İçeriğe git

Resim
- - - - -

Spor Yazarları Hangi Takımlı?

• Please log in to reply
139 replies to this topic

#121 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 24.566 mesaj

Yayınlanma tarihi 08 Şubat 2018 - 12:13 ÖS

Gökhan Zan ve Aykut Erçetin de çok iyi yorumcular bence ama ana akım medyada yer bulamıyorlar.

Tugay'ı da yorumcu yapsalar Metin Tekin etkisi yaratabilir.

Bülent Korkmaz Lig TV'deki tek GS kökenli yorumcu.

Levent Tüzemen felaket, Osman Şenher felaket kötü yorumcular ama baş köşelerde kendileri hep.

İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#122 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 15.212 mesaj

Yayınlanma tarihi 10 Şubat 2018 - 10:50 ÖS

Uğur Karakullukçu tam olarak dayanamadığım tiplerden.
Yersen yoğurt içersen ayran yorumları ve yazıları.
Ben demiştim tarzi işleri de epey var.
Ali Ece, Ilgaz Çınar, Okay Karacan, Bağış Erten, Ercan Taner bulursam kacirmadiklarim.

#123 Mert Baydur

Mert Baydur

www.blendcreative.com.tr

• SIT
  • 7.814 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Şubat 2018 - 04:44 ÖS

ben Fener’li olmasina ragmen Serdar Ali Celikler basta olmak uzere tum KİRMİZİ CİZGİ ekibini begeniyorum

#124 almeyda

almeyda

Senior Member

• Members
  • 1.454 mesaj

Yayınlanma tarihi 12 Şubat 2018 - 08:25 ÖÖ

Uğur Karakullukçu bana sonradan futbol ile ilgilenmeye başlamış intibası bıraktı . Dağarcığı , Ali Ece'ninkinin yanında solda sııfır kalır . Bir de sürekli ekrandan kendini süzme halleri var gözlerini kısıp .. Gördüğüm vakit kapatıyorum .  

3 oyuncu getirdik. Bu 3 oyuncudan Maicon oynayarak geldi. Mariano aramıza katıldı. Yeni takımdan maçta bir kişi hazırdı. Şu anki realite bu. 7 antrenman yapıp, çıkarttığımız durum bu. Yeni bir takım kurarken, dikkatli olmalısınız. . 4-5 oyuncunun transferi ile mükemmel bir takım olacağız.

Bunun yorumunu ben yapmamam. Belki kötü bir hoca olduğumu düşünebilirsiniz. Bunu sadece sonuca bağlamamak lazım. Bahanesi yok. Ne konuşsam burada toz gibi kalacak.  Ama göreceksiniz ki Galatasaray çok güzel bir takım olacak. Yenerse iyi, yenilirseniz kötü hocasınız. Bu böyledir. Gerçekten çok üzgünüm

Prof.Igor Tudor (20.07.2017) 

#125 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 24.566 mesaj

Yayınlanma tarihi 12 Şubat 2018 - 09:12 ÖÖ

Mehmet Ayan'ı mı Erbatur Ergenekon'u mu beğeniyorsun Mert?

Beş para etmez tipler bence.

İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#126 cozker

cozker

Member

• Members
  • 8.649 mesaj

Yayınlanma tarihi 12 Şubat 2018 - 09:35 ÖÖ

ben Fener’li olmasina ragmen Serdar Ali Celikler basta olmak uzere tum KİRMİZİ CİZGİ ekibini begeniyorum

serdar ali çelikler bencede fena değilde şu mehmet ayan ukalasına katlanması zor geliyor bana..
trt'de çıkan serkan reçber'i beğeniyorum bende.. özellikle avrupa futbolu konusunda oldukça donanımlı..

#127 heroesoflife

heroesoflife

Senior Member

• SIT
  • 2.425 mesaj

Yayınlanma tarihi 12 Şubat 2018 - 05:58 ÖS

Ugur karakullukcuyu yakindan tanir ve severim. Elestiriye cok kapali bi tarzi var. Bir de sene basi Negredoyu bize yakistirmisti tam bize uygun golcu diye az daha Gomis yerine bu kutugu alacaktik :)

#128 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 7.368 mesaj

Yayınlanma tarihi 13 Şubat 2018 - 10:43 ÖÖ

Mehmet Ayan Galatasaraylıdır. Ancak tüm lige yorum yaptığı için objektif olmaya çalışıyor. Bence bu noktada kantarın topuzunu da kaçırıyor. Aykut Kocaman, Mustafa Denizli ve A.Avcı ile bir hayli samimi. Özellikle Denizli ile aşırı yakınlar. Bu nedenle bu 3 ismi eleştirme konusunda biraz geride kalıyor. Çok bariz durumlar oluşmadığı sürece pek üstlerine gitmiyor. Bir de Atilla Gökçe ile baba-oğul gibi oldular yıllardır program yapa yapa. Atilla Gökçe BJK'lı olduğu için BJK'ye de sempati beslediğini düşünüyorum.

Benim favorilerim

Ilgaz Çınar (Anormal birikim var.)

Ali Ece (Anormal birikim var.)

Serdar Ali Çelikler (Çok dobra ve samimi bir objektifliği var bu adamın. Lafını esirgemeden isme, takıma bakmaksızın herkesi eleştiriyor. FB'li yorumcularda pek olmayan bir özellik.)

Şovmen taifesinden 1 kişi var takip ettiğim. Erman Toroğlu. Bu adam oyun yorumlamıyor. Anlamıyor zannımca. Ancak oyun dışı bilumum etkenleri, kimsenin akıl yürütmediği ince detayları alıp, çıkarıyor, seyircinin önüne koyuyor. Hakem yorumlarını da sallayın. Adam enteresan. Gülüyorum.

Almeyda'nın adamı Ziya Şengül-Gökmen Özdenak ikilisidir bu arada. :D

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#129 almeyda

almeyda

Senior Member

• Members
  • 1.454 mesaj

Yayınlanma tarihi 13 Şubat 2018 - 12:35 ÖS

Almeyda'nın adamı Ziya Şengül-Gökmen Özdenak ikilisidir bu arada. :D

+ Adnan Aybaba .. Meydan Larousse'a giren ilk Türk olduğunu iddia etmişti :) 

Fakat bu tip adamların şahbazı Ahmet Çakar'dır . Rahmetli Kazım Kanat ile yaptığı programlar o kulvarda bir ilktir . Kazım bey o programlarda pişekarı oynardı . Ahmet , Kazım'ı kah ' Hami Mandıralı mı , Raul mü ? soruları ' kah ' Shaq adam değildir , adamsa Miami'yi de şampiyon yapsın ' tezleri ile bunaltırdı . 

Ahmet Çakar ' ın yıllar içindeki en iyi tespiti ise ROK'a söylediği ' seni spor dünyasına bulaştırdığım için allah belamı versin ' sözleridir . 

• duman bunu beğendi

3 oyuncu getirdik. Bu 3 oyuncudan Maicon oynayarak geldi. Mariano aramıza katıldı. Yeni takımdan maçta bir kişi hazırdı. Şu anki realite bu. 7 antrenman yapıp, çıkarttığımız durum bu. Yeni bir takım kurarken, dikkatli olmalısınız. . 4-5 oyuncunun transferi ile mükemmel bir takım olacağız.

Bunun yorumunu ben yapmamam. Belki kötü bir hoca olduğumu düşünebilirsiniz. Bunu sadece sonuca bağlamamak lazım. Bahanesi yok. Ne konuşsam burada toz gibi kalacak.  Ama göreceksiniz ki Galatasaray çok güzel bir takım olacak. Yenerse iyi, yenilirseniz kötü hocasınız. Bu böyledir. Gerçekten çok üzgünüm

Prof.Igor Tudor (20.07.2017) 

#130 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 7.368 mesaj

Yayınlanma tarihi 13 Şubat 2018 - 01:04 ÖS

Ne zaman Adnan Aybaba ismini duysam aklıma sünnet çocuğu kostümüyle, imam kostümü giydiği programlar geliyor. Türk spor medyasının buglarından birisidir Aybaba.

Ahmet Çakar'ın değişimi çok enteresan gelmiştir bana hep. Bu adam böyle değildi ilk ekrana çıkmaya başladığı dönemde. Hakem yorumlar, işine bakardı. Erman Toroğlu ile rekabet etmeye başladıktan sonra nev-i şahsına münhasır bir tarz belirledi. Her geçen gün daha vıcık vıcık bir adam oldu. Ne zaman ki aynı programa yorumcu oldular ortalık işte o zaman karıştı.

Ahmet Çakar - Kazım Kanat ikilisinin öncülü Erman Toroğlu - Hıncal Uluç ikilisidir. İlk onlar başlattılar bu furyayı. Yanılmıyorsam ATV'de yayınlanıyordu programları. Gecenin bir körüne kadar konuşurlardı. Erman Toroğlu dikkatleri ilk kez tuvalet kağıdını yere serip, top çizgiyi geçti geçmedi kuralını anlattığı zaman yapmıştı.

#131 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 24.566 mesaj

Yayınlanma tarihi 13 Şubat 2018 - 01:35 ÖS

Kale Arkası, her salı ATV'deydi. :)

Sırf tuvalet kağıdı olsa iyi arkadan yaslamışlığı var Hıncal'a pozisyon canlandırırken. :)

#132 gsforza

gsforza

banned

• Banned
  • 318 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Şubat 2018 - 05:10 ÖÖ

Uğur karakullukçu'ya o kadar uyuz oluyorum ki Üstelik adaş olmamıza rağmen!!!
Yahu bu adamın nesini seviyorsunuz herif bildigin internet felsefecisi felsefe yapan insan boş insandır zaten... Felsefe yoruma açık birşeydir felsefenin doğruluğu kişiye göre değiştiği için ikna kabiliyeti yüksek olan kendi fikrini sana EMPOZE eder adınada felsefe der :) relaite ve gerçeklik ile uzaktan yakından alakası yoktur..
işde bu çocuk da tam olarak bu..

#133 gsforza

gsforza

banned

• Banned
  • 318 mesaj

Yayınlanma tarihi 05 Mart 2018 - 07:10 ÖS

Serdar'ı yıllarca galatasaray'lı sandım senden duydum şikesporlu olduğunu..

#134 Mert Baydur

Mert Baydur

www.blendcreative.com.tr

• SIT
  • 7.814 mesaj

Yayınlanma tarihi 06 Mart 2018 - 05:35 ÖS

Serdar'ı yıllarca galatasaray'lı sandım senden duydum şikesporlu olduğunu..

artik KİRMİZİ CİZGİ’de aleni sekilde itiraf ediyor Fenerli oldugunu son 3-4 programdir

#135 cozker

cozker

Member

• Members
  • 8.649 mesaj

Yayınlanma tarihi 07 Nisan 2018 - 11:35 ÖÖ

trt'de çıkan serkan reçber'i beğeniyorum bende.. özellikle avrupa futbolu konusunda oldukça donanımlı..

adamı 2 övdük Beşiktaş'a transfer olmuş sportif direktör olarak :). Belçika 3. ligi takımlarını bile ezbere sayıyordu neredeyse, bakalım Beşiktaş'ın transfer politikası nasıl olacak bundan sonra.. umarım yeni işinde yorumculuğu kadar başarılı olamaz..

#136 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 24.566 mesaj

Yayınlanma tarihi 07 Haziran 2018 - 04:20 ÖS

Ilgaz Çınar da Bursaspor'a gitti, üzüldüm doğrusu.

Hakan Balta'dan iyi yorumcu olur umarım çıkar bir yerelre.

#137 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 15.212 mesaj

Yayınlanma tarihi 07 Haziran 2018 - 05:29 ÖS

Okay karacan bağış erten ercan taner izlemeyi/dinlemeyi ozledim..

#138 yakup bayrak

yakup bayrak

Senior Member

• Members
  • 1.829 mesaj

Yayınlanma tarihi 08 Haziran 2018 - 02:47 ÖÖ

Eskikerden olacak ama Kemal Belgin'i çok beğenirim.Ender Bilgin ile birlikte hazirladiklari ve her pazar öğleden sonra saat 2:00'de (14:00) ekrana gelen "Bir Zamanlar Futbol" isimli programı izlemenizi tavsiye ederim.

#139 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 7.368 mesaj

Yayınlanma tarihi 08 Haziran 2018 - 06:38 ÖÖ

Ilgaz Çınar da Bursaspor'a gitti, üzüldüm doğrusu.

Ilgaz Çınar kongre üyemizdir aynı zamanda. Yanılmıyorsam Galatasaray Lisesi mezunu kendisi. Programlarından belli ki bu adamın potansiyeli vardı. Amatör kulüp maçlarını bile izlemeye giden birisiydi. Keşke bizim bünyemizde bir görev verilmiş olsaydı. 

#140 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.200 mesaj

Yayınlanma tarihi 14 Haziran 2018 - 11:54 ÖS

Ilgaz Ali AY'ın (bursasporun dursun'u diyelim ama bu iyi niyetlisinden, daha çok ÖC gibi) seçimden önce çağırıp konuştuğu ve anlaştığı bir adamdı.. Kendisi de kariyer hedefini sportif direktörlük olarak koymuştu uzun zaman önce ama henüz eksik olduğunu söylüyordu - ki o title'la da başlamadı sanırım...

Kulüp uçağında epey oraya buraya gitmişliğim ve şu anki başkan ve yönetimde de olan bazı insanlarla konuşmuşluğum var geçmişte.. Yerel ve dar çevrelerde isim vermeden eleştirme hastalığı var ve isim vermeyince de havaya konuşmuş olursun ya hani.. Ben tabi ne kongre üyesi ve hatta ne asli anlamda Bursasporlu olmadığım için belirli çevrelerde rahat konuşuyordum... İsimlerini de vererek vakıfköy'e ve özlüce'ye deyim yerindeyse "çöken" bir grubun her yönetim değişiminde bir şekilde orada kaldıklarını, bu adamların kulübün etrafından uzaklaştırılmaması halinde hüsran transferlerin devam edeceğini çünkü görünürde hiçbir kariyeri olmayan futboldan adam gibi para da kazanmamış bu tiplerin 4 series BMW kullanıp Armani giydiklerini, bunları kulübün etrafında gezen 3-5 menajer beslemiyorsa kimin beslediğinin araştırılması gerektiğini falan çok anlatmıştım... Muhakkak tamamen Bursa dışından, bu çıkar çarkına girmemiş birilerinin getirilmesi gerektiğini falan söylemiştim... Enteresan şekilde herkes "çok haklısın" diyordu ama 4-5 yönetim değişti o tipler hep kulübe rahatça girip çıkıp, başkalarının girmesini de engellediler... Bunu bozacak bir başkan adayıyla 2 seçim çalıştık, birini siyasi müdahale ile kaybettikten 6 ay sonra olağanüstü kongreyi garanti kazanacakken cuma akşamı (48 saat kala) kendi başına aldığı bir kararla çekildi ve ekibini de göt gibi ortada bıraktı..  

Öyle bir çark ki bu... ilk oyuncusu Emre Aşık ve ilk pro sözleşmesi de Galatasaray'la olan bir avukat-menajer arkadaşım Cedric Bakambu'yu 1,25M€ bonservis ve 850-900-950-1000 şeklinde sözleşmeyle önermeye çalışıp kabul ettirmek üzereyken bu tipler işi bozmuştu ve 2 ay sonra Cedric 3,3M€ bonservis 500K imza parası ve 1.25M maaşla getirilmişti, şok şok şok olmuştuk.. Gözümüzün önünde oldu herşey ve o imza parası çocuğun cebine girmedi... Ayrıca bonservisin de aslında 1,5 mu ne olduğu satan kulübün halka açıklanan raporlarında yayınlanınca kıyamet kopar gibi olup; sonra 9 milyona satılınca nedense kopmamıştı.. Sanki yapılan hırsızlığa rağmen kâr edilince o artık hırsızlık olmuyormuş gibi...

Ilgaz böyle bir ortama giriyor; hangi yetkiyle giriyor bilmiyorum ama başkan getirdi sonuçta ve Aziz Yıldırım gibi zamn geçtikçe öğrenip ipleri eline alacak bir tip; o arkasında durursa bu elemanları kulüpten uzak tutabilir ve zaten sadece onların artık kasayı emmiyor olmaları bile iyi birşey yapmış gibi gösterir olanları dışarıya.. Umarım o arada eksiği gediği neyse (yeterli bağlantısı olmadığından bahsediyordu bu hususta) kapatır da evrensel kalitede gerçek bir sportif direktör yetişir.. 

Galatasaray'dan gitmek isteyen gönderilir; hep öyle olmuştur. İstemeyen de gitmemiştir (Metin Oktay).

I'm forever blowing bubbles / pretty bubbles in the air / They fly so high, they reach the sky / And like my dreams they fade and die /

Fortune's always hiding / I've looked everywhere / I'm forever blowing bubbles / Pretty bubbles in the aeee!!

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye