İçeriğe git

Resim
- - - - -

Auto Show

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
220 replies to this topic

#21 Ibrahim

Ibrahim

Senior Member

• Members
  • 6.621 mesaj

Yayınlanma tarihi 09 Ekim 2008 - 12:02 ÖÖ

2.ci köprüden geçtikten sonra Aslantepedekilere bi selam çak önce kornaya asýl :) Sonra yol kenarýnda koyunlarýný otlatan bir amcaya danýþ o sana yolu tarif eder :D :D

#22 ToTeM MiRaÇ

ToTeM MiRaÇ

Senior Member

• Members
  • 8.175 mesaj

Yayınlanma tarihi 15 Ekim 2008 - 04:27 ÖS

miraç giþelerden çýkýnca yaklaþýk 1 km sonra fatih sultan mehmet köprüsü tabelasýndan gir. hiç sapmadan devam et otogar tabelasýný görünce sapaða yaklaþtýn demektir. ondan sonra mahmutbey sapaðýný geçince havalimaný tabelasýndan saða gireceksin (aman tam sað yapma önce sað sonra düz)

o yoldan düz devam et sýrasýyla halkalý-güneþli-yenibosna-çobançeþme-avcýlar-bakýrköy sapaklarýný geç. havaalaný giriþindeki ýþýklardan sola dönünce cnr kapýsý tam karþýnda. ya da daha kolayý hiç sapak takip etmene gerek yok karþýna çýkan 2. ýþýklardan sola dön cnr kapýsý karþýnda. :)

Önder Abi vermiþ olduðun þu adresle, Google Earth'ü açtým...Harfi harfiyen dediklerini yaptým..Gideceðim yere ulaþtým :) valla darýsý cumartesi gününe inþallah...Süper tarif teþekkür ederim...

Ata'cým Cumartesi geliyorum büyük ihtimalle, uygun olursan gel görüþelim...

Baþka gelmek isteyen varsa, gelin arkadaþlar kaynaþalým :)

#23 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.898 mesaj

Yayınlanma tarihi 15 Ekim 2008 - 05:16 ÖS

Baþka gelmek isteyen varsa, gelin arkadaþlar kaynaþalým :)

Yok ben bu senelik aldým arabamý bekleyemedim otoþov filan :lol:

þaka maka havamý da basayým (eee kýrk bin öyro bayýldýk o kadar, konuþalým biraz); 2009 a4 .18T çekmiþim altýma bir ay önce :D

Zaten alamayacaðýn arabaya dokundurtmuyolar o yüzden gýcýk oluyom FERMAS' ýn standýnda sen kadife hortumun arkasýndan bakarken biryantinli saçlý abilerin f430 lara GTO lara oturup torpidoyu kurcalamasýndan..

O yüzden en iyisi ticari araç fuarý, istersen kamyonun tepesine çýkýp tepin, kimse dönüp bakmýyor bile.. hehe!

#24 Bogazicili

Bogazicili

Dunpeal

• Members
  • 936 mesaj

Yayınlanma tarihi 16 Ekim 2008 - 08:22 ÖÖ

Miraç saat kaçta gelecen bakim?

#25 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 9.865 mesaj

Yayınlanma tarihi 16 Ekim 2008 - 08:59 ÖÖ

2009 a4 .18T çekmiþim altýma bir ay önce :D

Benim bir önceki arabamdý A4 1.8T.
2004 kasa almýþtým o dönem.
Mükemmel araçtýr, süper fýrlar. :)

#26 ToTeM MiRaÇ

ToTeM MiRaÇ

Senior Member

• Members
  • 8.175 mesaj

Yayınlanma tarihi 16 Ekim 2008 - 10:16 ÖÖ

Miraç saat kaçta gelecen bakim?

Ata, Cumartesi günü fuarý ben açýcam caným kardeþim :)

#27 Guest_Parma Maniac_*

Guest_Parma Maniac_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 16 Ekim 2008 - 12:32 ÖS

þaka maka havamý da basayým (eee kýrk bin öyro bayýldýk o kadar, konuþalým biraz); 2009 a4 .18T çekmiþim altýma bir ay önce :D

Oha çok kýskandým.. Naptýn sen öyle ya.. Mükemmel seçim yapmýþsýn bence, Audi'nin üstüne araç tanýmýyorum þu alemde.. A5'lerin hastasýyým ben ama A4'ler de harika tabi..

#28 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.898 mesaj

Yayınlanma tarihi 16 Ekim 2008 - 04:47 ÖS

Benim bir önceki arabamdý A4 1.8T.
2004 kasa almýþtým o dönem.
Mükemmel araçtýr, süper fýrlar. :)

Yok be abi öyle aman fýrladýðý filan yok; hatta biraz hayalkýrýklýðýna uðradým diyebilirim. Bu kasa ilk çýktýðýnda (mart veya nisan sonuydu galiba) audi global drive diye bir organizasyona davet ettilerdi. Orada 3.2Q ve 2.7Tdi kullanmýþtýk pistte ve yolda. herhalde biraz da onlarýn etkisiyle bu biraz yavan geldi bana.

Bir de tabi bir önceki aracým bundan evvelki kasanýn 1.9 tdi motoruydu. O köpek gibi gidiyordu bu o kadar da gidemiyor... daha 11 aylýk arabaydý. Yeni kasa piyasaya yayýlýrsa bir daha bu fiyata satamam diye €36250 ye verdim, zaten geçen sene son kampanyada full + full (ne demekse bu:D) aracý 38000e almýþtým fazla bi kaybým olmadý. Hatta TL bazýnda aldýðýmdan daha fazlaya sattým :D

Garanti iþini problem yapmayacak olsam hemen yazýlýmýný deðiþtirip 160Hp yapacam. 160 lýklarla hatta a5'lerdeki 173 lük motorlarla bunun motoru arasýnda vida farký bile yokmuþ. Sadece a5in süspansiyonu daha sert fren diskleri de daha büyükmüþ.

Oha çok kýskandým.. Naptýn sen öyle ya.. Mükemmel seçim yapmýþsýn bence, Audi'nin üstüne araç tanýmýyorum þu alemde.. A5'lerin hastasýyým ben ama A4'ler de harika tabi..

Abi A5'in ben de hastasýyým, önceden a3üm vardý. ama iþte çocuk bahanesiyle 4 kapýlý araba aldým geçen sene; þimdi dönüp bir daha coupe alsaydým Deniz kesin boþardý beni :lol:

Ama ilk günler çok komikti. Yolda giderken dikiz aynasýnda gündüz ledlerini gören BMWler filan Anam R8! diye saða kaçýyolardý. Þimdi alýþtý millet sallamýyor.

Niyeti olanlara tarafsýz gözle +/- analizi yapayým:

+ her iki rakibine göre (özellikle c serisine) %15-25 fiyat avantajý sunuyor.
- rakiplerine göre daha sýk kasa atýyor (mercedes 6 bmw 7 senede kasa atýyor, a4 4 sene durursa iyi..)

+ Uzun boylu sürücü için a4 en doðru seçim (diðerlerinde +1,85 lik adam için doðru sürüþ pozisyonu yok, sen sýðýnca yola arkadan bakmýþ oluyorsun)
- ön yolcularýn rahatlýðý arka tarafýn sýkýþýklýðý anlamýna geliyor (ama trafikteki araçlarýn %90ý 2 ve daha az yolcuyla gidiyormuþ, sizin durumunuz farklýysa bu bir "-"dir)

+ Mercedesete geniþ bagaja zor ulaþýlýyor, bmwde küçük bagaja zor ulaþýlýyor, A4 ise geniþ bagaja kolay yükleme yapýlabilen bir araç..
- Benim aracýmda arka koltuklar yatmýyor, yataný varmýþ ama ne alakaysa sadece otomatik viteslilerde; diðerlerinde böyle bir ayrým yok.

+ Kol dayama yerleri rakiplerinin aksine insan evladýnýn ihtiyaçlarýna göre konumlandýrýlmýþ, süs olsun diye deðil.
+ Baz malzeme kalitesi hepsine basar; mesela benim eski a4 deri koltukluydu ama derisi merso kadar güzel deðildi. þimdikinin ise deri olmayan döþemesi, ahþap olmayan döþemesi plastik kullanýlan yerleri filan her iki rakibinin baz modellerinde kullanýlandan çok ama çok daha iyi..
+ Belki çok önemli gelmez ama, anahtarlarý ve kontak fonksiyonlarý çok iyi ve kaliteli.
+ 16 gb sd card ve yüksek kaliteli okuyucusuyla bang-olufsen ses sistemi.
+ motor hýzý korkunç arttýrýlmýþ sunroof

- MMI ana kontrol düðmesi (tekerleði diyelim) navigasyonsuz arabalarda -ki benimki öyle- radyo kontrollerine entegre edilmiþ.
- yedek lastik bu sefer üzerindeki jantýn aynýsý deðil.
- uzunlarý biraz kýsa :D
- xenon ve ledlerin altýna sarý sis lambasý tayvan malý gibi duruyor. h7 ampul kaç lira pahalý kine?
- 6 ileri manuel biraz fazla kemikli.. yakýnda alýcam elime senkromeçleri :lol:
- þu stoplarý da ledli yapsanýz neyiniz eksilir lan! opsiyonel bile deðil, þahin nasýlsa bunda da aynýsý var.
- 235 lastiðe 16" jant da bunlara özgü bir garabet; lastiði yanaðý na bu kadar...

Neticede, 39 bin oyro civarýna, ayný paraya satýlan 318 den daha güzel ve dolu, 44 bine satýlan c200 den de eksiði olmayan bir araba iþte. extralar hemen herkeste ayný para (metalik 900€, sunroof 1100 vs.vs.)

#29 Guest_Parma Maniac_*

Guest_Parma Maniac_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 16 Ekim 2008 - 05:13 ÖS

hmm merak ediyodum Audi'nin þanzýmaný, kemikli demek.. O tam hayalkýrýklýðý oldu benim için.. Honda'nýn geçiþleri yað gibi olan vitesinden sonra deli eder heralde beni ama bilmiyorum ya, Audi sonuçta her türlü.. Aynen senin gibi düþünüyorum ben de, Mercedes ve BMW'den kalite farký olmamasýna, hatta çoðu alanda yavaþ yavaþ geçmeye baþlamasýna raðmen daha ucuz ve çok daha estetik arabalar üreten bir firma Audi.. Bu fiyat farký da yakýnda kalmayacak bence.. Mühendisleri falan efsane adamlarýn.. Mercedes'le BMW'yi toplasan gözümde Audi etmiyor benim.. :)

#30 Guest_gian_*

Guest_gian_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 18 Ekim 2008 - 01:06 ÖS

A5.Muhteþem bir dizayný var. Uzun zamandýr bir arabayý bu kadar sevmemiþtim.

#31 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.898 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Ekim 2008 - 05:09 ÖS

A5.Muhteþem bir dizayný var. Uzun zamandýr bir arabayý bu kadar sevmemiþtim.

Valla benim için eriþilebilirlik açýsýndan ($$$) a5 daha yakýn bir araba ama; ne yalan söyliyim 3 seisinin coupe'si tüm zamanlarýn en iyi coupesi bence. A5, CLK ve 3'ü kafanýzda yanyana getirin ne dediðimi anlarsýnýz.

CLK 200K 170 hp : 80.900€
A5 2.0TFSI 180hp : 61.600€
bmw 320ci 156hp : 59.300€

Burada mercedesin millete nasýl geçirdiði tabak gibi çýkýyor ortaya.. CLK200 hiçbir konuda daha iyi olmamasýna raðmen diðer ikisinden %30 daha pahalý. Mersedesin tek avantasý araç 1.8 e vergisi 840 YTL :lol: BMW nin ise fiyat listelerini fazla ciddiye almamak lazým; çünkü dedikleri fiyata alacaðýnýz arabanýn direksiyonu ve tekerleði yok. En ucuzundan taktýrsanýz yine bi 3000 filan koyar üstüne. Üstelik audiye 2500 daha verirseniz 211 hp motor alýyorsunuz, bir 500 daha eklerseniz arabanýz quatro oluyor. Burada audiyi daha da eriþilebilir kýlan ise 1.8 TFSI 173 hp motorlu modeli var ve fiyatý 56 bin mi ne.. (bana 53 bine vereceklerdi :D)

#32 Sheva

Sheva

Members

• Members
  • 24.093 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Ekim 2008 - 06:10 ÖS

fuarýn bir diðer dikkat çeken aracý da vectra'nýn yerine gelen opel insignia olmuþ gördüðüm kadarýyla, o sýnýfta epey iyi bir satýþ rakamý yakalayacak gibi..

#33 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.922 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Ekim 2008 - 06:18 ÖS

Açýkçasý araba hiçbir zaman öncelik olmadý harcamalarýmýzda. Muhemelen çok abartýlý param olsa da gidip M3 falan almam herhalde :) Bu sebeple 40-50 bin euroluk araçlar bile þu an için hayal bana. Misal þu an, (iç hacmi kýç kadar olan) bir Clio HB kullanýyorum :) Çoluk çocuk olunca max. 35-40 milyarlýk biþey alýr kullanýrýz herhalde. Ancak bir arabaya 40-50 bin euro verecek olsam alacaðým araç bir Audi olur kesinlikle. Eðer ölmez isek emeklilik ikramiyesi ile alýrýz artýk.:)

#34 ToTeM MiRaÇ

ToTeM MiRaÇ

Senior Member

• Members
  • 8.175 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Ekim 2008 - 12:13 ÖS

Segmentlerine göre en iyi bulduðum araçlar ;

Özellikle üniversite gençlerine hitap edecek, hem spor hem gösteriþli,
hemde ilginç tasarýmýyla Volkswagen Scirorcco'yu ben beðendim.Benim tarzým
deðil ama yakýn zamanda yollarda sýk sýk rastlayacðýmýz bir araç olacak.
Gerçekten dikkat çekici bir tasarýmý var.Bu sýnýfta 1 numara olmaya aday...

Eklenmiş Resim

Eklenmiş Resim

Opel'in Vectra yerine düþündüðü Insignia modeli gerçekten iç gýdýklayýcý.Ön sipariþle
satýþlara baþlamýþlar ve beklentinin çok üzerinde bir talep olmuþ.Arabanýn özellikle
arka yapýsý muhteþem olmuþ.Ön tarafada biraz ilgi gösterilse muazzam bir araba olacakmýþ.Bu aracýnda kendi sýnýfýnda 1 numara olacaðýna inanýyorum.

Eklenmiş Resim
Eklenmiş Resim

Spor coupe tarzý olarak A5 en dikkat çekici otomobil.Zaten þu fuara gitmemdeki
en büyük sebeplerimden bir tanesiydi...Son yýllarda Audi gerçekten gümbür gümbür
geliyor diyordum, geliyor deðil, gelmiþ! En fazla ilgi çeken stantlarýn baþýnda
Audi geliyordu.

Eklenmiş Resim

BMW 3 coupe, iyi güzel hoþ araba ama nerdeyse yolda karþýlaþtýðýnýz 10 arabadan 3
tanesi 3 serisi.Artýk dikkat çekiciliði, bir bmw ayrýcalýðý, bir farký kalmadý bu aracýn..
O yüzden kafadan eliyorum Bmw 3 coupe serisini..

Þu anda eski kasasýna sahip olduðum CLK serinin þu anda ki versiyonunu
hiç sevmedim sevemedim zaten...Mercedes'in en büyük prestij kaybýdýr bence
þu andaki CLK modeli.Yeni CLK'nýn çýkmasýna az bir süre kaldý.2009'da yeni CLK ile tanýþacaðýz.O yüzden yeni CLK'yý görene kadar bu sýnýfta Audi'nin kesinlikle çok
farklý ve üstün olduðunu düþünüyorum...yeni Clk çýkýnca belki iþler deðiþebilir..

Eklenmiş Resim

Benim yýldýzým ise Mercedes CLS serisi.Yolda gördüðüm zaman kalp atýþýmý
deðiþtiren manyak ötesi bir þey. Zaten para biriktirmeye baþladým en kýsa
zamanda alacaðým kendisini.. :)

Yalnýz segmentleri çok farklýda olsa A5 VE Q5 kafamý çok kuraclýyor.Birbirinden
alakasýz bu 3 araç arasýnda kaldým. A5 ve Q5 sýfýr alýnabilir ama CLS 'nin ancak
2.elini alabilirim.Birde yeni CLK'yý beklemekte ve görmekte fayda var.Ulan nerden
gittim þu Auto Show'a aklým karmakarýþýk.

#35 Bogazicili

Bogazicili

Dunpeal

• Members
  • 936 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Ekim 2008 - 12:18 ÖS

Miraç abi kusura bakma gelemedim, zira arkadaþýmýn nikahýna gittim Kadýköy'de eve geldiðimde de saat 16.00'ydý. Anlayacaðýn bu sene Auto Show'a da gidememiþ oldum.

#36 ToTeM MiRaÇ

ToTeM MiRaÇ

Senior Member

• Members
  • 8.175 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Ekim 2008 - 12:37 ÖS

Auto Show'un en güzel 3 ablasý;

1 Numara;

Shell standýnýn deðiþmez ablasý, Mehmet Ali Erbil'in eski hostesi,gönüllerin prensesi ;

Eklenmiş Resim

2 numara Ferrari'nin gülü;

Eklenmiş Resim

3 numara, o nasýl bacak boyudur be abla;

Eklenmiş Resim

#37 Guest_Parma Maniac_*

Guest_Parma Maniac_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 19 Ekim 2008 - 12:44 ÖS

Yalnýz segmentleri çok farklýda olsa A5 VE Q5 kafamý çok kuraclýyor.Birbirinden
alakasýz bu 3 araç arasýnda kaldým. A5 ve Q5 sýfýr alýnabilir ama CLS 'nin ancak
2.elini alabilirim.Birde yeni CLK'yý beklemekte ve görmekte fayda var.Ulan nerden
gittim þu Auto Show'a aklým karmakarýþýk.

Baba git al temizinden A5'i paran varsa, uðraþma Mercedes'in ikinci elleriyle.. A5'le Ankara'da nereye gitsen kafalar çevrilir senin tarafýna, o kadar müthiþ bir araba.. CLS klas araba tabi ama bence yaþýna çok uygun deðil.. A5'le forsundan geçilmez Ankara'da o kadar diyeyim :D

#38 ToTeM MiRaÇ

ToTeM MiRaÇ

Senior Member

• Members
  • 8.175 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Ekim 2008 - 12:50 ÖS

Emre yaþým oldu 30,5 tam orta yaþ.. Gençlikten çýktýk yani...A5 bozmasýn sonra.. :) Yalnýz aslýnda en büyük endiþem, yani Mercedes'ten sonra Audi tatmin edermi.Bu kesinlikle yanlýþ anlaþýlmasýn, Audi sahipleri tarafýndan. Sürüþ keyfi, konforu, güvenliði nasýldýr , hayatýmda audi'ye binmiþliðim yoktur, sýrf bu auto show'a da audi'yi incelemek için gittim vallahi. bmw 3 - a5 arasýnda kalsam bi saniye bile düþünmem ama mercedes olunca orada düþünüyorum çýkmaza giriyorum. Allah var bizim külüstürde , cici bici, bu yaþýna geldi hala kafalarý þöyle bi kendisine çevirtir baktýrýr.Amg paket, beyaz, ben gayet memnunumda hani diyorum yeni bir model, farklý bir heyecan neden olmasýn.

#39 ToTeM MiRaÇ

ToTeM MiRaÇ

Senior Member

• Members
  • 8.175 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Ekim 2008 - 12:52 ÖS

Bu arada Ata sorun deðil :) Bir arkadaþýmla geldim zaten, 3-4 saat durduk, hemen geri döndük.

#40 Saunders

Saunders

Desmondo

• Members
  • 7.476 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Ekim 2008 - 12:57 ÖS

Hyundai getz gibi araba yok,audi ymis mercedes mis hepsi yalan..2 senedir kullaniyorum banamisin demedi :D Üstelik 4 cam da otomatýk yený corsalar da bile arka camlar otomatýk deðil :D Miraç ben senýn arabAyý merak ettým varmýdýr bir resmý falan koysan ?