İçeriğe git

Resim
* * * - - 2 oy

Forum Kullanıcıları Keyif Köşesi

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
237 replies to this topic

#1 ToTeM MiRaÇ

ToTeM MiRaÇ

Senior Member

• Members
  • 8.175 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Aralık 2010 - 09:26 ÖS

Gördünüz beni göreceðiniz kadar... :D

Ben yokum...

Ama vazgeçilmezim var...

Haftada 1 kerede olsa vazgeçemediðim balýðým ve rakým...Evimde haftada 1 eþimle yaptýðým keyfim...

Balýk yapmada üstüme yoktur... :) O kadar lezzetli yaparým ki, kendime nazar deðdiririm o derece yani :) Bu konuda þakam, eyvallahým yoktur...

Bu hafta Lüfer denk geldi..Denizlerimizde kaybolmak üzere olan Kral balýk...Rakýnýn hakkýný veren balýk...

Bazen çok imreniyorum akdeniz ve egede yaþayan arkadaþlarýmýza...Gerçi yýlda 1 ayda olsa Alanyada yazlýðýmýza gidip kendi balýðýmýzý tutup piþiriyoruz ama bu zevki yýlda her an yaþamak vardý...

Balýk ve raký vazgeçilmezim...Keyif adamýyým hakkaeten :)

Varmý raký balýk vazgeçilmezi olan?

1 saat önce ; ;)

Eklenmiş Resim
Eklenmiş Resim

10 dakka önce; :D

Eklenmiş Resim

#2 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.828 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Aralık 2010 - 10:11 ÖS

Cevap : Forum Kullanýcýlarý Görsel Tanýtým Köþesi

Benim var, ama ben enteresan bir þekilde lüfer sevmem, levreðin küçüðünü sevmem, çinekop filan zaten akvaryum iþi bana :D Sanýrým yaðlý balýk seven biri deðilim, yerim ama tercih etmem...

Raký tamam; ama yanýnda balýðýn tamamý deðil, parçalarý olacak , döþ olmayacak.. sýrt, mümkünse kuyruk olacak... Akya, Kýlýç, torik, palamut, lambuka gibi kýrmýzý veya pembe etli balýk olacak... beyaz etli olacaksa da kofana eþkina sinarit gibi tanesi 3 kiþilik olacak :D böylece tek baþýma doyabileceðim :lol:

Öyle karadenizde marmarada aðlarla 1 milyon tane birden çekilen deðil; tek tek, oltayla alýnacak, tüfekle vurulacak...

yanýnda da tekir olacak abi, tavada þöyle bir çevrilecek sadece, kýlçýk filan bakmadan çýtýr çýtýr... Karides de olacak ama jumbo deðil yerli karides... o da iki parça sarmýsakla beraber tereyaðda biraz gezdirilecek sadece... Masada birkaç tane taze ceviz olacak, buzda beklemiþ kabuðu soyulan... taze soðan-tuz ikilisi...

Raký tekirdað olacak... 20 yaþýndayken 70'lik hatta 70'likten fazla içer efendi gibi araba kullanýrdým, Yaþ 35 oldu, keyfimi bozmadan ancak 35'lk içebiliyorum,böyle bir ters orantýsý var... Herhalde 70 yaþýmý görebilirsem 20'lik raký yetecek de artacak bile :D

En sonunda da (önceden hazýrlamak lazým ama tepsiyi): iyice parçalanmýþ sadece tahin helvasýný biraz sýcak sütle karýþtýracaksýn... puding kývamýna gelince (güveç olur, borcam olur, hatta aliminyum folyo bile olur) herhangi bir yere 1 cm kalýnlýk olacak þekilde boþaltacaksýn ve ekmek kýzartýr gibi ýzgara açýk ve en üst rafa koyup üstünü yakacaksýn... Ahhh Ah! Aslýnda bütün bu tatava þu ana gelmek için :lol:

Þöyle yapayým da görsel tanýtým topiðine uygun olsun:

Parçalanmýþ Akya (leðendeki çupra 2 kg anlayýn o balýk parçalanmadan önce 19 kg):

http://zipkinci.com/...pictureid=19457

Tereyaðda karides:

Eklenmiş Resim

Tekir tava:

Eklenmiş Resim

Tekir þiþe :)

http://www.iyisikotu...=/gorsel_07.jpg
Tahin Þeysi:

Eklenmiş Resim

#3 ToTeM MiRaÇ

ToTeM MiRaÇ

Senior Member

• Members
  • 8.175 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Aralık 2010 - 10:16 ÖS

Cevap : Forum Kullanýcýlarý Görsel Tanýtým Köþesi Sedat senle bi kere ayný masaya oturmak istiyorum :)

#4 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.828 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Aralık 2010 - 10:42 ÖS

Sedat senle bi kere ayný masaya oturmak istiyorum :)

Seyrantepede son haftalara doðru bir maç organizasyonu yapalým... Ortaköy'de Ýlhami var, bizim üniversite dönemimizin balýkçýsý... Ýstediðimiz her balýðý bulur, iyi de piþirir...

#5 JORDAN

JORDAN

Junior Member

• Members
  • 4.609 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Aralık 2010 - 02:42 ÖÖ

Cevap : Forum Kullanýcýlarý Görsel Tanýtým Köþesi Igrencsiniz len:lol: Adam kalkmis 1 saat once, 10 dakika once diye live sunuyor:) Bir de baktim paluklarin kilciklari bile yok tabakta yuh!!! Ben Vegan adamim palukla isim olmaz, ayrica icki olarak Jacky veya Tequila icilir, neymis raki; sisesinde bile karizma yok. Sise dedigin Dimple gibi, Chivas Regal gibi, Kahlua gibi goz alici olur hem:lol: Not; yarasin:)

#6 Ibrahim

Ibrahim

Senior Member

• Members
  • 6.621 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Aralık 2010 - 03:14 ÖÖ

Cevap : Forum Kullanýcýlarý Görsel Tanýtým Köþesi Sizi birde halý sahada görelim beyler :) 10.cu dakkadan sonra dilinizi yerden toplarýz o göbeklerle artýk.Ekran baþýnda futbol yazmakla olmuyor bu iþler :lol: :lol:

#7 tyisik

tyisik

Registered User

• Members
  • 6.691 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Aralık 2010 - 06:13 ÖÖ

En son Turkiye'de yedigim baliklar bu tepsiden geldi, kumkapida:) Yalniz ben raki icemiyorum artik cok Amerikalilasmisim, kirmizi sarabi cok severim, Pinot Noir ve Napa Valley Cabarnet ler ilgi alanima girer:) Zamaninda Bursa da, universite yillarinda Arap Sukrude her hafta en az bir 70 lik raki bitiridim, Sedat bir gun Bursa ya gelince bir Arap Sukru yapmak isterim seninle:)
Eklenmiş Resim

#8 osmanhy

osmanhy

Junior Member

• Members
  • 10.821 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Aralık 2010 - 07:04 ÖÖ

Cevap : Forum Kullanýcýlarý Görsel Tanýtým Köþesi Tayfun abi...resim deki tek sis ne arar orda yahu...tamamen alakasiz olmus...hatta butun topigi batirdin diyebilirim :D

#9 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Aralık 2010 - 11:04 ÖÖ

Cevap : Forum Kullanýcýlarý Görsel Tanýtým Köþesi oy oy oy raký-balýk, ayrýlmaz ikili etle týrnak gibi. yalnýz o ne abicim tekirdað rakýsý. raký yeni içilir abicim. bir ara ben de efeydi tekirdaðdý takýldým ama sonuçta ilk aþkýma dönerek huzura erdim balýk lüfer zamanýysa lüfer tabi ki. egedeysem lagos, karadenizdeysem kalkan. tanýmam üstlerine baþka balýk. yanýna da tereyaðda karides, iyi yapýlmýþ midye dolma ve kalamar tava, kalamar dolma, sarmýsaklý kalamar gibi bilumum kalamar çeþitleri offffffffffffffffffff be kardeþim hayat güzel

#10 Allez

Allez

Forumdan İhraç Edilmiştir

• Banned
  • 6.425 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Aralık 2010 - 12:19 ÖS

Eklenmiş Resim
Eklenmiş Resim
Eklenmiş Resim

et ve alkol hiçbirþey, ege salatalarý herþeydir diyenlerdenim.

#11 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 23.620 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Aralık 2010 - 05:00 ÖS

Cevap : Forum Kullanýcýlarý Görsel Tanýtým Köþesi Öle uskumruydu lüferdi balýkdan saymam.. ya mercan ,kýrmýzý barbun yada sardalya balýkdýr..Rakýda yeni rakýdýr..:) gerisi yalan..

#12 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.887 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Aralık 2010 - 05:07 ÖS

Cevap : Forum Kullanýcýlarý Görsel Tanýtým Köþesi Uskumruyu sittir et de, lüfer balýklarýn kralýdýr.Tabi soyu tükendi.Bulabilirsen...

#13 InSoMNiAsTaN

InSoMNiAsTaN

Senior Member

• SIT
  • 5.280 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Aralık 2010 - 06:51 ÖS

kýrmýzý barbun

tek geçerim..bir de mavi efe bozmasaydý tam bir hakan-arif ikilisi olurdu ama kaldýk tekirdaða..

#14 Ibrahim

Ibrahim

Senior Member

• Members
  • 6.621 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Aralık 2010 - 09:40 ÖS

Cevap : Forum Kullanýcýlarý Görsel Tanýtým Köþesi Baþlýðý deðiþtirin.Forum'un Alkolikleri diye :)

#15 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.828 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Aralık 2010 - 11:34 ÖS

Tayfun abi...resim deki tek sis ne arar orda yahu...tamamen alakasiz olmus...hatta butun topigi batirdin diyebilirim :D

O þiþ kýlýç þiþ Osman, gayet alakalý bi durum... :D Diðerlerinin yanýnda ben onu alýrým leðenden açýkçasý...

Yeni rakýyý savunanlarý da anlamýyorum, rezalet bir raký arkadaþlar o... Tamam altýn seri olmasýn ama olacaksa en azýndan mavi tekirdað olsun...

Bu akþamýn menüsü (Yiðit keþke gelseydin GSDER'e) rodop usulü ýzgara köfte, pirzola, kavun peynir, semizotu, borani, kaþarlý mantar, 5 kiþi 170 cl raký, maalesef yeni raký (doðal olarak midem kaynýyor:D)

#16 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.887 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Aralık 2010 - 11:52 ÖS

Cevap : Forum Kullanýcýlarý Görsel Tanýtým Köþesi Valla ben yeni rakýcýyým.Baya da tutucuyum bu konuda. Yeni seri yeni raký baya güzel. Raký-Balýk ikilemesinin bendeki açýlýmý raký-balýk-Foça üçlemesi þeklindedir. Nisan-MAyýs aylarýnda güneþli bir pazar günü dostlarla Foça'da yenilen raký-balýk paha biçilemez bir zevktir. Biraz tuzlu fiyata ittirseler de kaya barbunu favorimdir.

#17 ToTeM MiRaÇ

ToTeM MiRaÇ

Senior Member

• Members
  • 8.175 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Aralık 2010 - 11:56 ÖS

kavun peynir raký

nokta..diðerleri olmasada olur :)

Bu arada lüfere balýk demeyenleri çok feci bir þekilde kýnýyorum...

Rakýnýn Lüfer ile birlikte aðýzda býraktýðý tadý hiç bir balýk kolay kolay býrakmaz...

Ayrýca Balýðý rakýya göre yapmak lazým :) Sosu felan rakýya uydurmak lazým...

Lüferin kýymetini bilin belki çocuklarýmýz bu tattan mahrum kalacak...

#18 ToTeM MiRaÇ

ToTeM MiRaÇ

Senior Member

• Members
  • 8.175 mesaj

Yayınlanma tarihi 20 Aralık 2010 - 12:02 ÖÖ

Sizi birde halý sahada görelim beyler 10.cu dakkadan sonra dilinizi yerden toplarýz o göbeklerle artýk.

Ýbocum yanlýþlýkla çoðul kullandýn sanýrým..Sadece Sedat için söyleyecektin sanki :)

O kadar yemeye içmeye, 180cm 75 kg gibi harika bir performans sergiliyorum ben :D

#19 cali

cali

Senior Member

• Members
  • 1.627 mesaj

Yayınlanma tarihi 20 Aralık 2010 - 01:48 ÖÖ

Cevap : Forum Kullanýcýlarý Görsel Tanýtým Köþesi topic amacýndan sapmýþ.. gibi.. :D

#20 Ibrahim

Ibrahim

Senior Member

• Members
  • 6.621 mesaj

Yayınlanma tarihi 20 Aralık 2010 - 11:43 ÖS

O kadar yemeye içmeye, 180cm 75 kg gibi harika bir performans sergiliyorum ben

Valla bilemiyorum.Ankaralara geldik kaç kez ama ayarlamadýnýz bi halý saha maçý :)