Jump to content

Photo
- - - - -

03 Nisan 2001 Galatasaray:3 - R.Madrid:2

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
8 replies to this topic

#1 Sovereign

Sovereign

Utanmaz Adam

• SIT
  • 10,489 posts

Posted 03 April 2012 - 06:41 PM

http://www.dailymoti...en-by-tnt_sport

11 sene önce bugün..

Ah ulan 4. gol de sayýlaydý..

#2 cozker

cozker

Member

• Members
  • 9,776 posts

Posted 03 April 2012 - 07:31 PM

Cevap : 03 Nisan 2001 Galatasaray:3 - R.Madrid:2 Oradaydým :). Devre arasýnda herkeste durumu kabullenmiþlik hakimdi.. "Ulan koskoca Real Madrid'i 2 kere üstüste yenecek deðildik ya, saðlýk olsun napalým" Ama 2. yarý bir baþladýk ki, Fatih Akyel ve Hasan Þaþ önderliðinde bence tarihimizin en unutulmaz maçlarýndan biridir o.. Sonunda elenmiþ olsak bile.. O dönem dünyanýn belkide en iyi takýmý resmen aciz durumlarda kalmýþ, hani 10 dk daha olsa rahatlýkla 5-2 falan bitecekti o maç.. Son saniyelerdeki tezahurat ise o yýllar yaþadýklarýmýzýn özetiydi adeta; "iþte böyle her sene böyle Real'e de böyle koyarlar aman"...

#3 villain

villain

Senior Member

• Members
  • 2,127 posts

Posted 03 April 2012 - 09:38 PM

Cevap : 03 Nisan 2001 Galatasaray:3 - R.Madrid:2

Oradaydým .

Ben de oradaydým, hasta Galatasaray'lý bir arkadaþým hayatýnda ilk defa o maç için Ýzmir'den gelmiþti. Harbiden devre arasý neredeyse çýt çýkmýyordu tribünlerden herkes acaip bozuktu. Benim Ýzmir'den gelen arkadaþým durdu durdu "olm asmayýn suratýnýzý görün bak bu maçý 3-2 alacaz" dedi. 4-5 kiþiydik herkes tek bir aðýzdýn "ha sittir lannnn" çekmiþti :D

Yanlýþ hatýrlamýyorsam o kadar sevinip o kadar zýplamýþtýk ki ýþýklarýn bir kýsmý sönmüþ maç 5 dakika falan duraklamýþtý. Ýkinci yarý resmen daðýtmýþtýk Real Madrid'i belki de o ýþýk mevzuu olup oyun duraklamasa belki Jardel'in golü sayýlsa belki de o sene final yapardýk kimbilir :(

#4 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 11,009 posts

Posted 03 April 2012 - 09:39 PM

Cevap : 03 Nisan 2001 Galatasaray:3 - R.Madrid:2 bir de okan'ýn kafasý gireydi.. ahh! ah! 1-0 yetiyor ile 2-0 lazým çok farklý olurdu ikinci maç için.. hoþ, 4-2 lik PSG maçý da bunun tersine örnektir ama :)

#5 osmanhy

osmanhy

Junior Member

• Members
  • 10,821 posts

Posted 03 April 2012 - 11:12 PM

Cevap : 03 Nisan 2001 Galatasaray:3 - R.Madrid:2 Elland Road...hatýrladýðým mac bu...tarihimizin en büyük macý...þampiyonlar ligini kazansak bile, benim için Elland Road kadar deðerli olmaz...Bir gün oðlum olursa ilk önce bu macý anlatacam...ne maçtý be

#6 ilkeryıldız

ilkeryıldız

Senior Member

• SIT
  • 911 posts

Posted 04 April 2012 - 08:21 AM

Cevap : 03 Nisan 2001 Galatasaray:3 - R.Madrid:2 istanbulda oturuyorum ve gittiðim maçlarýn sayýsýný hatýrlayamýyorum. 20 seneye yakýndýr maçlara giderim ama hayatýmda bir maça sadece gidemedim diye çok üzüldüm sadece o maç. o zaman balýkesirde okuyodum maçtan bir gün önce gece otobüse atlayýp gelcektim.son defa evdekilerle konuþtum dediler ki oðlum gelirsene þu kadar masraf var. o zaman hem dünya kadar borç var bi de ben okuyorum diye ailemi düþünerek gelemedim. diyorum ya tek maç ne kadar üzüldüm anlatamam. maçý balýkesirde fener taraftarýnýn kalesi olan bir kahvede izledim. kahve týklým týklým fenerlisi bjklisi çýlgýn gibi sevinmiþtik. en unutamadýðým maçlar arasýnda zate bu maç, arsenal maç, ledds elan road, ve feneri nondanýn golüyle yendiðimiz maçlardýr.

#7 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 24,288 posts

Posted 04 April 2012 - 08:48 AM

Cevap : 03 Nisan 2001 Galatasaray:3 - R.Madrid:2 Bu maç muhteþemdi.. Lakin feleðin tekerine çomak soktuðumuz ve bence tarihin en önemli maçý Xamax maçýdýr..Herþey orada baþladý..

#8 ELVIS

ELVIS

Senior Member

• Members
  • 2,574 posts

Posted 04 April 2012 - 08:45 PM

Cevap : 03 Nisan 2001 Galatasaray:3 - R.Madrid:2

Lakin feleðin tekerine çomak soktuðumuz ve bence tarihin en önemli maçý Xamax maçýdýr..Herþey orada baþladý..

Evet, futbol tarihimizin en önemli maclarindan biriydi, ama bence baslangici bir sene önce PSV maci ile yapmistik.
Ilk maci 3:0 kaybedip istanbulda Eindhoven'e dünyayi dar edip sadece 2:0 kazandigimiz mac.
O sene Eindhoven sampiyon kulüpler kupasini kazanmis ve tek yenilgisini bizden almisti.
Derwall o macta Cüneyt'i Tanju'nun yaninda santrafor olarak oynatmisti.
Tanju'nun attigi 3. gol sayilsaydi belki o sene Xamax benzeri bir seyler olurdu.
Ama malesef kaleciye faulden vermedi hakem.

Bin bir zorlukla Hollandaya gidip hollandilar arasinda ( baska bilet bulamadim :) ) ilk maci izlemistim.
Tanju'dan cok ümitliydim, ama takim olarak hic bir varlik gösteremedik.
Ronald Koeman'in attigi 3. golde, topa vurdugunda cikan ses hala kulaklarimda.
Ne sut cekerdi namussuz :)

#9 cozker

cozker

Member

• Members
  • 9,776 posts

Posted 05 April 2012 - 12:19 PM

Cevap : 03 Nisan 2001 Galatasaray:3 - R.Madrid:2 ASY'deki maç gündüz oynanmýþtý çok iyi hatýrlýyorum.. Maç bittikten sonra Gerets'ler, Gillhaus'lar, Van Bruekelen'lar falan sahada taklalar atmýþlardý sevinçten.. Sonra dediðin gibi o PSV yarý finalde Real Madrid, finalde Benfica'yý eleyip þampiyon kulüpleri kazandý. Ardýndan 1 ay sonra iskeletini PSV'nin oluþturduðu Hollanda milli takýmýda Avrupa þampiyonu olmuþtu.