İçeriğe git

Resim
- - - - -

Pele vs. MAradona / Messi vs Neymar

• Please log in to reply
51 replies to this topic

#1 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.887 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Nisan 2012 - 02:26 ÖS

Pele Saygý duyulan ilah bir topçu. en azýndan öyleydi..Ama son dönemde bunadýðýndan olsa gerek saçmalayýp duruyor. KAfayý MAradona ve Messi'ye takmýþ. Bugünkü saçmalama hakkýný "Messi benim ayarýma gelebilmek için önce Neymar'ý geçsin" þeklindeki demeç ile kullanmýþ. Kendisine "BUYUR???" diyorum. MAradona "Pele, yanlýþ ilacý alýyor. Sabah almasý gereken ilacý akþam, akþam almasý gereken ilacý sabah yutuyor. Ne dediðini bilmiyor" diyerek gerekli ayarý vermiþti... Pele mi Maradona mý?----> Sabaha kadar Maradona Messi mi Neymar mý? -----> Komik olmayýn :)

#2 bellrock

bellrock

Senior Member

• Banned
  • 3.571 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Nisan 2012 - 02:28 ÖS

Cevap : Pele vs. MAradona / Messi vs Neymar dünyanýn en iyi üç futbolcusu; 1-Diego 2-Armando 3-Maradona gerisini istediðiniz gibi yazabilirsiniz.

#3 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.887 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Nisan 2012 - 02:29 ÖS

Cevap : Pele vs. MAradona / Messi vs Neymar

dünyanýn en iyi üç futbolcusu;
1-Diego
2-Armando
3-Maradona

gerisini istediðiniz gibi yazabilirsiniz.

:D Az ama öz konuþuyorsun.

#4 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Members
  • 23.375 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Nisan 2012 - 02:30 ÖS

Cevap : Pele vs. MAradona / Messi vs Neymar Zeka geriliði olmadýðýna göre o da biliyor neyin ne olduðunu.Ancak ülke futbolunu bir þekilde rekabette tutmaya çalýþýyor..Brezilye bireysel yetenek bazýnda karakter deðiþtirdi.Ronaldinhodan buyana büyük yýldýzlar çýkartamýyorlar..Neymara cila yapmalarýnýn sebebi bu bence..

#5 fermion

fermion

Senior Member

• Members
  • 3.162 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Nisan 2012 - 04:26 ÖS

Cevap : Pele vs. MAradona / Messi vs Neymar serdar özkan'a yeterli sans verilseydi bir neymar olabilirdi...

#6 Patriot

Patriot

Senior Member

• SIT
  • 12.756 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Nisan 2012 - 04:37 ÖS

serdar özkan'a yeterli sans verilseydi bir neymar olabilirdi...

:lol2:

#7 osmanhy

osmanhy

Junior Member

• Members
  • 10.821 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Nisan 2012 - 04:53 ÖS

Cevap : Pele vs. MAradona / Messi vs Neymar Pele'ye bu kadar az deger vermeni komik buluyorum cunku onu hiç seyretmedin herhalde. NBA tarihin en iyi oyuncusu MJ olarak kabulleniyor ama Bill Russeli seyreden bazý insanlar onu daha büyük kabul ediyor...veya en azinla sabah kadar MJ demiyorlar. Ayrica disiplin ve istatistilere bakarsak, Pele daha üstün bir oyuncudu ve daha çok dünya kupasý kazandý

#8 Ali

Ali

Senior Member

• Members
  • 11.060 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Nisan 2012 - 04:57 ÖS

Cevap : Pele vs. MAradona / Messi vs Neymar Yahu Alex niye yok, gelmis gecmis en büyük brezilyaliyi unutmusunuz. Adama haksizlik yapmayin. Pele ve Maradona da kim? :) Pele ve Maradona arasinda aslinda bir tercih yapmak istemiyorum. Türkiyede yaygin olan Hagi mi Alex mi tartismasi gibi birsey, ayni bu iki adami karsilastirmak gibi Pele ve Maradonayi da karsilastirmak mantikli degil. Degisik zamanlarin adamlari ve stil olarak bile farklilar. Yanliz illaki biri daha öne cikmali ise, o zaman her ikisinide süper futbolcular olarak görsemde, ortadaki bir gercegi göz ardi etmemek lazim. Eskidende öyleydi bugünde halen öyle, Avrupada top oynamayan adam "lokal" hero bile olsa benim gözümde kirik puan aliyor, Pele maalesef kariyeri boyunca brezilya disina cikmadi (36sindan sonra dandik Cosmos New York maceralarini saymiyorum ;)), daha dogrusu cikarmadilar. Sirf bu sebebden dolayi Maradona Neapelde bile ne yapabilecegini gösterdi, Neapel Maradona olmasa hayata o basarilari yakalayamazdi (o zamanlar Italya ligi Avrupada bir numaraydi), bu detay yüzünden bence mantiken Maradona daha önde olabilir. Ama ikisini karsilastirmak aslinda gereksiz. Brezilya ligi ve avrupayi karsilastirmak sanki premier leaque ve spor toto sike ligini karsilastirmak gibi birsey. Sirf bu sebebden dolayi Pele az da olsa Maradonanin arkasindadir, ama öyle yada böyle tarihdir! Ama Messi ile Neymar arsinda benim icin net Messi derim :)

#9 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.887 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Nisan 2012 - 05:17 ÖS

Cevap : Pele vs. MAradona / Messi vs Neymar Sabaha kadar derken eksik olmus. Bu yuzyilin son sabahina kadar diyecektim. Basketbolda Jordan, futbolda maradona. Kendi fikrimizi yaziyoruz. Komik olan neymis? Sonra kotu konusunca biz kotu oluyoruz. Boyle saldirgan mesaja karsi ne yazayim? Bence Pele buyuk der gecersin. Sanane benim kimi buyuk gordugumden veyahut Komik olup olmadigimdan? NOT. Adminler bi zahmet siliversin bu kodumun topigini.. Turk toplumu olarak messi-neymar, maradona pele konusunu konusmaya henuz hazir degiliz.

#10 osmanhy

osmanhy

Junior Member

• Members
  • 10.821 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Nisan 2012 - 06:39 ÖS

Cevap : Pele vs. MAradona / Messi vs Neymar Özür dilerim osvaldo. Kötü bir amaçla 'komik' lafýný kullanmadým, ama reaksyonunu anlýyorum; bundan sonra daha dikkatli olurum

#11 zidane38

zidane38

Senior Member

• Members
  • 14.181 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Nisan 2012 - 06:42 ÖS

Cevap : Pele vs. MAradona / Messi vs Neymar Neymar ne ya. Neymar-Elmander kýyaslamasý yapsalar bile Neymar'ý tercih etmem :) Diðer türlü Maradona - Pele kýsmýnda ikisini de canlý izleyemedim. Tabi Maradona'nýn daha çok görüntüsünü gördük.O yüzden Maradona derim.

#12 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.887 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Nisan 2012 - 07:10 ÖS

Özür dilerim osvaldo. Kötü bir amaçla 'komik' lafýný kullanmadým, ama reaksyonunu anlýyorum; bundan sonra daha dikkatli olurum

Osman sen de kusura bakma... Benim de ters zamanima denk geldi. Azicik abartmisim. Sorry

#13 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.887 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Nisan 2012 - 07:16 ÖS

Cevap : Pele vs. MAradona / Messi vs Neymar Bu arada pele nin full izledigim tek maci var o da meshur italya maci ( tabi ki canli izlmedim). Maradona yi dha onde gormemin 2 nedeni var. Birincisi modern futbol doneminin oyuncusu olmasi. Pele donemindeki futbol anlayisi daha cok soytarilik uzerine kurulu. Oyunun defansif yonu hic yok. Maradona cok sert top oynanan, fizik mucadelenin gunumuzden bile fazla oldugu, sertlige her turlu primin tanindigi bir donemde oynadi.. Ýkinci sebep te maradona nin Napoliyi, 86 da arjantin i sampiyon yapmasi. 90 da siradan takim havasindaki Arjantin i tek basina finale tasimasini gordu bu gozler.. Messi de dhil bu derece oyuna etki eden baska pyuncu gormedim desem yeridir.

#14 ToTeM MiRaÇ

ToTeM MiRaÇ

Senior Member

• Members
  • 8.175 mesaj
  • LocationAnkara

Yayınlanma tarihi 11 Nisan 2012 - 09:17 ÖS

Özür dilerim osvaldo. Kötü bir amaçla 'komik' lafýný kullanmadým, ama reaksyonunu anlýyorum; bundan sonra daha dikkatli olurum

Osman sen de kusura bakma... Benim de ters zamanima denk geldi. Azicik abartmisim. Sorry

Ulan varsa son zamanlarda okuduðum en 2 delikanlý mesaj...Özellikle osman öyle bir yerde özürü dilemiþsin ki, þapka çýkardým..Karþýlýðýnda da Özgür feci incelikle cevap vermiþ ya..Hakketen özlemiþim bu tür delikanlýlýklarý...Helal olsun yaw...

#15 cozker

cozker

Member

• Members
  • 9.151 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Nisan 2012 - 09:21 ÖS

Cevap : Pele vs. MAradona / Messi vs Neymar Pele'nin doðrudüzgün izleyebildiðimiz maç özetleri dünya kupasý maçlarýdýr.. Fantastik bir Brezilya takýmýnýn 10 numarasý.. Garrincha'sýndan, Jairzihno, Rivelino, Carlos Alberto, Tostao gibi o dönemler diðer takýmlardan fersah fersah önde bir takýmýn oyuncusuymuþ.. Ayrýca Osvaldo'nun dediði gibi öyle pek savunma falan yapýlmayan yýllar.. 2-3-5 gibi absürt taktiklerle oynarmýþ takýmlar.. O yüzden ben Pele'yi hiçbir zaman futbolun zirvesinde bir isim olarak düþünmemiþimdir.. En azýndan þu son 20-30 yýlýn yýldýzlarýyla kýyaslamam Pele'yi. Pele asla sertlikle karþýlaþmadý, Brezilya ligi bugün bile son derece yumuþak bir ligdir ki o yýllar kimbilir nasýldýr.. Ayrýca o yýllar yaþayan Brezilyalýlar için Garrincha bile Pele'nin üzerindedir. Eðer Messi Arjantin milli takýmýný dünya þampiyonluðuna taþýyabilirse Maradona'yla ciddi ciddi kýyaslanýr herhalde.. Pele ise gitsin kendini Neymar'la kýyaslasýn..

#16 hsukur111

hsukur111

Senior Member

• Members
  • 2.810 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Nisan 2012 - 10:42 ÖS

Cevap : Pele vs. MAradona / Messi vs Neymar Futbolcu isimlerine katýlmýyorum. Pele&Maradona futbolun en büyük 2 efsanesidir. Messi yi bunlarla kýyaslayana kadar bi sürü futbolcu var daha. Cruyff var. Eusebio var Beckenbauer var Gerd Müller var Puscas var Boby Charlton var, varoðlu var. 20 sene sonra Messi, yukarda saydýklarýmýn yarýsý kadar hatýrlansýn bravo. Oynadýðý takýmýn önüne geçipte biþiler yapmadýðý sürece. Dünya Kupasýnda gören yok adamý daha.

#17 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.887 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Nisan 2012 - 10:55 ÖS

Cevap : Pele vs. MAradona / Messi vs Neymar Yanlis anlama olmasin neymar ve messi yi Pele ve Maradona tartistiklari icin buraya koydum. Yoksa ikisi de efsane falan degil henuz..

#18 Sovereign

Sovereign

Utanmaz Adam

• SIT
  • 10.489 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Nisan 2012 - 11:00 ÖS

Cevap : Pele vs. MAradona / Messi vs Neymar Her devri kendi içinde deðerlendirmek lazým bence.. Futbol anlayýþý geliþtiði gibi, futbolcunun fizik kalitesi, yediði içtiði bile deðiþiyor gün geçtikçe. O yüzden hangisi büyük bilemiyorum. Maradona'yý seyredebildiðimiz için büyüklüðüne þahit olduk, Pele'yi 3-5 görüntüsünden biliyoruz. O bakýmdan kesin bir yargým yok bu konuda..

#19 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 16.723 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Nisan 2012 - 11:02 ÖS

Cevap : Pele vs. MAradona / Messi vs Neymar Ben büyüklerim kadar hakim deðilim belki konuya, lakin Pele oynadýðýnda kaç tane kaleci kaç tane defans vardý sayýlý , Maradona oynadýðýnda dünya futbolu neredeydi. Dünya futbolun ne olduðunu ne kadar estetik oynanabileceðini Brezilyadan öðrenmiþ olabilir ama bu hiç bir zaman Peleyi en iyi yapmaz. En iyi neye göre en iyidir ? En çok kupa mý? En çok gol mü? karakter mi? ne yani kýstas nedir ? Bence en iyi her zaman gönülleri fethedendir. Avrupa futbolunda istikrar göstermiþ adam tabiki de daha iyidir. Turnuvadan turnuvaya seçmece kanatlarýn orta sahalarýn oynadýðý Brezilya milli takýmýnda çatýr çatýr gol atan Pele yerine kçýný yýrta yýrta sahayý boydan boya geçen Maradona, uzatmalarda kupa getiren Kempes benim tercihimdir. 1000 gol deðil 2000 gol olsa çok yetenekli diyebilirim ama en iyi asla demem. Karakterinin önüne geçmiþ yetenek zaten yetersizliðin iþaretidir. Pele en iyi diyenler Fenerbahçenin de en büyük olduðunu kabul etmek zorunda kalýrlar bence. (hah iþte o kadar saçma pele en iyi demek !"bence"!) *oh be bütün kinimi kustum peleye (((:

#20 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.887 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Nisan 2012 - 11:03 ÖS

Cevap : Pele vs. MAradona / Messi vs Neymar Pele nin 3-5 goruntusunden fazlasini gormusuzdur.. O kadar da degil. En azindan herifin ne oldugunu anlayabilecek kadar goruntu izlemistir herkes..

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye