İçeriğe git

Resim
- - - - -

Behzat Ç "Bir Ankara Polisiyesi"

• Please log in to reply
111 replies to this topic

#41 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 16.756 mesaj

Yayınlanma tarihi 21 Haziran 2011 - 03:38 ÖS

Cevap : Behzat Ç "Bir Ankara Polisiyesi" ilk bölümler çok baðladý. harbiden kaliteyi oturttular. sövgüyle bir dizi ancak bu kadar güzel olur ya... þovdaki ývýr zývýr bi taklit dizisi çýkardý. zaten tipler kýlçýk. neyse. seviyorum merkezzzz!!!

#42 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 16.756 mesaj

Yayınlanma tarihi 26 Haziran 2011 - 10:19 ÖS

Cevap : Behzat Ç "Bir Ankara Polisiyesi" Final harbiden final gibi oldu ya. bitisn burda birdaha oynamasa da olur fevkaladenin fevkinde bir tat býraktý damaðýmda. bizimkiler- süper baba derken 3. dizi oldu ve yýllarca oynamasýna gerek bile kalmadý benim için. ekip olarak tebriki hakediyorlar... yinede bitmesin la!!!

#43 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 26.678 mesaj

Yayınlanma tarihi 26 Haziran 2011 - 10:22 ÖS

Cevap : Behzat Ç "Bir Ankara Polisiyesi" Baya tahmin eden olmuþtu yalnýz finaldeki sürprizi...

#44 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 16.756 mesaj

Yayınlanma tarihi 08 Temmuz 2011 - 10:23 ÖÖ

Cevap : Behzat Ç "Bir Ankara Polisiyesi" lrPlQvpAZuk

#45 Galathian

Galathian

Members

• Members
  • 3.961 mesaj
  • LocationAnkara

Yayınlanma tarihi 08 Temmuz 2011 - 02:42 ÖS

Cevap : Behzat Ç "Bir Ankara Polisiyesi" Ýzlemeyen arkadaþlar çok þey kaçýrmýþ oldular. Netten bulup 38 bölümü tek tek izlemeye ya da eðer çýkarsa dvd sini almaya kesinlikle deðer. Gerçekten böylesine ufak bir bütçeyle mükemmel bir eser ortaya koymuþ ekip. Bir tane eðreti oyunculuk yok. 90 dakika film uzunluðunda bölümlerde bayýldýðýnýz bir an yok. Aksiyon, trajedi, komedi hep dozunda ve ardarda gelerek boþ bir sahne býrakmýyor 90 dakikada. Sezon finalinde de 38 bölümdeki geliþmeleri çarpýcý bir þekilde baðlamalarý, 38 bölümdür kafamýzda yarattýklarý soru iþaretlerini çözümlemeleri Türk film ve dizi sektöründe alýþtýðýmýz birþey deðil. Karakterler çok saðlam. Elbette baþta Behzat, Harun, Hayalet, Akbaba, Cevdet, Þevket, Savcý Esra, Þule, Ercü-Memduh-Abi üçlüsü. Her biri hem çok orjinal ve özgün hem de gerçekçi ve sýradan karakterler. Müzikler ayrýca baþarýlý. Pilli Bebek, pavyon sahneleri, efkarlanýp patlatýlan türküler... Hepsi kendi tarzýnda çok iddiasýz ve yalýn ama çok uyumlu. Hatta 30. bölümdeki son sahnede Vega'nýn Ýz býrakanlar þarkýsý bile öyle uyum saðlamýþ ki sanki o sahne için bestelenmiþ gibi. Elbette düþük bütçeden kaynaklý bir takým sakillikler var ama bunlara takýlmayýp senaryoya, oyunculuklara, kurguya yani öze bakmak lazým. Özellikle Ercüment Çözer, Memduh Baþkan, Abi(derin devlet) bölümleri çok akýcý. Birde dikkatimi çeken bir konu; boktan bir yapýmý iyi oyunculuk kurtaramýyor ama yapým iyiyse iyi oyunculukta kendini daha çok ortaya koyabiliyor. Bir diðer hoþuma giden nokta ise bir Ankaralý olarak büyük çoðunluðu Ankaralý olan bir ekip tarafýndan çekilen ve Ankara'da geçen bir dizi olmasý. Milliyetçilik benzeri hisler yaratýyor insanda.:) Þimdi filmi çekiliyor. Filminin de gayet sýradýþý olacaðýna eminim. Tek tedirginliðim geniþleyen izleyici tabaný ve artan kazançla yeni sezonun sýradanlaþmasý. Hani bir mekan vardýr; salaþ, manzara desen pek yok ama yemekler, muhabbet gani, ortam doðal ve içten. Bilen bilir ve müdavim olur. Behzat Ç öyle bir meyhaneye benziyor. Tedirginliðimse o mekanýn müþterisinin ve kazancýnýn artýp daha lüks bir dekorasyonla daha janjanlý bir yere taþýnmasýnýn ardýndan "bizim", özgün ve içten olmaktan çýkýp gösteriþli ama sýradan ve yapay bir hale dönüþme ihtimalinin yarattýðý tedirginliðe benziyor. Edit: Þimdi farkettim, 2000. mesajýma denk gelmiþ ya la!:)

#46 Ibrahim

Ibrahim

Senior Member

• Members
  • 6.621 mesaj

Yayınlanma tarihi 09 Temmuz 2011 - 11:54 ÖS

Cevap : Behzat Ç "Bir Ankara Polisiyesi"

Behzat Ç. yazarý Emrah Serbes canlý yayýnda þuan...

http://www.livestream.com/fayntenks

#47 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 16.756 mesaj

Yayınlanma tarihi 13 Temmuz 2011 - 11:08 ÖÖ

http://www.haberturk...sem-transferler

mekan deðiþtirmiþler. TVen mi ne kurulacakmýþ.

#48 fermion

fermion

Senior Member

• Members
  • 3.162 mesaj

Yayınlanma tarihi 13 Temmuz 2011 - 11:18 ÖÖ

Cevap : Behzat Ç "Bir Ankara Polisiyesi" hangi platforma da bu lanet yeni kanal...?

#49 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 16.756 mesaj

Yayınlanma tarihi 28 Ekim 2011 - 11:21 ÖS

6 kasýmda yeni bölüm. film sinemalarda bugün itibariyle.

Eklenmiş Resim

#50 zidane38

zidane38

Senior Member

• Members
  • 14.181 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Ekim 2011 - 01:53 ÖS

Cevap : Behzat Ç "Bir Ankara Polisiyesi" Filmi izleyen var mý ? Spoiler vermeden görüþlerini alsak mümkün mü ? Biz muhtemelen pazartesi günü izleyecez.

#51 fermion

fermion

Senior Member

• Members
  • 3.162 mesaj

Yayınlanma tarihi 30 Ekim 2011 - 09:34 ÖÖ

Cevap : Behzat Ç "Bir Ankara Polisiyesi" ..kardesim filmi izledim... ..film cok guzel...sikinti yok...ozellikle sansursuz izlemek harika...akilli ve zekice yapilan mukemmel espriler var..altima sictim... ..bir kac mevzu var benim esimin aklima yatmadi...tam baglayamadik biryerler...sonra konusuruz olmazsa detaylari simdi spoiler olmasin... ...konu guzel...kurgu guzel... ...behsatin agzinda dizi de sigara gormedigimiz icin, filmde her sahnede sigara gormek, bizim adimiza behsata yakismadigi sonucunu cikardi mesela... ...toplamda degerlendirmek gerekirse, mesela bir 3.bolum olsun, bir sezon finali olsun, sinemasindan cok daha guzeldii...ama guzel...sinema guzel... :D

#52 zidane38

zidane38

Senior Member

• Members
  • 14.181 mesaj

Yayınlanma tarihi 30 Ekim 2011 - 09:10 ÖS

Cevap : Behzat Ç "Bir Ankara Polisiyesi" Saðol kardeþim. Yarýn izleyecez. Genel yorumlarda da komedi alanýnda çok fazla iyi olduklarý ama diðer yönlerden dizinin daha aðýr bastýðý yönünde zaten.

#53 Onur1905

Onur1905

Junior Member

• SIT
  • 7.647 mesaj

Yayınlanma tarihi 30 Ekim 2011 - 09:18 ÖS

Cevap : Behzat Ç "Bir Ankara Polisiyesi" Filmden öte, uzun bir dizi bölümü gibi geldi bana. Kitabýný okumadýðým için bu konuda bir deðerlendirme yapamayacðým ama beðendim ben.

#54 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 16.756 mesaj

Yayınlanma tarihi 30 Ekim 2011 - 09:25 ÖS

Cevap : Behzat Ç "Bir Ankara Polisiyesi" 13 kasýmmýþ yeni bölüm ayrýca.

#55 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 16.756 mesaj

Yayınlanma tarihi 13 Kasım 2011 - 11:18 ÖS

Cevap : Behzat Ç "Bir Ankara Polisiyesi" ve 13 kasým, Behzat reis yayýnda... þu an çalan parça çok deli yalnýz...

#56 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Members
  • 23.390 mesaj

Yayınlanma tarihi 14 Kasım 2011 - 10:24 ÖÖ

þu an çalan parça çok deli yalnýz...

Pilli bebek siyah beyaz..
edit : Pilli bebek fotoðraf olacak doðrusu..

#57 fermion

fermion

Senior Member

• Members
  • 3.162 mesaj

Yayınlanma tarihi 14 Kasım 2011 - 11:02 ÖÖ

Cevap : Behzat Ç "Bir Ankara Polisiyesi" ...konusmadan bile mukemmel oynuyor adam...

#58 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 16.756 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Aralık 2011 - 04:55 ÖS

yaktý geçti...

Babamýn öldüðü gün birine aþýk olmuþtum.
Bazen öyle olur.
Herþey üst üste gelir.
Polis olmasaydým katil olurdum
Çünkü sahici bir sarsýntý, sahte bir dengeden iyidir.
Binlerce ceset, binlerce katil ve bir evlilik gördüm.

Seni intihar ettiðin gün tanýdým kýzým seninle o gün barýþtým.
Þimdi sadece geceleri yapa yalnýz ve yalýn ayak....
Anlayabildim þeyler var
Þimdi benim de yalanlara inanmaya ihtiyacým var.
Bütün çaresiz insanlar gibi....
Daðýlan bir okul gibi...
Acýlarýmýzda birbirine benziyor artýk kýzým...
Birbirine benzeyen parmaklar gibi ;ama her birinin eþsiz bir izi var.
Bazen gözlerim doluyor karanlýkta...
Fýsýr fýsýr konuþmaya baþlýyorsun yine kulaðýmýn dibinde hiç durmuyorsun
Aðlamama asla musade etmiyorsun, "herþey affedildi babacýðým" diyorsun.
"Hiç ayrýlmayacaðýz" diyorsun.
"Keþke hep yanýmda olsaydýn" diyorum böyle konuþtuðunu duyunca...
"Bu kýþ çok kar yaðar belki beraber kayboluruz" diyorsun.
Ama kar taneleri birbirine benzemez ki kýzým
Cesetler de benzemez ;ama bir cinayet baþka bir cinayeti hatýrlartýr her zaman...
Koþan atlar düþen atlarý hatýrlatýr.
Yaðmur yaðar,
Durur , tekrar baþlar.
Yanlýþ yolda yürümek doðru yolda beklemekten iyidir...
Beþikten mezara kadar...
Karanlýkta herkesle çarpýþabilir insan...
Yalan mý ? söylüyorum sana...
Affet beni kýzým affet !!!
Bir sürü doðru söyledik ;ama hiç burnumuz kýsalmada ki kýzým...

bfjCMkpzeHU

#59 fermion

fermion

Senior Member

• Members
  • 3.162 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Aralık 2011 - 05:29 ÖS

Cevap : Behzat Ç "Bir Ankara Polisiyesi" ...biz mi alistik bilmiyorum ama, ikinci sezon birincinin tadini veremiyor daha....

#60 vurgun1905

vurgun1905

Senior Member

• Members
  • 1.105 mesaj

Yayınlanma tarihi 03 Aralık 2011 - 07:07 ÖS

Cevap : Behzat Ç "Bir Ankara Polisiyesi" Gencler macýndan sonra taraftarýmýz ''Gelsin Behzat Ç'niz sizi kurtarsýn '' diye bagýrmýþ ahaha

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye