İçeriğe git

Resim
* * * * - 3 oy

Eski Milli Takım Futbol Direktörü Fatih Terim

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
7557 replies to this topic

#1 USAtaraftar

USAtaraftar

Junior Member

• Members
  • 3.926 mesaj

Yayınlanma tarihi 13 Nisan 2009 - 05:12 ÖS

Alin iste recete. Bizim yoneticilerimiz genelde eski, dededen, babadan zengin insanlar. Fenerbahce'nin yoneticileri ise son 10 yilda ortaya cikan, devlet kurumlarinin icine kendi yandaslarini doldurarak devleti soyan, sifirdan milyar dolarlik adam olan insanlar. Mevcut tuzugumuz, bu yeni zenginlerin kulube girmesini engelliyor, cok da iyi oluyor. Ama boyle olunca da yonetimsel bazda Fenerbahce bizi son bir kac senedir eziyor, su durumda daha da ezecek gibi duruyor. Adnan Polat'in dun yaptigi aciklama da, mevcut durumun farkinda oldugunu gosteriyor. Bence su siralar, Fatih Terim'in futbol camiasinda sahip oldugu agirliga ve otoriteye cok ihtiyacimiz var. Verecegi taktik, sahaya cikaracagi 11 umrumda bile degil. Ustelik su an takimimizda bir suru grubun olustugunu ve isin ozunde kimsenin kimseyi iplemedigini dusunuyorum. Terim, takimda tek gruba musaade eder, o da Terim'in muritleri grubudur.

#2 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 24.288 mesaj

Yayınlanma tarihi 13 Nisan 2009 - 05:30 ÖS

ikinci gidiþinde büyük laf etti.terim bu tip sözlerini unutmaz genelde.türkiyede kulüp çalýþtýrmak isteyeceðini sanmýyorum..

#3 ToTeM MiRaÇ

ToTeM MiRaÇ

Senior Member

• Members
  • 8.175 mesaj

Yayınlanma tarihi 13 Nisan 2009 - 08:25 ÖS

Futbolda büyük laf yoktur..Her zaman için bir kýlýf uydurma yapýlýr... Korkmaz topiðindede söyledim.. Terim adýný duyunca heyecanlanýyorum , içim bir tuhaf oluyor... Þu kadro ile kendisinin güzel þeyler yapabileceðini biliyorum...

#4 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 11.010 mesaj

Yayınlanma tarihi 13 Nisan 2009 - 08:33 ÖS

Anýnda B.Korkmazcý olurum lafýný bile duysam... Edit: Biraz açmak da lazým, önyargýlarý ve inadý aklýnýn önünde giden bir adamdýr benim gözümde... Alabileceði her Türk evladýný seçme özgürlüðü olan mesela bir Fatih tekke'yi aday kadroya bile çaðýrmýyorsa, çok daha sýð bir kaynakta ayný kiþisel takýntýlar nasýl zarar verir siz düþünün...

#5 Guest_Selo_*

Guest_Selo_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 13 Nisan 2009 - 09:11 ÖS

Anýnda B.Korkmazcý olurum lafýný bile duysam..

Bulent Korkmazci olmak? Fatih Terimci olmak? Geretsci olmak? Hagici olmak?

Adnan Sezginci olmak?? Adnan Polatci olmak? Olmamak??

Forum olarak yanlis yaptigimiz en buyuk ver burasi..

Sezon basindan beri ilk defa bir Galatasaray hocasini Skibbe'yi elestirdim, yerden yere vurdum.. Anti-Skibbeci miyidim ben? Bulent Hoca geldi, ona sans verilmesi gerektigini dusunuyorum.. Ben Bulent Korkmazci miyim simdi?!!??

Biz taraftariz yahu? Bulent Korkmazci ne demek?

Biz Galatasarayliyiz.. Sadece Galatasarayliyiz..

Yukaridaki gibi o'cu bu'cu diye dusunursek bu isin sonu liseci'ye anti-liseciye de doner.. Aynen Canaydin donemine geri doneriz..

Forum olarak bizim gorevimiz:

1- Takimi desteklemek
2- Maclara gitmek
3- Lisansli urun almak olmali

Baska bir sekilde Galatasaray'a yararli olamayiz zaten..

Toplu olarak hareket edersek bu isi basaririz.. Benim nacizane onerim budur..

#6 Patriot

Patriot

Senior Member

• SIT
  • 13.151 mesaj

Yayınlanma tarihi 13 Nisan 2009 - 09:41 ÖS

Ahh Selo ahh.. cok iyi niyetlisin.. Onun haricinde bende Terime sicak bakmam ama gelirse yine de basimizin ustunde yeri var.. o 4 yilin ve uefanin hatiri var.

#7 zidane38

zidane38

Senior Member

• Members
  • 14.181 mesaj

Yayınlanma tarihi 13 Nisan 2009 - 09:51 ÖS

Valla ne yalan söyleyim ben de Fatih Terim ismini duyunca heyacanlanýyorum :)

#8 cali

cali

Senior Member

• Members
  • 1.627 mesaj

Yayınlanma tarihi 13 Nisan 2009 - 09:58 ÖS

arda'nýn emre'yle dost olmasýný sindiremeyen var daha. emre'nin manevi babasý gelse ne diyeceðiz bakalým?

#9 sigara69

sigara69

69

• Members
  • 3.237 mesaj

Yayınlanma tarihi 13 Nisan 2009 - 10:25 ÖS

arda'nýn emre'yle dost olmasýný sindiremeyen var daha. emre'nin manevi babasý gelse ne diyeceðiz bakalým?

Check and Mate :)

Bilmiyorum

Ama Imparator icin bir yerimi feda edicek kadar onu seviyorum

Dedigim gibi bilmiyorum

Insan sevdiginin kusurlarini goz ardi edermis

Bende hep bunu yaptim

Yine aynisini yaparim sanirim

Ne Emre'si modunda takilirim

Adamina gore muamele yaptigim icinde ozur dilerim :)

#10 zidane38

zidane38

Senior Member

• Members
  • 14.181 mesaj

Yayınlanma tarihi 13 Nisan 2009 - 10:28 ÖS

Adamina gore muamele yaptigim icinde ozur dilerim :)

Yapabilirsin, izin veriyorum ben.

#11 Galathian

Galathian

Members

• Members
  • 3.961 mesaj

Yayınlanma tarihi 14 Nisan 2009 - 10:27 ÖÖ

Ýmparator'u çok seviyorum ama gelmesini kesinlikle istemiyorum. Bunun iki temel sebebi var: 1) Yolladýklarýmýzý bir umut geri getirme giriþimlerimizin tümü hüsranla sonuçlandý. 2) 2000 senesinden sonra yönettiði hiçbir takýmda iyi teknik adamlýk yapamadýðýný düþünüyorum. Bunun sebeplerine girmiyorum zira ayrý bir yazý konusu bu.

#12 Onur1905

Onur1905

Junior Member

• SIT
  • 8.025 mesaj

Yayınlanma tarihi 14 Nisan 2009 - 10:57 ÖÖ

Fatih Terim'i kesinlikle bir daha takýmýn baþýnda görmek istemem. Ancak bunu Terim'in kendisini istemeyiþim kadar artýk eskilerden kimsenin gelmesini istemediðimden de söylüyorum. Kabak tadý verdi bu iþ. Ya eskilere ya da efsanelere.

#13 Cihan

Cihan

Senior Member

• Members
  • 771 mesaj

Yayınlanma tarihi 14 Nisan 2009 - 07:27 ÖS

bence de gelecek... Galatasarayýn cazibesine dayanamaz Fatih Hoca... 2. geliþinin O'na iyi ders olduðunu düþünüyorum. Ayný hatalarý yapmayacak biliyorum. Arifsiz, Hakansýz, Ergünsüz, Bülentsiz Galatasarayda ilk kez çalýþacak gelirse. 2. geliþinde eski oyunculara güvenmiþti. Onlar yarý yolda býraktýlar hocayý biraz. Bu sefer yepyeni bir Galatasarayla, ilk sezonuymuþ gibi bir heyecanla geleceðine inanýyorum.

#14 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 31.162 mesaj

Yayınlanma tarihi 14 Nisan 2009 - 08:00 ÖS

Terim'i severim ama bünyem kaldýrmaz bu saatten sonra. Bilsem ki 96-00 arasýndaki Terim olacak hemen gelsin derim. Ama Terim yolunu kaybetmiþ bir hoca. Ha hoca olarak Bülent Korkmaz ile ayný cümle içinde bile geçemez orasý ayrý.

#15 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 11.010 mesaj

Yayınlanma tarihi 14 Nisan 2009 - 09:11 ÖS

Bulent Korkmazci olmak? Fatih Terimci olmak? Geretsci olmak? Hagici olmak?

Adnan Sezginci olmak?? Adnan Polatci olmak? Olmamak??

Abi, þucu bucu olduðum için yazmadým o lafý... B.Korkmaz topiðini okuyorsan eðer, adý geçtiði günden bu yana þiddetli muhalifi olduðumu bilirsin. Sözün manasý ben bu adamýn geliþine B.Korkmazcý olacak kadar karþýyým þeklindedir.

Fatih Terim ismi, benim kafamdaki Galatasaray ile uyuþmuyor bir türlü. Ben spor profesyonelleri tarafýndan yönetilen bir dünya kulübü olarak görmek istiyorum Galatasarayýmý... En küçük bir eleþtiriye bile çok ters tavýr alan, futbolcusu kamera önünde itip kakan, %1,000,000 yanlýþ olan bir tutumda sýrf basýn yanlýþýný ortaya çýkardý diye ýsrar ve ýsrar eden, son derece faþizan tutumlara sahip birisi ve karakter olarak çavuþesku benzeri bir yönetimin spor adamý olabilecek karaktere sahip... Üstelik artýk arkasýnda o zamanlar mevcut olan eski yeni bakanlar baþbakanlar, müdürler müsteþarlar yok. TD olarak itibarý da sýfýrlandý veya sýfýrlanmak üzere... 3 ay sonra federasyonu býrakýp bize gelirse, onunla hesabýný kapatmak için bize zarar vermek isteyenler çýkacaktýr...

#16 MBC

MBC

Senior Member

• Members
  • 1.162 mesaj

Yayınlanma tarihi 14 Nisan 2009 - 09:30 ÖS

Terim'i severim ama bünyem kaldýrmaz bu saatten sonra. Bilsem ki 96-00 arasýndaki Terim olacak hemen gelsin derim. Ama Terim yolunu kaybetmiþ bir hoca. Ha hoca olarak Bülent Korkmaz ile ayný cümle içinde bile geçemez orasý ayrý.

benim bünyem milli takimdaki taktik ve tercihlerile bile kaldiramiyor terimi..
birdaha gs´in basina umarim gelmez..

Euro2008 de ne taktik ne baska bisey vardi.. sadece karambole 3. olduk diyebilirim..

#17 guy capelle

guy capelle

Senior Member

• Members
  • 2.537 mesaj

Yayınlanma tarihi 14 Nisan 2009 - 09:55 ÖS

Fatih Terim'i bir Galatasaraylý olarak çok severim, yaþattýðý baþarýlarý asla unutamam. Ama artýk Terim'in teknik direktörlüðüne inanmýyorum. Milli takýmda oynattýðý futbol tuhafýma gidiyor. Galatasaray'ýn baþýnda bundan sonra Paul Le Guen ya da Michael Laudrup tarzý bir atnrenör yer almalý. Hagi ve Terim isimleri artýk Galatasaray'da antrenörlük için anýlmamalý, Bülent Korkmaz'ýn da tutmadýðý ortada.

#18 Galathian

Galathian

Members

• Members
  • 3.961 mesaj

Yayınlanma tarihi 15 Nisan 2009 - 12:38 ÖS

Yeni td olacaksa gerçekten "yeni" olmalý öncelikle. Türk olacaksa Bülent Hoca kalmalý. Daha iyi Türk kim gelecek? Yabancý olacaksa; -Brezilyalý olmasýn. Zaten Galatasaray'ýn geneteik kodlamasýna uymuyor Brezilyalýlar. Ayrýca Brezilyalý oyuncu transfer edip takýmda Brezilyalý çetesi kuruyorlar. Fener'de çok gördük bunu. - Alman olmasýn. Tamam gurbetçiler, gençler açýsýndan falan iyi oluyor ama tecrübeliler ve yýldýzlarý tamamýyla gözardý ediyorlar. Disiplin tarzlarý akdeniz toplumlarýna ters geliyor.Kondüsyon veriyorlar derdik onu da Skibbe patlattý. -Ýngiliz olmasýn. Kendi milli takýmlarýna 10 senedir içlerinden bir td bulamýyorlar. Manchester hariç(gerçi o da Ýskoç) tüm büyük takýmlarýný yabancý tdler yönetiyor.Zaten Türkiye'ye gelme ihtimalleri çok az. -Ýspanyol olmasýn. Zaten fazla hoca ihraç edecek kadar bu alanda parlak deðiller. Ýþte Benitez hariç en parlak olanlarý ülkemize geldi, gördük. Çok sakinler, vurdumduymazlar. Takýmlarý siestaya yatýrýyorlar. -Fransýz olabilir. Hem camianýn yapýsýna uygunlar hem de az parayla bilinmedik ama ileride büyük yýldýz olma potansiyeline sahip oyuncu transfer edebilecek dataya sahipler. Fakat kýsa süreli çalýþmalarda ve sistemden uzak günübirlik amaçlarda hüsran yaratýrlar. Uzun vadeli, planlý bir düzende baþarýlý olabilirler. -Ýtalyan olabilir. Ama riskli. Yapý olarak Türk insanýna benziyorlar. Tamam zevkli futbol oynatmýyorlar ama tüm turnuvalarda görüyoruz sonuç alýyorlar. Fakat aralarýnda balon çýkan da çok oluyor. Seçimde büyük dikkat gerektirir. -Hollandalý olsun. Bu milletin td.lükte belirgin bir yeteneði var. Taktik bilgi, antreman bilgisi, kondüsyon, oyuncu datasý, basýnla iletiþim, oyuncuyla iliþkiler neredeyse tümünde iyiler. Elbette arada çürük elmalar var ama gittikleri her memlekete uyum saðlýyor, kendilerine sunulan imkan dahilinde hedefleneni baþarýyorlar. Hatta bize en uygunu Van Gaal bence. Bunun haricinde ekol olarak deðil ama farklý milletlerden(Arjantin, Çek, Rus gibi) münferit isimler olabilir. Ama bunlarýn elle tutulur olanlarýný bizden önce diðer ülkeler kapatýor zaten. Son olarak eli yüzü düzgün bir Hollandalý,Fransýz ya da Ýtalyan gelmeyecekse Bülent Hoca kalsýn. Ülkeyi ve camiayý çok iyi bilmesi, hem baþarý yaþamýþ hem baþarýya aç olmasý, iþini ciddiye almadaki profesyonelliði, Galatasaray sevgisindeki amatörlüðü, disiplinli ve çalýþkan olmasýyla yukarýda iyi olur dediklerimin haricinde gelebilecek her isimden daha faydalý olacaktýr. Gelecek sene þu geldiði dönemki gibi her maç ardarda final olmayacak. Kondüsyon bitik olmayacak. Kendi disiplin sistemi oturmuþ olacak. Sakatlar düzelecek. Bu koþullarda (evet top class td ýþýðý vermiyor kaptan) ama bilmedik yollara sapýp yolumuzu tümden kaybetmektense daha iyi sonuç verecektir.

#19 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 24.288 mesaj

Yayınlanma tarihi 15 Nisan 2009 - 02:46 ÖS

-Hollandalý olsun. Bu milletin td.lükte belirgin bir yeteneði var. Taktik bilgi, antreman bilgisi, kondüsyon, oyuncu datasý, basýnla iletiþim, oyuncuyla iliþkiler neredeyse tümünde iyiler. Elbette arada çürük elmalar var ama gittikleri her memlekete uyum saðlýyor, kendilerine sunulan imkan dahilinde hedefleneni baþarýyorlar. Hatta bize en uygunu Van Gaal bence.

Þu durumdaki bir lig de görev almasý için kaç eþek yükü para vermek lazým bilmiyorum :)ama gerçekden Bülent Hoca baðrýna taþ basýp 2 sene vangaal kalitesinde bir adamla çalýþsa Fatih Terim'in çýtasýný aþacak bir adam haline gelir..

#20 bellrock

bellrock

Senior Member

• Banned
  • 3.571 mesaj

Yayınlanma tarihi 15 Nisan 2009 - 03:01 ÖS

ben fatih terim'i istemiyorum. alman da olmasýn. hollanda'lý hiç olmasýn. lincoln kampta mankenlerle alem yaparken basýlýr. hoca da ne var bunda caným çocuk izin saatinde eðleniyor diyebilir. hector cuper acayip iyi ve disiplinlidir. suyunu çýkartýr. (final maçlarýnda fenerin denizli faciasýndan beterlerini yaþama ihtimalimiz olsa da hector cuper iyidir.) sven goran da olabilir.