İçeriğe git

Resim
- - - - -

Kredi Karti Aidatlari + Ihtiyac Kredisi Dosya Masraflari

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
34 replies to this topic

#21 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.375 mesaj

Yayınlanma tarihi 15 Mart 2012 - 07:26 ÖS

Cevap : Kredi Karti Aidatlari + Ihtiyac Kredisi Dosya Masraflari fermion, Garanti'den de mi iade aldýn?

#22 fermion

fermion

Senior Member

• Members
  • 3.162 mesaj

Yayınlanma tarihi 15 Mart 2012 - 08:09 ÖS

Cevap : Kredi Karti Aidatlari + Ihtiyac Kredisi Dosya Masraflari

fermion, Garanti'den de mi iade aldýn?

evet kardesim...ben hem kredi masrafi hem de aidatlari Garantiden, esimde aidatlari HSBC den iade aldik...

#23 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 27.466 mesaj

Yayınlanma tarihi 15 Mart 2012 - 08:09 ÖS

Cevap : Kredi Karti Aidatlari + Ihtiyac Kredisi Dosya Masraflari Kamu bankasýnda çalýþýyorum ve 10 yýllýk taleplere ret cevabý veriliyor. Ýþ akýþýný bizzat hazýrladým hukuk müþavirliði ile. Hakem heyetleri geriye dönük karar yollamadý bize hiç.

#24 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 27.466 mesaj

Yayınlanma tarihi 15 Mart 2012 - 08:11 ÖS

Cevap : Kredi Karti Aidatlari + Ihtiyac Kredisi Dosya Masraflari Abicim bana ne alýn valla, ben hiç bir zaman ödemedim kart ücreti, hep bonus olarak geri aldým, o yüzden sýkýntý yok. :)

#25 ToTeM MiRaÇ

ToTeM MiRaÇ

Senior Member

• Members
  • 8.175 mesaj

Yayınlanma tarihi 15 Mart 2012 - 11:07 ÖS

Cevap : Kredi Karti Aidatlari + Ihtiyac Kredisi Dosya Masraflari Ýyi faydalý topikte, yanlýz neden 10 sene beklediniz ki? Ekstireye yansýdýgý an arayýp iptal ettiriyorum. Kart ücretine kýlým. Düzenli kontrol eder yansýdýðý anda iptal ettiriyorum.

#26 zidane38

zidane38

Senior Member

• Members
  • 14.181 mesaj

Yayınlanma tarihi 15 Mart 2012 - 11:22 ÖS

Cevap : Kredi Karti Aidatlari + Ihtiyac Kredisi Dosya Masraflari Giga'nýn bankasýnda kart ücretini geri alsan toplam ne olacak ? 100 tl'yý bulmaz zaten 10 yýllýk ücret :)

#27 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.922 mesaj

Yayınlanma tarihi 15 Mart 2012 - 11:41 ÖS

Cevap : Kredi Karti Aidatlari + Ihtiyac Kredisi Dosya Masraflari Ben direk kartý iptal ettiriyorum :) 5-6 tane kart vardý çoðunu kullanmýyordum. 2 ye indirdim. Bir tanesi maaþýmýn yattýðý banka olduðu için anlaþma gereði kullaným ücreti almýyor. Diðerini de önemsemiyorum açýkçasý. Bence Bankalarýn kart ücreti almasý çok abes deðil. Herkesin cebinde 10 ar tane kart var. 1 tane kart taþý farkýnda bile olmazsýn kredi kartý kullaným ücretinin. Dünya üzerinde kredi kartýnýn bu derece yaygýn olduðu memleket yoktur.

#28 fermion

fermion

Senior Member

• Members
  • 3.162 mesaj

Yayınlanma tarihi 16 Mart 2012 - 11:02 ÖÖ

Ýyi faydalý topikte, yanlýz neden 10 sene beklediniz ki? Ekstireye yansýdýgý an arayýp iptal ettiriyorum. Kart ücretine kýlým. Düzenli kontrol eder yansýdýðý anda iptal ettiriyorum.

..baslarda bu kadar rahatsiz etmiyordu...karti az kullaniyordum...diyordum ki bankaninda benden bi kari olmali...ama sonrasinda maasimin tamamini karta yatirip bide ustune aidat odemek kanima dokundu...hepsi icin basvurdum geriye donuk alabilecegimi anlayinca...

#29 duncanferguson

duncanferguson

İzmir

• Members
  • 2.441 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Nisan 2012 - 04:11 ÖS

Cevap : Kredi Karti Aidatlari + Ihtiyac Kredisi Dosya Masraflari ben iki yýl önce ev kredisi çekmiþtim ve halen ödemeye devam ediyorum,hatýrladýðým bana hatrý sayýlýr bir dosya masrafý geçirmiþlerdi, bu topikde yazýlanlarý baz alarak baþvuracam heyete,yanlýz odosya masrafý kredi ödeme tablosunda olur heralde deðilmi.

#30 fermion

fermion

Senior Member

• Members
  • 3.162 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Nisan 2012 - 10:52 ÖÖ

yanlýz odosya masrafý kredi ödeme tablosunda olur heralde deðilmi.

...benim cektigim kredilerde orada yazmiyordu...hesap dokumune ulasmalisin...krediyi elden almadiysan eger o para once hesabina yatar...sonra aninda hesaptan dosya masrafi dusulur...iste o aya ait maas hesabinin ya da ne biliyim mevduat hesabinin dokumunu istemen lazim...elden odediysenden de makbuzu bulman lazim dosya masrafina ait...

...krediyi cektigin tarihi tam olarak hatirliyor isen, o aya ait hesap dokumuna internetten ulasabilirsin...iki yil onceki kayitlar internet bankaciliginda oluyor....ciktisini alsan bile yeter..

#31 duncanferguson

duncanferguson

İzmir

• Members
  • 2.441 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Nisan 2012 - 09:35 ÖS

Cevap : Kredi Karti Aidatlari + Ihtiyac Kredisi Dosya Masraflari bugün haberlerde önce bankadan dilekç ile talep edin diyor,ben yarýn bu iþe baþlamayý düþünüyorum ama direkt hakem heyetine mi yoksa hatrý sayýlýr bir müþteresi olduðum banka ya mý gideyim karar veremedim.

#32 duncanferguson

duncanferguson

İzmir

• Members
  • 2.441 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Mayıs 2012 - 04:20 ÖS

Kredi kullaným ücreti ile ilgili iletiniz Bankamýzca incelenmiþtir.

Bankacýlýk hizmetleriyle ilgili müþterilerden alýnmasý gereken ücret, komisyon ve masraflara ait tarife Genel Müdürlüðümüzce tespit edilmekte ve Bankalarýn diðer iþ ve hizmetlerinde olduðu gibi kredi iþlemlerindeki komisyon tahsilatlarý da Bankacýlýk Kanunu, Ticaret Kanunu ve Tüketicinin Korunmasý Hakkýnda Kanun'a uygun olarak yerine getirilmektedir. Þubelerimizce bu tarife dahilinde müþterilerimizden ücret talep edilmektedir.

Bankamýz kredi kullandýrým iþlemlerinde alýnmakta olan ücret ve komisyon tutarlarý hakkýnda detaylý bilgi tarafýnýzla, kullandýrým iþlemi öncesinde sözlü olarak paylaþýlmaktadýr. Ayrýca, kredi kullandýrým iþlemi öncesinde tarafýnýza iletilen Sözleþme Öncesi Bilgi Formu'nda kredinize iliþkin tahsil edilecek ücret ve komisyon bilgileri yer almaktadýr. Bunlar dýþýnda, kullandýrým iþleminde tarafýnýzca imzalanan Tüketici Kredisi Sözleþmesi ve bunun ayrýlmaz eki olan ödeme planýnda da ücret ve komisyonlar detaylý olarak belirtilmektedir.

Bankamýz kredi kullandýrým iþlemlerinde alýnacak olan masraf ve komisyon oranlarý hakkýndaki detaylý güncel bilgiye www.akbank.com web adresimizden Ürün ve Hizmet Ücretleri baþlýðý altýndan ulaþabilirsiniz.

Kredi kullaným ücretinin iadesi yönündeki talebinize olumlu yanýt verilememektedir.

Bilgilerinize sunar, Bankamýz ürün ve hizmetlerine göstermiþ olduðunuz ilgi için teþekkür ederiz.

Bana bankadan bu ceap geldi þimdi bunla tüketici hakem heyetine gideceðim.

#33 fermion

fermion

Senior Member

• Members
  • 3.162 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Mayıs 2012 - 04:37 ÖS

Kredi kullaným ücreti ile ilgili iletiniz Bankamýzca incelenmiþtir.

Bankacýlýk hizmetleriyle ilgili müþterilerden alýnmasý gereken ücret, komisyon ve masraflara ait tarife Genel Müdürlüðümüzce tespit edilmekte ve Bankalarýn diðer iþ ve hizmetlerinde olduðu gibi kredi iþlemlerindeki komisyon tahsilatlarý da Bankacýlýk Kanunu, Ticaret Kanunu ve Tüketicinin Korunmasý Hakkýnda Kanun'a uygun olarak yerine getirilmektedir. Þubelerimizce bu tarife dahilinde müþterilerimizden ücret talep edilmektedir.

Bankamýz kredi kullandýrým iþlemlerinde alýnmakta olan ücret ve komisyon tutarlarý hakkýnda detaylý bilgi tarafýnýzla, kullandýrým iþlemi öncesinde sözlü olarak paylaþýlmaktadýr. Ayrýca, kredi kullandýrým iþlemi öncesinde tarafýnýza iletilen Sözleþme Öncesi Bilgi Formu'nda kredinize iliþkin tahsil edilecek ücret ve komisyon bilgileri yer almaktadýr. Bunlar dýþýnda, kullandýrým iþleminde tarafýnýzca imzalanan Tüketici Kredisi Sözleþmesi ve bunun ayrýlmaz eki olan ödeme planýnda da ücret ve komisyonlar detaylý olarak belirtilmektedir.

Bankamýz kredi kullandýrým iþlemlerinde alýnacak olan masraf ve komisyon oranlarý hakkýndaki detaylý güncel bilgiye www.akbank.com web adresimizden Ürün ve Hizmet Ücretleri baþlýðý altýndan ulaþabilirsiniz.

Kredi kullaným ücretinin iadesi yönündeki talebinize olumlu yanýt verilememektedir.

Bilgilerinize sunar, Bankamýz ürün ve hizmetlerine göstermiþ olduðunuz ilgi için teþekkür ederiz.

Bana bankadan bu ceap geldi þimdi bunla tüketici hakem heyetine gideceðim.

...ayrica birde hemen banka ile ilgili baglantilarini eger mumkunse sonlandir...mesela hemen kredi kartini kapat...sebep olarak da bu paranin iade edilmedigini soyle...1 hafta sonra arar parayi iade eder kartini acarlar hemen...

...yapi kredi bana aynen boyle yapti...peki deyip borcumu odeyip karti kapattim...5 gun sonra arayip parayi kosulsuz iade ettiler...parayi aldim 10 gun sonra karti tekrar kapattim...

#34 duncanferguson

duncanferguson

İzmir

• Members
  • 2.441 mesaj

Yayınlanma tarihi 28 Mayıs 2012 - 12:30 ÖS

Cevap : Kredi Karti Aidatlari + Ihtiyac Kredisi Dosya Masraflari Akbank T.A.Þ Ýzmir Balçova Þubesinden çekmþ olduðum konut kredisi için kullanýlan dosya masrafýnýn söz konusu bankadan alýndýðý yönündeki bilgi üzerine, iadesi konusunda yapmýþ olduðum 04/05/2012 tarihli talebim, ekli 24/05/2012 tarihli mail çýksýtýndan da anlaþýlacaðý olumsuz karþýlanmýþtýr. Gerek ulusal basýnda gerekse, sosyal medya üzerinde bu ücretlerin heyetinizce verilecek kararlar sonrasýnda bankalarca kredi kullanýmýnda alýnan dosya masrafý ücretlerinin iade edildeceði yönünde haberler görmekteyim. SONUÇ : Yukarýda açýklanan nedenlerle ilgili banka tarafýndan tarafýmdan tahsil edilen 1.000,00-TL dosya masrafýnýn iadesi yönünde karar verilmesini saygýlarýmla talep ederim. 29/05/2012 Fermilon kardeþim hakem heyetine yazdýðým dilekçe böyle, buna eklemem gerekenbirþey varmý yani mutlaka birkanunun maddesinin þu bendi uyarýnca iadesi mi demem lazým.

#35 fermion

fermion

Senior Member

• Members
  • 3.162 mesaj

Yayınlanma tarihi 28 Mayıs 2012 - 02:30 ÖS

Fermilon kardeþim hakem heyetine yazdýðým dilekçe böyle, buna eklemem gerekenbirþey varmý yani mutlaka birkanunun maddesinin þu bendi uyarýnca iadesi mi demem lazým.

kardesim bence eger vaktin varsa, bankanin sana gonderdigi yaziyi da alip, bizzat git hakem heyetine...dilekce ile daha uzun olacaktir surec...hem orada olumsuz yanit gelenler icin hazir dilekce evrak vs. ornekleri de mevcuttur...hemen doldurur itirazini yaparsin...