İçeriğe git

Resim
* * * - - 4 oy

Ultraslan!

• Please log in to reply
274 replies to this topic

#41 cali

cali

Senior Member

• Members
  • 1.627 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Nisan 2010 - 10:01 ÖS

bu oturduðumuz yerden steril tribüncülük yapýlmasýna hastayým. gidin bakýn stadda ua hariç kimse baðýrýyor mu? eðitimli taraftarcýlýk oynayanlarý da görüyoruz ellerinde puroyla çök çök çök demekten baþka biþey bilmeyen numaralý abilerini de. nolucak amele fener taraftarý gibi hep destek tam destek diyip sonra boþu boþuna rezil mi olalým? ua'nýn hagi ve petre vukuatlarýný bilmem ama son dönemde ilk kez bu kadar organize bir protesto oldu. küçüklüðümden beri 12-13 senedir maça giden biriyim, millet futbolcusunu döverken yenildiðimiz maçýn biterken bile bizim takým elele diye baðýrdý tribünler. bi de ah alpaslan abi'cilik oynamayýn rica ederim, alpaslan abi þimdi küfür ettiðiniz adamlarýn en yakýnýndaydý. þimdi küfür ettiðiniz apaçiler bu sene eski açýk'ta, kapalý'nýn halini görüyoruz. ha ama asil galatasaray taraftarýyýz dimi, çok eðitimliyiz, o apaçilere benzemeyiz, asaletimize toz kondurmayýz. bravo valla.

#42 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Nisan 2010 - 10:06 ÖS

tribünle bu iþin içinden nemalananlarý ayýralým chivu. benim dediðim tepki gerçekten tribün tepkisidir, nema peþindeki tepki deðil. ve o tepkiyi kimse yönlendiremez zaten, eðer tribün tepkisi sineme yönelik olsaydý o tezahurat o anda deðiþirdi. sulu fener maçýndaki tepki tayfanýn tepkisimiydi. polisle kavga eden tayfadan kaç adam gördünüz o gün. aksine onlar ortalýðý yatýþtýrmaya çalýþýyorlardý. canaydýn yönetiminin sonu o gün geldi. o tribünün kendi tepkisiydi iþte ne plan ne program tamamen doðaçlama, hesapsýz kitapsýz korkusuz. doðanay orada kepaze olacaðýný hesaplamazsýn o anda, tepkin sineme ise sinem dersin. bunu anlayamýyorsunuz, yaþamak lazým gerçekten.

#43 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 31.128 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Nisan 2010 - 10:06 ÖS

2 sene önce florya´da..
"Arda Turan sana Paris Hilton yakisir" dersen oda gider yerli Paris´i alir ve sinemasinida kapatir..!
Önce tribünler bu adami pohpohladi sonra bu böyle oldu!

Hah iþte zurnanýn zýrt dediði yer. YArýn FB yenilsin biz potaya girelim ilk önce bunlar sýrtýna alýr Arda'yý. O zaman da yapacaðýn protestonun bir anlamý olmaz. Saçmasapan birþey olur. Yapacaksan zamanýnda yapacaktýn. HAldun geçen sene bunu lig devam ederken PAris'e tatile gönderdiðinde, yine HAldun ile bir olup güvenkil görevlisi dövmeye kalktýðýnda falan yapacaktýn. YApacaktýn ki bir boka yarasýn. Düne kadar adamýn kýçýný kaldýr, malafatýný yala sonra Sinema'dan giydirmeye çalýþ.

#44 hendrix

hendrix

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 77 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Nisan 2010 - 10:07 ÖS

Sinemm demek istesek sinem derdik, yada besteyi yapanlar sinema yerýne oraya sinem koyarlardýda, niye oraya sinem koysunlarki, adamýn kýz arkadasýnýmý kýskanýyollarki, 2 sene once yýne ardanýn kýz mevzularý cýktýgýnda, hafýfý sýtemkar bý sekýlde paris hýlton yakýsýr sana dýye beste yapmýstýk. Yani öle dediðin gibi cekiniceklerini sanmýyorum :) 2001 yada 2002 ýydý galýba UltrAslanla, Galatasaray To birbirine girmiþti forum olarak bi spor yazarý yüzünden, tabi o zaman galatasaray to populasyon açýsýndan daha kaale alýnýyodu, o zaman da forumlarda ayný muahbbet dondu, aradan 8 sene gecmiþ durum ortada. Her ne kadar insalarýn fikri deismiycek, turbunle alakasý olmayan insanlar UltrAslan kambur olarak goruceksede, seneye de taþýn altýna elini koyucaklar yine Galatasarayýmýzýn türbün emekcileri olucaklar. Bu emekcilerden UltrAslan olayýna pek girmeyip var münferit takýlanlarda var, gördükleri saygýyýda sokaða gelirseniz görürsünüz. Maça gidip iyi kötü biseyler yapamaya calýþmak para harcamak zor bý olay ve Galatasaraya etkisi var. Maclara gitmeyip maca gýden adamý eleþtirmek kolay bý olay vede Galatasaraya hicbir etkisi yok.

#45 Namelessonegs

Namelessonegs

Aslan

• SIT
  • 35.866 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Nisan 2010 - 10:10 ÖS

Ben Arda'yý elestirirken, bana karsý laf kavgasý modunda savunan arkadaslarým,simdi Arda ne olmus oyle bir havalar, bir de kilo almýs dana gibi olmus diyorlar..Anlayamýyorum bu psikolojiyi gercekten..Tepkinin zamanlamasýný ogrenemedik..Herseyi abartýyoruz..Hemen buyuk kral,kaptanlarýn pasasý, sonra da vay senin ben..

#46 Aslan Suat

Aslan Suat

Junior Member

• Members
  • 8.643 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Nisan 2010 - 10:21 ÖS

bu oturduðumuz yerden steril tribüncülük yapýlmasýna hastayým.
gidin bakýn stadda ua hariç kimse baðýrýyor mu?
eðitimli taraftarcýlýk oynayanlarý da görüyoruz ellerinde puroyla çök çök çök demekten baþka biþey bilmeyen numaralý abilerini de.

nolucak amele fener taraftarý gibi hep destek tam destek diyip sonra boþu boþuna rezil mi olalým? ua'nýn hagi ve petre vukuatlarýný bilmem ama son dönemde ilk kez bu kadar organize bir protesto oldu. küçüklüðümden beri 12-13 senedir maça giden biriyim, millet futbolcusunu döverken yenildiðimiz maçýn biterken bile bizim takým elele diye baðýrdý tribünler.

bi de ah alpaslan abi'cilik oynamayýn rica ederim, alpaslan abi þimdi küfür ettiðiniz adamlarýn en yakýnýndaydý.

þimdi küfür ettiðiniz apaçiler bu sene eski açýk'ta, kapalý'nýn halini görüyoruz.

ha ama asil galatasaray taraftarýyýz dimi, çok eðitimliyiz, o apaçilere benzemeyiz, asaletimize toz kondurmayýz. bravo valla.

Böyle baslayacaksak, sen benim kadar kilometre yapmismisindir Galatasaray icin?
UA haric kimse bagriyormuymus? UA haric bagitiriyormu? Kendi tezahuratlari varsa yoksa. "Re re re, ra ra ra" bagirmak isteyenlere susturmalar (sadece bu mac icin degil, benim gittigim bir kac macta rastladim).
Numarili abiler dediklerinde eminimki 14 senelik beklemede tribünde yerini almis kisiler, artik yaslanip geri cekilenlerde vardir.
Alinin dedigi gibi bagirmiyorlar diye Galatasaray taraftari döven uaavrupa üyeleri vardi.
Yürüyedura saldirilarinida biliyoruz.
Aslinde her Galatasaray taraftari Ultraslan olmasi gerekmiyor, ama her ultraslan Galatasaray taraftari olmasi gerekiyor.
Ama ultraslan sanki: Her Galatasaray taraftari ultraslan olmalidir, ama her ultraslan Galatasray taraftari olmasina gerek yok mus gibi bir uygulama icerisinde.

Sunuda söyleyim: benim icin Galatasaray demek sporcu demek.
Galatasaray yönetimsiz var olur, taraftarsiz var olur, ama sporcusuz olmaz.

#47 Saunders

Saunders

Desmondo

• Members
  • 7.573 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Nisan 2010 - 10:22 ÖS

nedir peki burada arda'nýn þahsýna yönelik protesto, salt sinemaya gitmesi yani öyle mi?

bu tezahüratý yazan zavallýlarýn sinema-sinem arasýndaki ses benzerliðinden nasýl keyif aldýklarýný tahmin ettiðime ise hiç deðinmiyorum bile..

Yahu ne çok takýldýn sheva "sýnema-sýnem" olayýna...Yaný býlmesem sýnem kobal ile býr akrabalýk ýlýskýsý var zannederim:)

Yahu maçtaký adam dýyor sýnem deðil sýnema dýye :) Hala takýlmýþsýn...

Arda protesto edýlmez dýye býr kural var býzým mý haberýmýz yok ?

Iký lafýndan býrý lýverpool olan , saçlarýma bu yaþta ak düþtü (vah caným) gýbý abuk sabuk konusan,nerdeyse bu sezon butun maçlarda suratý asýk dolaþan gitgide performansý dusen adam protestoyu hakeder...

Ama hala sýnema-sýnem olayýný tartýþalým biz.

#48 Simao

Simao

Senior Member

• Members
  • 6.549 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Nisan 2010 - 10:33 ÖS

Kar maskeli yüzsüzler toplulugundan öte birsey degil. Carsi özentileri. Isleri gücleri yok, yönetici, teknik direktör ya da futbolcular üzerinde etki kurmaya calisiyorlar carsi grubu gibi. 14 sene bekledik diye tezahurat yapiyorlar. Halbuki UEFA kupasiyla büyümüs jenarasyondanlar, ne 14 yil beklemesi. Iyiki o 14 senelik dönemde böyle bir grup yokmus ortada, yoksa GS kulübü paramparca olacakmismis.

#49 Ali

Ali

Senior Member

• Members
  • 11.063 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Nisan 2010 - 10:36 ÖS

Her maca giden taraftar abasi cikincaya kadar bagiracak diye bir kural yok. Stadin dolu olmasida bir futbolcuyu etkiler. 15.000 bagiran kisi olacagina 25.0000 sari kirmiziya bürünmüs ve 10.000 bagiran seyirici olsun yine yeter. Ben bu fazla bagiran seyircilerin kendilerini fazla bagirmayan seyircileriden daha üstün görmelerini yanlis buluyorum. Hemen hemen her hafta 80.000e yakin full ceken dortmund taraftari bile hepsi bagirmiyor. Südtribüne atmosferin 80%. Sanki Old Trafforda herkez bagriyor. Bilhasa burda Almanya da mac oldumu yasli basli , kiz kardesini, esini felan alan insanlar stada gitmeye calisiyorlar, maksat destek olmak. 100'lerce Eurolari verip aliyorlar biletleri. Normal olarak hepsi bagiran bir taraftar kitlesi degil. LigTV'de gördügüme göre ASY de de böyle insanlar oluyor. Genci, yaslisi, bayan ve cocuk. Türkiyede yasamiyorum ama stada gitmeyen adamlar yorum yapmasin deniyor, ya Türkiyedeki durumu bizde biliyoruz, herkezin her hafta maca gidecek durumu veya zamani yok. Is güc ve para sorunu olabilir. Sizlerin kadar Galatasarayin maclarina gitmediysek bile taraftarlik nasil olur bizde biliyoruzdur! Örnek: ben burdan kalkip da her hafta maca gidemem! Gitmek isterim ama hem zaman olmaz hemde Babam Bill Gates felan degil. Taraftarlarin stadi doldurmamasini bende yanlis buluyorum ama artik bunda ultrAslanlardan cekinmelerini de bir sebeb olabilir diye düsüniyorum. 52.000lik stada bu degisir diye düsüniyorum. Yoksa 52.000 stadi ne yapacagiz biz?

#50 MBC

MBC

Senior Member

• Members
  • 1.162 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Nisan 2010 - 10:38 ÖS

ultrAslan´a kimsenin kasitla karsi oldugunu sanmiyorum.. kaldiki yeri gelir bende bu grubu desteklerim.. kaldiki benim icin bir macta en önemli sey tribünlerdir.. size kendimden örnek vereyim.. yurt disinda kaldigim icin sami yen´de ancak 4 maca gidebildim.. 1. macim 2002 yilinda Fatih terimin ilk geri dönüs maciydi sanirsam rambo´nunda fb bayragila ciktigi macti..(ozamanki tribünle 2009 yillindaki tribünü karsilastirmiyorum) neyse konuya gelelim.. ben yeni acikta feneri infaz grubuyla maci seyrediyorum.. grubta 16-17 yasindaki bir cocuk mac baslamasina 1-2 saat kala davulla ritim tutuyor.. (pek sasiracak durum degil aslinda.. ne toplu tezaruhat var ne baska bisey) ee peki ne oldu? kapalidan bir mafya tarzindaki adam geldi.. cocuk elinde sopayi aldi ve cocugun kafasina gecirdi.. Bumu galatasasaraylilik? 2. gecen sene Kayserispor maci.. (fb yenilgisinden sonra kupa macimi ne..pek hatirlamiyorum..) eski acikta maci seyrediyorum (seyretmiyorum, tezaruhatlara eslik ediyorum..) neyse tam grubun icinde baslarda 18-20 yaslari arasinda bir cocuk diger bir (galatasarayliya..) davulun sopasini firlatiyor.. bumu Galatasaraylilik? toplam 4 maca gittim.. 2 sinde adamin kafasi yarildi.. eger bu Galatasarayliliksa ben Galatasarayli degilim.. --- eger tayfa olmazsa tezaruhatlarda olmaz fln lafina gelirsek.. hangi tezaruhatlardan bahsediyorsunuz siz? gecen sene geldim tribünlerde "lay may lay.... saldir gassaray....." böyle olacagina hic ses cikmasin daha mantikli.. tek umudum aslantepe´deki yeni taraftar ve tribün profili.. umairm basarili bir baslangic olur..

#51 Aslan Suat

Aslan Suat

Junior Member

• Members
  • 8.643 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Nisan 2010 - 10:40 ÖS

Babam Bill Clinton felan degil.

:lol:

Bill Gates desen anlarimda Bill Clinton neyin nesi :lol:
yok yani o da epey parasi vardirda, örnek olarak nerden buldun Bill Clintonu :)

#52 Ali

Ali

Senior Member

• Members
  • 11.063 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Nisan 2010 - 10:40 ÖS

:lol:

Bill Gates desen anlarimda Bill Clinton neyin nesi :lol:
yok yani o da epey parasi vardirda, örnek olarak nerden buldun Bill Clintonu :)

düzeltim...zaten bill gates diyecektim bill'leri karistirdim.

#53 ToTeM MiRaÇ

ToTeM MiRaÇ

Senior Member

• Members
  • 8.175 mesaj
  • LocationAnkara

Yayınlanma tarihi 11 Nisan 2010 - 10:44 ÖS

Babam Bill Clinton felan degil.

Bu geceninde yüzümde tebessüm býrakan mesajý bu oldu :)

#54 cali

cali

Senior Member

• Members
  • 1.627 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Nisan 2010 - 11:28 ÖS

Böyle baslayacaksak, sen benim kadar kilometre yapmismisindir Galatasaray icin?
UA haric kimse bagriyormuymus? UA haric bagitiriyormu? Kendi tezahuratlari varsa yoksa. "Re re re, ra ra ra" bagirmak isteyenlere susturmalar (sadece bu mac icin degil, benim gittigim bir kac macta rastladim).
Numarili abiler dediklerinde eminimki 14 senelik beklemede tribünde yerini almis kisiler, artik yaslanip geri cekilenlerde vardir.
Alinin dedigi gibi bagirmiyorlar diye Galatasaray taraftari döven uaavrupa üyeleri vardi.
Yürüyedura saldirilarinida biliyoruz.
Aslinde her Galatasaray taraftari Ultraslan olmasi gerekmiyor, ama her ultraslan Galatasaray taraftari olmasi gerekiyor.
Ama ultraslan sanki: Her Galatasaray taraftari ultraslan olmalidir, ama her ultraslan Galatasray taraftari olmasina gerek yok mus gibi bir uygulama icerisinde.

Sunuda söyleyim: benim icin Galatasaray demek sporcu demek.
Galatasaray yönetimsiz var olur, taraftarsiz var olur, ama sporcusuz olmaz.

est.. öyle biþey demek istemedim.

ua hariç ise bi oluþum yok ne yazýkki. 3-5 kiþilik arkadaþ gruplarý tezahürat baþlatamýyosa hiç olmazsa yapýlan tezahüratý destekleyebilirler. dünyanýn en itici tezahüratýný dahi 20000 kiþi söylesen ambiyans olur stadda. ayrýca re re re ra ra ra diye en fazla 10 saniye baðýrýrsýn, sonra ciðer kalmaz.

tayfanýn yaptýrýðý tezahürata katýlmamak, susmak daha mý iyi?

#55 Sheva

Sheva

Members

• Members
  • 24.386 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Nisan 2010 - 11:43 ÖS

Yahu ne çok takýldýn sheva "sýnema-sýnem" olayýna...Yaný býlmesem sýnem kobal ile býr akrabalýk ýlýskýsý var zannederim

ne çok takýlmak mý, bu konuyla ilgili 30 mesaj yazdýysam bir tanesinde var, ki o da 28 veya 29.'dadýr, çünkü en baþtan konu buraya çekilmesin daha somut þeylerle tartýþýlsýn istedim.. lakin senin kendisiyle ilgili mesajlarýný hatýrlarým, benim akrabalýðým yok ama senin platonik bir durumun var herhalde, üzülme yabancýya gitmedi en azýndan..

#56 Sheva

Sheva

Members

• Members
  • 24.386 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Nisan 2010 - 11:46 ÖS

doðanay orada kepaze olacaðýný hesaplamazsýn o anda, tepkin sineme ise sinem dersin. bunu anlayamýyorsunuz, yaþamak lazým gerçekten.

bu iþlerden rantýn var ve bu iþin sonunda herkes tarafýndan ayýplanacaðýný ve itibarsýzlaþacaðýný biliyorsan o kadar güzel hesaplarsýn ki, hem söyleyeceðini söyler hem de belli bir sýnýrda durursun (kaldý ki ben illa böyle birþey de vardýr demiyorum, sýrf 'sinema' anlamý ile de söylemiþlerse mesaj ve düzeyi gayet açýktýr, sadece böyle bir yan anlam akýllarýna gelmiþ olabilir diyorum).. avrupa ile ilgili cevabýný göremedim, o'na da akýllarýna gelmemiþ herhalde dersin..

#57 alisamiyen

alisamiyen

Senior Member

• Members
  • 2.025 mesaj

Yayınlanma tarihi 12 Nisan 2010 - 12:03 ÖÖ

3 sene önce küfür de ettiler... Bilgi eksikliði felan deðil gayet de iyi hatýrlýyorum... Sheva hocam, bu arada -göster- dedin, yazdým mesajýndaki alaycý bölümü, bir önceki sayfada gözden kaçtý herhalde...

#58 Cem Bom

Cem Bom

Senior Member

• Members
  • 3.459 mesaj
  • LocationISTANBUL

Yayınlanma tarihi 12 Nisan 2010 - 12:05 ÖÖ

Baþarýnýn da baþarýsýzlýðýn da karþýlýðý olmalý. Takým baþarýsýz oldu ve taraftar da buna bir karþýlýk verdi. Bu karþýlýðý verene sen ultrAslan dersin, öteki taraftar der, ben tribün derim. Bence anormal bir durum yok. Bu tepkinin verilmesini doðru buluyorum. ya da þöyle söyleyeyim: UltrAslan'ýn tavrýna katýlýyorum. Maç boyunca da katýldým. Aksini düþünenler de olabilir onlara da tavsiyem düþünmeyi býrakýp eyleme geçmeleridir. Maça gidip, olanýn bitenin olup bittiði yerde var olup bir þeyler yapmalarý, bir etki göstermeleridir. UltrAslan öyle ya da böyle bir þeyler yapmýþ, bir etki göstermiþtir.

#59 Sheva

Sheva

Members

• Members
  • 24.386 mesaj

Yayınlanma tarihi 12 Nisan 2010 - 12:13 ÖÖ

Bir Lincoln, Kewell haberleriyle bir tutulabilir mi ?

hocam bilemiyorum belki yazýmdan alaycý bir ifade izlenimi edinmiþ olabilirsin, lakin ben hakikaten kewell ve arda ile ilgili yapýlan haberlerin tiynetini, niyetini ve dozajýný karþýlaþtýrmana akýl sýr erdiremiyorum.. bu durumda -hürriyet'e de genel bir protesto olduðu için- hala da bu yayýný ve internet sitesini takip etmediðini farzetmek durumunda kalýyorum, çünkü etsen her gün hani o köþe kutu haberlerinde arda ile tamamen yalan bir magazin haberi olduðunu göreceksin.. dediðim gibi geçen sene bunlarý saklýyordum, iyi oldu bundan sonra yeniden derlemeye baþlýycam..

Taraftar nasýl ki onun yaptýðý birçok terbiyesizliðe raðmen gençtir, çocuktur, sempatiktir bizdendir diyerek zamanýnda kendi içinden gelerek -sana Paris Hilton yakýþýr- demiþse, bugün de gördüðü saçmalýklar, ruhsuzluk, bitmek tükenmek bilmeyen kaprisler üzerine - kimi sinema peþinde - demiþtir

bütün derdim bu iþte, þu terbiyesizlik diye nitelendirdiðiniz þeylere bir tane örnek verin baþka da laf etmiycem.. ayrýca burada senin ruhsuzluk ithamýndan baðýmsýz yazýyorum, bugünkü tezahüratýn temasý da olan ruhsuzluk ne zaman türedi, son 4 maçta alýnan sonuçlar üzerine deðil mi? bu 4 maçta sýrf fener'e yenilmesek dahi bugün büyük ihtimalle en azýndan bu kadar aðýr olarak böyle bir mevzu olmayacaktý, ee peki bu 4 maçýn neresinde arda?

#60 Sheva

Sheva

Members

• Members
  • 24.386 mesaj

Yayınlanma tarihi 12 Nisan 2010 - 12:21 ÖÖ

ya da þöyle söyleyeyim: UltrAslan'ýn tavrýna katýlýyorum.

Maç boyunca da katýldým.

4 hafta boyunca alýnan 3 maðlubiyeti sakat olduðu için oynayamayan arda'nýn sinemaya gitmesine gönül ve vicdan rahatlýðýyla baðladýn yani? iþi þahýs düzeyine haksýz yere indirmeden gerekirse bütün takýmý sahaya çýktýðýnda veya ayaklarýna her top geldiðinde yuhalamayý, bu sonuçlarla alakasý olmayan bir adama özelini karýþtýrarark baðlamaya tercih etmedin yani? dediðin gibi olan bitenin olduðu yerde bir iþ yapmýþsýn ama bence yanlýþ bir iþ yapmýþsýn..

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye