İçeriğe git

Resim
- - - - -

???dreambox???

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
118 replies to this topic

#41 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 24.201 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Temmuz 2011 - 05:08 ÖS

Cevap : ???dreambox???

son kullanýcý hukuki veya cezai olarak hiçbir coðrafyada, hiçbir yasada sorumlu tutulamýyor..

Sedat yayýnda bende cezaya rastlamadým ama sorumluluk konusunda digiturk sözleþmesinde hukiki sorumluluk var gibi ..Yanýlýyor muyum? Misal mevcut digi kutusunda katakulli yaparsan manasýnda maddeler vardý..Dreamboxu kesin bilemiyoruz tabi..

#42 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 31.134 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Temmuz 2011 - 06:44 ÖS

Sedat yayýnda bende cezaya rastlamadým ama sorumluluk konusunda digiturk sözleþmesinde hukiki sorumluluk var gibi ..Yanýlýyor muyum? Misal mevcut digi kutusunda katakulli yaparsan manasýnda maddeler vardý..Dreamboxu kesin bilemiyoruz tabi..

Yok, mevcut digitürk kutusu, kartý vb. üzerinde modifikasyon yapmaz isen, yayýný baþkalarýyla paylaþmaz isen hiçbir bok yapamazlar. Ama Digiturk bu ara kutularý deðiþtiriyor. Benim next kutuyu deðiþtirdiler, kart ile cihazý eþleþtirdiler. Sanýrým önlem olarak þifreleme yönetimini de deðiþtiriyorlar. Bir süreliðine Dreamboxçularýn yayýnlarý patlayabilir ama en fazla 1 ay içinde bunun da yolu bulunur.

#43 savatage

savatage

Junior Member

• Members
  • 2.834 mesaj

Yayınlanma tarihi 03 Eylül 2011 - 09:41 ÖÖ

bu hafta çok yoðunum, bu haftadan sonra bir gün karaköyde buluþalým, iyi tanýdýðým bir yerden almana yardýmcý olurum.

Abi, halen önerin geçerli mi?

NTV'yi, Spormax'i falan HD izleyebileceksem,
üstüne sadece Galatasaray'ýn deplasman maçlarý yeter (HD olmasa da olur).
Bunlar için Dreambox 800 HD modelini de uygun fiyata buldum ama illegallik de içeren bu iþte tecrübeli birisinin yardýmýna; özellikle server seçiminde ihtiyacým var sanýrým.

#44 Patriot

Patriot

Senior Member

• SIT
  • 13.139 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Eylül 2011 - 11:23 ÖS

Cevap : ???dreambox??? bence 1 hafta bekle. bu hafta icin herkes digiturkten bi operasyon bekliyor. OZellikle sifreleme ve sharinge musait kartlar toplaniyormus. |Bu haftaya dreamboxcular elleri bos kalabilir.

#45 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Eylül 2011 - 11:29 ÖS

Abi, halen önerin geçerli mi?

NTV'yi, Spormax'i falan HD izleyebileceksem,
üstüne sadece Galatasaray'ýn deplasman maçlarý yeter (HD olmasa da olur).
Bunlar için Dreambox 800 HD modelini de uygun fiyata buldum ama illegallik de içeren bu iþte tecrübeli birisinin yardýmýna; özellikle server seçiminde ihtiyacým var sanýrým.

mesela yarýn (pazartesi) karaköydeyim, müsaitsen buluþup halledebiliriz.

#46 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 31.134 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Eylül 2011 - 11:32 ÖS

bence 1 hafta bekle. bu hafta icin herkes digiturkten bi operasyon bekliyor. OZellikle sifreleme ve sharinge musait kartlar toplaniyormus. |Bu haftaya dreamboxcular elleri bos kalabilir.

Hocam aylardýr topluyorlar. Benim kartý 3 ay önce deðiþtirdiler. Kutuyu da kendi dandik kutularýndan verdiler. BAsit olarak anlatmak gerekirse (karmaþýðýný anlatacak bilgim yok) kartý kutuya eþliyorlar. Böylece kartý eskiden olduðu gibi baþka bir kutuya takamýyorsun. Baþka kutuyla çalýþmýyor. Þifrele sistemi de deðiþiyiormuþ. Paylaþýmý bu þekilde engellemeye çalýþýyorlar. Ama en fazla 15 gün içinde bu yeni sistemin açýðýný da bulurlar.

#47 Patriot

Patriot

Senior Member

• SIT
  • 13.139 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Eylül 2011 - 11:44 ÖS

Cevap : ???dreambox??? Valla bizim serverci baya saglam bi herif daha takildigimi gormedim (tahtaya vur) ama herif yeni abone almiyor 2 haftadir tirsmaya basladi herif... bu hafta biseyler olacak diyor %90 ucacak diyor.. ha biseyler bulunur ama bi sure izlenemeyecek dedi.. insallah yanilir cunku gecen ay Cin'den dreambox (cakma) 800HDse aldik 170 euro verip.. super bi alet hakkaten

#48 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 31.134 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Eylül 2011 - 11:47 ÖS

Cevap : ???dreambox??? Olabilir. 3-4 aydýr harýl harýl kart ve kutu deðiþimi yapýyorlar (Belki daha uzun süredir) Operasyon tamamlanýnca þifreleme sistemi deðiþecekmiþ. Herhalde lig baþlamadan yapacaklar. Bir süre Dreambox çular izleyemeyebilir. Ama max. 1 ay içinde panzehirini bulurlar.

#49 savatage

savatage

Junior Member

• Members
  • 2.834 mesaj

Yayınlanma tarihi 05 Eylül 2011 - 12:13 ÖÖ

mesela yarýn (pazartesi) karaköydeyim, müsaitsen buluþup halledebiliriz.

Öðleden sonra Ýstinye'den Avcýlar tarafýna geçme durumum var.
Vakit bulabilirsem, daha önce cebini almýþtým, deðiþmediyse arayacaðým Abi seni!
Gerçi yukarýda yazýlanlar, hele de bu haftasonu evde olmayýp maç izleyemeyeceðim üzere, beklesem mi dedirtiyor.
16 Eylül'den sonra aralýksýz maç var. Dolayýsýyla o tarihe kadar da vaktim vardýr heralde.

Ayrýca aldýktan sonra, Digiturk yayýnlarý olmasa bile,
yabancý kanallardan diðer ligleri, Þampiyonlar Ligi maçlarýný ve yaz dönemi Euro 2012'yi HD izleme þansým olacak heralde, en kötü. Yani riski bu þekilde daðýtmýþ olacaðým, kendime göre.

#50 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 12 Eylül 2011 - 02:43 ÖS

Cevap : ???dreambox??? ilk gün bende pek sorun yoktu, sadece beþiktaþ maçýnda 3 kere 2-3 saniyelik donma oldu o kadar. trabzon maçýnýn tamamýna bakamadým ama izlediðim kadarýyla temizdi. diðer db ci arkadaþlar nasýl geçirdi ilk 2 günü acaba

#51 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 12 Eylül 2011 - 09:03 ÖS

Cevap : ???dreambox??? fener maçýnda da sýfýr takýlma iþte böyle, her sene böyle, digiturke böyle

#52 savatage

savatage

Junior Member

• Members
  • 2.834 mesaj

Yayınlanma tarihi 17 Eylül 2011 - 10:42 ÖS

@Önder Abi,

Türk futbolundan soðumuþum harbiden. Geçen hafta bizim maçý izlerken çektiðim eziyet bir kenara, rakip takýmlarýn maçlarýný umursamadým bile.
Aslýnda zaten Lig Tv, Dreambox'ýn getirilerinden sadece biri idi;
ancak La Liga (SD kalite) + Bundesliga (SD kalite) + haftaiçi Euroleague þimdilik yeterli göründü hesaplarýma göre :)
Vazgeçmiþ gibiyim yani...

Spormax izlemek istiyordum aslýnda,
Türk Telekom, Efes Pilsen ve bizim kurduðumuz flaþ kadrolar sonrasý ama;
þu linkte okuduklarým, acele karar vermemek gerektiðini düþündürttü:
http://www.turk-drea...0-dt-digituerk/

Ancak bakarsýn, bir anda kafaya koyar, ararým seni; uygunsan buluþur, yardýmlarýnla alýrým :)

Saðol yine de, gerek buradan, gerek telefonla aradýðýmda, yardýmcý olmaya hazýr olduðunu tekrar belirttiðin üzere!

