İçeriğe git

Resim
- - - - -

Abdullah Avcı

• Please log in to reply
129 replies to this topic

#41 Allez

Allez

Forumdan İhraç Edilmiştir

• Banned
  • 6.425 mesaj

Yayınlanma tarihi 31 Mart 2010 - 02:59 ÖS

Arkadasim kendi yazinla kendini ikilemi soktun.
Avciya haksiz elestiri kriteri memur demeyin diyen sen, altina FR icin forumumuza yakismayan ".ok"kelimesiyle memuriyet FR nin yaptigi memuriyet budur diyende sen!

Avciya gelince memur haksiz elestiri, FR ye gelince dogrumu?
Karar ver.

caným kardeþim, üstadým; memur benzetmesi orda futbolcular için kullanýldý...

#42 tyisik

tyisik

Registered User

• Members
  • 6.691 mesaj

Yayınlanma tarihi 31 Mart 2010 - 05:19 ÖS

Fenerli olsam su basligi okusam bi tarafimla gulerim "Ulan adamlari ne hale getirdik." diye. Rijkaard'in yerine Abdullah Avci.

Su cumle her seyi ozetliyor, eline saglik. Hakikaten saka gibi Rijkaard'in yerine Avci, gulsemmi aglasammi bilemedim.

#43 tripotter

tripotter

El Comandante

• Members
  • 7.538 mesaj

Yayınlanma tarihi 31 Mart 2010 - 05:25 ÖS

Abdullah Avcý baþarýlý bir teknik direktör, bunu kimse inkar edemez. ÝBB'yi tonla eksiðiyle hala ayakta tutuyor. Ýstikrarlý bir grafiði var. Ayrýca yukarýda þuan hatýrlayamadýðým bir mesajda, Abdullah Avcý için önce milli takýmda çalýþsýn, piþsin falan deniyor. Benim bildiðim Abdullah Avcý, 17 yaþ altý milli takýmýný dünya 4.sü yaparak adýný duyurdu ve bugünkü noktaya geldi. Ondan önce de Galatasaray altyapýsýnda önemli baþarýlarý var bildiðiniz gibi. Yani Abdullah Avcý dün ortaya çýkmýþ bir adam deðil. Hatta kendi kuþaðýndan TD'ler içerisinde belki de farklý alanlarda en deneyimlisi... Ancak Abdullah Avcý'yý deðerlendirirken Sheva'nýn deðindiði noktalarý gözardý edemeyiz. Þuan Türkiye'de yaþayan ve çalýþan insanlar içerisinde bana göre Deniz Baykal'dan sonraki en rahat adam... Taraftar ve baskýnýn olmamasý, paralarýn zamanýnda ödenmesi ve diðer imkanlar onun iþini gerçekten çok kolaylaþtýrýyor... Yaptýðý iþi küçümsemiyorum. Ancak haddinden fazla abartýlmasýna da karþýyým. Eðer Kalli'nin býraktýðý yerde gelseydi Galatasaray'ýn baþýna gayet iyi olabilirdi. Ancak þimdi Galatasaray için çok ama çok yanlýþ bir zamanlama olur. Hem Galatasaray'ý hem de Abdullah Avcý'yý bitiririz el birliðiyle...

#44 guy capelle

guy capelle

Senior Member

• Members
  • 2.537 mesaj

Yayınlanma tarihi 31 Mart 2010 - 05:50 ÖS

ne bakkalmýþ sizinkide valla bravo:

UEFA Euro 2000 Yarý Final Hollanda
1 Þampiyonlar Ligi (2006)
2 La Liga Þampiyonluðu (2005, 2006)
2 Ýspanya Süper Kupasý (2005,2006)

o kupalarda Rijkaard'ýn katkýsý ne orandadýr? Barcelona gibi bir takýmýn baþýna Guardiola da, Bakero da, Amor da geçse bu kupalarý almaz mýydý acep? Biz de Cevat Güler'le 6'da 6 yaptýk, vs.. vs.. Ýnanýn ben þu anda bizim ligde 4. olmamýza bakmýyorum, sahadaki saçmalýklara bakýyorum. Mesela Jupp Derwall bizde 1984-87 yýllarý arasýnda baþ antrenörlük yaptý. 88-89 yýllarýnda da sorumluluðu Denizli'ye býraktý. Jupp Derwall'in özellikle 1985'ten itibaren takýma oynattýðý futbol öyle güzeldi ki, ligde o sezon namaðlup ikinci olduk ama herkes Galatasaray'a saygý duyar hale gelmiþti. O zaman bizi umutlandýran sonuç deðil içerikti. Þimdi de beni umutsuzlandýran o.

