İçeriğe git

Resim
- - - - -

2011-2012 Sezonu Avrupa Transfer Haberleri

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
104 replies to this topic

#21 LuisFigo

LuisFigo

Senior Member

• SIT
  • 18.415 mesaj

Yayınlanma tarihi 05 Haziran 2011 - 12:03 ÖÖ

Cevap : 2011-2012 Sezonu Avrupa Transfer Haberleri Katalanlar cesc, alexis ve rossiyi bitirmek üzereymis. iyi transferler..alexisi gs formasiyla görmek isterdim...

#22 cozker

cozker

Member

• Members
  • 9.667 mesaj

Yayınlanma tarihi 08 Haziran 2011 - 07:42 ÖÖ

Cevap : 2011-2012 Sezonu Avrupa Transfer Haberleri

17 yaþýndaki Mete Serdar Çoban Real Madrid'e transfer olmuþ..

-----------------------
Real Madrid'deki 4.Türk

07:43 | 08 Haziran 2011

Hürriyet Gazetesi'nde Ferudun Niðdelioðlu'nun haberine göre, 17 yaþýndaki sol kanat oyuncusu, pazartesi günü yeni takýmýna katýlacak.

2005-06 sezonunda Galatasaray’ýn alt yapýsýnda forma giyen ve katýldýðý turnuvada Inter’in dikkatini çeken Mete, 6 yýl görev yaptýðý Çizme’de futbolunu geliþtirip dünyanýn en büyük takýmýna transfer oldu.

MESUT Özil’in 2010 Dünya Kupasý’nýn ardýndan Werder Bremen’den Real Madrid’e transferi büyük yanký uyandýrmýþtý. Güney Afrika’daki kupada Alman Milli Takýmý formasýyla yýldýzýný parlatan gurbetçi yýldýz, eski kulübüne 15 milyon Euro kazandýrýrken Türkler’in de gururu olmuþtu. Jose Mourinho’nun Türk futbolcularýna olan ilgisi Mesut’la sýnýrlý kalmadý. Borussia Dortmund’da oynayan Nuri Þahin ve Bayern Münih’te forma giyen Hamit Altýntop da Ýspanyol devine transfer oldu. Þimdi bu oyuncularýn arasýna bir Türk daha eklendi.

Dikkat çekti Evet, Mesut, Nuri ve Hamit’in ardýndan Mete Serdar Çoban da Real Madrid’e transfer oluyor. Yaþý henüz genç olduðu için Real’in genç takýmýnda oynayacak. Belki de bir yýl sonra onu Cristiano Ronaldo, Benzema, Mesut gibi yýldýzlarýn arasýnda göreceðiz. Peki kim bu Mete Serdar Çoban? Hangi özellikleri sayesinde Mourinho’nun dikkatini çekip, dünyanýn en önemli kulüplerinden birine transfer oldu? Ýþte yanýtý...

Kýbrýs Türkü 1994 doðumlu 1.73 metre boyundaki Mete, Güzelyurt doðumlu bir Kýbrýs Türkü. Futbola Londra’da St.Matthias’ta kaleci olarak baþlayan Çoban’ýn yolu 2005 yýlýnda G.Saray’dan geçer. Sarý kýrmýzýlýlarýn minik takýmýnda bir sezon görev yapan ve 5 maçta 4 gol atma baþarýsýný gösteren Mete’nin en önemli özelliði sol ayaðýný raket gibi kullanmasý. Defansýn ve orta sahanýn solunda görev yapan genç yýldýz adayý, Inter’li gözlemcilerin dikkatini çeker.

12 yaþýnda Ýtalyan kulübünün seçmelerine davet edilen Mete, 2008’e kadar Ýnter alt yapýsýnda top koþturur. Ailevi sorunlarý nedeniyle Londra’ya dönmesi gerekince West Ham United’la anlaþma saðlanýr. Tereddüt etmedi Ancak bu sýrada talihsiz bir sakatlýk geçirince 13 ay sahalardan uzak kalýr. Bunun üzerine West Ham’la yaptýðý anlaþma suya düþer. Inter’e dönüþ yapan Mete, önceki yýl Ýnter’i çalýþtýran Mourinho’nun da dikkatinden kaçmaz. Portekizli hocadan oldukça etkilenen Mete, teklife tereddüt etmeden “Evet” der ve Real Madrid’e transferi böylece gerçekleþmiþ olur. Mete, pazartesi günü takýma katýlacak.

http://spor.milliyet...920/default.htm

#23 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 24.161 mesaj

Yayınlanma tarihi 08 Haziran 2011 - 04:35 ÖS

Cevap : 2011-2012 Sezonu Avrupa Transfer Haberleri 19 YAÞINDAKÝ DEFANS OYUNCUSU PHÝL JONES'A KARÞILIK 16 MÝLYON POUND ÖDENDÝ Manchester United, Blakckburn Rowers'ta forma giyen 19 yaþýndaki genç yetenek Phil Jones ile anlaþtý. The Guardian Gazetesi'nin haberine göre Arsenal ve Liverpool'un da talip olduðu 19 yaþýndaki defans oyuncusu Phil Jones'u 16 milyon pound karþýlýðýnda Blakburn Rowers'tan transfer ettiðini belirtti. --------------------- Cemden bir yaþ küçük..

#24 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 17.539 mesaj

Yayınlanma tarihi 15 Haziran 2011 - 08:57 ÖÖ

Cevap : 2011-2012 Sezonu Avrupa Transfer Haberleri Sevilla, Dos Santos'ta anlaþma zemini arýyor Galatasaray'da yakýndan tanýdýðýmýz Giovani dos Santos'a yeni sezonda Sevilla yolu gözüküyor. Bir dönem Galatasaray formasý da giyen Tottenham'ýn Meksikalý yýldýzý Giovani dos Santos ile ilgilendiklerini açýklayan Sevilla Baþkaný Jose Maria del Nido, uygun bir bonservis ücreti karþýlýðýnda bu transferin gerçekleþebileceðini belirtti. Barcelona'dan 2008 yýlýnda Londra ekibine transfer olan 22 yaþýndaki futbolcu, White Hart Lane'de kendine ilk 11'de yer bulamayýnca þansýný kiralýk olarak Ipswich Town, Galatasaray ve Racing Santander kulüplerinde denedi. Devre arasýnda La Liga'nýn yolunu tutarak Racing formasýyla 16 maçta 5 gol kaydeden yetenekli oyuncu, Ýspanya'nýn önde gelen kulüplerinin dikkatini çekmeyi baþardý. Meksikalý oyuncuyla ilgilendiklerini doðrulayan Del Nido, Eurosport'a verdiði demeçte, "Dos Santos'u renklerimize baðlamayý düþünüyoruz ancak bonservis bedeli çok önemli. Mantýklý bir rakam talep ederlerse, bu transferi önümüzdeki günlerde bitirmeyi istiyoruz." ifadelerini kullandý. Liglerini beþinci sýrada tamamlayan Tottenham ve Sevilla kulüpleri, yeni sezonda UEFA Avrupa Ligi'nde mücadele verecek. goal.com

#25 fermion

fermion

Senior Member

• Members
  • 3.162 mesaj

Yayınlanma tarihi 15 Haziran 2011 - 10:45 ÖÖ

Cevap : 2011-2012 Sezonu Avrupa Transfer Haberleri :) seninde dos santos askin bir bitmedi be pesimist...gecti o tren...bir sonrakini bekleyecez artik... :)

#26 vurgun1905

vurgun1905

Senior Member

• Members
  • 1.105 mesaj

Yayınlanma tarihi 15 Haziran 2011 - 11:17 ÖÖ

Cevap : 2011-2012 Sezonu Avrupa Transfer Haberleri dos santos deyince aklýma samiyende fb'ye karþý kaçýrdýgý goller geliyorda ifrit oluyorum.. hemen ðeþi sýra gelen franco selcuk iþbirliði ve yedigimiz gol.. oh my good..:)

#27 fermion

fermion

Senior Member

• Members
  • 3.162 mesaj

Yayınlanma tarihi 15 Haziran 2011 - 11:37 ÖÖ

selcuk

...tuylerim diken diken oluyor...her adini duydugumda surati geliyor aklima....

#28 Namelessonegs

Namelessonegs

Aslan

• SIT
  • 35.866 mesaj

Yayınlanma tarihi 15 Haziran 2011 - 12:26 ÖS

Cevap : 2011-2012 Sezonu Avrupa Transfer Haberleri Fener maclarina bakarsan Hagi'ye bile ifrit olman lazim:)Santos degerli bir adamdi,elinden geleni de yapiyordu..Sevilla'ya gitmesine mutlu olurum..

#29 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 17.539 mesaj

Yayınlanma tarihi 15 Haziran 2011 - 12:41 ÖS

goller

ben bir pozisyon diye hatýrlýyorum o maçý. gerçi o pozisyonda saçma sapan geliþmiþti de neyse. Keita'nýn olduðu takýmda sað kanattan pire gibi içeri giren Santos çokta fazla parlayamamasý normaldi bence. Ama bu sene tamda piyasa yapardý. neyse Sevillia da Forvet arkasý oynayacak büyük ihtimalle.

#30 cozker

cozker

Member

• Members
  • 9.667 mesaj

Yayınlanma tarihi 15 Haziran 2011 - 01:00 ÖS

17 yaþýndaki Mete Serdar Çoban Real Madrid'e transfer olmuþ..

Günlerdir gazetelerde yazýlýp çizilen bu transfer gerçekleþmemiþ :)

-----------------------------------------
Kendini Real Madrid'e transfer eden adam

Mete Serdar Çoban çok basit bir yöntem kullanarak hemen hemen tüm Türkiye medyasýný hatta Ýspanyol Marca gazetesini dahi kandýrdý. Ýþte kendini Real Madrid'e transfer eden Çoban'ýn hikayesi...

Fanatik gazetesinde yer alan haber þöyle:

Mete Serdar Çoban... 19 Temmuz 1994 Kýbrýs doðumlu, 1.73 cm boyunda, solbek pozisyonunda görev yapýyor. Futbola 2003’te Ýngiltere’de St.Matthias diye bir mahalle takýmýnda baþlamýþ. Sonrasýnda yaz tatili için geldiði Ýstanbul’da Galatasaray’ýn seçmelerine katýlmýþ. Küçükken kilolu olduðu için kaleci olarak baþladýðý futbol kariyeri, seçmeler sýrasýnda solbek oynayýp, baþarýlý olunca deðiþmiþ. Sonrasýnda Ýtalya’daki Atalanta Kupasý’nda Ýnter’i büyülemiþ ve Galatasaray’dan ayrýlmýþ.

Sarý-Kýrmýzýlýlar bu karara saygý gösterip, Mete’yi yollamýþlar. Sonrasýnda West Ham United’a, çok istediði Londra’nýn yolunu tutmuþ. Burada aðýr bir sakatlýk geçirip, kendisiyle ilgilenilmeyince kulüpten ayrýlmýþ.. Ve nasýl olduðu tam bilinmeyen bir þekilde Ýnter’e geri dönmüþ. Þimdi ise adý Real Madrid’le anýlýyor ve Los Galacticos’un hocasý Jose Mourinho’nun onu istediði haberi, Marca Gazetesi’nde de haber oluyor.

Tamamen hayal ürünü...

Az önce yukarýda okuduðunuz yazýnýn hepsi birer uydurmaca. Yaklaþýk iki haftadýr spor basýnýnda bir yalan almýþ baþýný gidiyor. Aslýnda Mete diye biri ne Galatasaray’da ne Ýnter’de ne de West Ham’da forma giydi. Asýl kimliðinin ne olduðu tam olarak bilinmiyor. Mete denilen kiþi, futbol tarihine geçecek bir baþarýya imzasýný attý ve adeta yazdýðý bir senaryoyu filme dönüþtürdü.

Türkiye’den ajansspor.com, onunla ‘özel röportaj’ yaptý. Gazetelerde, “Real Madrid’e 4. Türk yolda” haberleri yapýlýrken, Anadolu Ajansý menaceriyle konuþtu! Türk Milli Takýmý’ný seçip seçmeyeceði merakla beklenen Mete’nin, son olarak DHA mikrofonuyla bir görüntüsü sanal ortamda yayýnlandý. Ýnternetin nimetlerinden faydalanan ve adýný kýsa zamanda duyuran Mete ya da gerçek adý belli olmayan bu gencin hayat hikayesinde geçenleri tek tek araþtýrdýk ve çýkan sonuç; sol ayaklý Maicon lakabýný alan Mete’nin tamamen hayal ürünü olduðuydu.

Ýnter: O bir yalancý!

Önce Galatasaray’a sorduk, “Mete diye biri siz de hiç oynadý mý?” diye. Onlar, böyle birini hiç tanýmadýklarýný söyledi. Daha sonra Ýnter’in Futbol Akademisi’ni aradýk. Telefonda karþýmýza çýkan yetkiliye kendimizi tanýttýktan sonra “Mete Serdar Çoban’ý soracaktýk?” deyince hemen, “O bir yalancý. Böyle biri asla Ýnter’in altyapýsýnda oynamadý ve tesislerimize hiç ayak basmadý. Bu haberi kimin yaptýðýný bilmiyoruz” cevabýný verdi.

Real Madrid’li yetkiller de, “Böyle bir transfer hakkýnda bir bilgimiz yok. Sadece denenmeye çýkmýþ olabilir!” ifadelerini kullandý. 30 yýlý aþkýn Ýngiliz futbolunu yakýndan takip eden ve Londra’da yaþayan temsilcimiz Edip Adanýr ise “Böyle birini hiç duymadým” dedi.

Twitter'da trend oldu

Mete Serdar Çoban diye bir oyuncunun olmadýðý, bütün haberlerin kurmaca olduðu anlaþýlýnca Twitter'da günün en çok konuþulan olaylarýndan biri oldu.

http://www.cnnturk.c...48.0/index.html

#31 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 24.161 mesaj

Yayınlanma tarihi 17 Haziran 2011 - 02:57 ÖS

Cevap : 2011-2012 Sezonu Avrupa Transfer Haberleri Toulalan ý Malaga almýþ..Bize gelmez miydi diye düþünüyor insan..

#32 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 24.161 mesaj

Yayınlanma tarihi 17 Haziran 2011 - 04:29 ÖS

Cevap : 2011-2012 Sezonu Avrupa Transfer Haberleri Neymar için 17 deniyor.. adam 28 yaþýnda.. :) tabi Tr tarifesi diyorsun.. haklýsýn ..

#33 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 24.161 mesaj

Yayınlanma tarihi 17 Haziran 2011 - 04:39 ÖS

Cevap : 2011-2012 Sezonu Avrupa Transfer Haberleri Hakkaten ya sen öyle deyince baktým.. ben kimi gördüm ki acep Ronaldinho muydu yoksa :) Brezilyalý görüp sakallýyý neymar sandým herhalde..

#34 F@biooO

F@biooO

Senior Member

• Members
  • 13.276 mesaj

Yayınlanma tarihi 17 Haziran 2011 - 07:59 ÖS

Cevap : 2011-2012 Sezonu Avrupa Transfer Haberleri Su ana kadar biten transferlere genis :) ozet gecelim ; Adil Rami: Lille > Valencia . (Fena degil... Costa'yla epey maytap geçiyorum yer yer, zira hiç hoþlaþmiyorum stoper icraatlarindan. Onun yerini alabilir) Balazs Dzsudzsak : PSV > Anzhi . (Istanbulspor II çalýþýyor... Benim tuttuðum bir oyuncu deðil. Evet, tuhaflýklarým var ara ara. 15mölyon vermiþler. Hangi körpenin hayatini karartip akliyorsunuz bu paralari ey korkunç Ivan familyasi... ) Kevin Gameiro : Lorient > PSG . (Vitrine cikacagina (Premiership) lokalde kalakalmaya karar vermissin. Bizim energizer tavþanindan sonra Parislilere çok temiz gelecektir zekaya dayali futbolu. Kazanan onlar oldu. Kaybeden kendisi.) R.Rodelin: Nantes > Lille . (Sow'dan sonra bir ikinci isimsiz kahramanlari bu olacak mi... Deðnek efendi Nimani vardý bi de onlarda ama kayboldu. Ilhan Irem'le takiliyorlar harhal.) Yohan Cabaye : Lille > Newcastle United . (Verilen fiyat tam ederi civarý olmuþ. Tiote'nin yanýnda oynayabilir. Onun kadar ani bir genel beðeni saðlamayabilir ama faydalý bir eleman. Gs'a almazdim ama sankim.) Henri Bedimo : Lens > Montpellier . (Geçen sene milli takýmda çok beðenmiþtim. Bence iyi bir kanat devþirmesi solbek. Bu transferle kariyer yapamadan formayý asacaðý neredeyse tescillendi(27). Ya da kimbilir bir sezon sonra 4 büyüklere (Lyon, Mar, Lille, PSG ) geçer belki. ) Morgan Amalfitano : Lorient > Marseille . (Marsilya'nin dogru mantikta yaptigi Anadolu transferi. Bir köþede durur, görev sýrasý gelir faydalý olur, bu ex-Gameiro partneri. 0 euro olmasi da avantaj. Ben Cabaye gibi bunu da GS'a almazdim ama.) Christian Fuchs : Mainz > Schalke 04 . (4 milyon'a gitmiþ. Fena bir oyuncu deðil. Bizi reddetti herhal; ses seda çýkarmasa da basýn..) Andreas Granqvist : Groningen > Genoa . (Bence uberrated; gorecegiz...) Kevin Nolan : Newcastle > West Ham . (Bu karambollerin adami þiþko is yapiyordu Ncastle'da aslinda... ) Senad Lulic : Young Boys > Lazio . ( Bakalim Italya'da ne yapacak benim transfer bohçamda yer alan bu adam. Yalniz ben olsam bek oynatmam. ) Michele Pazienza : Napoli > Juventus . ( Juventus 856 senedir giydiginde uzerine yakisacak ortasaha arýyor, benim farkettigim kadariyla. Bu beleþ abi derman olacak mi bilmiyorum.) Demba Ba : West Ham United > Newcastle United . (Valla Hoffenheim'da Ibiþler -oviçler parlarken bu adami yazmistim. Ama Ingiltere'de tutunabildi mi bilmiyorum. ) Stijn Schaars : AZ Alkmaar > Sporting Lisbon . (Buradaki bir arkadasa kotu haber. :) Kimdi unuttum ancak epey istiyordu. Soylenince izledim ama biraz yavan buldum demistim. Belli olmaz yine de.) ve Jeremy Toulalan : Lyon > Malaga . (Vay anasini sayin seyirciler. Demek para gercekten konuþurmuþ. :) . Imkan ihtimal vermiyordum Lyon'un elindeki en temiz onliberoyu vereceginden. Kudurmustur taraftar bana kalirsa. Seyyar kokoreççi adini taktigim bu abimize Ispanya'da basarilar diler, acý atmamasýný istirham ederim. Yalniz çýkarlarým dogrultusunda guzel oldu. Kalls'i xitsen satmayacaklar simdi. hehe. ) 17 Haziran itibariyla bu kadar.

#35 LuisFigo

LuisFigo

Senior Member

• SIT
  • 18.415 mesaj

Yayınlanma tarihi 20 Haziran 2011 - 08:55 ÖÖ

Cevap : 2011-2012 Sezonu Avrupa Transfer Haberleri Katlanlar alexis'e 54 milyon avro önermis ve udinese de tabii ki kabul etmis.alexis iyi oyuncu ama asla bu kadar etmez.enayi barca hahaha:-) real'im ise sessiz sedasiz fabregasi bitirmek üzere.

#36 Namelessonegs

Namelessonegs

Aslan

• SIT
  • 35.866 mesaj

Yayınlanma tarihi 20 Haziran 2011 - 09:43 ÖÖ

Cevap : 2011-2012 Sezonu Avrupa Transfer Haberleri Bitiremez Fabregas'ý Real'in :)..Paramýz var alýyoruz kardes..Senelerdir almadýk kupa býrakmadýk, bir kupanýn getirisiyle vermisiz cok mu..:)..Saga sola bos bos para verip, Barca'nýn golgesinde kalanlar yorum yapmasýn yahu :)

#37 LuisFigo

LuisFigo

Senior Member

• SIT
  • 18.415 mesaj

Yayınlanma tarihi 20 Haziran 2011 - 01:32 ÖS

Bitiremez Fabregas'ý Real'in :)..Paramýz var alýyoruz kardes..Senelerdir almadýk kupa býrakmadýk, bir kupanýn getirisiyle vermisiz cok mu..:)..Saga sola bos bos para verip, Barca'nýn golgesinde kalanlar yorum yapmasýn yahu :)

seneye bu laflarý birer birer yutacaksýn can dostum güzel insan :) alexis'e 50 küsür vermek salaklýktýr olm,ne dersen de :D

#38 F@biooO

F@biooO

Senior Member

• Members
  • 13.276 mesaj

Yayınlanma tarihi 20 Haziran 2011 - 01:37 ÖS

Cevap : 2011-2012 Sezonu Avrupa Transfer Haberleri Eyvaah, o adami ortaya falan aliyorlardi gecen; topla 2 milisaniye daha az oynasin diye... Barca'nin rahlesiz tedrisatýndan geçmezse garip bir meblag cidden. Afellay, Sanchez... Yahu bu iki zibidi bile o kazanda eriyip genel tadi bozmazsa Barca cidden olayi aþmýþ bitirmis demektir. :) (ki birincisinde aman aman yetenek de yok)

#39 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 17.539 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Haziran 2011 - 11:20 ÖS

Cevap : 2011-2012 Sezonu Avrupa Transfer Haberleri çeviriyi yapan mý hibnoþluk yapmýþ yoksa harbi böyle midir bilmiyorum. MArca haberi "Neymar: Santosta mutluyum, ama baþka bir yerde daha da mutlu olabilirim" bu ne lan. aslýnda bu çocuk forlana falan ders vermiþ burada da iþte anlayana ((((((((((:

#40 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 17.539 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Haziran 2011 - 09:00 ÖS

Cevap : 2011-2012 Sezonu Avrupa Transfer Haberleri sporting lizbon milandan onyewu yu almýþ. sonra biz adam bulamadýk vay bilmem ne...