İçeriğe git

- - - - -

The Dark Knight

• Please log in to reply
94 replies to this topic

#81 Guest_Serkan1905_*

Guest_Serkan1905_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 22 Eylül 2008 - 10:52 ÖS

Gözüüüüm. Trübüne bak..

#82 Arat

Arat

Junior Member

• Members
  • 2.808 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Eylül 2008 - 12:58 ÖÖ

oha hangi tribun bu?..

#83 Guest_Spree_*

Guest_Spree_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 23 Eylül 2008 - 01:05 ÖÖ

lech poznanlýlar yapmýþlar grasshopers maçýnda.

#84 Ibrahim

Ibrahim

Senior Member

• Members
  • 6.621 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Eylül 2008 - 01:19 ÖÖ

Hassssss secter :D :D :D Kim düþünmüþse aklýna saðlýk be süper ötesi ... :D

#85 Lioney

Lioney

Senior Member

• Members
  • 7.071 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Eylül 2008 - 07:34 ÖS

Bunun maçla ilgisi nedir veya verilmek istenen özel bir mesaj var mý?

#86 Guest_Parma Maniac_*

Guest_Parma Maniac_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 30 Eylül 2008 - 02:32 ÖS

Bunun maçla ilgisi nedir veya verilmek istenen özel bir mesaj var mý?

O deðil de sen filmi izlemedin mi yahu? Yazmadýn hiçbi þey?

#87 Sheva

Sheva

Members

• Members
  • 23.838 mesaj

Yayınlanma tarihi 30 Eylül 2008 - 09:49 ÖS

þimdi tesadüfen beyazperde'de rastladým da toplam 425,000 kiþi izlemiþ dark knight'ý türkiye'de, iyice býraktýk yabancý filmleri herhalde..

#88 GSoldier1905

GSoldier1905

KÝNG 9

• Members
  • 2.405 mesaj

Yayınlanma tarihi 30 Eylül 2008 - 10:59 ÖS

Filmi izlerken sizi bilmem ama ben müthiþ sýkýldým.Bir an önce bitmesini diledim.Aksiyon var ama senaryo yok.Bir dolu karakter var.Ne olup bittiði belli deðil. 20 senelik Michael Keaton'ýn Batman'ý on basar buna,o kadar yani. Diþe dokunur tek þey Heath Ledger'ýn(joker) müthiþ performansý...

#89 Lioney

Lioney

Senior Member

• Members
  • 7.071 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Ekim 2008 - 12:20 ÖÖ

Yazýlacak çok þeyi yazmýþsýnýz zaten :) Bir de, bir kere izleme þamsým oldu henüz. Bir kere daha evden izledikten sonra belki bir kaç kelime karalardým, daha saðlýklý olur diye düþünüyordum :) Kýsa, kýsa iki kelam edeyim. Öncelikle, Burton'un yorumu ile Nolan'ýn yorumunu karþýlaþtýrmayý doðru bulmuyorum. Her iki yönetmen de kendi tarzlarýnda ve çok farklý þekilde çektikleri için doðru bulmuyorum. Bunu daha önce Can ve Necip'e de söylemiþtim. Burton, Batman'i kendi müthiþ hayal dünyasýnda yorumlayýp, renk cümbüþü içinde, fantastik öðeler ile yoðurup, mistik bir Gotham içinde sunuyor. Türün meraklýlarý için, dönemim þartlarýna göre gayet baþarýlý ve benim hayli zevk aldýðým bir popcorn ama bambaþka bir bir yaklaþým nihayetinde. Nolan ise, Gotham'ýn mistik atmosferini ortadan kaldýrýp(en azýndan ilk iki film) kendi yarattýðý gerçeðe yakýn dünyada(maddi anlamda), eðlence ve komediyi veya renk cümbüþü bir tarafa atýp, iþin içine acý, nefret ve insana dair karanlýk tarafý da katarak(manevi gerçekçilik diyeyim buna da) fantastik öðeri azaltýp kendi yorumunu sonuyor. Sözün özü, bambaþka iki yorum olmalarý dýþýnda bambaþka iki tür çýkýyor ortaya. Dolayýsý ile her iksinden de zevk alabileceðiniz gibi, birinden veya ikisinden de hoþlanmayabilirsiniz ama karþýlaþtýrma yapýlmasý hiç doðru deðil bence. Bu film için aklýma takýlan ufak kurgu problemleri oldu. Zaten bir kez daha izlemek isteyip, yorum yapmayý bu yüzden doðru buluyorum. Lee Smith nihayetinde 'The Truman Show'un yaratýcý ekibinde ve bu bile önümüze önemli bir kalite çýkarýyor ama yine de benim kurgu da sýkýntýlý bulduðum yerler oldu. Nolan'ýn eski Batman geleneðinden aldýðý tek þey kuvvetli kast olmuþtu ilk filmde ve bu filmde de öyle. Bunu doðru buluyorum. Zaten artýk hemen tüm popconlar bu þekilde çekiliyor ve açýkçasý kalitelerinin artmasýnda bunun da faydasý olduðunu düþünüyorum. Ayrýca set ekibide hayli ödüllü ve baþarýlý insanlardan kurulu olunca, eh bir de Nolan ile beklentiyi karþýlayan ve sýnýf atlayan bir film çýkmasý kaçýnýlmaz :) Filme popcorn türüne sýnýf atlatan, sýnýrlarý zorlayan ve bu tip filmlere bambaþka bir bakýþ açýsý getirecek gözü ile bakýyorum nihayetinde. Bu sene benzer diðer pek çok popconu da beðeni ile zevk alarak izledim, iþte Iron Man olsun, Hulk olsun hatta Hellboy olsun lakin bu filmi izleyince, sadece baþarýlý bir popcorn görmüyorsunuz orta da. Anlatmak istediðim bu. Bu film yüzünden, bunda sonra daha bir zorlama, daha bir deðiþik popcornlar izleyeceðiz diye düþünüyorum iþte çekim teknikleri olsun, kamera tekniði olsun, maddi ve manevi tüm bakýþ açýlarý ile olsun. Bunun benzerini, geçmiþte Matrix için de söyleyebiliriz ama Matrix popcorn sýnýfýna girmeyecek bir þaheser olduðu için onu saymýyorum. Belki Blade Runner olabilir doðru örnek. Onun yarattýðý gibi bir etki yaratacaðýný düþünüyorum ama bunun için biraz bekleyeceðiz tabii :) Aslýnda kurgusal problemler için bir de yönetmen yorumunu izlemek isterdim bu filmin ama bu þekilde bir ekiple çalýþtýktan sonra, onlarý gücendirme olur diye böyle bir sürüm dvd çýkacaðýný sanmýyorum belki uzatýlmýþ farklý bir montaj olabilr ama :) En büyük üzüntüm ise, Titanic'i toplam hasýlatta geçememesi oldu ki bu filmde geçemez ise bir daha uzun süre kimse geçemez o salak filmi :D Yani nerden baksanýz, genç neslin hayran olduðu bir yönetmen olan Nolan var. Kýzlarýn hayranlýkta bokunu çýkardýklarý ve en abudik gubidik filminin bile imdb'de puan patlamasý yaptýðý Christian Bale var. Üstünde Heath Ledger'in vefatý ile oluþan sempati veya gaz veya her ne ise iþte ondan var. E süper bir popcorn da var nihayetinde paranýzýn karþýlýðýný alacaðýný kesin. Filmin puaný gaz olmuþ, aþmýþ, uçmuç imdb'de yukarda saydýðým etkenler yüzünden. Ýngilizler zaten, bizden beterdir bu gaz ve puan iþlerinde. Buna raðmen þu Titanic hala geçilemedi ise yanmýþýz valla :)

#90 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 26.638 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Ekim 2008 - 11:01 ÖÖ

Abi Joel Schucmacher'in Batman yorumuna deðinmemiþsin.... :)

#91 Arat

Arat

Junior Member

• Members
  • 2.808 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Ekim 2008 - 11:25 ÖS

ben heralde haftada bir kac kez sevdigim sahneleri acip izliyorum kisa kisa... acikcasi bundan sonra ki batman filminin isinin cok zor oldugunu dusunuyorum, dogmamis bebege don biciyorum kendimce... :) Heath Ledger'in ölümü illa ki gise acisindan bir + olmustur... (su cumleyi kurmak bile rahatsiz edici aslinda) ama gercekden beklentilerimin cok cok ustunde bir film cikartmislar... don bicme kismina donmek gerekirse, yeni batman filminin bunun kadar iyi olup olamayacagi... bir kere konu bambaska olucak olsa bile insanlarin gozleri Heath Ledger'i & Joker'i arayacak... bence hic yeni joker arayisinada girilmemeli... gerci yapimcilarda ceplerini dusunecektir... oyle bir karakter ve performans ortaya sunuldu ki insanlar cekilecek olan yeni filme (yine joker olursa) acaba yeni joker nasil bir performans ortaya koymus merakiyla bile gidebilir... ama en azindan bu performansa ve Heath Ledger'a saygi acisindan joker olmamali... nacizane fikrim... ve Lioney'nin yorumlariyla ilgili sunu soylemek istiyorum... ilk 2 batman filminide sevmistim ama bu gotham ve batman daha hosuma gitti... gerceklik ogeleri acisindan oda...

#92 Aslan Suat

Aslan Suat

Junior Member

• Members
  • 8.643 mesaj

Yayınlanma tarihi 10 Ocak 2009 - 02:25 ÖÖ

!!!!!!!!! Aman Allahim nedir bu böyle! Kelimeler bulamiyorum, yaziyorum siliyorum cünkü ne desem duygularima anlatamaz! Bu kadar gec ve sinamada izleyemedim icin kafayi yiyorum resmen!

#93 tyisik

tyisik

Registered User

• Members
  • 6.691 mesaj

Yayınlanma tarihi 10 Ocak 2009 - 02:56 ÖÖ

!!!!!!!!! Aman Allahim nedir bu böyle!
Kelimeler bulamiyorum, yaziyorum siliyorum cünkü ne desem duygularima anlatamaz!
Bu kadar gec ve sinamada izleyemedim icin kafayi yiyorum resmen!

Kicimizi bosuna yirtmadik Suat, avatarimizi bosuna joker yapmadik, inanilmaz bir film.

#94 zidane38

zidane38

Senior Member

• Members
  • 14.181 mesaj

Yayınlanma tarihi 10 Ocak 2009 - 07:10 ÖS

Ben de bayram tatilinde izledim. Tek üzüntüm bu filmi sinemada izleyememek oldu benim de. Çok güzel film gerçekten.

#95 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 9.487 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 01 Temmuz 2019 - 07:24 ÖS

https://twitter.com/...8046119937?s=21

Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Patriot bunu beğendi

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye