İçeriğe git

- - - - -

The Dark Knight

• Please log in to reply
94 replies to this topic

#21 Nerval

Nerval

Onur Aydın

• Members
  • 1.840 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 21 Temmuz 2008 - 10:57 ÖÖ

Wall-E 'yi getirmeyen zihniyetin içine edim abi. Patron kim göstersene, bir buluþma ayarla benle bir zahmet :)

#22 tyisik

tyisik

Registered User

• Members
  • 6.691 mesaj

Yayınlanma tarihi 21 Temmuz 2008 - 06:54 ÖS

hakikaten Batmanin hala Turkiyede gosterime girmemesi ayip , Mert gerekli aciklamayi yapmis ama bu batman ya nasil gelmez:)

#23 seyko

seyko

Tech.Admin

• Administrators
  • 97 mesaj

Yayınlanma tarihi 21 Temmuz 2008 - 07:50 ÖS

buradada halen yok

#24 Lioney

Lioney

Senior Member

• Members
  • 7.071 mesaj

Yayınlanma tarihi 21 Temmuz 2008 - 10:24 ÖS

Yok boyle birsey...yok...sacmalik bu...

Bir filmde bir bilemedin en fazla iki "twist" olur. Oda iyi filmde yani. Kardesim bu ne? Her sahne twist, her an heyecan dolu. Tam bitti diyorsun, bakiyorsun film yeniden baslamis. Sapikca birsey bu!

IMDB ratinglerine guvenirim. Shawshank Redemption gibi Godfather gibi filmlerin .4 puan uzerine cikip (genele bakarsan .6) 1. olan bir film cok onemli bir filmdir. Izleyince anladim ki hakikaten oyleymis. Ben ilk defa sinemadan paramin kat kat kat fazlasiyla karsiligini alarak ciktigima inandim. Hem de onden 3. sirada boynum kirilirmiscasina oturmama ragmen. Gozumu kirp(a)madim yahu!

Tartismasiz izledigim en iyi aksiyon filmi, otesi yok!

Not: Joker'i oynayan ve daha sadece 29! yasinda olan Heath Ledger abimin onunde saygiyla egiliyorum...Jack Nicholson gitsin 80 yasinda kiz pesinden kosan amcalari oynasin. O neydi ya oyle, hala etkisindeyim. Ne bicim bir performans o.

Ya yazmayýn böyle þeyler, halla halla :)

Biz de insanýz yani, etten kemikten, duygularýmýz hislerimiz var :)

Haksýz rekabete karþýyýz kardeþim, iþin gücün yoksa bekle þimdi :)

#25 Guest_Serkan1905_*

Guest_Serkan1905_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 21 Temmuz 2008 - 10:38 ÖS

Hakkaten, buraya da taaa 21 Agustosda mi ne geliyormus.

#26 seyko

seyko

Tech.Admin

• Administrators
  • 97 mesaj

Yayınlanma tarihi 21 Temmuz 2008 - 11:42 ÖS

Hakkaten, buraya da taaa 21 Agustosda mi ne geliyormus.

wie immer halt

#27 Nerval

Nerval

Onur Aydın

• Members
  • 1.840 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 23 Temmuz 2008 - 10:39 ÖÖ

O neydi be ...

Ben bunu IMAX'de izlemek istiorum ...

Kingdom release'ini çýkarmýþ : http://www.mininova.org/tor/1612592

Joker sanýrým sinema tarihinin gelmiþ geçmiþ en kötü adamýný oynadý. Psikopat, sadist, manyak ve o nasýl bir oyunculuktur öyle ?

Yok böyle bir aksiyon filmi. En baþýndan en son sahnesine kadar o kadar dolu ki.

Yani bu film nasýl tüm dünyada ayný anda baþlamaz anlayamýyorum.

- spoiler - - spoiler - - spoiler - - spoiler - - spoiler - - spoiler - - spoiler - - spoiler - - spoiler - - spoiler -

- spoiler - - spoiler - - spoiler - - spoiler - - spoiler - - spoiler - - spoiler - - spoiler - - spoiler - - spoiler -

Batman'in "The Dark Knight" oluþu, hatunun ölüþü, çift suratýn çift suratlýðýnda suratýna bakamayacak kadar psikopat görünmesi, tozutmasý, joker, hong kong sahneleri, hastane sahnesi, sokak sahnesi ..

Ne lan bu ? Joker'in sözleri kutsal gibi anasýný satim, ders veriyor adam.

"I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger."
"If you're good at something, never do it for free."
"Why... so... serious?"
"Y'see, madness, as you know, is like gravity. All it takes is a little...push."

"Blown away" lafý vardýr ya ? Doðrudur bu film için.

Bir daha izlemeye koyuluyorum :)

#28 tyisik

tyisik

Registered User

• Members
  • 6.691 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Temmuz 2008 - 12:14 ÖÖ

Onur filmin ozetini yazmissin iyiki seyretmisim yoksa cok kizardim:)

#29 Ibrahim

Ibrahim

Senior Member

• Members
  • 6.621 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Temmuz 2008 - 11:14 ÖS

Birþey sormak istiyorum...Bu film Batman filmi deðil mi ?? Kara Þovalye nerden çýktý abicim??? Film içinde Batman ismi geçiyor mu bari merak ettim ben..

#30 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 26.563 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Temmuz 2008 - 11:15 ÖS

Parma'ya havale ediyorum seni... :)

#31 Ibrahim

Ibrahim

Senior Member

• Members
  • 6.621 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Temmuz 2008 - 11:18 ÖS

Ne anladým ben o zaman o filmden ya?? Bir çizgi kahramanýn ismini deðiþtirmek o kadar kolay mý ??? Yokmu buna itiraz edecek fun clup usa da??? :)

#32 chivu

chivu

Junior Member

• Members
  • 2.013 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Temmuz 2008 - 11:22 ÖS

Tamam film çok güzel ; çok beðendim; çok iyi vakit geçirdim ; Joker iyi olmuþ; Wayne de iyi; Eeckhart fena deðil tamam da : ÝMDB'de tarihin en iyi filmi olacak film mi yani?

#33 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 26.563 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Temmuz 2008 - 11:24 ÖS

Sanýrsam Batman'in lakabý ya da bir serisinin adý Kara Þövalye ama dediðim gibi Emre daha iyi bilir...

#34 tripotter

tripotter

El Comandante

• Members
  • 7.538 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Temmuz 2008 - 11:26 ÖS

Tamam film çok güzel ; çok beðendim; çok iyi vakit geçirdim ; Joker iyi olmuþ; Wayne de iyi; Eeckhart fena deðil tamam da : ÝMDB'de tarihin en iyi filmi olacak film mi yani?

imdb de kimi filmlerden sonra sýcaðý sýcaðýna böyle bir patlama yaþanabiliyor bazen...bir de imdb nin þöhreti ve buna baðlý olarak kullanýcý sayýsý arttýkça bu tarz þeyler daha sýk olmaya baþladý...eskiden filmin bir basamak yukarý ya da aþaðý oynamasý için aylar geçerdi...þimdi ÝMKB gibi anasýný satýyým, filmler liste içinde zýplayýp duruyor...ancak ilk defa böyle çok çok ekstra bir patlama yaþandý bu da ayrý bir konu...

þahsen dark knight ý seyredemedim henüz ama feci beðeneceðimden hatta ohaaa, çüþþþþ falan olarak salondan çýkacaðýma eminim...ancak her ne kadar hem tarz olarak hem de dönem olarak birbirleriyle alakasý olmasa da imdb diliyle gönüllerin birincisi tabiki her daim godfather olarak yer edecektir o ayrý konu...

#35 Ibrahim

Ibrahim

Senior Member

• Members
  • 6.621 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Temmuz 2008 - 11:30 ÖS

Abi Matrix gibi bize sinema tarihinin çað atladýðýný gösteren sahneleri var mý ??? Matrix çekim teknikleri olarak bir devrin baþlamasýydý sanýrým...Ve konu itibariyle bir devrimdi... Dark Knight filminde böyle sahneler var mý ? Yoksa içerik bakýmýndan mý en iyisi ?

#36 Nerval

Nerval

Onur Aydın

• Members
  • 1.840 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 25 Temmuz 2008 - 11:39 ÖS

Joker gelmiþ geçmiþ en Villain oldu. Hatta Darth Vader'dan daha psikopat bir villain. Olmasý gerektiði gibi bir Villain.

#37 Ibrahim

Ibrahim

Senior Member

• Members
  • 6.621 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Temmuz 2008 - 11:40 ÖS

Benim icin iyi aksiyon filmi sasirtan aksiyon filmidir. Surat ile basini dondurecek, kafani karistiracak fakat seni kaybetmeyeceksin ve bitmesini istemeyeceksin.

Yoksa Matrix'teki kung-fu sahnelerinin benim icin cok onemi yok hocam.

Ayrica ben Joker gibi bir "Villain" gormedim sinema dunyasinda. O kadar cok uzuldum ki adamin oldugune, anlatamam.

"Why so serious?"

Abi Matrix' i kung-fu sahnelerine indirgedin ya baska biþi demiyorum :)

Gelsin bakalým nasýlmýþ Kara Þovalye...Ha bu arada ingilizcem yok o yüzden alt yazý çevrimleri inþallah baþarýlý olur :)

#38 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 26.563 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Temmuz 2008 - 11:55 ÖS

Çekimleri Chicagoda yapmýþlar ve stüdyo çekimi yok, o týra harbiden takla attýrmýþlar vay anasýný... :)

#39 Ibrahim

Ibrahim

Senior Member

• Members
  • 6.621 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Temmuz 2008 - 11:56 ÖS

Çekimleri Chicagoda yapmýþlar ve stüdyo çekimi yok, o týra harbiden takla attýrmýþlar vay anasýný... :)

Ver ver spoiler ver sen :)

#40 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 26.563 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Temmuz 2008 - 11:58 ÖS

FÝlmi izlemedim kamera arkasý ve trailerda var zaten o sahne... :)

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye