 - 10:38 ÖÖ

Cevap : Pele vs. MAradona / Messi vs Neymar Maradona sadece futbolcu deðildir..Fenomendir..Ýleri endüstri ülkelerinin ürettiði bir adam olmaktan öte kýsa çöpün uzundan intikamý gibidir..Ýngilizleri maymun ederken insanlarýn hissettikleri maradonayý özel yapar..Barca altyapýsýnýn güzide bir çiçeði deðil.. Maradona baþkadýr..

#35 ELVIS

ELVIS

Senior Member

• Members
  • 2.573 mesaj

Yayınlanma tarihi 13 Nisan 2012 - 11:14 ÖÖ

"Büyük" olmak icin dünya sampiyonu olmanin sart oldugunu sanmiyorum.
O eskidendi.
Dünya sampiyonasini tüm dünya televizyonlari verdigi icin cok kisi izliyordu.
Simdi istedigin zaman istedigin futbolcunun macini seyretme imkanin var.

Pele'yi izleyemedim.
Sonradan tam olarak izledigim tek maci 1970 de Italya (Meksikadaki dünya kupasi) maci.
Bir kac tane de Amerikada Cosmas'da (Bizim kaleci Yasin ile) oynadigi macin özeti.
Eklenmiş Resim
Söyle "Ne hareketti ama, ne pasti, ne goldü....... " diyecek hic bir hareketini hatirlamiyorum.
Bizim Büyük Mehmet'in calimlari daha etkiliydi :)
Gerci o zamanlar artik yasi da 35i gecmisti, o dönem 30undan sonra top oynayan cok az futbolcu vardi.

8QEmnP48PEc

Simdiye kadar izledigim en iyi futbolcu Maradona.
Cenesi de ayaklarindan asagi kalmazdi, hep gündemdeydi :)

#36 cozker

cozker

Member

• Members
  • 9.251 mesaj

Yayınlanma tarihi 13 Nisan 2012 - 12:22 ÖS

Pele'yi izleyemedim.
Sonradan tam olarak izledigim tek maci 1970 de Italya (Meksikadaki dünya kupasi) maci.
Bir kac tane de Amerikada Cosmas'da (Bizim kaleci Yasin ile) oynadigi macin özeti.

Söyle "Ne hareketti ama, ne pasti, ne goldü....... " diyecek hic bir hareketini hatirlamiyorum.
Bizim Büyük Mehmet'in calimlari daha etkiliydi :)

Aynen katýlýyorum buna.. Eski dünya kupasý özetlerini falan ezberlemiþimdir nerdeyse.. Pele'nin 17 yaþýnda Ýsveç'e attýðý gol dýþýnda öyle hafýzama kazýnan bir hareketini hatýrlamam.. Youtube'da falan vardýr özetleri, insaný öyle çok etkisi altýnda býramýyor.. Hadi Maradona'yý geçtim mesela bir Zidane, Laudrup, Romario, Brezilyalý Ronaldo, Zico'nun çok daha fantastik akýlda kalýcý golleri ve hareketleri vardýr.. Elbette büyük bir efsanedir Pele ama bencede sanki biraz abartýlýyormuþ gibi geliyor..

#37 Patriot

Patriot

Senior Member

• SIT
  • 12.840 mesaj

Yayınlanma tarihi 13 Nisan 2012 - 12:49 ÖS

Cevap : Pele vs. MAradona / Messi vs Neymar Maradona tartisilmaz ya. O dandik arjantin takimina italyada final oynatmasi bile basli basina bir mucizedir.. keza meksikada oynadigi dunya kupasi.. etrafinda xaviler iniestalar felan yoktu.. keza napoli de oynarken zengin kuzey takimlarina kafa tuttular yillarca.. Barca da da basarili olabilirdi ama oradan resmen kacti, kacmasa omur boyu tekerlekli sandalyede yasardi.. biryerlerden bulup maradonanin barca formasi ile oynadigi son Bilbao macini izleyin.. boyle bir vahset hic bir futbolcuya yapilmamistir.. esasinda birazda bu yuzden Barcaya gicigim vardir.. zamaninda Maradonaya sahip cikmamislar.. Konuya donecek olursak.. Messi mi Maradona mi ? (pele yi mumkun degil bu ikisiyle kiyaslayamazsin)..su an icin hala uzak ara Maradona cunku o ustun yetenekleri haricinde liderdi ama messinin onunde daha bi 7-8 yil var o zamana kadar belki bi sekilde fikrimi degistirebilirim ama Maradona benim icin bir Efsane.. ilk goz agrimiz ondan vazgecmemiz mumkin degil..

#38 InSoMNiAsTaN

InSoMNiAsTaN

Senior Member

• SIT
  • 5.280 mesaj
  • LocationAtasehir - Istanbul

Yayınlanma tarihi 13 Nisan 2012 - 12:50 ÖS

Cevap : Pele vs. MAradona / Messi vs Neymar Pele'yi izleyememiþ olduðumuzdan dolayýdýr ki Maradona'yý üstün görmemiz normal. Ben de Maradona'dan gerisi yalan diyenlerdenim. Ama Pele'nin abartýlýyor olmasý konusuna katýlmýyorum. 50 senedir en iyilerden biri olarak söylenen biri için, kendisini izleyen nesilin izlemeyenlere göre çok azaldýðý düþünülürse, hala günümüzde dahi "en iyi o" diyenlerin olmasý bu, abartma konusunun cevabýdýr bence. Her ikisini canlý olarak en çok seyredenlerden olup da Pele cevabý veren en hatýrý sayýlýr isim Halit Kývanç bu arada. Yanýlmýyorsam tabi....Messi ve öbür delikanlý konusuna hiç girmiyorum.

#39 Gokayy

Gokayy

Senior Member

• Members
  • 936 mesaj

Yayınlanma tarihi 13 Nisan 2012 - 02:42 ÖS

Cevap : Pele vs. MAradona / Messi vs Neymar Cristiano Ronaldo> Messi>Neymar Maradona>Pele Edit: Arda koyar o ayrý.. :)

#40 Sovereign

Sovereign

Utanmaz Adam

• SIT
  • 10.489 mesaj

Yayınlanma tarihi 13 Nisan 2012 - 07:00 ÖS

Cevap : Pele vs. MAradona / Messi vs Neymar Yapmayýn agalar.. Pele'yi çýrak çýkardýnýz, göze batmayan hareketler falan olmuyor..:) Futbolun akýþýný deðiþtiren adamlardan biridir. Dediðim gibi net bir yargým yok hangisinin iyi olduðuna dair, lakin bu adam efsanedir yahu.. BW2Rwpqwh1U Koy Barcelona'nýn forvetine 50 gol atsýn, o derece..:D

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye