İçeriğe git

Resim
- - - - -

Düello

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
652 replies to this topic

#641 almeyda

almeyda

Senior Member

• Members
  • 2.328 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Eylül 2019 - 10:40 ÖÖ

İnciraltı'na ben 2 kez gittim. Fena bir mekan değil. Ancak yukarıda bahsedilen yeni nesil meyhane konseptinde bir mekan burası. Sigara içilebilen bölümü var. Kış bahçesi gibi bir yer yapmışlar. Tuvaletleri ufaktı diye hatırlıyorum. Asma yaprağında balık falan yapıyorlar. Tadı fena değildi. Ama öyle çok abartılacak bir mekan değil. Fiyatlar ortalamaydı. Gerçi bu dediğim 3 sene öncesi. Son durumu için tekrar uğramak gerekir.

Ben de iki üç defa gittim . Bahçesinde oturdum . Bahçe masa düzeni sıkışık bir hayli. Yani biraz sandalyemi geri iteyim derseniz bir başkasının sırtına çarpıyorsunuz . ama mezeleri leziz , hesap uygun . Üst katını bilmiyorum . 

Ne söylesen sen haklısın, aylar var ki görüşmedik. Bir köşede oturup da, bir kadehi bölüşmedik .

#642 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 9.865 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Eylül 2019 - 10:41 ÖÖ

Doha’da ne iş yapıyorsun ? Ben de kafaya koymuştum bir ara 

Ortadoğu'da yaşanabilecek bir kaç şehirden biri bence Doha, hiç gitmesem de. Dubai veya Doha'ya kapağı atmış olmak isterdim.

#643 cozker

cozker

Member

• Members
  • 9.380 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Eylül 2019 - 10:44 ÖÖ

2 - Yedikule Safa meyhanesi : 

Burasının yeri bende ayrıdır . Kulüp rakısı verilir ki benim favori rakımdır .  Sıkışık olmayan bir masa düzeni ve yüksek tavanı vardır . Ne kadar kalabalık olursa olsun ses rahatsız ermez böylece . Aşağıda gördüğünüz bölümde sigara içilmez . Bahçede serbesttir ama bir özelliği yoktur . Çay karşıki kahvehaneden gelir . Garsonlar oradan emeklidir ve işlerinin ehlidir ,çok naziktirler . Fazla meze isterseniz uyarırlar.Porsiyonlar doyurucudur. Sakatat sevenler için beyin - benim önerimdir - vardır . Ayrıca yaprak ciğer ve paçanga da lezizdir . Hesap ortalama gelir

ah abdi ipekçi ahh :(
bundan sonra her sene euroleague'de de oynayacak olsak abdi ipekçi atmosferini ve o öncesindeki safa keyfini hiçbirşeye değişmezdim.. ne güzel günlerdi..

#644 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.343 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Eylül 2019 - 10:52 ÖÖ

Ben de iki üç defa gittim . Bahçesinde oturdum . Bahçe masa düzeni sıkışık bir hayli. Yani biraz sandalyemi geri iteyim derseniz bir başkasının sırtına çarpıyorsunuz . ama mezeleri leziz , hesap uygun . Üst katını bilmiyorum . 

Evet masalar çok sıkışık. Bir de çocuklu aile ortamı oluyor bu mekanda. Çoluk çocuk gelenler vardı. Her iki denememde denk geldim. Biraz patırtı kütürtü oluyor. Garsonları falan iyiydi o dönem. Hızlı iş yapıyorlar. Rezervasyon gerekiyor yalnız buraya. 

Abi bizim rakımız gelmiş sanki. Bir içsek iyi olacak. :D

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#645 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 9.865 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Eylül 2019 - 10:54 ÖÖ

Abi bizim rakımız gelmiş sanki. Bir içsek iyi olacak. :D

Yaz sezonu ve sıcaklar kalkıyor, sonbahar tam vaktidir rakılamanın ancak rakı zamları büyük sıkıntı.

#646 InSoMNiAsTaN

InSoMNiAsTaN

Senior Member

• SIT
  • 5.297 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Eylül 2019 - 10:56 ÖÖ

Doha’da ne iş yapıyorsun ? Ben de kafaya koymuştum bir ara ihracat ve lojistik için ama acente uyardı iş yapmak para tahsil etmek zor diye sonra çok üstelemedim,

Hocam benim sektör inşaat. Bir firmanın projeler müdürü olarak Doha'ya yerleştim Haziran ayında. Para tahsil etmek kısmı işi kime yaptığın ile alakalı. Ama Türkiye'den daha zor olduğunu düşünmüyorum. Sadece kuralları ve prosedürleri daha kesin ve taviz verilmiyor. En nihayetinde İngiliz sistemi hakim ve haliyle kontrol ve denetleme işi çok sıkı.

#647 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.343 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Eylül 2019 - 10:58 ÖÖ

rakı zamları büyük sıkıntı.

Bu konuyla alakalı çözüm üreten mekanlar türedi. Rakını al gel diye bir şey çıkarttılar son dönemde. İçkisini kendisi getiriyor insanlar. Mezeleri mekandan yiyorlar. Bazıları meze için fiks menü yapıyorlar. 1 ay kadar önce Datça'daydım. Orada da aynı kafa yerler türemiş. 4 çeşit meze + balık + meyve tabağı vs. veriyorlar 80TL civarı para istiyorlar. Rakını kendin götürüyorsun. 

Ben içkinin x2 ile satılması olayını anlamıyorum. Sanki bir kuralmış gibi 2 katına satıyorlar içkiyi. Az kar et arkadaş. Yüklenme müşteriye. %50 kar koy. Hiç değilse müşteri akar. 

#648 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 9.865 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Eylül 2019 - 10:59 ÖÖ

Ben içkinin x2 ile satılması olayını anlamıyorum. Sanki bir kuralmış gibi 2 katına satıyorlar içkiyi. 

x2'yi öp başına koy, ben genelde x3 civarı tecrübe ettim 

#649 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.343 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Eylül 2019 - 11:03 ÖÖ

x2'yi öp başına koy, ben genelde x3 civarı tecrübe ettim 

Yok artık daha neler. Tabi gittiğin mekana göre değişir bu ama benim takıldığım mekanlarda raf fiyatını 2 ile çarpıp menüye yazıyor arkadaşlar.

#650 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 9.865 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Eylül 2019 - 11:05 ÖÖ

Yok artık daha neler. Tabi gittiğin mekana göre değişir bu ama benim takıldığım mekanlarda raf fiyatını 2 ile çarpıp menüye yazıyor arkadaşlar.

Karacasogut’te Raca diye bir restoranda 500 tl mi ne yaziyordu siyah Altinbas rakisi 70’lik. O raki da saglam sert bu arada.
Arnavutkoy’de de x2,5 civari olsa gerek

#651 frodo41

frodo41

Senior Member

• Members
  • 4.887 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Eylül 2019 - 09:22 ÖS

Bodrum’da x3 Istanbul’da da x2 açıkçası standart oldu çok acayip oldu fiyatlar her yerde , dışarı çıkmak,, evde maç seyretmek , iyi bir tel kullanmak özel araç ile her yere gitmek ciddi lüks oldu ülkede.
Bir çocuk evde takımının maç özetini seyredemiyor babası yıllık 1000 tl ye digiturk alamıyorsa, çok üzülüyorum geldiğimiz hale.
We fucking played great the whole season. Johan Elmander 13.May.2012

#652 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 27.443 mesaj

Yayınlanma tarihi 12 Eylül 2019 - 05:50 ÖÖ

En son 70lik Yeni Raki’ya Bozcaada’da 210 yaziyorlardi.
İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#653 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.343 mesaj

Yayınlanma tarihi 12 Eylül 2019 - 08:03 ÖÖ

Bodrum’da x3 Istanbul’da da x2 açıkçası standart oldu çok acayip oldu fiyatlar her yerde , dışarı çıkmak,, evde maç seyretmek , iyi bir tel kullanmak özel araç ile her yere gitmek ciddi lüks oldu ülkede.
Bir çocuk evde takımının maç özetini seyredemiyor babası yıllık 1000 tl ye digiturk alamıyorsa, çok üzülüyorum geldiğimiz hale.

Abi 10 sene önce de x2 yapıyorlardı İstanbul'da. Ama rakı bu kadar el yakmıyordu. Gerçi şu an hemen her şey el yakıyor. Geçtiğimiz yıl gerçekleşen enflasyon hadisesine hala tam olarak adapte olabilmiş değiliz sanırım. 1 yıl kadar sonra tam olarak benimseriz gibime geliyor. Acı gerçekler.