Jump to content

- - - - -

The Dark Knight

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
94 replies to this topic

#1 Guest_Parma Maniac_*

Guest_Parma Maniac_*
  • Guests

Posted 13 July 2008 - 04:33 PM

Baktým göremedim bi sinema topici.. 2008'in en büyük sinema olayý geliyor, tartýþan yok.. Çok fena geliyor Heath Ledger uyarayým.. Filmi izleyip de vasat diyen bir eleþtirmen görmedim daha.. Sadece en aþmýþ çizgi roman uyarlamasý deðil, son yýllarýn en saðlam filmlerinden biri geliyor.. Anladýðým o benim.. Heath Ledger da Yardýmcý Erkek Oscar'ýný alýr seneye, eðer aðýr makyaj yüzünden bi dallamalýk yapmazsa akademi üyeleri.. Fragmandan baðýrýyor herif þova geliyorum diye..

#2 Lioney

Lioney

Senior Member

• Members
  • 7,071 posts

Posted 13 July 2008 - 05:03 PM

Misafir beklemedeyim, iþim gücüm var, yazamayacaðým :) Lakin temiz iki haftadýr bu baþlýðý açmaný bekeldim, ýsrarla da açmadým, heleþükür yani :) Arat'ta görünmüyor zaten bu aralar fazla. Dur bakalým çok da sinama yapacak film var, bütçeyi nasýl ayarlayacaðýz bilmiyorum ama bu öncelikli tabii :)

#3 Guest_Parma Maniac_*

Guest_Parma Maniac_*
  • Guests

Posted 13 July 2008 - 05:11 PM

Eheh bu filme yatýr bütün parayý, diðerlerini salla.. Ben ki Spider-Man manyaðýyým, filmlerinin ayrýca hastasýyým.. Batman da oldum olasý hazzetmediðim bir kahraman olmuþtur.. Ama o Batman Begins var ya, çok acayipti çok.. Spider-Man 2 gördüðüm en iyi uyarlamaydý benim, biraz subjektif bir þekilde.. Batman Begins çizdi attý onu, üzerine çarpýyý çaktý.. Bu filmin çok çok daha iyi olduðunu söylüyor izleyen herkes, Begins'ten yani.. Kevin Smith uyarlamalarýn Godfather II'si demiþ ki sadece bu cümle adamý kalpten götürür.. Joker'in altýnda ezilecek mi Batman tek merakým o, yoksa en aðýr çr uyarlamasý geliyor 2 hafta sonra ondan en ufak bir þüphem yok..

#4 Nerval

Nerval

Onur Aydın

• Members
  • 1,840 posts

Posted 13 July 2008 - 05:22 PM

Cristopher Nolan. (nokta)

#5 Guest_gian_*

Guest_gian_*
  • Guests

Posted 13 July 2008 - 08:48 PM

Christian Bale. nokta. Batman Begins. nokta. Bunu da bekliyoruz heyecanla. nokta.

#6 Arat

Arat

Junior Member

• Members
  • 2,808 posts

Posted 13 July 2008 - 11:35 PM

hemen hemeh hergun fragmanini acip acip izliyorum... beklemedeyiz... :)

#7 Onur1905

Onur1905

Junior Member

• SIT
  • 7,679 posts

Posted 14 July 2008 - 09:01 AM

Filmin ilk 6 dakikasý...

http://www.trailerad...first-6-minutes

#8 tripotter

tripotter

El Comandante

• Members
  • 7,538 posts

Posted 14 July 2008 - 12:47 PM

Filmin ilk 6 dakikasý...

httpc//www.traileraddict.com/clip/the-dark-knight/first-6-minutes

istiyoooruuummmm....abi hemen istiyorum...sabaha kadar sürsün istiyorum...hiç bitmesin istiyorum....þu sýralarda tam ihtiyacým olan film.

#9 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 26,945 posts

Posted 15 July 2008 - 05:21 PM

Necip son kelimeye kadar aklýma hinlikler gelmedi deðil eheuheu... :)

#10 tripotter

tripotter

El Comandante

• Members
  • 7,538 posts

Posted 15 July 2008 - 06:14 PM

Necip son kelimeye kadar aklýma hinlikler gelmedi deðil eheuheu... :)

ehehehe....hinsin abi ben napýyým...:D

bu arada gaza geldim bugün beginsi 38746.defa yeniden seyredicem...

#11 Sheva

Sheva

Members

• Members
  • 23,956 posts

Posted 18 July 2008 - 06:01 PM

http://www.imdb.com/title/tt0468569/

o nasýl bir rating'dir öyle ya :) yalnýz neden top 250'de 9.0 olarak gözüküyor onu anlamadým..

bu arada gerek askerliðe denk gelmesi, gerek önceki batman filmlerinin fazlaca karikatürize villain'leri, gerek gayet beðenmeme raðmen katie holmes'ýn içinde olduðu filmin sýký bir action olabileceðine inanmamam ve son olarak gerek eski bilgisayarýmýn pespayeliði sebebiyle divx-mivx hak getire olduðu için izleyememiþtim batman begins'i ama nihayet bu hafta izledim ve helal olsun diyorum sadece, süper kahraman filmi böyle yapýlýr iþte..

#12 Nerval

Nerval

Onur Aydın

• Members
  • 1,840 posts

Posted 18 July 2008 - 06:36 PM

User Rating: 9.7/10 Yuh.

#13 Nerval

Nerval

Onur Aydın

• Members
  • 1,840 posts

Posted 18 July 2008 - 07:07 PM

Posted Image

Jack Nicholson kadar karizmatik bir Joker olmaz sanýrdým, ama düpedüz çizgi film kýlýðýnda biriydi.

Al buyur böyle psikopat, böyle kendine hasta eden, düpedüz muhteþem bir Joker olabilir mi?

#14 tyisik

tyisik

Registered User

• Members
  • 6,691 posts

Posted 21 July 2008 - 12:42 AM

dun hanimla gittik 18 gosterimin hepsi sold out, neyse yerimizi aldik tiklim tiklim inanilmaz bir bekleyis herkeste, sonuna kadar gozumu kirpmadan seyrettim, zaten Batma Begins en favori filmim olmustu ayda bir seyrederim evde, bu tam manyak olmus Jokey olayi asmis bitirmis Heat Ledger manyak rol yapmis oscar almasi lazim yardimci aktor rolunde, boyle bir filmden sonra vefat etmesi onu efsanelerin arasina sokacaktir boyle bir karakter oynanmaz diyorum, C. Bale zaten batmani yeniden sevdiren isim olmustur o arabadan ve motordan bende istiyorum sesi bile heyecan yapiyor aletin bundan iyi film yapilmaz diyorum tekrar seyretmek lazim

#15 tyisik

tyisik

Registered User

• Members
  • 6,691 posts

Posted 21 July 2008 - 01:37 AM

Sok oldum resmen! Bilmiyordum oldugunu...adam overdose yapmis antidepresanlarla....

Rolu mahfetmis olabilir adami, Joker'i oynamak icin 1 ay bir otel odasina kapatmis kendisini.

Cok yazik cok...olmus birisi oscar aldi mi hic?

Valla aldimi almadimi bilmiyorum ama bu oyunlada vermezlerse ayip ederler, sevgilisi ve ayni zamanda cocugunun annesi terkettikten sonra cok bunalima girmis diye soyluyorlardi oldugunde

#16 Nerval

Nerval

Onur Aydın

• Members
  • 1,840 posts

Posted 21 July 2008 - 07:21 AM

Anlamadýðým. Ben niye Hancock denilen dallama filmi ya da Wanted saçmalamasýný ayný hafta Türkiye'de izliyorum da; Wall-E, The Dark Knight gibileri ayný hafta gelmiyor buraya. Böyle hýyarlýk mý olur ? Bu memlekete film getirip yayýmlattýran öküz kim ?

#17 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 9,604 posts

Posted 21 July 2008 - 08:51 AM

Þimdiden haftasonuna IMAX bilet aldým Ýstinye Park'a. Hayatýmda ilk kez IMAX film seyredeceðim, hemde Batman 2'yi!

#18 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 9,604 posts

Posted 21 July 2008 - 08:53 AM

Warner Bros, Batman 2'nin daðýtýcýsý. ABD'deki bildiðin WB'nin Avrupa'daki headquarters'ýnýn birfiil ofisi. Temsilcilik deðil, bildiðin þube. Hatta þu an baþýnda ABD'li bir genel müdür var. Kopya dediðimiz sinemalarda gördüðünüz film bobinleri var ya, böyle büyük filmler için worldwide release'de bulmak her zaman çok kolay olmuyor. Filmlerin bu bobinlerini üreten laboratuvarlar öncelik ve sipariþ sýrasýna göre üretim yapýyorlar. WB Türkiye, sipariþte geç mi kaldý yoksa baþka bir WB þubesinin nazý daha mý çok geçti bilemiyorum.

#19 Nerval

Nerval

Onur Aydın

• Members
  • 1,840 posts

Posted 21 July 2008 - 10:04 AM

Peki Wall-E niye 3 ay sonra geliyor abi ? Arada senin baðlý olduðun yer neresi ?

#20 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 9,604 posts

Posted 21 July 2008 - 10:21 AM

Ortaðý olduðum þirketlerden Sinemaj Dijital (www.sinemajdijital.com) 10 yýlý aþkýndýr Türkiye'de ofisleri olan UIP ve WB'nin depolama, lojistik, çeviri, altyazý hizmetlerini saðlýyor.

Wall-E'yi muhtemelen "back to school" dönemine saklamýþlardýr Türkiye'de.
Yazýn pek sinema salonlarý canlý olmuyor maalesef bizde.
ABD'de ise full doluyor. Bende yazýn mesela çok giderim, mis gibi klimalý ortamda blockbuster seyretmek gibisi var mý yaz rehavetinde?