#45 MBC

MBC

Senior Member

• Members
  • 1.162 mesaj

Yayınlanma tarihi 31 Mart 2010 - 07:23 ÖS

Öncelikle Rijkaard´in en az 1 sene daha takimin basinda kalmasindan yanayim ama Abdullah Avci´la ilgili birkac sey bende yazmak istiyorum.. - 3 büyüklere karsi oynadigi asa yukari 20-30 mac vardir bunda cok cok 1-2 mac´da Galatasaray´i zorlamistir.. Diger takimlara karsiysa kök söktürmüstür! En azindan bizim nasil Eskisehir´e karsi sansimiz tutmuyorsa Fenerin´de Belediye´ye karsi sansi tutmuyor.. - Bize karsi cok sevinmis.. Cart Curt.. Tamam sevinmeseydi iyi olurdu ama sadece sevindi diye böyle bir degeri silemeyiz! Kaldiki Aykut Kocaman zamaninad Konyaspor´un basindayken hane Anelka´nin elle attigi golle nasil sinirlenmisti? Baya´da Fener hakkinda sallamisti.. Ee noldu? Bu adam simdi Fenerbahce´nin 1. görevlisi! - Abdullah Avci´nin IBB´deki basarilarini insanlar 2 yönde yorumluyor.. kimisine göre seyircisiz oynamasina ragmen takimi hala motive edebiliyor olmasi cok önemli bisey.. kimisine göreyse baskidan uzak.. kimsenin umursamadigi bir takimin basinda olmanin avantajini yasiyor.. ben yaptigi ise son derece saygi gösteriyorum.. bu sene her mac ortalama 8-10 sakatla oynadi takimi ama yinede genelde basarili oldu.. -kimine göre capsiz.. kimine göre sevimsiz.. adam konusmasini biliyor.. akilli konusuyor.. en az 4-5 röportajini dinledim.. (konuk oldugu programlari kast ediyorum) adam gayet beyfendi. Ne dedigini gayet iyi biliyor vs.vs. -Neymis efendim, Sezon ortasinda gelmemis takimin basina.. Ee ne var bunda garibsenecek? Sizin is ahlakiniz yokmu? Sen IBB´nin futbolcularini 28 mactir motive et.. "biz birlikte bu sezon 6. olacagiz" gibi laflar et. Sonra Riza gibi (rizeyi birakmisti) takimindan ayril.. Unutmadan üstüne basayim :) Rijkaard´i cok begeniyorum ve inaniyorumki gelecek yil bekledigimiz futbolu bizlere izletircek..

#46 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 24.898 mesaj

Yayınlanma tarihi 31 Mart 2010 - 07:59 ÖS

Kalli geldiðinde bu adamý yardýmcý yapýp ardýndan takýmýn baþýna getirsek olurdu da, artýk bizim için de O'nun için de çok geç...

#47 LuisFigo

LuisFigo

Senior Member

• SIT
  • 18.412 mesaj

Yayınlanma tarihi 31 Mart 2010 - 08:14 ÖS

rijkaard'a hakaret etsek daha iyi ya.. avcý in rijkaard out :) þaka gibi..

#48 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 31 Mart 2010 - 10:02 ÖS

Barcelona gibi bir takýmýn baþýna Guardiola da, Bakero da, Amor da geçse bu kupalarý almaz mýydý acep

þu barcelona gibi takým kliþesinin temelini kim attý acaba. 2003 de barcanýn baþýna geçtiðinde barca 4 senedir þampiyon olamýyordu. rijkaardýn ilk senesinde, 1. devre bittiðinde barca düþer mi diye tartýþýlýyordu. bugün barca gibi takým diyorsanýz bunun sürecini de bir araþtýrýn allah için.

abdullah avcý konusuna gelirsek, o þansýný kallinin yanýna düþünüldüðünde ''2. adam olmam'' dediðinde kaybetti. þu an için yýlmaz vuralý abdullah avcýya tercih ederim.

#49 cozker

cozker

Member

• Members
  • 8.700 mesaj

Yayınlanma tarihi 31 Mart 2010 - 10:25 ÖS

Bence böyle bir konuyu tartýþmak için henüz çok erken.. Umarým Rijkaard'la önümüzdeki sezonlarda da devam edilir.. Diðer yandan bence Abdullah Avcý bu ligin en iyi hocalarýndan biridir. ÝBB'de yaptýklarýnýn mucize olduðunu düþünüyorum.. Günün birinde Rijkaard giderse yerine Avcý'nýn gelmesini isterim.. Ama bize gelmeden önce daha evelde deðinildiði gibi umarým þöyle taraftar baskýsýnýn üzerinde olacaðý iyi bir Anadolu takýmýna giderek kendisini öyle bir yerdede ispatlar..

#50 MBC

MBC

Senior Member

• Members
  • 1.162 mesaj

Yayınlanma tarihi 31 Mart 2010 - 10:25 ÖS

þu barcelona gibi takým kliþesinin temelini kim attý acaba. 2003 de barcanýn baþýna geçtiðinde barca 4 senedir þampiyon olamýyordu. rijkaardýn ilk senesinde, 1. devre bittiðinde barca düþer mi diye tartýþýlýyordu. bugün barca gibi takým diyorsanýz bunun sürecini de bir araþtýrýn allah için.

abdullah avcý konusuna gelirsek, o þansýný kallinin yanýna düþünüldüðünde ''2. adam olmam'' dediðinde kaybetti. þu an için yýlmaz vuralý abdullah avcýya tercih ederim.

niye yilmaz vurali abdullah avciya tercih edersiniz? tamam eger daha iyi td dersen bisey diyemem.. herkezin td yorumu farklidir..
---
ve aynen.. barca rijkaard´in basina geldigi dönem dökülüyordu..
tek starlari vardi oda Rivaldo..ha birazda cakma maradona Saviola vardi :)
buyüzden Rijkaard´in tartisilmasini yanlis buluyourm..

ama tekrar avciya dönersek.. adamin en dogal hakki..
ben niye 2. adam olarak geleyim? 2-3 sene basariyla TD´lük yapmisim.. vsvsvs

#51 Aslan Suat

Aslan Suat

Junior Member

• Members
  • 8.643 mesaj

Yayınlanma tarihi 31 Mart 2010 - 10:42 ÖS

Kallinin yaninda ikinici adam demek, bir kac ay sonra birinci adam demek ondan.

#52 nicelife1905

nicelife1905

Senior Member

• Members
  • 1.836 mesaj

Yayınlanma tarihi 31 Mart 2010 - 10:48 ÖS

abdullah avcýya sevgim var. efendi adam iþinde gücünde adam. allah yolunu açýk etsin. lakin hayat acýmasýz, abdullah avcýyý takýmýn baþýna getirmekle, elanoyu yýldýz diye takýma getirmenin farký olmaz diye düþünüyorum. yani etkileri ayný olur. sonuç büyük bir balon olur

#53 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 31 Mart 2010 - 10:48 ÖS

ama tekrar avciya dönersek.. adamin en dogal hakki..
ben niye 2. adam olarak geleyim? 2-3 sene basariyla TD´lük yapmisim.. vsvsvs

abicim ne yapmýþ abdullah avcý da 2. adamlýðý kabul etmeyecek. 2 sene ibb de teknik direktörlük yapýnca iþi bitiriyor musun. önüne kalli gibi bir imkan gelmiþ. piontek-terim, derwall-denizli örnekleri ortada. kalli gelmiþ 70 küsür yaþýna maksimum yapacaðý 2 sene. bu dönemde sana katacaðý hiç bir þey olmadýðýný düþünüyorsan, ben oldum diyorsan zaten senden birþey olmaz. 2 sene belediyeyi 10. yaptýn al sana galatasaray denmesini mi bekliyordu.

yýlmaz vuralý tercih sebebim, çok daha fazla baský altýnda çalýþmýþlýðý mevcut. altyapýsý ve eðitimi yeterli. tek kusuru deli oluþu. yoksa kesinlikle futbolu bilen adam. kasýmpaþaya oynattýðý futbol, belediyenin oynadýðý futboldan fersah fersah daha iyi.

#54 MBC

MBC

Senior Member

• Members
  • 1.162 mesaj

Yayınlanma tarihi 31 Mart 2010 - 11:09 ÖS

yilmaz vural´i bende begeniyorum.. (deli olmasi disinda hersey ok adamda :P) --- avci konusuna dönersek.. wallahi herkez 2. adam olmak istemez.. yani dimek istedigim eger Kalli basarisiz olsaydi bu otomatikmen Avci icinde gecerli olacakti..(tami tamina uymasada Ümit Davala gecen sene 2. adamdi.. Skibbe basarisiz olunca oda otomatikmen basarisiz sayildi..) buyüzden onun bu görüsüne saygi duyuyorum.. haa tecrübe konusunda sana hak veririm.. 3-4 sene IBB´de sonucta calismis baska bir takimda calismisligi yok (paf ve milliler haric..) ama ayni zamanda bülent korkmaz ve hagi örnekleride var.. (hos onlar senin istedigin gibi son maclarda gelip takimi kendi sistemini oturtmadan sözde tdlük yaptilar..)

#55 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.337 mesaj

Yayınlanma tarihi 31 Mart 2010 - 11:18 ÖS

Saçma yerlerden tartýþýlýyor bence Adullah Avcý...

Bize karþý gol atmýþ da sevinmiþ, ulan herif golü 90+3,5 ta bulmuþ, naapacaktý? baþýný ellerinin arasýna alýp "ben n'aaptým" mý diyecekti?

Hocalýk teklif etmiþiz reddetmiþ... Ne zaman? Takýmý öyle böyle düþme korkusu yaþarken... Ne kadarlýk teklif etmiþiz? 6 haftalýk... Ben giderdim diyen yalan söyler kardeþim, ya yalan söyler, ya da empati yapmadan, taraftar aðzýyla konuþuyordur-ki adam profesyonel taraftar deðil (ben istemem zaten taraftar olmasýný) Baþka ne teklif edilmiþ? Gelmesine herkesin karþý çýktýðý 38745487 yaþýndaki adamýn yrd.lýðý.. Geçiniz, 4 senedir ligde takým çalýþtýran adama böyle bir laf ayýptýr, sümüklü bülent kabul etmedi o dediðiniz teklifleri...

Baþarýsý yokmuþ? Adam altyapýda çalýþtýrdýðý her takýmý þampiyon yapmýþ. Yetmemiþ, toplasan 11 taraftarý olmayan takýmý kaç senedir ligde tutmuþ, her sezon son haftalarda puana ihtiyaç duyan þehir takýmlarýna karþý en çok doðranan takým olduðu halde; maç satan oyuncu ve yrd.larla sarýlý olduðu halde... yaþ ortalamasý fenerle ayný bir takýmla...

Kendini bir anadolu takýmýna atmamýþ? Yav niye atsýn salak mý adam? Mesela bursa'ya gelip de yönetici oldu 250 milyar verdi diye þu çocuðu niye oynatmýyorsun diyen adamlarla mý uðraþacak? Gerçek örnek vereyim: Yönetimin karýþtýðý bir teknik kararla ilgili basýna açýklama yapan Hagi için "O da bizden iyi bilmesin bakalým" diyen Erol Akbaþ gibi heriflerle mi uðraþacak... Doðru bir kulüp ortamý yaratmýþ adamlar, dünyanýn her yerinde iþleyecek bir ortam, tek eksik taraftar, onu da avantaja çevirebilmiþler, aptal mý bunu býrakýp "ya hoca nasýl olsa düþmeyecez, bu hata rizeye yatalým, baþkanýnýn abisi benim çeki tahsil edecek" diyecek yöneticisi olan takýmlara mý gitsin?

Futbol bilgisi rijkaard'dan fazla mý? Kesinlikle deðil... Daha baþarýlý olur mu? Ýlk sezonu için kesinlikle olurdu... Ýster miyim? þimdi deðil... Ama yukarýdaki sebeplerle deðil, rijkaard ismine baðlandýk bir defa ve en azýndan önümüzdeki sezonu göstermeden yollarsak, gelecek her hocanýn ilk döneminde zýrt pýrt masaya FR konacak da ondan. Ama FR gittikten sonra (kendi isteðiyle giderse hemen önümüzdeki sezon mesela) isterim ben...

#56 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 31 Mart 2010 - 11:26 ÖS

Baþka ne teklif edilmiþ? Gelmesine herkesin karþý çýktýðý 38745487 yaþýndaki adamýn yrd.lýðý.. Geçiniz, 4 senedir ligde takým çalýþtýran adama böyle bir laf ayýptýr..

eðer wiki yalan söylemiyorsa, kallinin yardýmcýlýðý teklifinden önceki abdullah avcý kariyeri

1999-2000 sezonunda 7 maç Ýstanbulspor takýmýný çalýþtýrdý. Galatasaray SK'da PAF takýmda teknik direktör olarak görev aldý. 17 yaþ altý milli takýmýný dünya 4. yaptý. yarý finalde brezilyaya þansýz bir þekilde 4-3 kaybetti. 2006 yýlýnda Milli Takýmlardaki görevinden ayrýlarak Ýstanbul Büyükþehir Belediyespor'da teknik direktörlük görevine baþladý. 2006-2007 sezonunda Türk Telekom Lig A'yý 2. sýrada bitiren Ý.B.Belediyespor 2007-2008 sezonunda Turkcell Süper Liginde oynamaya hak kazandý.

ayýp etmiþiz gerçekten, 2. ligi 2. sýrada bitirme baþarýsý gösteren teknik direktöre galatasarayda 2. adamlýk teklif ederek.

#57 Guest_bahadirgs_*

Guest_bahadirgs_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 31 Mart 2010 - 11:29 ÖS

Rijkaard yerine A.Avcý yok artýk. Bari Yýlmaz Vural olsun, ama 5 hafta sonra bunlar iki top yapamýyor, mücadele etmiyor diye takýmýn yarýsýný döver. Bir artýsýda zaten Daum'a gýcýk en azýndan FB maçýnda hýrs yapar.

#58 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.337 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Nisan 2010 - 12:47 ÖÖ

FR varken, bu sene sonucu ne olursa olsun FR nin devam edeceði belli zaten... Ama FR yoksa, yani adam gidecem diyorsa eðer; veya önümüzdeki yýlýn ilk devresi bitmiþ biz ve herkes hala sabýr...sabýr...sabýr... çekiyorsak; yerine düþünülebilecek alternatiflerden biridir bence...

Skibbe kimi ne yapmýþtý bize gelmeden? Adamýn A takým kariyeri 3,5 seneydi... Eric Gerets CL madalyasýný duvara asýp gelmemiþti yanlýþ haýtlamýyorsam... Average bir Alman / nederlander gelebiliyorsa / geldi ise bu takýmýn baþýna, istikrarlý bir Türk de gelebilir bence...

Gelsin demiyorum; ama birbirinden farký olmayan adamlar arasýnda hiçbir mantýðý olmayan ayýrýmlara gitmenin de mantýðý yok.

#59 seyko

seyko

Tech.Admin

• Administrators
  • 97 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Nisan 2010 - 01:57 ÖÖ

dikerim abdullah avcýyý ya... rijkaard ftw!

#60 Allez

Allez

Forumdan İhraç Edilmiştir

• Banned
  • 6.425 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Nisan 2010 - 02:27 ÖÖ

Söz konusu FR olunca total futbol,4-3-3, insiyatif alan futbolcu, bol pas, þöhret, kariyer ve benzeri týrnak içinde futbol terimlerini cümle içinde kullanmaya çalýþanlar, konu AVCI'ya gelince hede hödö,o kim ki la !!!! tarzý yaklaþým sergileyince hiç þaþýrmýyorum... Bu yaklaþým Frankfurt am main'a ilk defa inen bir vatandaþýn; ULAN ULAN GAVUR YAPMIÞ A.Q. tepkisden öte bir durum deðil ..hiç deðil...

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye