İçeriğe git

Resim
- - - - -

Forum-Üyelik-Katýlým-Kalite

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
286 replies to this topic

#1 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 31 Ekim 2009 - 11:02 ÖS

fazla açýklama yapmama gerek olmadýðýný düþünüyorum ne olur þu iþe bir çözüm bulalým. hepimiz yeni katýlýmlarý, yeni görüþleri okumayý isteriz tamam ama bu kadar yeni fikir(!) bize fazla gelir kanaatindeyim þu yeni üyelik iþini bir elden geçirelim allahaþkýna.

#2 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 27.452 mesaj

Yayınlanma tarihi 31 Ekim 2009 - 11:24 ÖS

Baþka topicte de belirttim, asy.net'teki gibi tc kimlikli sýký uygulama abartý olsa da kafasýna esenin üye olmasý doðru deðil, en dandirik oyun sitelerinde bile tonla prosedür var...

#3 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.893 mesaj

Yayınlanma tarihi 31 Ekim 2009 - 11:35 ÖS

Artýk atý alan üsküdarý geçmiþ gibi duruyor, ne yapacaksýnýz 6-7 aylýk 400-500 postlu üyeler var aralarýnda :D

#4 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 31 Ekim 2009 - 11:43 ÖS

en azýndan bir yerden baþlansýn frodo. samiyen.net mevcut üyelerden de istedi tc kimlik numarasýný. ama bence bu da bir çözüm deðil. belli sayýda posta ulaþana kadar bir misafir forumunda süre geçirilmesi bile denenebilir valla. çok faþizan mý oldu ne :) bir gün ben böyle bir platform açacak olsam üyelik formuna kesinlikle zeka testi koyacaðým buna eminim.

#5 JORDAN

JORDAN

Junior Member

• Members
  • 4.609 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Kasım 2009 - 12:06 ÖÖ

Foruma uyelik basvurusu icin form falan olmasin. Satranc maci koyalim bilgisayari mat eden otomatikman uye olsun gecici 3 aylik. O uc ay icinde 50 tane negatif enerji oyu alan uyenin uyeligi aktif olmasin...

#6 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 27.452 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Kasım 2009 - 12:25 ÖÖ

Ayný þeyi yazacaktým, scapula ve çankags hemen hemen ayný zamanlarda foruma girmiþlerdi, ikisi de her konuya kýsa kýsa yazýp tepki çekmiþlerdi ama scapula tarzýný geliþtirip þimdi nvtsporda bizi temsil ederken çankags'yi hatýrlayan var mý?

#7 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.893 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Kasım 2009 - 01:46 ÖÖ

çankags'yi hatýrlayan var mý?

sen :lol:

#8 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 27.452 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Kasım 2009 - 01:48 ÖÖ

sen :lol:

Hehehhe aslýnda bendim çankags... :)

#9 Guest_Fighting Falcon_*

Guest_Fighting Falcon_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 01 Kasım 2009 - 04:57 ÖÖ

Niye bu kadar dert ediyorsunuz ki? Begenmeyen ceksin gitsin...

#10 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.922 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Kasım 2009 - 12:02 ÖS

Ben ASY deki "yoksay" buttonundan istiyorum. 1-2 tane tip var. Onlarýn mesajlarýný hatta sýfatlarýný görmesem daha güzel olacak forum.

#11 Ibrahim

Ibrahim

Senior Member

• Members
  • 6.621 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Kasım 2009 - 07:36 ÖS

Ben ASY deki "yoksay" buttonundan istiyorum. 1-2 tane tip var. Onlarýn mesajlarýný hatta sýfatlarýný görmesem daha güzel olacak forum.

Ýsim ver de zan altýnda kalmasýn kimse :)

#12 Nerval

Nerval

Onur Aydın

• Members
  • 1.840 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Kasım 2009 - 09:54 ÖS

forum : eski bir teknoloji, yenisi sosyal medyayla icice teknolojik tum yeniliklerin oldugu, sitesinden herseyine bulundugu bir mecra olur. facebook'daki reijkard, galatasaray vs. sayfalari bu teknolojinin en son dogru kullanilan hali. tabiki duzgun hali degil.. su an en duzgun halinin icinde galatasarayx die bir isletim sistemi falan olur herkesin kullanabilecegi, galatasaray oyun sitesi, vs. uyelik : uyeligin zor olmasi degil de, uye olanin basina buyruk hareket etmesini engelleyinci bir otokontrol mekanizmasi (sikayet butonu gibi) ise yarayabilir. begendim/begenmedim diye oy verebilirsiniz, daha sonra youtube'de oldugu gibi oylamada -3 deyse bana gostermeye diyebilirsiniz. kimlik numarasi resmi ve kotu kullanmayacagini belge ile kanitlamayan kurumlar icin cok tehlikeli. senin tck numaranla ben banka hesabi acabilir, kredi alabilir, senin maasini ogrenebilir, sskni istedigim sekilde modifie edebilirim. paylasilmamali. katilim : spor sitelerine katilimda yas ortalamasi genelde 16-21 arasi. bizler hala cocuk olanlariz bir nevi. cogu insan buyuyunce skerim futbolu diyor. kalite : cok goreceli bir kavram. kaliteli mesaj yazanlarin cogu gidip kendi blogunu aciyor. iki kisi arasindaki detayli fikir alisverisi de olmuyor genelde, akillarindakini soyluyorlar, hangisi senin aklina yatkinsa sen onu daha cok seviyorsun. insanlarin forumlara katilimi da (detayli yazmalari dahil) en basta az, sonra yukseliyor, sonra en fazla halini aliyor, sonra yavas yavas azaliyor, en sonunda da aza donuyor. bu da yaklasik 3-5 yillik bir seruven. bu yuzden kaliteli "is" icin profesyonel editoryal kadroya ihtiyaciniz var. boyle dusunuyorum.

#13 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Kasım 2009 - 10:43 ÖS

Begenmeyen ceksin gitsin...

kesin sayýyla, eminim artýk

neyine cevap vereyim bilmiyorum ki

#14 Guest_Fighting Falcon_*

Guest_Fighting Falcon_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 01 Kasım 2009 - 11:57 ÖS

Yok olum, ne sayisi... Kiloyla kiloyla... Tovbe tovbe... Ya sabir...

#15 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Kasım 2009 - 12:24 ÖÖ

Artýk atý alan üsküdarý geçmiþ gibi duruyor, ne yapacaksýnýz 6-7 aylýk 400-500 postlu üyeler var aralarýnda :D

haklýsýn galiba frodo

600 lü bile var hatta

#16 Guest_Fighting Falcon_*

Guest_Fighting Falcon_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 02 Kasım 2009 - 12:31 ÖÖ

600 ne ki? :) 5k deviren yaslilardan bile kesitler sunabiliyor burasi. Ama dedigim gibi, begenmeyen ceksin gitsin... Kimseyi zorla tuttuklarini sanmiyorum...

#17 Guest_kara01_*

Guest_kara01_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 02 Kasım 2009 - 12:43 ÖÖ

birileri no post alacak gibime gelyor oyle devam edin

#18 Guest_Fighting Falcon_*

Guest_Fighting Falcon_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 02 Kasım 2009 - 12:52 ÖÖ

Kara, Bence boyle bir konu acilimi bile no postluk bir durum. Burada kimin ne yazacagina kimse mudahele edemez, etmemeli. Kac tane mod var, bu kisilere hakarettir aslinda boyle bir konu. Siz isinizi beceremiyorsunuz demektir. Belli bi cercevenin disina cikana gerekli mudahelede bulunuyor modlar. Onun haricinde, bir kisinin yazdigini begenmeyince, oyun bozanlik yapip, niye boyle kisiler buraya yaziyor demek, akli basinda bir insanin yapmamasi gereken seylerden biri. Ben en nazik tabirle begenmeyen ceksin gitsin dedim. Sonra da laf sokmaya calisma komiklikleri... Neyse, dedigin gibi, no post almaya degmez. Herkes, belli bir cercevede, duzgun bir sekilde, istedigini yazsin, yazabilsin, yazabilmeli...

#19 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Kasım 2009 - 12:54 ÖÖ

yok be kara 5700 küsür oldu daha no post yok. zaten bütün bu yazdýklarýmýz olmamasý için 3-5 tane kýt zekalý herifin buradaki keyfi kaçýrmamasý için bir çözüm bulalým diyoruz ama çok büyümüþüz, durumu savunanlara bakýlýrsa herkesin seviyesine göre adam gerekiyor demek ki

#20 Cihan

Cihan

Senior Member

• Members
  • 771 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Kasım 2009 - 01:12 ÖÖ

Ben de o yeni üyelerden biri olarak yazýyorum... Bu tür belli bir takýma ait forumlar genelde mahalle kahvesi kývamýnda, seviyesiz insanlarý buluþma yeri olduðu için hiçbir zaman hoþuma gitmedi. Ama iþte günün birinde gs.to’yu tesadüfen buldum. Hoþuma gitti. Tam istediðim gibi. Adamakýllý insanlarýn olduðu, fazla fanatiklik yapýlmayýp gerçeklerin konuþulduðu bir mekan falan olarak gördüm. Ziyaretçi olarak girmeyi býrakýp foruma üye oldum. Belli bir süre sonra forumda bir aile havasý gördüm. :) Yani forumun belli kiþilerden oluþan ‘asil üyeleri’ var. Yani aslýnda burada da bir takým oluþmuþ. Benim gibi sonradan gelen üyeler sitenin ahengini biraz bozuyor gibi geldi bana. Hatta üyeliðimin silinmesini talep etmiþtim bu sebeple. O takým ruhunu bozmama adýna fazla yazmamaya çalýþýyorum, sadece okuyorum. Bu da benim için bir sorun teþkil etmiyor. Ama burasý sonuçta bir forum. Üyeliðin ücretsiz olduðu herhangi bir insanýn üye olabileceði, dilediði þeyi yazabileceði bir yer. Her insanýn ayný düzeyde bilgiye sahip olmasý ayný görüþlerde olmasý da çok zor. Bir karþýt görüþ gelmesini istemiyorsanýz herkese açýk bir forum yerine, sadece kendi arkadaþlarýnýza açýk bir blogda-forumda falan tartýþýrsýnýz. Yani herkese açýk bir forumda herkesin ayný þeyleri söylemesi-düþünmesi çok zor. Hele Türkiye gibi 72 milyon insanýn (ya da kaç insan varsa) hepsinin ayrý telden çaldýðý bir toplumda bunu beklemek çok zor. :D Bu arada kimseyle sorunum falan yok. Tarafsýz biri olarak genel bir düþüncemi paylaþiyim dedim sadece...