İçeriğe git

Resim
* * * - - 2 oy

Eski Oyuncumuz Semih Kaya

• Please log in to reply
1331 replies to this topic

#41 Onur1905

Onur1905

Junior Member

• SIT
  • 7.498 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Nisan 2009 - 05:12 ÖS

Aman hocam lig bitene kadar oynat bu çocuðu. Bugün bence hatasýz oynadý. Hata da yapabilir, hiç önemli deðil. Kesinlikle olacak bu çocuk.

#42 Namelessonegs

Namelessonegs

Aslan

• SIT
  • 35.866 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Nisan 2009 - 05:15 ÖS

Servet ve Emre gibi oynadý..Tek kelimeyle hatasýz,mukemmel oynadý..Bu cocuk oynasa yemin ederim Hamburg'u elemistik..

#43 tyisik

tyisik

Registered User

• Members
  • 6.691 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Nisan 2009 - 05:17 ÖS

Kewell den iyi stoper olacagi kesindi, hem Kewell i hucumda kaybettik hem defansta aciklar verdik, neyse zararin neresinden donersen karmis, oylemi acaba...

#44 U$akli64

U$akli64

Senior Member

• Members
  • 180 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Nisan 2009 - 05:18 ÖS

daha ilk mactan göklere cikarmayalim biz yinede :) gayet iyi oynadi..paslari biraz ciliz kaliyor daha sert vermesi gerekiyor potansiyel var cocukta. kendini bozmaz ve daha cok gelistirirse 1-2 seneye defansin degismez isimlerinden olabilir.

#45 Guest_Serkan1905_*

Guest_Serkan1905_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 19 Nisan 2009 - 05:22 ÖS

Yigit yigit. Maya iyi oldu mu, bir baska oluyor. Ben fikrimi degistiriyorum, Emre Güngör Semih ikilisini istiyorum.

#46 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.858 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Nisan 2009 - 05:30 ÖS

Çok iyi sinyaller verdi bu maçta. Ýlk müdahelesi çok iyi. Defans oyuncusu için önemli bir özellik.

#47 Guest_gian_*

Guest_gian_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 19 Nisan 2009 - 08:09 ÖS

Hafif agýr gibi.. Ancak yine de denildigi gibi ilk müdahalesi iyi.. Kafa toplarýnda da o kadar kötü bulmadým ben.. Hatasýz bir maç bitirdi denebilir..

#48 yakup bayrak

yakup bayrak

Senior Member

• Members
  • 1.870 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Nisan 2009 - 10:10 ÖS

Ýnsan hayýflanýyor.Keþke Hamburg maçýnda Semih defansta oynasaydý.Kewell'ý hucumda oynatabilseydik.(Kanal 24'te Altan Tanrýkulu da ayný þeyleri söylüyor þimdi.:) )Tabi ki keþkelerle iþ olmuyor.Ýnþallah takýmýmýzýn demirbaþlarýndan biri olur.

#49 Nerval

Nerval

Onur Aydın

• Members
  • 1.838 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 19 Nisan 2009 - 10:47 ÖS

Çok güzel oynadý, Allah nazardan saklasýn.

#50 ErlikHan

ErlikHan

Senior Member

• Members
  • 1.406 mesaj

Yayınlanma tarihi 20 Nisan 2009 - 12:46 ÖÖ

Semih'in ilk 11 çýktýðý maçta iyi bir performans sergilemesi, aldýðý þansý kullanmak açýsýndan oldukça olumlu bir geliþmedir. Dilerim, hep böyle devam eder. Semih ve Murat Akça bu sezondan itibaren saðbekte oynayabilir mi? Eðer düzgün bir saðbek almama ihtimalimiz yükselirse, þimdiden 2'sinden birini bu mevkide de þimdiden denemekte fayda var, diye düþünüyorum.

#51 osmanhy

osmanhy

Junior Member

• Members
  • 10.821 mesaj

Yayınlanma tarihi 20 Nisan 2009 - 01:22 ÖÖ

Semih'in ilk 11 çýktýðý maçta iyi bir performans sergilemesi, aldýðý þansý kullanmak açýsýndan oldukça olumlu bir geliþmedir. Dilerim, hep böyle devam eder.

Semih ve Murat Akça bu sezondan itibaren saðbekte oynayabilir mi? Eðer düzgün bir saðbek almama ihtimalimiz yükselirse, þimdiden 2'sinden birini bu mevkide de þimdiden denemekte fayda var, diye düþünüyorum.

Genelde stoper yetistirmek bence sag bekden daha zor. Iki yetenkli genci buraya harcamak hata olabilir cunku bi yerden sag bek buluruz (gerci kac yilldir bulamiyoruz :) ) Servet takimdan ayrilmak istiyor gibi o yuzden onun yerine semihyi hazirlamak lazim. Artik bu sene yonetim sag kanata bir cozum bulmali cunku tamam kronik bir sorun oldu bizim icin.

#52 Patriot

Patriot

Senior Member

• SIT
  • 12.313 mesaj

Yayınlanma tarihi 20 Nisan 2009 - 09:57 ÖÖ

Gayet iyi oynadi ben hava toplarinda da cok basarisiz bulmadim, zamanlamasi gayet iyi. Biraz agir oldugu kesin ve maalesef o konuda kendini gelistirmesi biraz zor olacak cunku hiz birazda Allah vergisi. Cocuk belli ki cok yetenekli ama bende maalesef hic hoslanmam agir defans oyuncularindan cunku hata yaptinmi telafisi zor oluyor ama yaniliyor olabilirim tabi. Haa birde cok yumusak geldi bana, soyle biraz daha sert ve agresif olabilir ama o tarzda bir eleman degil gibi geldi bana.. neyse bekleyelim gorelim ama kumas iyi.

#53 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 7.631 mesaj

Yayınlanma tarihi 20 Nisan 2009 - 09:26 ÖS

Toplara doðru zamanda müdahale ettiði sürece sürat konusunda sorun yaþamayacaktýr. Yeter ki doðru zamanda doðru yerde bulunsun. Nur topu gibi bir stoperimiz olacak inþallah. Yeter ki oynatýlsýn. Kulübede oturtulup hayata küstürülmesin.

#54 Guest_Selo_*

Guest_Selo_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 20 Nisan 2009 - 10:13 ÖS

Semih Kaya'ya agir dersek Servet'e tank demek lazim herhalde.. Meira'yi falan saymiyorum bile. Idmanlardaki 4'lu 5'li gruplar halinde atilan deparlarda Semih herkese 2-3 metre fark atiyor.. Milan Baros kadar cabuk olmasa da takimin yarisindan daha cabuk ve cevik diyebilirim.. Ilk macinda topa ilk hamleyi yapip rakibi kacirmaktan korktugu icin agir kalmis gozukebilir, ama hem havadan hem de yerden cok iyi.. Seri calim atan Yattara tarzi oyuncular karsisinda zorlanabilir, tebrubesiz oldugu icin 1-1'de kolay calim yiyebilir, bana gore gelistirmesi gereken en onemli tarafi bu olmali..

#55 Guest_keremgs_*

Guest_keremgs_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 21 Nisan 2009 - 08:33 ÖÖ

Semih bence ilk macý olmasýna ragmen cok iyi oynadý ve defanstaki bir futbolcuda olmasý gereken topa forvetten once mudahale etme ozelligi de birkac yerde dikkatimi cekti..Tek sorun olabilecek özelligi ise fazla sogukkanlýlýgý ve ozguveni top kaybýna neden olabilir..Semih gelecegimizdir.. Yalnýz bu beklerle napýcaz bilemiyorum, hakan balta stopere gecince volkanýn gectigi sol kanat koridora donuyor, bu kadar kolay calým yiyen oyuncu gormedim..Sag beki zaten konusmuyorum bile..Tüm tehlikeler bu beklerin zayýflýgý yuzunden olusuyor

#56 yakup bayrak

yakup bayrak

Senior Member

• Members
  • 1.870 mesaj

Yayınlanma tarihi 21 Nisan 2009 - 07:20 ÖS

Miiliyet gazetesinde Semih'le yapýlan bir röportaj var.Bu röportajda da malesef diðer genç oyuncularýmýz gibi Avrupa'da oynama hedefinden bahsediyor Semih.Hedefi birgün Milan'da oynamakmýþ.Ýlgili röportajý buraya taþýyorum.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Beyin ameliyatý geçirdim"

Galatasaray’ýn, Büyükþehir’le yaptýðý maçta 11’de forma giyen ve performansýyla alkýþ toplayan 18 yaþýndaki Semih planlarýný Milliyet’e anlattý, “Ýtalyan futbolunu sert olduðu için seviyorum. Bir gün Milan’da oynamayý isterim” ifadelerini kullandý.

Büyükþehir Belediyespor maçýnda Galatasaray formasýný ilk kez 11’de giyen Semih Kaya, hedefini Ýtalya’nýn dev kulübü Milan olarak açýkladý.

Yaþadýðý iki aðýr sakatlýðý geride býrakan ve Büyükþehir maçýnda ortaya koyduðu futbolla baþta Teknik Direktör Bülent Korkmaz olmak üzere sarý-kýrmýzýlýlarýn takdirini kazanan 18 yaþýndaki savunma oyuncusu, Milliyet Gazetesi'nden Nevzat Dindar'ýn sorularýný yanýtladý.

Sözlerine özgeçmiþi ve yakýn zamanda yaþadýðý sakatlýklarý anlatarak baþlayan Semih þunlarý söyledi:

Beyin ameliyatý geçirdi

“Futbola 10 yaþýnda Petkimspor’da baþladým. 1 yýl sonra Helvacý’ya geçip 1.5 sezon oynadým. Elemelerde Altay beni izledi ve beðendi. Burada da iki yýl forma giydim. Sonra Burhaniye’de yapýlan þampiyonada Galatasaray’la karþýlaþtýk ve 2-1 kazandýk. Bu maçtan sonra Florya’nýn yolunu tuttum. Beþiktaþ’la oynadýðýmýz Süper Gençler Ligi maçýnda beyin kanamasý geçirdim. Aldýðým darbe yüzünden beynimde kanama olmuþtu ve bu yüzden ameliyat geçirdim. Yaklaþýk 5 ay sonra sahalara döndüm, ancak bu kez iç yan ve ön çapraz baðlarým koptu.”

1.5 yýl öncesine kadar vücudunda tek dikiþ izi olmadýðýný söyleyen sarý-kýrmýzýlý futbolcu, “Son dönemde kâbus gibi olaylar yaþadým. Beyin ameliyatýnda baþýma 28 dikiþ attýlar. Geçirdiðim çapraz bað operasyonlarý da beni hýrpaladý. Fakat yýlmayýp çok çalýþtým ve tüm korkularýmý yendim” diye konuþtu.

Semih, Chelsea’den Terry ve Real Madrid’den Cannavaro gibi üst düzey defans oyuncularýný kendine örnek aldýðýný ifade etti. Sarý-kýrmýzýlý futbolcu, “Ýtalyan futbolunu sert olduðu için seviyorum. Henüz çok erken, ama bir gün Milan’da oynamak isterim. Antrenmanlarda Nonda ve Baros’a karþý oynuyorum. Bülent hoca güçlenmem için bu þekilde beni çalýþtýrýyor” dedi.

Galatasaray’la sözleþmesini 3 yýl uzattýðýný açýklayan genç oyuncu, Bülent Korkmaz gibi sarý-kýrmýzýlý kulüpte büyük baþarýlar yaþamak istediðini belirterek, “Hocamýn, UEFA Kupasý final maçýnda omzu çýkmasýna raðmen sergilediði mücadele hep aklýmdadýr. O zaman 9 yaþýndaydým” ifadelerini kullandý.

‘Önce iþimi yaparým’

Þimdiye kadar 45 kez milli olan Semih, Terry yakýþtýrmasýyla ilgili olarak ise “Altyapýdaki hocalarým benim tekmeye kafamý uzatýp aðýr sakatlýk yaþadýðým Beþiktaþ maçýnýn ayný günü Terry de benzer pozisyonunda sakatlanýnca böyle yakýþtýrmada bulunmuþlardý. Ben oyun yapým nedeniyle genel olarak hücuma çok çýkmam, öncelikli iþim olan savunmaya konsantre olurum” yorumunu yaptý.

Senelik 180 bin alýyor

Galatasaray tarafýndan sözleþmesi 3+1 yýl uzatýlan Semih Kaya’nýn, yapýlan iyileþtirmeyle birlikte kulüpten garanti olarak 180 bin TL aldýðý öðrenildi. Genç futbolcu maç baþýna ise 4 bin 500 TL ücret alýyor.

Nevzat DÝNDAR / Milliyet

21.04.2009
www.sporx.com
http://www.sporx.com...=108&go=151139#

#57 Umutcan

Umutcan

TORANJ

• Members
  • 3.325 mesaj

Yayınlanma tarihi 21 Nisan 2009 - 07:38 ÖS

Avrupa'da oynamak istemiyorum diyen oyuncu kendini kandýrýr anca, ha bunu medya önünde açýk seçik söylemese, daha da iyi olurdu ama Avrupa'ya gidecek diye adama kýzmaya gerek yok. (Kýzacaksýnýz þimdi, ben de þimdiden yazayým dedim. :) ) Adam "Milan'da oynamak istiyorum" demiþ; yani çok çalýþacaðýnýn farkýnda, bu da bizde yapacaðý olumlu oyunun göstergesidir. Bravo Semih Kaya...

#58 absolute

absolute

Senior Member

• Members
  • 990 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Nisan 2009 - 11:11 ÖÖ

Yok abi bu yeni jenerasyon her röportajýnda tutturmuþ bir avrupa takýmý gidiyor, Evet belki her futbolcu istiyor gitmeyi ama ne arda turan ne sabri, ne mehmet güvenden ben böyle açýklama duymadým. Ama maþallah cem sultan semih kaya, yarýn daha nice altpyapý oyuncumuz baþlýyacak avrupa avrupa demeye.... Yazýk gerçekten çok yazýk.

#59 Patriot

Patriot

Senior Member

• SIT
  • 12.313 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Nisan 2009 - 11:21 ÖÖ

Gayet iyi para aliyomus.. helali hos olsun tabi. Selo umarim dedigin gibi cevik bir oyuncudur.. bekleyelim gorelim.

#60 Guest_Selo_*

Guest_Selo_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 25 Nisan 2009 - 08:28 ÖS

Gayet iyi para aliyomus.. helali hos olsun tabi.

Selo umarim dedigin gibi cevik bir oyuncudur.. bekleyelim gorelim.

Bugun Semih kaya ile ilgili yapilan bir roportaji okudum.. Semih futboldan once atletizm ile ilgilenmis.. 3000 metrede 6 tane bolge birinciligi varmis...

30-40 metrelik kisa deparlarda bile yanindaki 4 kisiye 3 metre fark atmasi simdi anlasildi..

Yalniz hizli kosan oyuncu ile cevik oyuncu olmak birbirinden farkli seyler.. Stoper oynayan oyuncuda "anlik karar verme" yetenegi olmali.. Ilk vurusu yaptin- yaptin, kacirirsan ikinci hamleyi yapmasi cok zor olur..

Ben Semih'ten cok umutluyum, umarim bir kere daha sakatlanmaz, cok onemli iki sakatlik atlatti, 3.yu bunyesi kaldirmayabilir..
  • Onur1905 bunu beğendi

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye