İçeriğe git

Resim
* * * * * 1 oy

Ölümsüz Mabedimiz Ali Sami Yen

• Please log in to reply
156 replies to this topic

#141 F@biooO

F@biooO

Senior Member

• Members
  • 13.395 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 04 Mayıs 2011 - 06:49 ÖS

Cevap : Ölümsüz Mabedimiz Ali Sami Yen Eskisinden bir parca hep aramizda olacak kabilinden o kaleyi(/kaleleri) yeni stada koysaydik... Guzel olurdu. Kale diregi teknolojisi de mi o kadar degisti yani.. :)

#142 Namelessonegs

Namelessonegs

Aslan

• SIT
  • 35.866 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Mayıs 2011 - 07:52 ÖS

Cevap : Ölümsüz Mabedimiz Ali Sami Yen Yazýk..Cok üzücü gercekten..Bazen inanamýyorum...Resmen bakýmsýz site sahalarý gibi duruyor o heybetli,zaferler dolu stad :(

#143 kajganic

kajganic

Senior Member

• Members
  • 3.973 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Ocak 2012 - 12:36 ÖS

Cevap : Ölümsüz Mabedimiz Ali Sami Yen

.

Iþýklarýný kapatýp sessizliðe gömülüþünün , o soðuk Salý akþamýný hafýzlara kazýyan bir mabedin ýþýklarýný son kez kapatmasýnýn Yýl dönümü :(

Eklenmiş Resim
Eklenmiş Resim

.

#144 ilkeryıldız

ilkeryıldız

Senior Member

• SIT
  • 911 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Ocak 2012 - 01:20 ÖS

Cevap : Ölümsüz Mabedimiz Ali Sami Yen stadýn kapanýþýnda ordaydým ali kýrca konuþma yapmýþtý, herkes çok duygulanmýþtý çok anýlarýmýz oldu orda çok özlüyorum o stadda çok unutulmaz maç oldu ama nondanýn golüyle feneri yendiðimizi hiç unutamam, sanki tüm istanbul mecidiyeköy galatasaraylýydý süperdi

#145 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Ocak 2012 - 02:29 ÖS

Cevap : Ölümsüz Mabedimiz Ali Sami Yen o kadar çok özlüyorum ki her resmini görüþte gözü dolar mý bir insanýn be kardeþim, olmadý yeri dolmadý iþte. bazen ulan ben galatasaraydan çok ali samiyene aþýkmýþým diye düþündüðüm oluyor. çocukluðumun, gençliðimin, ihtiyarlýk adýmlarýmýn en duygusal günlerini orada yaþadým ben, tek tesellim oðluma sarýlýp o statta beraber sevinç gözyaþý dökebildim, (14 mayýs 2006) en azýndan ona da hatýrasýný miras býrakabildim. lanet olsun endüstriyel futbolunuza da, 50 bin kiþilik stadýnýza da

#146 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.988 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Ocak 2012 - 04:40 ÖS

Cevap : Ölümsüz Mabedimiz Ali Sami Yen ilk maçým, tarihini hatýrlamadýðým bir adanademirspor (MÝY de olabilir bak) maçý.. yaþým herhalde 9 veya 10 (84-85 sezonu olmasý lazým).. yanlýþ hatýrlamýyorsam 0-2 veya 1-2 idi skoru... Son maçým da ankaragücü.. skoru 2-4... Ýlk ve son maçým arasýndaki 25 senede, hiç yoksa 125-150 maçým vardýr, en az 60 yeni açýk, en az 50 kapalý, en az 20 numaralý ve tek, bir tek defa eski açýk (gençler 1-1, geçlerin golü ümit karan ) tribüne gittim... Þimdi düþünüyorum 0-1 fener maçý (johnson) dýþýnda da hatýrladýðým maðlubiyet yoktur... 25 yýlda 3 maðlubiyet gördüðüm, bir dönem evime komþu stadým bir tarafta; hepi topu bir yýlda en az 5 tane yenilgi gördüðüm über süper allez (yiðit nerede lan bu arada?) arenam diðer tarafta... Bildiðim birþey varsa, 20 yýl sonra falan yan koltukta oturan, ASY yýkýldýktan sonra doðmuþ üniversiteli bebelere bunlarý anlatmak çok keyifli olacak :)

#147 Lukunku

Lukunku

Cezalý Kullanýcý

• Banned
  • 632 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Ocak 2012 - 12:09 ÖÖ

Eklenmiş Resim
Abi ben burayi cok ozledim ya, bir de Hagiyi... :(
2 gercek Galatasaray ruhu, 2 gercek Galatasaray efsanesi. Vefa vefa diye aglayip zirlayanlar Ali Sami Yen'in tek tuglasi, Hagi'nin tek kili olamaz.
Bazen cok sansli oldugumu dusunuyorum bazen de tam tersi, sansliyim Hagi'yi Ali Sami Yen'de izledim, cok sanssizim oylesi bir daha gelmeyecek ve o stadda mac izleyemeyecegim.

#148 LuisFigo

LuisFigo

Senior Member

• SIT
  • 18.415 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Aralık 2012 - 11:27 ÖS

Eklenmiş Resim

#149 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 24.202 mesaj

Yayınlanma tarihi 10 Ocak 2013 - 09:40 ÖÖ

Yolum düþtü .sanki var gibi gittim yoktu.mal gibi kalýyor insan .düðüm oluyor..

#150 InSoMNiAsTaN

InSoMNiAsTaN

Senior Member

• SIT
  • 5.423 mesaj
  • LocationAtasehir - Istanbul

Yayınlanma tarihi 10 Ocak 2013 - 09:50 ÖÖ

Cevap : Ölümsüz Mabedimiz Ali Sami Yen Hergün önünden geçince alýþýyor insan. yalnýz senelerce "Mecidiyeköy Ýstanbul'un Ali Sami Yen dünyanýn merkezi, ben de dünyanýn merkezinde yaþýyorum" derdim dost sohbetlerinde. Fanatik olarak yaftalanýrdýk doðal olarak ama Ali Sami Yen Projesinin sloganý ile benim öngörüm örtüþtü. Her tarafta bu slogan var artýk; O, Ýstanbul'un merkezinde, Ýstanbul O'nun etkisinde...

#151 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 17.568 mesaj

Yayınlanma tarihi 10 Ocak 2013 - 10:11 ÖÖ

Cevap : Ölümsüz Mabedimiz Ali Sami Yen buna bi de kentsel dönüþüm diyorlar ya, plancý olarak utanýyorum

#152 YODA

YODA

Senior Member

• Members
  • 3.495 mesaj

Yayınlanma tarihi 16 Ağustos 2013 - 04:49 ÖS

Eklenmiş Resim

yoktu.mal gibi kalýyor insan .düðüm oluyor..

.

#153 Guest_Goksenin_*

Guest_Goksenin_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 16 Ağustos 2013 - 07:59 ÖS

Cevap : Ölümsüz Mabedimiz Ali Sami Yen Hatirlatmayin agalar. Gittiginden beri hep bir seyler eksik. Ust uste 2 sampiyonluk yasandi, Ali Sami Yen'de kazandigimiz ya da kaybettiklerimiz kadar heyecan vermedi. Eminim yeni nesiller Arena'da yepyeni tarihlerin yazilmalarina taniklik edecekler. Ama Ali Sami Yen'i yasamis neslin icinde daimi bir burukluk olacak.

#154 Cihan

Cihan

Senior Member

• Members
  • 771 mesaj

Yayınlanma tarihi 21 Nisan 2014 - 07:21 ÖÖ

Çok şey götürdü. 

Zaman geçtikçe daha iyi anlaşılıyor. 

En azından kendi adıma bu böyle. 

Farklı bir Galatasaray izliyorum sanki, hiç keyif vermiyor. 

Geçtiğimiz 2 şampiyonlukta da durum farklı değildi. Eksik bir şeyler var. 

En çok aradığım da Ali Sami Yen Stadyumu. 

Geri gelmeyeceğini bilmek de inanılmaz üzüyor. 

Biz buna neden ses çıkarmadık, bizi kim yerimizden etti. 

Son 15 yılda kaybetmediğimiz değer kaldı mı acaba

Daha önce Galatasaray hakkında söylediklerim (çapsızlık vs.) için özür dilerim. 

Ama gerçekten çok üzgünüm. 

ck

#155 almeyda

almeyda

Senior Member

• Members
  • 2.649 mesaj

Yayınlanma tarihi 28 Ağustos 2019 - 03:48 ÖS

66771924_1293734110804732_80470868941692

Geçen gecelerin birinde rüyamda gördüm stadyumu . Kapısından bir kez daha çimleri gördüm . Boş tribünlerinde bir ucundan bir ucuna yürüdüm . Bu zaten hep yapmak istediğim bir şeydi stat ayaktayken . İstediği yere oturur insan boşken . Her oturduğun yer insana farklı bir tat verir . Kapalı da otururken mesela yeni açık tribünde oturanların çocukken aşağıya döküleceğini düşünüyordum . O tribünün açısı bana hep dik gelirdi nedense . Alt tribünde en arka sırayı merak ederdim . Hep gölgeliydi orası . Yeni açıkta ise kapalıya doğru yaklaşıp onlarla aynı hissi yaşamaya çalışırdım . Bir karlı İstanbul akşamında kapalıya bilet bulmuştum . Sorsan hangi sezon söyleyemem . Fark atmıştık ama takımın iddiası yoktu . Tek başıma gidip kapalının en son sırasının kenarına oturmuştum hem tribünleri hem maçı iyi izleyeyim diye . Stat boştu ve bu yüzden harika bir maç izlemiştim . Yine bir karlı gün , Üsküdar'daki okulumdan kaçıp üniforma ile içeri sızmıştık . Werder maçı . Babam derdi ki , Beşiktaş da hava günlük güneşliktir ama Mecdiyeköy'e kar yağar . Öyle bir gündü . Tribündekilerin maskotu olmuştuk o gün . Bize cep kanyağı içirip dalga geçmişlerdi . Stada ilk gidişimde yine karlı bir gündü . Boğaz köprüsünde trafik milim milim ilerliyordu . Otobüsün camından oklavaya taktığım sarı kırmızı bayrağı sallamıştım yol boyu . Stat önündeki bilet kuyruğu , o küçük gişe , kapıların parmaklıkları ve boyuma göre Partenon gibi gözüken o yapı . Köfte kokusu . Karton şapkalar , naylon poşette sular . O karmaşada bir çocuğun en korktuğu şey kaybolmak ki çok kez başıma gelmiştir . - Şu çocuğu da alın araya diyip beni elden ele önlerde taşımaları. Babam arkalarda kalmış . Gişenin önünde huzursuz bir biçimde bekliyorum . Sonra babam geliyor ve stadın merdivenleri tırmanıyoruz . O anı daha unutamadım . Belki de rüyalarımın sebebi o yemyeşil çimler ve sarı-kımızı çerçevesidir . Maçtan daha fazla etrafımı izleyip , o gürültüyü dinlemiştim . Babam arada bir oğlum maçı izlesene diyordu ama nafile . Keşke beynimizde bir çip olsaydı da kaydedebilseydik ama o zaman rüyasını görür müydük , zannetmiyorum. Maç berabere ve aynı otobüsle Kadıköy'e yollarına düşmek . Oklavam yine pencereden çıkmış . Babam berabere biten maçtan sonra bayrak sallanmaz diyor . O günün son dersini de alıyoruz . Benim için Ali Sami yen Stadyumu ve baba figürü özdeşlemiş , birbiri içine geçmiş. Bunu son Lazio maçında ' çocukluk aşkımsın ' kareografisinide açılan ' stada giden çocuk ve babası' pankartında anladım . 

galatasaray-taraftari-lazio-maci-oncesi-

70'lerin ortalarında dünyaya geldiğim için olsa gerek doğduğum evi nargile kafe yaptılar , çocukluğumun geçtiği apartmanı yıktılar . Oraları senede bir kere kendime vakit ayırarak bazen de yanımdaki dostlarıma hissetirmeyerek o sokaklardan geçerek ziyaret ederim . Fakat Ali Sami Yen Stadyum'unu şimdi önünden her geçişimde hem hasret ama daha fazla bastırmaya çalıştığım öfke ile anıyorum . Benden önce , benimle beraber ve benden sonra giden tüm çocukların , gençlerin böğrüne inmiş bir heyula oradaki . 

Sahada açan kabak çiçeğini , tribündeki kedini bile özledim Ali Sami Yen'im . Bana yaşattığın her dakikan için sana yine teşekkür ederim . Rüyalarda buluşuruz biz :) 

2606_2353.jpg

Ne söylesen sen haklısın, aylar var ki görüşmedik. Bir köşede oturup da, bir kadehi bölüşmedik .

#156 Libraleon

Libraleon

Member

• Members
  • 2.119 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Ağustos 2019 - 12:27 ÖS

Toplam 4-5 maça gitmişimdir Sami Yen'e ama hatırlayınca duygulanırım.

Bizim gibi İstanbul dışındakiler için Sami Yen'de maç izlemenin de ayrı bir anlamı vardı. Orada maç izleyince hacı oluyorduk sanki.

Werder maçında ben de vardım , İzmir'den trenle berbat bir havada gelmiş Mecidiyeköy'de kar tipi daha berbat bir havayla karşılaşmıştık.

Açık biletimiz vardı , ama yeni ya da eskiye girebiliyorduk demek ki o yıllarda.

Yeni açık kuyruğundayken ne oldu bilmiyorum polis daldı dağıttı kuyruğu.

Biz de eskiye girdik ve 90'da Rotariu'nun vurmadığı pozisyonu tam önümüzden dövünerek izledik maalesef.

Bu arada GS ın stadyum hikayesinde de bir dolaplar döndü. Bir kanadalı mimarlık firmasına (B&B ydi adı sanırım) ciddi bir paraya proje yaptırılmıştı.

Proje acayip bir şekilde pazarlanıyordu , "şöyle müthiş böyle modern , olağanüstü bir konsept " diyerek.

Aylarca GS lılar oyalandı , "yıkıp kendimiz yapacağız" diyerek.

Ve son tahlilde proje çöpe , Samiyen devlete , GS Seyrantepe'ye dendi.

Bizim stad hikayemiz çok dramatiktir.

#157 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.835 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Ağustos 2019 - 03:24 ÖS

Tüm tribünlerinde maç izleme şansım oldu Ali Sami Yen'de. İlk maçım dün gibi aklımda.

Benim babamın futbolla pek alakası yoktu vakti zamanında. Ama nedense bana Galatasaraylılık aşılamadan geçmemiş. Sağolsun. Hep maça gitmek istiyordum bir türlü götürmüyordu. Sonunda ısrarlarıma dayanamış olacak ki "Bu hafta maça gidiyoruz." dedi. Bir heyecan stadyumun oraya gittik. Ben zaten bihaberim stadyuma nasıl gidilir, nereden girilir, bilet nasıl alınır. Babam da bilmiyor işin komik tarafı. Ortada bilet falan yok. Gişe önünde insanlar yığılmış vaziyetteler. Babam beni kaybetmeden birilerine bilet almak için yol yordam sorarken hayatımın ilk karaborsa deneyimi ile karşılaştım. Sarıydı yanılmıyorsam o dönem biletler. Böyle saman kağıt gibi bir şey. Eski İETT biletlerine benzer büyüklükteydi diye kalmış aklımda. Sahte mi değil mi diye bakmadan yollandık kapıya. Maç başlarken ancak içeriye girebilmiştik. Bir kez daha acemilik işte. Yer yok. Girdikte nereye oturacaksın. Kapalı alt tribündeyiz. En arka tarafta ayakta kaldık. Babamın boy görmesine yetiyor ama onunda görüş açısını kapalı altın üstüne gelen kısım kapatıyor. Ben ara ara topu görüyordum. Yüksek top vurduğunda top bir yok oluyor. Bir heyecan bekliyorsun. Acaba nereye düşecek diye.

Derken birileri ön sıralardan geriye döndü. Beni işaret ettiler. Gönder dediler. Babam beni eller üzerinden yallah ön tarafa gönderdi. Tam üst kısmın bittiği hizaya. Kapalı altın en güzel seyir noktası orasıdır. 2 kelli felli amcanın arasına sıkıştım. Bugün olsa o kaos içerisinde kendi çocuğumu sittin sene tanımadığım 2 kişi arasına elden ele göndermem. Kaçırırlar diye düşünürüm. Ki benim peder temkinli adamdır, kolay kolay kimseye güvenmez. Demek ki 1992 senesinde güven unsuru toplum içerisinde hala varmış.

Ben futbolculara ve tribünlere bakmaktan maçı falan doğru düzgün izleyemedim. Feldkamp'ın sarı saçları parlıyordu hiç unutmuyorum. Hakem sanırım Oğuz Sarvan denilen azılı Galatasaray düşmanıydı. Bir pozisyon oldu. Sarı kartı çekti cart diye. Çektiği gibi de Uğur patlattı eline. Havada sarı kart, kırmızı kart uçuştu. Hakem yerden aldı ve Uğur'a direkt kırmızı verip attı. Sonrasında bizden birisi daha kırmızı gördü. Ona rağmen 9 kişi 1-0 öne geçtik. Maçın ne kadar uzadığını hatırlamıyorum. Hakem uzattıkça uzattı. Kenardan tabelada kalkmadığı için o dönem süreye hakim olmak mümkün değil. Derken yedik golü. Santrası bile yapılmadı o golün.

Hayal kırıklığı ile eve döndük. Babamın zaten yorgunluktan canı çıkmıştı resmen. 90 dakika belden öne eğilerek maçı ve beni takip etmiş adamcağız.

Akustiği bir garip, bir tarafta Gima tribünü, diğer tarafta ambulans girişiyle bütünlük arz etmeyen çok köhne bir stadyumdu Ali Sami Yen. Ama gerçekten mabetti. Kapalı üst blok halde el şaklattığı zaman o ses Marshall yazısından seker doğruca saha içerisine inerdi. 

Yeryüzünde "Cehennem" diye bir yer varsa orası Ali Sami Yen'dir. 

• almeyda ve galip resat bunu beğendi

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye