İçeriğe git

Resim
- - - - -

Media player -Tavsiye-

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
43 replies to this topic

#1 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.922 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Aralık 2009 - 11:12 ÖS

Geçen gün Divx Playerim rahmetli oldu. Yenisini alayým derken media player tarzý aletler gözüme çarptý. BestBuy'da aþaðýdaki aleti gördüm. Özellikleri ve fiyatýný deðerlendirebilirseniz sevinirim. 170 dolar+KDV gibi bir fiyatý vardý. Alternatifler de sunabilirseniz çok memnun olurum. Teþekkürler.

http://www.hepsibura...oductid=bd84724

#2 Ray52Lewis

Ray52Lewis

Best MLB ever!

• Members
  • 6.690 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Aralık 2009 - 01:22 ÖÖ

Kisaca bu alet su anda bu fiyat kategorisinde bir numara (Almanya´da en azindan). HDMI cikisindan Full HD televizyonunu baglayabiliyorsun, rahatlikla 1080/24p cözünürlükte olan Full HD dosyalari oynatabiliyor titreme olmadan. Iki tane USB baglantisi var external hard disk drive baglantilari icin ve daha önceki model olan WD TV HD´ye göre yenilik olarak bir tane Ethernet baglantisi var. Bu sayede hem internet´e baglanip direk Youtube´dan video izleyebiliyorsun veya evde homenetwork kurup bilgisayarindan stream yapabiliyorsun. Devamli yeni firmware´ler üzeri calisiyor WD, update´leri kolayca internet baglantisi üzerinden yapabilirsin. Hard disklere dosya transferi de Network üzeri gerceklestirilebilir. .mkv/.mp4 dan tut .vob dosyasina kadar her türlü video dosyasi formatlarini oynatabiliyor, sadece .vob dosyalarinda DVD Menülerini kullanamiyorsun. DTS audio formatini bile destekliyor bu yeni alet (DTS Downmix, yani Stereo´ya ceviriyor veya AV Receiver´in varsa DTS passthrough). Audio olarak mp3, flac, wav hepsi mümkün, sadece playlist konusu fazla ilerlemis degil henüz. Ben yaklasik 8 aydir ilk modeli olan WD TV HD´yi kullaniyordum ama yenisine gecmeye karar verdim ethernet baglantisi yüzünden, benim WD Live bugün yola cikmis durumda ve Persembe sabah bende olacak bakalim. Negatif olarak; kumandasi biraz fazla kücük ve alet biraz gec reaksiyon gösteriyor kumandaya. WD Live´in fisini cekmezsen alet hafif isiniyor, fisi devamli takip cikarmamak icin salterli priz tavsiye ederim. Eski modele göre WD Live´da aleti standby´a aldiginda bagli olan hard disk drive´lar da standby´e geciyor, bu önemli bir arti. Fiyat konusunda pek birsey söyleyemiyecegim, burda 110 Euro, orda da abartili bir fark yokmus, bu WD TV HD´de öyle degildi hatirladigim kadariyla...

#3 Namelessonegs

Namelessonegs

Aslan

• SIT
  • 35.866 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Aralık 2009 - 01:25 ÖÖ

Hazýr boyle guzel bir baslýk acýlmýsken bende sorayým bari..Bilgisayarda indirdigimiz filmleri DVD'ye cektikten sonra oynatan DVD'ler arasýnda en iyisi hangisi? Þükrü abi,dedigin DVD'de bu ozellikler mevcut mu?

#4 Ray52Lewis

Ray52Lewis

Best MLB ever!

• Members
  • 6.690 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Aralık 2009 - 01:34 ÖÖ

Engin, bu alet ile indirdigin dosyayi DVD´ye cekmeden usb sürücüsünden (external HDD) izleyebiliyorsun. Benim yukarda bahsettigim orijinal DVD´yi dosyaya cevirince elimize .vob dosyalari geciyor, bu dosyalari oynatiyor bu alet, yalniz DVD menülerini kullanamiyorsun... Bilmiyorum senin sorunu dogru anladim mi? :)

#5 Sheva

Sheva

Members

• Members
  • 24.093 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Aralık 2009 - 01:39 ÖÖ

kesinlikle tavsiye ederim, ben de live olmayan ilk versiyonu var, her tür dosyayý hiç sorunsuz oynatabilirsiniz tv'de.. bir tek dts'li hd dosyalarýn sesi çýkmýyordu, sanýrým live'da o da halledilmiþ..

#6 Namelessonegs

Namelessonegs

Aslan

• SIT
  • 35.866 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Aralık 2009 - 01:56 ÖÖ

Aslýnda hem anladým hem anlamadým Þükrü abi :)..Soyleki demek istedigim tam olarak .avi uzantýlý dosyalarý oynatan bir DVD var mý bildiginiz?:)

#7 LuisFigo

LuisFigo

Senior Member

• SIT
  • 18.415 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Aralık 2009 - 02:12 ÖÖ

Aslýnda hem anladým hem anlamadým Þükrü abi :)..Soyleki demek istedigim tam olarak .avi uzantýlý dosyalarý oynatan bir DVD var mý bildiginiz?:)

hepsi oynatýr renkdaþ ;)

#8 Sheva

Sheva

Members

• Members
  • 24.093 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Aralık 2009 - 02:14 ÖÖ

engin .avi veya herhangi bir görüntü-ses-resim formatýný bir external hd'ye veya usb key'e atýyorsun, onu wd media player'a, player'ý da tv'ye baðlýyorsun ve tv'den izliyorsun.. wd player'ýn kapasitesi tamamen external hd'nin kapasitesi ile orantýlý, örneðin 500 gb'lik bir external hd'n varsa 100 tane dvd filmi (veya .avi dosyasýný) tek týkla player'dan oynatabilirsin..

#9 Namelessonegs

Namelessonegs

Aslan

• SIT
  • 35.866 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Aralık 2009 - 02:17 ÖÖ

Hmm tamam sagolasýn Doganay..Bizim, DVD player avi. oynatmýyor cunku..Sadece VCD veya DVD oynatýyor orjinal..Sýkýntý yaratýyor :)

#10 Ray52Lewis

Ray52Lewis

Best MLB ever!

• Members
  • 6.690 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Aralık 2009 - 02:18 ÖÖ

Simdi anladim...:) .avi dosyalarini oynatan DVD-Player ariyorsun. Ben WD´yi kullandigim icin pek ilgi alanim degil, ama piyasada bayagi alet olmasi lazim bu özelligi olan, belki tavsiye edebilecek baska biri cikar...

#11 LuisFigo

LuisFigo

Senior Member

• SIT
  • 18.415 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Aralık 2009 - 02:22 ÖÖ

Hmm tamam sagolasýn Doganay..Bizim, DVD player avi. oynatmýyor cunku..Sadece VCD veya DVD oynatýyor orjinal..Sýkýntý yaratýyor :)

avi´yi baþka formatlara çevirebilirsin

#12 LuisFigo

LuisFigo

Senior Member

• SIT
  • 18.415 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Aralık 2009 - 02:23 ÖÖ

hadi benden sana bi kýyak Philips DVP5990 ;)

#13 Namelessonegs

Namelessonegs

Aslan

• SIT
  • 35.866 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Aralık 2009 - 02:46 ÖÖ

Eyvallah beyler, tesekkur ederim..Sagolasýn westham,arastýracagým bu modeli :)

#14 LuisFigo

LuisFigo

Senior Member

• SIT
  • 18.415 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Aralık 2009 - 02:53 ÖÖ

iyidir iyi,kötü biþey tavsiye etmem :)

#15 tripotter

tripotter

El Comandante

• Members
  • 7.538 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Aralık 2009 - 05:50 ÖÖ

Ben LG'nin bir modelini kullanýyorum... Modelini de yazarým bir ara:) 5+1 ses sistemi+dvd player... Uzun zamandýr satýn aldýðým bir elektronik eþyadan bu kadar verim almamýþtým. Kolonlarý daðýttým odaya, muazzam bir ses var. Ayrýca dvd'de usb giriþi var çok büyük kolaylýk. DVD'yle cd'yle uðraþmadan HD filmler indirip atýyorum usb belleðe þahane seyrediyorum. HDMI'la tv'ye baðladým. Bütün filmleri Full HD seyredebiliyorum. Her dvd player full hd uyumlu olmuyor... Tek eksisi MKV uzantýyý okuyamýyor. Zaten filmlerde MKV sevmiyorum ama dizilerde pratik oluyor. Ancak o kadarý da olsun artýk napalým...

#16 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.922 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Aralık 2009 - 02:39 ÖS

Kisaca bu alet su anda bu fiyat kategorisinde bir numara (Almanya´da en azindan).

HDMI cikisindan Full HD televizyonunu baglayabiliyorsun, rahatlikla 1080/24p cözünürlükte olan Full HD dosyalari oynatabiliyor titreme olmadan.

Iki tane USB baglantisi var external hard disk drive baglantilari icin ve daha önceki model olan WD TV HD´ye göre yenilik olarak bir tane Ethernet baglantisi var. Bu sayede hem internet´e baglanip direk Youtube´dan video izleyebiliyorsun veya evde homenetwork kurup bilgisayarindan stream yapabiliyorsun.
Devamli yeni firmware´ler üzeri calisiyor WD, update´leri kolayca internet baglantisi üzerinden yapabilirsin.
Hard disklere dosya transferi de Network üzeri gerceklestirilebilir.

.mkv/.mp4 dan tut .vob dosyasina kadar her türlü video dosyasi formatlarini oynatabiliyor, sadece .vob dosyalarinda DVD Menülerini kullanamiyorsun.
DTS audio formatini bile destekliyor bu yeni alet (DTS Downmix, yani Stereo´ya ceviriyor veya AV Receiver´in varsa DTS passthrough).

Audio olarak mp3, flac, wav hepsi mümkün, sadece playlist konusu fazla ilerlemis degil henüz.

Ben yaklasik 8 aydir ilk modeli olan WD TV HD´yi kullaniyordum ama yenisine gecmeye karar verdim ethernet baglantisi yüzünden, benim WD Live bugün yola cikmis durumda ve Persembe sabah bende olacak bakalim.

Negatif olarak; kumandasi biraz fazla kücük ve alet biraz gec reaksiyon gösteriyor kumandaya. WD Live´in fisini cekmezsen alet hafif isiniyor, fisi devamli takip cikarmamak icin salterli priz tavsiye ederim.

Eski modele göre WD Live´da aleti standby´a aldiginda bagli olan hard disk drive´lar da standby´e geciyor, bu önemli bir arti.

Fiyat konusunda pek birsey söyleyemiyecegim, burda 110 Euro, orda da abartili bir fark yokmus, bu WD TV HD´de öyle degildi hatirladigim kadariyla...

Hocam eline saðlýk, doyurucu bir açýklama olmuþ. KAfamdaki tek soru iþareti bu aletin çevre birimleri etkin þekilde tanýyýp tanýmadýðý konusunda. BAzý forumlarda bu alet birtakým HDiskleri leri tanýmýyor þeklinde þikayetler var.

#17 Ray52Lewis

Ray52Lewis

Best MLB ever!

• Members
  • 6.690 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Aralık 2009 - 06:01 ÖS

Ben farkli HDD lerle kullandim benim WD´yi, 3,5" 1TB´lik My Book olsun yada 2,5" 120GB´lik Verbatim olsun, hic birinde tanimama problemi olmadi. Bazi kisilerde bu problemin oldugunu ben de duydum, ama sorun her türlü karisik dosyalarin bulundugu, cöp kutusuna dönmüs bir HDD kullanmalari. Dolayisiyla bu sorun yeni formatlandiktan sonra dosya yüklenilmis HDD kullanildiginda ortadan kalkiyor. Bilinmis markalari kullanirsan baska bir sorun olacagini sanmiyorum. Ben yeni WD Live´in yanina 2 tane farkli markadan 2,5" 500GB HDD aldim, tanimayacagi aklimin ucundan bile gecmiyor ama istersen onlari denedikten sonra sonuclari da yazarim buraya...

#18 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.922 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Aralık 2009 - 06:10 ÖS

Az önce aldým aleti. Eski modelini 250TL ye Live olaný 310 TL'ye (KDV dahil) satýyorlar burada. Ben internet desteði olduðu için Live modelini aldým. Akþama iþim var kuramam ama yarýn akþama kurup deneyeceðim. BU arada benim TV nin tüm hdmi giriþleri arkada. yani HDMI giriþlerine ulaþmak için kýzaðýndan çýkarmam gerekecek. Ulan yan tarafa koysanýza 1 adet HDMI çýkýþ rahat rahat takalým.. BU arada HDMI kablo çýkmýyormuþ içinden ona da 30 kaat bayýldýk :)

#19 Ray52Lewis

Ray52Lewis

Best MLB ever!

• Members
  • 6.690 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Aralık 2009 - 06:13 ÖS

Hadi hayirli olsun o zaman...:) EDIT: Aleti internet´e de baglarsan direk sana basta update bulup firmware update yapma imkani sunabilir. Bir iki hafta önce WD hatali bir firmware´i sunmus, update yapanlar da HDMI cikisini kullanamaz olmus. Ama bu firmware´i su anda kaldirmis bulunuyorlar WD server´larindan...:) Benim WD de gelmis, aksam eve gidince bir baglayim bakalim...

#20 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 23.847 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Aralık 2009 - 06:19 ÖS

BU arada HDMI kablo çýkmýyormuþ içinden ona da 30 kaat bayýldýk

HDMI ve hatta YUV -Composite tüm kablolarda kalite çok önemli..Görüntü kalitesini direk etkiliyor..Güle Güle kullan.. bende düþünüyordum bu aralar ama PC ye HD çýkýþlý ekran kartý alýp þimdiik öteledim..