İçeriğe git

Resim
- - - - -

Oktay Mahmuti

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
202 replies to this topic

#201 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.794 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Temmuz 2018 - 01:35 ÖS

Ben böyle bir durum olduğunu bilmiyordum. Öyle ise de dediğim alternatif kalıyor geriye bir tek. Yabancı bir kulüple birleşmek veya bu hakları satın almak. Eğer basketbolda bir hedefimiz varsa bizim bu ligin sabit oyuncusu olmamız gerekiyor. Şu an şampiyon olsan bile CL'ye girememe ihtimalin olduğunu düşün. Böyle bir ortamda hangi kulüp uzun vadeli ve yüksek bütçeli yatırım yapar? Ben olsam yapmam. Bizim hiç değilse bu sporun Avrupa çapındaki pastasından pay kapmamız gerekiyor bir şekilde.

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#202 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 28.193 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Temmuz 2018 - 02:25 ÖS

Bence de tam tersi amatör seviyede sürdürmek gerek bu şubeleri, şu anki ekonomik yapıda mümkün değil o seviyelere çıkmak.

İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#203 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.978 mesaj

Yayınlanma tarihi 05 Temmuz 2018 - 12:11 ÖS

Diyelim ki bize wildcard verdiler.... 15 BBL + 15 EL iç saha maçını karma oalrak 10 bin (abartarak söylüyorum) ortalama seyirciye ve 50-TL ortalama bilet fiyatı ile oynasan 300 bin seyirci 15Milyon-TL gişe geliri yapar... Basketbol bunu hak etmemekle birlikte bi bu kadarlık da isim sponsoru buldun diyelim; etti 30M-TL... Neyi nasıl dağıttıklarını bilmemekle birlikte her iki ligden toplamda 15M-TL de yayın-marketing gelirin olsa 45M-TL yani kabaca 8M€...

8M€, havadan verilecek EL bileti ile bile EL'deki 16 takımın sondan 3. veya 4.süsün demektir bütçe olarak - ki senden sonraki 2-3 takım da Kızılyıldız tipinde, yetiştirici de olduğu için o paralara bile gençleri ve yarı amatör ruhla çıktığı yere dönen eski yıldızları ile senden kat be kat daha yarışmacı, lige değer katan takımlar olur... 

O yüzden şimdilik kaydı ile kapatmayalım belki ama gerekirse ligden düşme riskini de alarak olabildiğince küçültelim bu bütçeleri... Hidayetin yönettiği; Ankaralı'nın Erşan'ın çaldığı, milletin oynarmış gibi yapdığı bu lige bir de aslanlar gibi adımızı falan koyup, tiyatroya destek olmanın anlamı yok.. 

Galatasaray'dan gitmek isteyen gönderilir; hep öyle olmuştur. İstemeyen de gitmemiştir (Metin Oktay).

I'm forever blowing bubbles / pretty bubbles in the air / They fly so high, they reach the sky / And like my dreams they fade and die /

Fortune's always hiding / I've looked everywhere / I'm forever blowing bubbles / Pretty bubbles in the aeee!!