İçeriğe git

Resim
* * * * * 2 oy

#25 Fernando Muslera

• Please log in to reply
2536 replies to this topic

#2461 InSoMNiAsTaN

InSoMNiAsTaN

Senior Member

• SIT
  • 5.176 mesaj
  • LocationAtasehir - Istanbul

Yayınlanma tarihi 12 Aralık 2018 - 05:41 ÖS

10 senede kurtardığı tek penaltı bu sezondu onu da tamamlayıp gol yaptılar diye hatırlıyorum. Penaltılarda bu kadar leş kaleci performansı ben bilmiyorum. Çok Penaltı yaptıran bir defansa sahip olmakla, hiç kurtaramayan bir kaleciye sahip olmanın birbiriyle bir alakası yok. İkisi farklı konular.

Özellkile bu sezon, penaltı performansından daha fazla rahatsız olduğum konu Muslera' nın topu oyuna geç ve isabetsiz sokuş sorunu. Oyuna sokuşlarda tempoyu düşürmesi gereken yerde yükseltip, yükseltmesi gereken yerde düşürüyor. Tam bir desenkronizasyon hakim.

Maçlarda en az rakip kaleciler kadar zaman yiyor.

• Patriot bunu beğendi

#2462 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 8.267 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Aralık 2018 - 07:35 ÖÖ

11/12 sezonunda 1 penaltı atılmış. Kurtarmış.

12/13 sezonunda 2 penaltı atılmış. 1 tanesini kurtarmış. 1 tanesini yemiş.

13/14 sezonunda 5 penaltı atılmış. 5 tanesini yemiş.

14/15 sezonunda 1 penaltı atılmış. Yemiş.

15/16 sezonunda 4 penaltı atılmış. 4 tanesini yemiş.

16/17 sezonunda 6 penaltı atılmış. 2 tanesini kurtarmış. 4 tanesini yemiş.

17/18 sezonunda 8 penaltı atılmış. 1 tanesini kurtarmış. 7 tanesini yemiş.

18/19 sezonunda şu ana kadar 7 penaltı atılmış. 1 tanesini kurtarmış. 6 tanesini yemiş.

Toplamda 34 penaltının 6 tanesini kurtarmış. 28 tanesini yemiş.

Burada dikkat çekici olan bu sezona kadar en çok rakiplerin penaltı kullandıkları sezon 17/18 sezonu ve tüm sezon boyunca bize karşı kullanılan penaltı sayısı 8. Biz daha devre arasını görmeden adama karşı 7 penaltı kullanıldı. Ben yerinde sabit kalması konusuna katılmıyorum. Kaleci dediğin atlar. Donup kalmaz. Ancak rakip takımın penaltıcılarının hangi köşeyi tercih ettikleri konusunda çalışılmadığı çok belli. Son haftalarda ise köşeyi doğru tercih etmeye başladı. Sanıyorum bu konuya eğilinmesi söylendi. Yanız yerinde sabit kalma noktasında ilk penaltıda yerinde kalması bence de gerekiyor. Rakip takım penaltıcıları sürekli ortaya kullanmaya başladılar. Sabit kalmayacağını bilerek merkeze atıyorlar. 

Tek tek toplamaya üşendim. Neuer'in bu sezonki performansına baktım. 18/19 sezonunda kulüp maçlarında 5 penaltı atılmış Neuer'e karşı. 5'ini de yemiş.

Ben Muslera'nın genel performansından memnunum. Çooook maçlar kurtardı. Çıkmaz denilen çook topları çıkarttı. Takıma olan net katkısı yüksek seviyede bir kaleci. Ferhat Abi'nin dediği gibi Muslera'nın penaltılarına gelene kadar çözülmesi gereken başka sorunlarımız var. 

Savunma dörtlüsünün istikrarı

Orta saha istikrarı

Bek performansları

Bunlar çözülürse bu kadar çok penaltı atışına maruz kalmayız. Hakem ve VAR üzerinden yapılan pisliklere yapacak bir şey yok. 

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#2463 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 16.047 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Aralık 2018 - 08:19 ÖS

Elle topu oyuna sokunca daha verimli oluyor takım için, 60larda karşı karşıya çıkardığı pozisyon dönüm noktası oldu.

#2464 InSoMNiAsTaN

InSoMNiAsTaN

Senior Member

• SIT
  • 5.176 mesaj
  • LocationAtasehir - Istanbul

Yayınlanma tarihi 23 Aralık 2018 - 08:32 ÖS

@duman

o verdiğin istatistikler gol olan/olmaya penaltı istatistiği. 

Kurtarmış dediklerinin de çoğu aut/direk olarak kaçmış olan penaltılar.

Hatırlayamadıklarım olabilir ama bu sezon kurtarıp tamamlanan penaltı harici bir de geçen sene mi ondan önceki sene mi bir bjk maçında kurtardığını hatırlıyorum.

Başka da hatırlamıyorum.

Hiçbir şey yapmasa, maçlardan önce rakip takım penaltıcısının penaltı istatistiğine, attığı köşelere baksa yine sezonda 2-3 kurtarır. 

#2465 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.649 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Aralık 2018 - 10:41 ÖS

Geçen CL maçında Neuer tam benim Nando'dan yapmasını istediğim gibi elleri açıp "gel ulan" dedi kalesinde devleşti penaltıda...

tabi orası stsl olmadığı için ajaxlu velet ampul gibi astı doksana o ayrı

Galatasaray'dan gitmek isteyen gönderilir; hep öyle olmuştur. İstemeyen de gitmemiştir (Metin Oktay).

I'm forever blowing bubbles / pretty bubbles in the air / They fly so high, they reach the sky / And like my dreams they fade and die /

Fortune's always hiding / I've looked everywhere / I'm forever blowing bubbles / Pretty bubbles in the aeee!!

#2466 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 25.841 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Aralık 2018 - 11:03 ÖS

Velet dedigin de Tadic yahu. :)
İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#2467 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.649 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Aralık 2018 - 02:57 ÖS

Tanımıyorre... Bana hepsi VanDe rPapik bu nederlanden tayfanın... Harbiden efsane astı çocuk ama ha, hani şu dünyanın bütün maykılları gelse muhabbetiydi resmen... 

Galatasaray'dan gitmek isteyen gönderilir; hep öyle olmuştur. İstemeyen de gitmemiştir (Metin Oktay).

I'm forever blowing bubbles / pretty bubbles in the air / They fly so high, they reach the sky / And like my dreams they fade and die /

Fortune's always hiding / I've looked everywhere / I'm forever blowing bubbles / Pretty bubbles in the aeee!!

#2468 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 25.841 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Aralık 2018 - 03:11 ÖS

Aga adam Premir Ligde falan tutunamadı da Ajax yollarına düştü, vardır 25 üstü.

İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#2469 Mert Baydur

Mert Baydur

www.blendcreative.com.tr

• SIT
  • 8.815 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Aralık 2018 - 05:17 ÖS

Galatasaray, Akhisarspor'un kalecisi Fatih Öztürk ile anlaştı. Muslera’nın satılması gündemde. (TRT Spor)

#2470 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.649 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Aralık 2018 - 05:33 ÖS

15. kesmez bizi; 17.nin kalecisini alalım :D 

Galatasaray, Akhisarspor'un kalecisi Fatih Öztürk ile anlaştı. Muslera’nın satılması gündemde. (TRT Spor)

#2471 yakup bayrak

yakup bayrak

Senior Member

• Members
  • 2.012 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Aralık 2018 - 05:37 ÖS

Fatih'in transfer edilme düşüncesini doğru buluyorum. Fakat bu transfer nedeniyle Muslera'nin satılmasına gerek yok.

Bu arada Muslera'nin penaltilardaki olumsuz performansını eleştiren biri olarak, Fatih'in penalti kurtarma hususunda son derece başarılı olduğunu belirterek hakkini teslim etmeliyim.

#2472 del piero10

del piero10

Senior Member

• Members
  • 4.501 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Aralık 2018 - 06:11 ÖS

sorması ayıp biz niye sürekli uyduruk akhisar topçularını almaya çalışıyoruz. bilaller, ömer bayramlar, haberi çıkan yelezhnovlar, fatih öztürk vs. enteresan menejerlik ilişkileri mi dönüyor arada noluyor. hiçbiri de düzgün topçu değil ha. sanki bana porto’dan alıyoruz, orada oynadıysa iyidir hesabı.
galatasaray ulan..

#2473 galip resat

galip resat

Senior Member

• Members
  • 819 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Aralık 2018 - 07:14 ÖS

Fatih'in yapacağı kaleciliği İsmail Çipe de yapar. Gerçekten Muslera gidecekse Ozan gibi direkt ilk 11e koyup oynatmak lazım...

#2474 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 16.047 mesaj

Yayınlanma tarihi 26 Ocak 2019 - 08:42 ÖS

Sacmalama hakkini baska maca sakla olm.

#2475 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 8.267 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Ocak 2019 - 04:07 ÖS

Çok ama çok acayip bir Mariano geri pasını ultra bir refleksle çıkardı maçta. Engellediği başka pozisyonlarda var. Ancak ilk devre yaptığı hata akıl alır gibi değil. Tekte vurması gereken topu kontrol edip dönmek falan çılgınlık. Biraz konsantrasyon sorunları var gibi.

#2476 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 8.267 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Şubat 2019 - 07:28 ÖÖ

Alanyaspor maçında yediğin golde hatalı olduğunu düşünmüyorum. O topa o adam bilinçli falan vurmadı. Bildiğin tepti işte topu. Bala göte iğne deliğinden geçti.

Ancak bir topla arkadaş sen de kendini. Her maç bir garip hata yapıyorsun. Bu maçta da sol çaprazdan gelen topu elinden kaçırdın. Zar zor kontrol ettin. Geçen maç ağır davrandın yediriyordun. 2-3 maçta bir mutlaka bir sakat pas hatası yapıyorsun. Kafayı artık buraya konsantre et. Varsa bir sorunun da git konuş kaleci antrenörünle can ciğer kuzu sarmasısın. Teknik direktörünle aran son derece iyi. Takımın kağıt üzerinde 2. kaptanısın ancak her maç sahaya pazu bandı ile çıkıyorsun. Taraftar seni seviyor. Daha ne olsun. Çöz artık sıkıntın her ne ise.

#2477 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Members
  • 23.129 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Şubat 2019 - 11:21 ÖÖ

takım defansı bombok olan bir takım illa ki kaleci yada stoperinin sıçmasına tanık olur.Zira alanya onu atmasa başkasını atacak kadar pozisyon buluyordu.Muslera o pozisyonda hatalı.Ama sen bir efecanı koca maç tutama alan gelsin alan gelsin kaleci yada stoper illa ki bir yerde sıçar. Muslera hatalı ama maçın vebali onda değil. Muslera şampiyonluğa fazlasıyla yeter bir kaleci.,

Ömer bayram istikrarsız fernando , istikrarsız belhanda istikrarsız feghuli, ne oynadığı belirsiz ndiaye olmayan forvet acemi onyekuru ve bunları çözemeyen bir hocamız var şu an..

Tomas Ujfalusi ‏ Nothing to say....we were great all...!!!

#2478 Patriot

Patriot

Senior Member

• SIT
  • 12.554 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Şubat 2019 - 12:09 ÖS

yediği gol bi derece kabul edilebilir diyelim ama şu topu oyuna sokmada çok büyük sıkıntılar var.. işte tam da bu yüzden hiç bir A kalite takım bunu transfer etmedi.. yapamıyor adam.. hele bir de böyle heyecanlı heyecanlı topu alıp atacakmış gibi yapıp atmıyor ya.. öldürüyor beni.. la bi kere.. bir kere şu topu oyuna hızlı şok.
What can I do sometimes..

#2479 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.649 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Şubat 2019 - 12:25 ÖS

12-13 sezonundaki Schalke maçında hava topunu alır almaz yatmak yerine elle yerden Selçuk'a çıkardığı bir pozisyon var... Sonrasını herkes biliyor zaten, çeyrek final nando > xelçuk > umut > Gol! şeklinde geldi... Başka da hatırlamıyorum zaten; o gün bu gündür kalecinin oyunu elle hızlı başlatması ile attığımız tek gol bu... Bir tane de Kuru'nun koşu yoluna degajla attığı pas var iki tıklamayla gole gittiğimiz... 

Galatasaray oyun tarzı rakipleri böyle kabak çiçeği yakalamaya çok müsait değil denebilir ama bu da tam doğru değil; hadi maçın başından skor değişene kadar doğru olabilir en fazla... Neticede bu takım Nando'yla oynadığı atıyorum 20.000 dakikanın en az 12 binini galip duruma oynamıştır, yoksa nasıl 4 defa şampiyon olacak... gele gele iki tane mi geldi yani tek topla skora gideceğin pozisyon... 

Oyun görüşü çok eksik bir kaleciydi geldiğinde; üzerinden geçen 8 senede de bu konuda bir gıdım yol alamamış olması ilginç... Yılda 10 maç kurtarıp 3 maç yakarak totalde +7 averajla geçirdik 8 yılı... 

Ha, gitsin mi? valla gitmesin kesinlikle ama yılda 40 maç yapınca bonuslarıyla birlikte yılda 4M€ da almasın yani; Sosso'dan sonra en maliyetli ikinci oyuncu kadrodaki (o da ayrı bir hikaye, yeri burası olmayan)... 

#2480 frodo41

frodo41

Senior Member

• Members
  • 4.680 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Şubat 2019 - 12:57 ÖS

Giderse daha iyisini bulamayız gitmesin. Forvetsiz olmadık maclara ciktik kalecisiz cikmayalim.

We fucking played great the whole season. Johan Elmander 13.May.2012

2 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 2 ziyaretçi, 0 gizli üye