İçeriğe git

Resim
- - - - -

Behzat Ç "Bir Ankara Polisiyesi"

• Please log in to reply
113 replies to this topic

#101 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 26.945 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Ağustos 2019 - 03:16 ÖS

Yine 45 dk boyunca hiçbir şey olmayan koca bir video, bölüm falan demek istemiyorum artık.

Yapimcilari blutv ile bir olmus izleyenlerle dalga geçiyorlar.

Bir yandan kısa ama dolu ve kaliteli ayagina parali yayin yaparken, diger yandan derinligi olmayan bir senaryoyu yedirmeye calisiyorlar.

Yan oyunculuklar hala berbat ve yapmacik. Herkes Behzat, Ercument, Memduh ve yenilerin hikayesini ogrenmeyi beklerken cinayetler araya tepiştiriliyor.

Zaten 45 dakika olan bolumun 20 dakikasi bu cinayet ile geciyor. Azicik da Behzatin terapistle konusma calismalari. Ana hikayeden eser yok.

Eskiden dizi uzundu ve bu 3. sayfa cinayetleri, diyaloglar vs sariyordu. Simdi ana senaryosu islenmemis 45 dakikalık saçma sapan bir şey izliyoruz.

Fragmandan tek farkı süresiydi.

İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#102 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 16.917 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Eylül 2019 - 01:31 ÖS

Can;

Behzat Ç. , benim için ailden biri gibidir. Yani dizinin geneli olarak. Şimdiye kadara abartısız 7-8 kez başlayıp bitirdim bu diziyi. Derin evlet hikayeleri ilk sezonda 9. bölüm gibi başlamıştı.Şimdi ise kontrolün nerede kimde olduğu belli olmadığını sürekli farklı odakların ipleri eline almaya çalıştığını hissettirmeye uğraşıyorlar. Ayrıca alttan alta diğer cinayetlerin devam etmesi de normal olan bir durum, dizinin seyri bu şekilde bazı noktalarda kesişecektır kirli işlerle. Bu konuda aceleci davrandığını düşünüyorum. 

Benim asıl eleştirim Savcı Esra karakteri için. Savcının öldüğü bölüm 2. sezon finaliydi ama şu anda sanki yeni bir travma olmuş gibi devam ettirilmeye çalışılıyor. Bence asıl isabetsizlik burada. Dizinin geçmişe dönük flashback patlatması sadece Behzat'ın uzak kaldığı döneme odaklanmış, bu da ben şuradaydım şöyle yaşadım böyle yaşadım olgusunu anlatmaya çalışıyor. Bu da biraz iq seviyesini düşürüyor dizinin. TAbi bunlar şimdilik yapacağımız yorumlar. Dizinin genel gizemli havası biraz bozulmuş gibi. 

Blutv  için de bir parantez açmak gerekirse; tam bir saçmalık. Parayla üye olduğun bir platformda ekstradan film izlemek için ücretle kiralama yapman gerekiyor. Televizyonumda smart özelliği var ama uygulamalar içinde BluTv yok, e haliyle ya sürekli telefondan izlemek zorundayım yada bilgisayar televizyona bağlı yaşayacağım. Abes bir durum. İndirme özelliği de aktif değil, nasıl bir kasıntı yaptıysalar, ses dosyasını ayrı video dosyasını ayrı gömmüşler.

#103 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 26.945 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Eylül 2019 - 02:14 ÖS

Az bile yazmışım, cinayetler bu süreye sığmıyor, eskiden uzun sürede cinayetler detaylı işlenirdi şimdi yalap şalap.

Suat denen sığır 40 dk koskoca AKbaba 3 dakika gözüktü yahu, bu bile sövme sebebi.

İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#104 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 16.917 mesaj

Yayınlanma tarihi 20 Eylül 2019 - 08:30 ÖÖ

Dün akşam 1.sezon bitti.

Normal şartlar altında  1,5 saatlik  38 bölümle sezon finali yapan diziye, 40 dakikalık 9 bölümle (final 1 saat) sezon finali yaptılar. Abuk subuk bir kurgudan öteye gidememiş, sürekli öznesi olmayan bir kavgaya çekilmiş. 

#105 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 26.945 mesaj

Yayınlanma tarihi 20 Eylül 2019 - 08:49 ÖÖ

Berbat.

#106 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 23.575 mesaj

Yayınlanma tarihi 20 Eylül 2019 - 10:06 ÖÖ

bence bir dünya kıytırık ortaokul seviyesi netflix dizisinden çok daha iyidir .en azından izlenirken eğlendiriyor.ama hiçbir tekrar ilk hali kadar başarılı olmaz.Şu an ne yapsalar zaten beğenilmeyecek.

Somewhere in the world there is a defeat for everyone. Some are destroyed by defeat, and some made small and mean by victory. Greatness lives in one who triumphs equally over defeat and victory.

#107 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 8.975 mesaj

Yayınlanma tarihi 20 Eylül 2019 - 10:28 ÖÖ

Bitsin diye azimle bekledim. İlk fırsatta izleyip yorum yapacağım.

Yalnız Ferhat Abi'nin söylediğine katılıyorum. Hiç bir yapım yıllar sonra gelen devamlarda ilk günün tadını vermiyor. Hep bir eksiklik kalıyor. Bu beklentileri törpüleyerek izlemek lazım sanki. 

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#108 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 16.917 mesaj

Yayınlanma tarihi 20 Eylül 2019 - 12:27 ÖS

Blutv nin tutunacak dalı olarak başka bişey yok, sürekli algı pompaladi ama ortaya çıkan şey alelade oldu.

Sıfır bir iyiydi iki tur döndüm.

#109 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 26.945 mesaj

Yayınlanma tarihi 20 Eylül 2019 - 12:29 ÖS

Bozkır da fena değil diyorlar.

#110 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 23.575 mesaj

Yayınlanma tarihi 20 Eylül 2019 - 03:15 ÖS

blu tv de luther var. behzat ın ingilizi.

Somewhere in the world there is a defeat for everyone. Some are destroyed by defeat, and some made small and mean by victory. Greatness lives in one who triumphs equally over defeat and victory.

#111 cozker

cozker

Member

• Members
  • 9.244 mesaj

Yayınlanma tarihi 20 Eylül 2019 - 03:51 ÖS

blu tv'de sürekli donma ve kopmaların yaşandığı yazılmış ekşisözlükte.. sizler bu tür sorunlar yaşıyormusunuz, birde en önemlisi sansür varmı o platformda?

#112 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 23.575 mesaj

Yayınlanma tarihi 20 Eylül 2019 - 04:33 ÖS

blu tv'de sürekli donma ve kopmaların yaşandığı yazılmış ekşisözlükte.. sizler bu tür sorunlar yaşıyormusunuz, birde en önemlisi sansür varmı o platformda?

sansür yok donma da  yok. benim internet 100 mbit .  25 ve altı  hızlarda takılma olabilir.

• cozker bunu beğendi

#113 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 8.975 mesaj

Yayınlanma tarihi 07 Ekim 2019 - 08:54 ÖÖ

Tüm bölümleri izleyemedim. Ancak ilk 4 bölüm itibariyle burada yapılan eleştirileri tam olarak anlamış değilim. Emmy ödüllerine aday mı olmasını bekliyorduk bu dizinin? Daha önce de anormal bir senaryo yoktu ortada. Bu diziyi izlenir kılan İstanbul Türkçesi yerine doğal bir dilin kullanılması, karakterleri küfrediyor olması, oyunculuğun doğallığıydı. Bunlar olduğu gibi devam ediyor. Ana karakterler üzerinden çok uzun bir süre geçmesine karşın rollerine olduğu gibi yerleşmişler. Kolay iş değil aynı role yıllar sonra tekrar bürünmek ve hisleri izleyiciye yansıtabilmek. Oyuncular bu noktada başarılı olmuşlar. Eften püften rollerde kullanılan oyuncular daha önce de iyi oyuncular değillerdi, şu anda da bu durum devam ediyor. Bu yönüyle bütçesi dar bir diziydi. 

9 bölümde sezon bitirip bunu ortalama 45 dakika da yapmaları isteniyorsa anca bu kadar olur detaylandırma açısından. Öte yandan hedeflediklerinin de bu olduğunu sanmıyorum. Bu dizi en başından 3 sezonluk tasarlanmıştı. Behzat ile ilgili gizemlerin hepsi çözülmüştü. Geleceği açık bırakılan Memduh, Ercüment gibi karakterler hariç tüm mesele sonuca bağlanmıştı aslında. 3 sezon boyunca arka planda dönen ana hikayeyi, bölümlük cinayetlerle süslüyorlardı. Bu sefer ön plana çıkan ana hikaye olmuş. Bu bir uzatma senaryosu sonuçta. Bazı zorlamaların olması da son derece normal. 

Ben beklediğimden çok daha başarılı buldum ilk 4 bölüm itibariyle. Bu sezonun sonuna göre de devamı gelir mi gelmez mi bakacağız artık.

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#114 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 26.945 mesaj

Yayınlanma tarihi 07 Ekim 2019 - 09:46 ÖÖ

Eski bölümleri 3 tam tur izlemiş biri olarak beğenmemek en doğal hakkım.

Neyse sezonu bitir konusuruz tekrar.

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye