İçeriğe git

- - - - -

The Dark Knight

• Please log in to reply
94 replies to this topic

#41 Ibrahim

Ibrahim

Senior Member

• Members
  • 6.621 mesaj

Yayınlanma tarihi 26 Temmuz 2008 - 12:22 ÖÖ

FÝlmi izlemedim kamera arkasý ve trailerda var zaten o sahne... :)

Valla bakmadým neyse artýkýn film gelince görecez :D

#42 Nerval

Nerval

Onur Aydın

• Members
  • 1.840 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 26 Temmuz 2008 - 02:36 ÖÖ

Çekimler Londra, Chicago ve Hong Kong'da. CGI var ama normaldenin %25'i kadar. Genelde herþey Visual Effect; yani maket dünya kurulur, maketler gene büyüktür, ama patlamalarý izleyince fark anlamazsýn.

#43 Guest_Parma Maniac_*

Guest_Parma Maniac_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 26 Temmuz 2008 - 05:01 ÖÖ

Evet Batman'in lakaplarýndan biridir The Dark Knight.. Frank Miller'ýn yazdýðý çok saðlam bir hikayesinin adý da The Dark Knight Returns'dür.. Ki muhtemelen 3. filme kaynaklýk edecek.. Ýzledim bu gece filmi.. Ben böyle bi þey izlemedim bilader daha önce.. Christopher Nolan dünyanýn en iyi yönetmenidir.. Heath Jack Nicholson'ý asfalta kazýmýþtýr.. Bu film bir çizgi roman uyarlamasýnýn çok ötesindedir.. The Godfather'ýn da götünden kan alýr Kamil, kan :D Ýnanýlmaz bir þey.. Begins'ten çok daha mý iyi karar veremedim, bi daha izlemem lazým.. Ama böyle bir Joker olamaz ya.. Ledger bitirmiþ olayý.. Çýta falan býrakmamýþ.. Hayatýmda izlediðim en mükemmel 3-4 performanstan biriydi.. Adam abartmadan canýna okumuþ ortalýðý.. Batman falan býrakmýyor bazý sahnelerde.. Resmen ezilmiþ Bale falan.. Çok þey yazabilirim bu film hakkýnda ama ne yazsam bi eksik kalýr sanýrým.. Resmen bir suç filmi klasiði bu.. Kara filmin babasý.. Gelmiþ geçmiþ en iyi uyarlama.. Yeter lan, gidin izleyin iþte.. Tek bir uyarý yapayým izleyeceklere.. Þu filmin ana temasýna ve bunu inþa eden repliklerine dikkat etsinler.. Ýyice özümseyerek izlesinler.. Sonra mükemmel senaryo nedir, bir filmin harika senaryoya sahip olmasý ne demektir anlasýnlar.. Senaryo da Nolan'dan çýkma.. Nasýl bir beyinden çýkar lan bu replikler.. Nolan çok büyük bi adam.. Ötesi yok..

#44 tyisik

tyisik

Registered User

• Members
  • 6.691 mesaj

Yayınlanma tarihi 26 Temmuz 2008 - 07:35 ÖÖ

Evet Batman'in lakaplarýndan biridir The Dark Knight.. Frank Miller'ýn yazdýðý çok saðlam bir hikayesinin adý da The Dark Knight Returns'dür.. Ki muhtemelen 3. filme kaynaklýk edecek..

Ýzledim bu gece filmi.. Ben böyle bi þey izlemedim bilader daha önce.. Christopher Nolan dünyanýn en iyi yönetmenidir.. Heath Jack Nicholson'ý asfalta kazýmýþtýr.. Bu film bir çizgi roman uyarlamasýnýn çok ötesindedir.. The Godfather'ýn da götünden kan alýr Kamil, kan :D

Ýnanýlmaz bir þey.. Begins'ten çok daha mý iyi karar veremedim, bi daha izlemem lazým.. Ama böyle bir Joker olamaz ya.. Ledger bitirmiþ olayý.. Çýta falan býrakmamýþ.. Hayatýmda izlediðim en mükemmel 3-4 performanstan biriydi.. Adam abartmadan canýna okumuþ ortalýðý.. Batman falan býrakmýyor bazý sahnelerde.. Resmen ezilmiþ Bale falan..

Çok þey yazabilirim bu film hakkýnda ama ne yazsam bi eksik kalýr sanýrým.. Resmen bir suç filmi klasiði bu.. Kara filmin babasý.. Gelmiþ geçmiþ en iyi uyarlama.. Yeter lan, gidin izleyin iþte..

Tek bir uyarý yapayým izleyeceklere.. Þu filmin ana temasýna ve bunu inþa eden repliklerine dikkat etsinler.. Ýyice özümseyerek izlesinler.. Sonra mükemmel senaryo nedir, bir filmin harika senaryoya sahip olmasý ne demektir anlasýnlar.. Senaryo da Nolan'dan çýkma.. Nasýl bir beyinden çýkar lan bu replikler.. Nolan çok büyük bi adam.. Ötesi yok..

valla ekleyecek birsey birakmamissin Emre, ben Joker manyagi oldum bu filmden sonra doyamadim gittim bir daha izledim, zaten bu filmi en iyi yapan orijinaline bagli kalmadiklarindan kaynaklaniyor, ben buyuyunce Joker olmak istiyorum:) bu arada 3.sude hemen hemen hazirmis, Balein yeni filmelinden biride Terminator ve yonetmenide Nolan bence oda manyak otesi bir film olacak

spoiler-----------------------------------------------------------------------------

beni bitiren sahnelerden biride kalem kaybetme olayi idi, ayrica Jokerin taksi kullanirken ki yuz ifadesi manyak otesi bir ifade yok ya dedigim gibi en guzel aksiyon filmi gelmedi boylesi

#45 savatage

savatage

Junior Member

• Members
  • 2.834 mesaj

Yayınlanma tarihi 26 Temmuz 2008 - 08:54 ÖÖ

Maalesef ki Joker çok daha fazla ön plana çýkmýþ bence.
Gerçekten Heath Ledger unutulmaz bir performans sergilemiþ, hakkýný vermek lazým ama Batman'in daha karizmatik olmasý gerekirdi.
Mesela afiþlerde yer alan, filme koþarak gitmemi saðlayan bu sahnenin olmamasý kötü olmuþ:
Eklenmiş Resim
Ben bu filmi bu sahne ile hatýrlamak, ardýndan hastane sahnesindeki Joker'i hatýrlamak isterdim!

Batman Begins'de Batman açýsýndan aradýðýmý daha çok bulmuþtum açýkçasý.
Bir de Joker'in her dediðinin mutlak doðru kabul edilmesi durumu var ki, senaryodaki boþluk bu kýsýmdý aslýnda. Ýyilik,güzelliklik,vs uðruna "sosyal sýnav" da belirtilen þartlarýn aslýnda tam tersi olma ihtimalini kimsenin dile getirmemiþ olmasý, Joker'in dediðinin sorgulanmamasý senaryodaki en büyük saçmalýktý aslýnda.

Yine de olumsuz gibi gözüken (spoiler'dan kaçýnmaya çalýþtýðým) bu yorumlarýma karþýn mutlaka görülmesi gereken, son yýllarýn en baþarýlý filmlerinden birisi diyeyim.
Ben çok keyif aldým, en kýsa zamanda tekrar izlemek isterim.
Ama Batman Begins'le kýyaslama yapmak gerekirse, o filme hakettiði deðer verilmedi diyebilirim.

Bir de unutmadan, garip gelcek ama,
Katie Holmes'ü aradý gözlerim...

not: The Unit - 2x01 bölümünü önceki gün izledim ve karizmatik olmasý gereken uçakla alýnma sahnesinin aynýsý vardý :)

#46 Nerval

Nerval

Onur Aydın

• Members
  • 1.840 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 26 Temmuz 2008 - 11:39 ÖÖ

Terminator Salvation'u Nolan yönetmeyecek MCG yönetecek, çekimler de baþladý zaten çoktan. 3'üncüsü muamma tamamiyle. Ne olur ne zaman olur tahmin bile edilemez. The Dark Knight returns olabilir mi desem, Joker'in ve Batman'in yaþlýlðýný kim oynar acaba derim ? Yeni sevgili olarak Talia Al Ghul mu girer ? Dick Grayson Robin dallamasý olarak mý yoksa karizma Nightwing olarak mý girer ? Ancak þöylesi bir deðiþiklik de var, her çizerin, her yazarýn tüm hikayelerinde Batman önceki hikayelerden esinlenip yeni bir hikaye çýkar ortaya. Mutantlar da girer devreye, Superman de girer, girer de girer. Ama Nolan'ýn tarzý gerçekçilik, ne olucak merakla bekliyorum. Bale 2010'a kadar dolu, o ara çekimlere baþlasalar en iyi ihtimal 2012'de izleriz bir sonrakini. Ama izleriz. Hollywood tarihinin en fazla kazanan "franchise" filmini býrakmaz, Nolan'ý milyonlarca dolar ile dövüp bir tane daha çektirir. O da zevk alýr gerçi :)

#47 tyisik

tyisik

Registered User

• Members
  • 6.691 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Temmuz 2008 - 07:12 ÖÖ

Onur dogru soylemissin McG imis yonetmen ama 3. sunun yapildigini radyodan dinlemistim uzunca bir suredir 3. nun cekimlerinin surdugunden bahsediyorlardi tabi ne zaman tam olarak biter ne zaman vizyona girer belli olmaz 2010 un yazinda gorebiliriz bence

#48 Arat

Arat

Junior Member

• Members
  • 2.808 mesaj

Yayınlanma tarihi 28 Temmuz 2008 - 01:54 ÖÖ

hayatimda bir kac film vardir... keske hic izlememis olsamda, ilk defa izlemenin keyfini tekrar yasayabilsem dedigim... örn: usual suspects, donnie darko vs... The Dark Knight'da artik o filmlerden birtanesi... gecen persembe IMAX'de izledim filmi bunu souluyorum cunku gosterime girmeden film istinye park'da bir gece evvel gece 12 seansi koydular niye bilmiyorum ama ara vermediler hic... iki bucuk saat sýkýlmadan, doyamadan izledim... bitince hakkatende cok uzuldum... 1. olabilir 5. olabilir listede farketmez... hayatimda izledigim en iyi filmlerden biri oldu kuskusuz... ve cikarken ilk aklimdan gecen acaba tekrar hangi gun gelsem oldu... ki carsamba gunu bir daha gidicem kismetse... :) joker'e deginmeden gecicem cunku ancak izlenince ne kadar iyi bir performans oldugu tam olarak anlasilabilir...

#49 Bogazicili

Bogazicili

Dunpeal

• Members
  • 936 mesaj

Yayınlanma tarihi 28 Temmuz 2008 - 09:01 ÖÖ

Onur IMAX filmlerinde ara olmuyor çünkü diðer filmler gibi iki makaradan oluþmuyor :)

#50 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 9.509 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 28 Temmuz 2008 - 11:36 ÖÖ

Genelde herþey Visual Effect; yani maket dünya kurulur, maketler gene büyüktür, ama patlamalarý izleyince fark anlamazsýn.

Onur'cum senin dediðin special effect: özel efekt. Visual effect ise görsel efekt yani bilgisayar donanýmlarýna baðlý grafik sistemleriyle yapýlan iþlerdir.

#51 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 9.509 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 28 Temmuz 2008 - 11:37 ÖÖ

Onur IMAX filmlerinde ara olmuyor çünkü diðer filmler gibi iki makaradan oluþmuyor :)

Evet IMAX bir dijital data.
Normal filmler ise 35mm makaralardan oluþuyor.
Bizde 2'ye bölünüyor bu makaralar, pop corn satma + sigara molasý durumundan sanýyorum.
Ýngiltere'de ve ABD'de pek çok film seyrettim 35mm, hiç birinde ara yoktu.

#52 tyisik

tyisik

Registered User

• Members
  • 6.691 mesaj

Yayınlanma tarihi 28 Temmuz 2008 - 01:40 ÖS

Evet IMAX bir dijital data.
Normal filmler ise 35mm makaralardan oluþuyor.
Bizde 2'ye bölünüyor bu makaralar, pop corn satma + sigara molasý durumundan sanýyorum.
Ýngiltere'de ve ABD'de pek çok film seyrettim 35mm, hiç birinde ara yoktu.

yok mola olayi bize ait bir olay galiba 10 yildir mola olayina rastlamadim, Mert sen bilirsin 3. su ne zaman cikacak bu meretin

#53 seyko

seyko

Tech.Admin

• Administrators
  • 97 mesaj

Yayınlanma tarihi 28 Temmuz 2008 - 01:48 ÖS

heath ledger ölmeseydi bu film'e bu kadar hype olacakmýydý orasý baþka olay tabiiki...

#54 seyko

seyko

Tech.Admin

• Administrators
  • 97 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Temmuz 2008 - 07:46 ÖS

Eklenmiş Resim

#55 Patriot

Patriot

Senior Member

• SIT
  • 12.775 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Ağustos 2008 - 10:03 ÖÖ

Joker asmis artik.. cok yazik oldu bu tipin kaybolmasi. Yanliz Jokere, Batman filminde degilde basli basina bir gerilim filmi cekilse ortaya cok psikopat bir film cikarmis. Filmin eksin sahneleri super gercekten.. yanliz bu i-maxta sesini cokmu aciyolar napiyolar tamam guzel ses hos ses ama beynim utulendi resmen hani filmde 2.5 saat suruyo nerdeyse.. bir tek o feribottaki oylamaya takildim. 00:00'a 15 dakka var, 10 dakka icinde 500 kisi oyunu yaziyor veriyor ve sayiliyor bana pek mumkun gelmedi :D ... cok gercek disi olmus

#56 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 26.672 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Ağustos 2008 - 11:36 ÖS

Film süperdi özellikle batmotor :) Batman ile Burce Wayne'in seslerinin farklý olmasý ve illa ki Joker muhteþemdi...Bir kahraman filminden çok bir suç filmiydi bence...

#57 Ibrahim

Ibrahim

Senior Member

• Members
  • 6.621 mesaj

Yayınlanma tarihi 15 Ağustos 2008 - 12:33 ÖÖ

Joker Joker Joker abi... Baþka yok yani...Çok üzüldüm adamýn ölmesine... Filmin devamý gelicek sanýrým ama Joker i bir baþkasý bu kadar oynayabilirmi????

#58 Guest_Spree_*

Guest_Spree_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 19 Ağustos 2008 - 10:30 ÖS

heath ledger'ýn üstüne jokerli batman filmi yapmayý düþünen fenerli olup nonda'yla bi gece geçirsin daha hayýrlý olur kendisi için.

#59 Ibrahim

Ibrahim

Senior Member

• Members
  • 6.621 mesaj

Yayınlanma tarihi 20 Ağustos 2008 - 12:35 ÖÖ

Bülent in lafý üstüne birþey söylemek istiyorum... Filmi izlerken dedim ki acaba bu Joker gerçek hayatta öldü yerine bu kafayý yiyen savcýyý koyarlar mý ? Tabi filmi izlerken film çekimleri esnasýnda böyle bir þeyin olduðu varsayýlmadýðý için bu imkansýz.... Ancak Jokere ne oldu bilmiyoruz... En son SWAT lar ýn eline düþtü ama ondan sonrasý muamma... Gerçekten bir dahaki filmin konusunu þimdiden merak etmeye baþladým ben.

#60 Guest_Spree_*

Guest_Spree_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 20 Ağustos 2008 - 12:53 ÖÖ

parma'nýn dediðine göre bi sonraki filmde de olcakmýþ normalde ama artýk mümkün deðil tabi.

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye