İçeriğe git

Resim
- - - - -

Bayan Basketbol Takýmý 2011-2012 Sezonu

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
332 replies to this topic

#1 YODA

YODA

Senior Member

• Members
  • 3.494 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Nisan 2011 - 10:42 ÖÖ

Galatasaray Medical Park, Ýspanya'nýn Halcon Avenida takýmýnda forma giyen Alba Torrens'ý kadrosuna kattý. Sarý kýrmýzýlý ekip, Ýspanyol basketbolcuyla iki senelik kesin anlaþma saðladý. Takýmý Halcon Avenida'yý, Ýspanya Kadýnlar Ligi'nde ve Avrupa Ligi'nde þampiyonluða taþýyan ayrýca finalin MVP'si seçilen Torrens, 22 yaþýnda ve 1.92 boyunda Galatasaray Kulübü'nün resmi internet sitesinden yapýlan açýklamada þu ifadelere yer verildi; "Galatasaray Medical Park, Ýspanya'nýn Halcon Avenida takýmýnda forma giyen Alba Torrens ile iki senelik kesin anlaþmaya varmýþtýr. Transfer iþlemleri iki buçuk ay önce tamamlanmasýna karþýn oyuncumuzun zor durumda kalmamasý adýna resmî açýklama için Ýspanya Ligi'nde sezonun sona ermesi beklenmiþtir. Sporcumuza Galatasaray kariyeri boyunca üstün baþarýlar dileriz."

#2 zidane38

zidane38

Senior Member

• Members
  • 14.181 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Nisan 2011 - 11:40 ÖÖ

Cevap : Bayan Basketbol Takýmý 2010-2011 Sezonu Hayýrlý olsun. Baya iyi diyorlar bu kýz için. Artý anlaþma 2 yýllýk. Fowles ile de 2 yýllýk anlaþma yapmýþtýk. Olumlu geliþmeler bunlar.

#3 LordofSounds

LordofSounds

Senior Member

• Members
  • 1.499 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Mayıs 2011 - 03:14 ÖS

Cevap : Bayan Basketbol Takýmý 2010-2011 Sezonu Türkiye Kadýnlar Basketbol Ligi ekiplerinden Galatasaray Medical Park, WNBA takýmlarýndan Connecticut Sun formasý giyen Tina Charles ile anlaþtý. Sarý-kýrmýzýlý kulübün resmi internet sitesinden yapýlan açýklamada þu ifadelere yer verildi; "Galatasaray Medical Park, WNBA takýmlarýndan Connecticut Sun formasý giyen Tina Charles ile kesin anlaþmaya varmýþtýr. Uzun forvet ve pivot pozisyonlarýnda görev yapabilen 1.93 metre boyundaki Charles, geçtiðimiz sezon Euroleague'de yer alan Rusya temsilcisi Nadezhda için oynuyordu. Yeni sporcumuza Galatasaray kariyeri boyunca üstün baþarýlar dileriz." Hayýrlý olsun da, bu federasyon ve hakemlerle Kobe Bryant'ý etek giydirip oynatsak bile þampiyon olamayýz gibime geliyor.

#4 InSoMNiAsTaN

InSoMNiAsTaN

Senior Member

• SIT
  • 5.405 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Mayıs 2011 - 04:09 ÖS

Cevap : Bayan Basketbol Takýmý 2010-2011 Sezonu ben de þunu anlamýyorum. mevcut yönetim 10 gün sonra tarih olacak ama bayan basketbol takýmý transfer üstüne transfer yapýyor. kim yapýyor bu transferleri, kime soruyor?

#5 Guest_Selo_*

Guest_Selo_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 04 Mayıs 2011 - 04:29 ÖS

Cevap : Bayan Basketbol Takýmý 2010-2011 Sezonu

ben de þunu anlamýyorum. mevcut yönetim 10 gün sonra tarih olacak ama bayan basketbol takýmý transfer üstüne transfer yapýyor. kim yapýyor bu transferleri, kime soruyor?

Bu oyuncular ile sezon devam ederken anlasilmis..

Yonetim degisse de Hakan Ustunberk basketbol subesinin basinda kalacak deniyor.

#6 zidane38

zidane38

Senior Member

• Members
  • 14.181 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Mayıs 2011 - 05:52 ÖS

Cevap : Bayan Basketbol Takýmý 2010-2011 Sezonu Tina Charles geçen sezon WNBA'de 15 sayý 11.7 rib ile oynayýp yýlýn çaylaðý seçilmiþ, Euroleague'de Nazheda takýmý ile 19 sayý 12 rib istatistiði yapmýþ. Fowles'ý zaten izledik nasýl domine ediyor içeriyi, bir de bunun yanýna Tina Charles geldi çok güzel oldu. Hayýrlý olsun.

#7 nicelife1905

nicelife1905

Senior Member

• Members
  • 1.836 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Mayıs 2011 - 11:17 ÖS

Cevap : Bayan Basketbol Takýmý 2010-2011 Sezonu þaþkýnlýk verici, ibretlik bir olay , bu 2 transfer gerçekten garip. fowles agustus ve tamika kalsýn diðerleri þutlansýn. hayýrlý olsun

#8 Guest_Selo_*

Guest_Selo_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 05 Mayıs 2011 - 05:41 ÖÖ

þaþkýnlýk verici, ibretlik bir olay , bu 2 transfer gerçekten garip. fowles agustus ve tamika kalsýn diðerleri þutlansýn. hayýrlý olsun

Niye saskinlik verici, niye ibretlik olsun???

Kadroda Avrupali ve Amerikali oyuncu kontenjanlari var, o kalsin, bu sutlansin demek yerine, bunlari bilerek yazmak lazim.

Fowles ve yerlilerden Isil ve bahar ile yeni kontrat yapildi. Gintare bu vakitten sonra kalamaz sanirim, keza Hodges de oyle.. Alba Torres Avrupa'nin en iyi oyuncusu bu arada..

#9 nicelife1905

nicelife1905

Senior Member

• Members
  • 1.836 mesaj

Yayınlanma tarihi 05 Mayıs 2011 - 07:59 ÖÖ

Niye saskinlik verici, niye ibretlik olsun???

Kadroda Avrupali ve Amerikali oyuncu kontenjanlari var, o kalsin, bu sutlansin demek yerine, bunlari bilerek yazmak lazim.

Fowles ve yerlilerden Isil ve bahar ile yeni kontrat yapildi. Gintare bu vakitten sonra kalamaz sanirim, keza Hodges de oyle.. Alba Torres Avrupa'nin en iyi oyuncusu bu arada..

yahu selo kardeþ. emin ol en iyi takip edenlerden biriyim bu kýzlarý :) kýzgýnlýðým birazda kan kaybý yaþamýþ bir rakibi potaya gömemediler. neyse yapýlan 2 transfer fena deðil gibi ama yinede ben gözümle bir göreyimde, mesela 2 si bir taylor yaparmý merak ediyorum açýkcasý.

gelelim ýþýl ve bahar þuna buna. yok abi yok hayýr yok , konu mankeni olmanýn kimseye hayrý yok.

#10 Guest_Selo_*

Guest_Selo_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 05 Mayıs 2011 - 08:19 ÖÖ

yahu selo kardeþ. emin ol en iyi takip edenlerden biriyim bu kýzlarý :) kýzgýnlýðým birazda kan kaybý yaþamýþ bir rakibi potaya gömemediler. neyse yapýlan 2 transfer fena deðil gibi ama yinede ben gözümle bir göreyimde, mesela 2 si bir taylor yaparmý merak ediyorum açýkcasý.

gelelim ýþýl ve bahar þuna buna. yok abi yok hayýr yok , konu mankeni olmanýn kimseye hayrý yok.

Sampiyonlugu kacirmanin sebepleri teknik anlamda son toplarda yapilan hatalar, Ceyhun hocanin anlamsizca alan savunmasina donmeleri, idari anlamda ise Taurasi olayinin patlamasi ve onun diyetini odememiz, buna bagli olaraj da hakemlerin inanilmaz hatalari diyebilirim. Yukaridaki yazilara bakacak olursan son mactaki hakem degistirme rezaletini ve son macta son saniyede alehimize verilen faulu gorursun.

Tabii bunlarin hicbiri bir bahane olmamali, ama "Turgay Demirel istifa" diye bagiran seyirciye anons yapiliyorsa, akabinde kulube ceza veriliyorsa olaylara derin acidan da bakmak lazim.

Transferlere gelince, yeni ABD'li Charles milli takimda Fowles ile birlikte oynuyor, en cok aksayan 4 numaramiza ilac gibi gelecektir. 1 ve 2. pozisyonu oynayan Hodges cok verimli degildi onun yerine de Alba Torres alindi. Bu durumda bir hata goremiyorum, yerlilerden Isil ve Bahar ile mecburen anlasacaksin, ikisi de milli takim oyuncusu, onlardan iyi olarak Birsel ve Nevriye var, ikisini de almak mumkun degil, benim aklimda baska yerli oyuncu var dersen yaz onu da konusuruz.

#11 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 05 Mayıs 2011 - 07:44 ÖS

Cevap : Bayan Basketbol Takýmý 2010-2011 Sezonu biz iþi hakemlere býraktýysak sebebi 1 numaradaki yetersizliðimizdir. maalesef ýþýl baskýyý kaldýracak bir guard deðil. EL de kýta dýþý 2 yabancý oynatabiliyorsun, fowles ve tina ile bu kontenjan doluyor. agustus ve tamikadan en fazla biri tutlacaktýr o yüzden. alba iyi bir dýþ oyuncu ama 1 numara deðil. pota altýmýz wnba düzeyinin bile üstünde ama topu oraya indirecek avrupa pasaportlu çok çok iyi 1 numara bulmamýz gerekiyor. maalesef kötü haber þaziyeyi yine getirmeye uðraþýyorlar, biz neden bu kadar midesiz olduk anlayamýyorum.

#12 Guest_Selo_*

Guest_Selo_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 05 Mayıs 2011 - 09:05 ÖS

Cevap : Bayan Basketbol Takýmý 2010-2011 Sezonu Saziye Ivegin ezigi bu takimin formasini tekrar giyerse Hakan Ustunberk hakkindaki butun olumlu dusuncelerim sona erer.

#13 bellrock

bellrock

Senior Member

• Banned
  • 3.571 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Mayıs 2011 - 09:54 ÖÖ

Cevap : Bayan Basketbol Takýmý 2010-2011 Sezonu fenerin dopingçisini almýþýz.

#14 Namelessonegs

Namelessonegs

Aslan

• SIT
  • 35.866 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Mayıs 2011 - 12:20 ÖS

Cevap : Bayan Basketbol Takýmý 2010-2011 Sezonu Galatasaraylý yöneticileri arayan ve "Sizin formanýzý giymek istiyorum" diyen eski Fenerbahçeli kadýn basketbolcuya yýllýk 1 milyon 200 bin dolar teklif edildi. Fenerbahçe'nin gözdesi, Galatasaray yolunda... Yepyeni bir takým kurmak ve þampiyonluklara ulaþmak için potada ataða kalkan sarý kýrmýzýlýlarýn, sezon baþýnda ezeli rakibi Fenerbahçe'nin renklerine baðladýðý kadýn basketbolcu Diana Taurasi ile anlaþtýðý öðrenildi. Hürriyet'in haberine göre; Fenerbahçe'nin sezon baþýnda WNBA'den büyük bomba patlatarak transfer ettiði ABD'li star Diana Taurasi, sadece Türkiye'de deðil dünyada büyük yanký uyandýran doping skandalýyla gündemi uzun süre meþgul etmiþti. Kendi talep etti Yasaklý madde kullandýðý gerekçesiyle önce doping cezasý alan ardýndan sarý lacivertlilerle olan sözleþmesi feshedilen Taurasi, doping yapmadýðýný ifade etmiþti. Hacettepe Üniversitesi Doping Kontrol Merkezi'nin hatasý sonucu yasaklý madde kullanmadýðý kanýtlanan ve cezasý kaldýrýlan Taurasi'nin, sarý kýrmýzýlý yöneticileri aradýðý ve "Ben Galatasaray formasý giymek istiyorum" dediði ortaya çýktý. Fenerbahçe Taurasi'den vazgeçti! Fenerbahçe yönetimi, doping skandalý sonrasý takýmdan ayrýlan Diana Taurasi'yi, yeniden kadroya katmak için, yýldýz oyuncu ile bir süredir görüþmelerde bulunuyordu. Ancak Türkiye'den kýrgýn ayrýlan Taurasi, yeniden sarý-lacivertli formayý giymek için, prim ve astronomik bir ücret talebinin yaný sýra birçok özel istekte bulundu. Daha önce Penny Taylor ile yeniden anlaþan sarý-lacivertli yönetim, Taurasi'nin, ücretini neredeyse 2 katýna çýkarmasý üzerine, transferden vazgeçme kararý aldý. Galatasaray Taurasi'yi bitiriyor! Bir anda dünyanýn en iyi oyuncusunu transfer etme fýrsatý eline geçen G.Saray Taurasi'ye yýllýk 1 milyon 200 bin dolar önerdi. ABD'li oyuncuyla görüþmeler sürerken, taraftarýn tepkisini ölçmek için, Galatasaraylýlar'a ait bazý internet sitelerinde nabýz yoklamasý yaptý. Tepkilerin olumsuz olmasý üzerine, sarý-kýrmýzýlý yönetimin transferde izleyeceði yol merak konusu oldu.. Galatasaray, yeni sezon için Ýspanyol Alba Torrens ve ABD'li Tina Charles ile prensip anlaþmasýna varmýþtý. Bu arada Ýspanyol basýný, Taurasi'nin Ros Caseres takýmý ile anlaþtýðýný ve transferin önümüzdeki hafta içinde açýklanacaðýný duyurdu.

#15 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Mayıs 2011 - 01:53 ÖS

Cevap : Bayan Basketbol Takýmý 2010-2011 Sezonu seimone den vazgeçmek istemediðimden ben de olmusuz bakarým bu transfere. taurasi çok çok iyi oyuncu ama seimone bu takýma ruh katýyor resmen. eðer tinadan vazgeçip pota altýna avrupa pasaportlu bir yabancý alacaklarsa taurasi transferini isterim ama siemonenin yerine olacaksa kalsýn. yalnýz ýsrarla yaptýðýmýz hata, ne kadar iyi yabancý alýrsak alalým yerli kadromuz fenere göre çok ama çok eksik. nevriye ve birsel kalitesinde 2 yerli katamadýkça bu iþi rahat rahat kopartýp götüremeyiz.

#16 zidane38

zidane38

Senior Member

• Members
  • 14.181 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Mayıs 2011 - 06:21 ÖS

taurasi çok çok iyi oyuncu ama seimone bu takýma ruh katýyor resmen.

Artý gördüðüm kadarýyla takým içerisinde de çok sevilen birisi Augustus.
Onu gönderip yerine Taurasi'nin gelmesi takým içinde huzursuzluk yaratabilir ama çok iyi oyuncu Taurasi.
Augustus sakatlýk sonrasý eskisi gibi deðildi en azýndan bizi Avrupa þampiyonu yapan Augustus deðildi. Fakat final serisinde toparladýðýný gördüm.
Bu sene WNBA'de düzenli oynarsa ve takým içinde sevildiðini de düþünürsek ben de Augustus derim.
Yerli konusu zaten kanayan yaramýz,çok radikal bir hamle yapýp Nevriye-Birsel'den birisini kopartabilirsek hem rakibi zayýflatýr hem de kendi kadromuz güçlenir.Katký veremese bile rakibi bozmuþ olursun :)

#17 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 17.538 mesaj

Yayınlanma tarihi 12 Mayıs 2011 - 11:23 ÖÖ

Taurasi

az önce twitlerde gün içinde resmi oalrak açýklanacaðý söylendi. oyunu moyunu bilmem arkadaþlar Azizenin son konuþmalarýndan sonra bu çok iyi bir cevap olur.

#18 LordofSounds

LordofSounds

Senior Member

• Members
  • 1.499 mesaj

Yayınlanma tarihi 12 Mayıs 2011 - 12:55 ÖS

Cevap : Bayan Basketbol Takýmý 2010-2011 Sezonu FCN'de dün çýkan böyle detaylý bir bilgi var. Sezona her kupada þampiyonluk hedefiyle yola çýkan Galatasaray Medical Park, gelecek sezona dair hazýrlýklarýna devam ediyor. Takým içinde oyuncularý ile anlaþma saðlayan Galatasaray Medical Park, dýþ transferde de önemli yýldýzlarý kadrosuna katmayý baþarmýþtý. Baþkanlýk yarýþýnýn dýþýnda idari ve teknik heyet tarafýndan bizzat yürütülen transfer çalýþmalarýnda Medical Park'ýn rolü çok büyük. Kuþkusuz gelecek yýl her alanda þampiyonluða oynayacak bir takým için çalýþmalar tüm hýzýyla sürüyor. Galatasaray Medical Park gelecek sezona yýldýzlar karmasý þeklinde girmeye hazýrlanýyor. Ýþte kýssadan hisseler.. # Kadýn basketbolunun en iyi oyuncusu olarak kabul edilen, geçtiðimiz yýl ezeli rakibimizde forma giyen Diana Taurasi ile büyük ölçüde anlaþma saðlandýðý iddia ediliyor. Fenerbahçe ile anlaþamayan süperstara yýllýk teklifimiz ekstralar ve bonuslarla birlikte yaklaþýk 1.5 milyon dolar. Ros Casares'e gideceði iddia edilen oyuncunun Ýspanyol temsilcisine gitmeyeceði bugün Ros Casares'in kadrosunu resmen açýklamasýyla belli oldu. Çok yakýn bir zaman içerisinde Taurasi transferinin netleþeceði konuþuluyor. # Yerli rotasyonda da bir çok oyuncu ile görüþülüyor. Melisa Can'ýn sakatlýðý sonrasýnda bu alanda yerli oyuncu transferi düþünen takýmýmýzda Barbara Turner ve Kristen Nevlin önplanda olan isimler. Sadece bir devþirme oyuncunun oynatýldýðý ligimizde Melisa Can'ýn sezon baþýna kadar durumu belirsizliðini koruyacak. Bu nedenle geçtiðimiz sezon Türk statüsüne geçen Melisa Can yerine Barbara Turner veya Kristen Nevlin'i takýmda görebiliriz. # Yerli rotasyona katkýda bulunmasý için ayrýca Esmeral Tunçluer, Gizem Yavuz ve Bahar Yapar ile de görüþüldüðü iddia ediliyor. Final serisinde aþil tendonundan sakatlanan ve 2-3 ay kadar parkelerden uzak kalacak olan Esmeral Tunçluer ile ezeli rakibimizin sözleþme yenilememesi ve oyuncunun yerine takviyeler yapmasý transferde önemli detaylar olarak göze çarpýyor. Bunun yaný sýra Galatasaray Medical Park'ýn büyük ölçüde anlaþmaya vardýðý Þaziye Karslý'nýn transferinde resmi açýklama bekleniyor. # Transfer haberlerin dýþýnda çok daha güzel bir haber var. Ünal Aysal'ýn haftasonu yapýlacak seçimlerde baþkan olmasý dahilinde Hakan Üstünberk basketbol þubelerinde ki aktif görevine devam edecek.

#19 Volkanus

Volkanus

Senior Member

• SIT
  • 4.417 mesaj

Yayınlanma tarihi 12 Mayıs 2011 - 01:36 ÖS

Cevap : Bayan Basketbol Takýmý 2010-2011 Sezonu Bayan basketbolunda nihayet bu sene denge saðlandý. Þampiyonluk hakem faktörüyle, küçük nüanslarla gitti. Fenerden kopartýlacak bir, iki isimle seneye öne çýkabiliriz. Bu tip olaylarda Hasan Vezir-Ergun Gürsoy taktiði veya benzeri taktikler uygulanmak zorunda demiþtim. Yapmaya baþladý bizimkiler. Bir yerli basketcisini daha kopartmamýz lazým bunlardan. Ki Taurasi'yi alan maddi güç bunu da yapar. Bu arada yeni gelen yönetim sakýn olaki basket kadrolarýný(teknik ve idari direktörler, sporcular) daðýtmasýn. Ýyi iþler çýkarmaya baþladýlar. Onlara maddi olarak daha iyi imkanlar sunarlarsa daha ileriye gideriz.

#20 bellrock

bellrock

Senior Member

• Banned
  • 3.571 mesaj

Yayınlanma tarihi 12 Mayıs 2011 - 02:31 ÖS

Cevap : Bayan Basketbol Takýmý 2010-2011 Sezonu Resmen almýþýz.