#53 Patriot

Patriot

Senior Member

• SIT
  • 13.139 mesaj

Yayınlanma tarihi 10 Ekim 2011 - 09:19 ÖÖ

Cevap : ???dreambox??? evet bizim burda, ayri ayri serverdan alanlarin hepsinde ligtv kapanmis durumda. Diger kanallar Allahtan duruyor. Gerci original ligtv izleyen bi arkadasimda da yayin 2 gundur kaputmus o ilginc geldi bana.

#54 Volkanus

Volkanus

Senior Member

• SIT
  • 4.417 mesaj

Yayınlanma tarihi 10 Ekim 2011 - 10:47 ÖS

Cevap : ???dreambox??? Ayýn sonuna kadar dt tümüyle gidecekmiþ diye söylentiler var. daha ds'yi geri getiremediler. dt'yi nasýl getirecekler bilemiyorum açýkcasý?

#55 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.988 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Ekim 2011 - 01:15 ÖS

Cevap : ???dreambox??? Yeni alanlar için bir zarar söz konusu olabilir ama; yüzlerce spor kanalý, ertem þenere'e mahkum olmadan maç seçerek HD kalitesiyle CL, bir sürü baþka yararýnýn yanýnda, son bir sezonu da bedava seyrettiðimi düþünürsek ben yatýrýmýmý amorti ettim. Yine de sýrf al-jazerra-sports için bile her eve lazýmdýr derim... Bu arada ds olsun dt olsun nasýl çözülemiyor anlamýyorum. Hangi salak çözülemeyecek bir algoritma yazýp da kendi ayaðýna sýkar ki.. Ben þifreci olsam, asla çözümü olmayan bir sistem geliþtirmem, ertesi gün ihtiyaçlarý kalmaz koyarlar kapýya :D

#56 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 24.201 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Ekim 2011 - 01:44 ÖS

Bu arada ds olsun dt olsun nasýl çözülemiyor anlamýyorum. Hangi salak çözülemeyecek bir algoritma yazýp da kendi ayaðýna sýkar ki.. Ben þifreci olsam, asla çözümü olmayan bir sistem geliþtirmem, ertesi gün ihtiyaçlarý kalmaz koyarlar kapýya

Öyle bir çözülememe durumu yok zaten..Tersine çok sýk çözülüyor ancak DT yayýn esnasýnda þifreleme anahtarlarýný sürekli deðiþtirme yoluna gittiði için artýk bir kere çözdüm diyemiyorsun.Eskiden diyebiliyor karta yükleme yapýp bir süre idare edebiliyordun..Zaten senin DB dediðinde internet hattý üzerinden bu iþi yapýyor..Kendi sunucusu üzerinden þifreyi çok kýsa sürede çözüp yayýný devam ettiriyor..Tabi bu iþ bir kaç saniye içinde oluyor..En son yapý bu þekilde idi...
Zaten þifrelemenin mantýðý bir kilit vurayým kimse çözemesin deðil,tek anahtarý bende olsun þeklinde..

#57 Galathian

Galathian

Members

• Members
  • 3.961 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Ekim 2011 - 02:17 ÖS

Cevap : ???dreambox??? Tam bu hafta bu olaya girecektim ki digiturkün de þifresinin kýrýlamamasý konusu ortaya çýktý. Neredeyse hiç tv izlemem. Sadece çok önemli olaylarla ilgili geliþmeler ve GS maçlarý. Ne yapacaðýmý þaþýrdým þu an. Digiturk alsam GS maçlarý dahil en baz paket bana 60-70 tlye patlayacak. Bu köpeklere gýcýk olmam da cabasý. Dreambox,atlanta falan iþlerine girsem daha 2 maç izleyemeden elde patlama riski yüksek. Ne önerirsiniz? Nerde bu devlet?Nerde bu millet?

#58 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Ekim 2011 - 06:23 ÖS

Cevap : ???dreambox??? benim lig tv bir gidiyor bir geliyor, hafta sonunu bekleyip göreceðiz bakalým.

#59 Ibrahim

Ibrahim

Senior Member

• Members
  • 6.625 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Ekim 2011 - 06:46 ÖS

Cevap : ???dreambox??? :) Ýnternet yayýnlarýndan takip edeceksiniz artýk :)

#60 Patriot

Patriot

Senior Member

• SIT
  • 13.139 mesaj

Yayınlanma tarihi 12 Ekim 2011 - 09:21 ÖS

ya bi rus sitesi varmis o gun biri dedi ama herifi bir daha bulamadim ki sorayim.. www.goals.ru gibi biseylerdi..