İçeriğe git

Resim
- - - - -

Eski Başkan Adnan Polat

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1658 replies to this topic

#1641 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.828 mesaj

Yayınlanma tarihi 26 Ocak 2015 - 04:40 ÖS

Valla Yasin ben o konuda da genel kurulu takdir edemiyorum. Mali yönden ibra edip idari yönden etmeme işi çok bilmiş camia hukukçularının bok yemesiyle çıkartılmış bir icattı.. Hiçbir anlamı da yoktu. Hala da yok. İbra edilmeme kararını da mahkeme iptal etti; yargıtay da iptal kararını onadı... Şu an hukuki anlamda Aysal ile bir farkı yok yani Polat döneminin... 

O dönem mali yönden de ibra edilmeseydi, sorumluluk davaları açılsaydı, yöneticilerin şahsi malvarlığına dokunularak kulübün menfaatleri korunsaydı, işte o zaman bir iş yapmış olurdu genel kurul..  Ama ona da camia ağır abilerinin parantez içinde  (totosu yemedi). O yol bir defa açılırsa, yarın dönüp kendi ceplerine patlaması ihtimalini göze alamadılar. Kendi müstakbel "CEPTEN BEŞ KURUŞ ÇIKMADAN KULÜBÜ BATIRMA HAKLARINI" kaybetmek istemediler kısacası.. 

DÜn Adnan'a o işlem yapılmış olsaydı (sonuç alınmasına dahi gerek yok, sadece yapılsaydı bile); bugün de birileri dönüp Aysal'a dava açılmasını ister, bütçede olmayan 53 milyon € lik taahhüde girerek, karşılığında gelir üretmeyerek, proje diye sunduğu yetki talebi kabul edilmeyince küsüp giderek bize soktuğu rakamın çatır çatır kendisinden alabilirdik. Basketbol takımına 3-5M€ luk spondorluk için kapısında takla atmaya gerek kalmaz; cska mockba gibi dream team kurardık o paraya..  Onun yerine ek bütçeyi kabul edip, adamın bizim kasamızdan tarihin en büyük savurganlığını yapmasını onayladık.. 

"Bunları yaparsan kulübü yönetecek adam bulamazsın" demenin de tutar tarafı yok. Bütçeyi bir gram aşmadan gayet başarılı bir Alp Yalman dönemi yaşadı bu kulüp. veya bütçeyi zorlayan harcamaları yönetim cebinden yapıp 4 şampiyonluk 2 de avrupa kupası kazandı. 

Galatasaray'dan gitmek isteyen gönderilir; hep öyle olmuştur. İstemeyen de gitmemiştir (Metin Oktay).

I'm forever blowing bubbles / pretty bubbles in the air / They fly so high, they reach the sky / And like my dreams they fade and die /

Fortune's always hiding / I've looked everywhere / I'm forever blowing bubbles / Pretty bubbles in the aeee!!

#1642 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 27.016 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Aralık 2015 - 10:07 ÖÖ

Eski Galatasaray Başkanı Adnan Polat, 3 Temmuz sürecini Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve caiasını takdir ettiğini belirterek, “Ben aynı durumda olsaydım; beni Metris’in tabanına gömüp üstüme de beton dökmüşlerdi. Camia asla sahip çıkmazdı” dedi.

2008-2011 arasında Galatasaray’ın başkanlığını yapan; mali ve idari genel kurulda ibra edilmediği için kulüpten kırgın ayrılan Adnan Polat, 3 Temmuz sürecini kendisi yaşasaydı “Beni Metris’in tabanına gömerlerdi” dedi.
Hürriyet’e özel bir röportaj veren Adan Polat, eski başkan Ünal Aysal’dan şimdiki başkan Dursun Özbek’e, Galatasaray Lisesi’nden iadeyi itibara kadar çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. İşte Adnan Polat’ın sözleri:

YAPTILAR MI YAPMADILAR MI BİLMİYORUM
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ı takdir ediyorum açıkçası. Bu kadar darbeden sonra ayakta durabilmesi az buz bir iş değil. Ama orada Fenerbahçe camiasını da takdir ediyorum. Şike yaptılar, yapmadılar onu bilmiyorum. Fakat gerek camianın gerek taraftarın başkanlarına sahip çıkmaları takdire şayandır. Ben aynı durumda olsaydım; beni Metris’in tabanına gömüp üstüme de beton dökmüşlerdi. Gömerlerdi beni orada ve camia asla sahip çıkmazdı. Ben taraftardan her zaman memnun kaldım.

BULAŞMAYAN TEK KULÜP G.SARAY’DI
Galatasaray taraftarı ile biz her zaman çok iyi ilişkiler içinde olduk. Ben onları, onlar beni sevdi. Her zaman başımın üzerinde yerleri var. Ben sokakta bodyguard ile dolaşan bir başkan olmadım. Hâlâ da öyle değilim. Sokakta dolaştığım vakit her takım taraftarı yanıma gelip sohbet eder. O açıdan sorunum yok. Bütün Türkiye’deki kulüpler, ama doğru ama yanlış, şikeye bulaştığı vakit tek bulaşmayan kulüp G.Saray’ydı. Bu kirliliğin içine olmadık. Ama bir Galatasaraylı çıkıp bize teşekkür etmedi o dönemde. Yani, diyeceksin ki “Dürüst olmak fazilet ve erdem mi oldu”… Maalesef artık günün dünyası ve Türkiye’sinde o hale geldi bu.

DURSUN ÖZBEK’İ YEDİRTMESİNLER
Galatasaray’ın içi tamamıyla boşaltılmış vaziyette. Başkan Dursun Özbek ise, buradan çıkartmaya çalışıyor. Taraftarlar sabırlı davranmalı, yönetime sahip çıkmalı. Dursun Özbek’i yedirtmemeleri lazım.

Bakın Dursun Özbek ne yapmaya çalışıyor? Şu anda G.Saray’ın içi tamamıyla boşaltılmış vaziyette ve bu durumdan çıkartmaya çalışıyor. G.Saray’ın ekonomisini düzeltmek için yapılacak olanlardan biri Galatasaray’daki kaçağı önlemek, biri de geliri arttırmak. Özbek, oradaki birçok insanın kaynağını kesmeye başladı.

Özbek’i beğenmiyorlar neredeydiler? Doğru, herkes kaçarken Özbek, aslanlar gibi aday oldu. Esasında çok güzel yönetim kurabilirlerdi! Her şeyi, bilen her konuya vakıf! Duygun Yarsuvat, Faruk Süren, İrfan Aktar, Hayri Kozak, Mehmet Helvacı, Doğan Sarıbeyoğlu… Yönetim kurulu oluşturup Galatasaray’ı kurtarsınlar, görelim. Dışarıdan ahkam kesmek kolay. Bence Dursun Başkan’ın görevini kesinlikle bırakmaması, mücadelesine devam etmesi lazım.

Bence G.Saray taraftarı sabırlı davranmalı, yönetimine sahip çıkmalı. Dursun Özbek’i yedirtmemesi lazım.
DURSUN Başkan’a ben teşekkür ediyorum. İlk defa yetkili, etkin bir Galatasaraylı bana yaptığım işten ötürü ayrılığım sonrası teşekkür etti.

AYSAL, 1 MİLYAR DOLAR HARCADI
G.Saray 60 yılda 800 milyon dolar, Ünal Aysal ise 3.5 yılda 1 milyar dolar harcadı. Aysal döneminde çok ciddi kaçakların olduğuna inanıyorum.

Benim dönemimi Ünal Aysal geldiği vakit, Ernst&Young firmasına 6 ay didik didik inceletti. Bir şey bulamadılar diye adamların az kalsın parasını vermiyorlardı! Ben kulübü Aysal’a 400 sayfayı imzalayıp teslim ettim. Acaba onlar nasıl teslim etti? Bir sayfaya imza attılar. Aysal dönemini kendi inceletti. Halbuki bir sonraki yönetimin inceletmesi gerekirdi. Nasıl ibra edildiğini de gördük hep beraber! G.Saray 1951’den benim ayrıldığı 2011’e kadaki 60 yılda 800 milyon dolar para harcamış. Aysal dönemindeyse 3.5 yılda 1 milyar dolar para harcamış. Biri 60 yıl, diğeri 3.5 yıl! Galatasaray batmasın da ne yapsın? Futbolcular 4-5-10 milyon Euro’ya alındı, bedava gönderildi. Kimse bunun sorgulamasını yapmıyor? Paralar çekirdek gibi harcandı.

20 SENELİK DÖNEM İNCELETİLSİN
Bence bu 20 sene inceletilsin, her şey ortaya çıksın. Çünkü ben G.Saray’da özellikle Aysal döneminde çok ciddi kaçakların olduğuna inanıyorum. “Polat kulübü borçla bıraktı” diyorlar! Faruk Süren, ‘0’ borçla aldı, 80 milyon dolar borçla bıraktı. Ben Özhan Canaydın’dan 220 milyon dolar borçla devraldım. Bıraktığımda borç 320 milyon dolardı. 100 milyon dolar arttırmışım. Peki, nereye gitmiş bu para? Basit… Biz G.Saray’ın kanseri olan şirket birleşmesi adına hisseleri toplamak adına 32 milyon dolar harcadık. Galatasaray’ın Süren döneminden o güne kadar piyasada ve UEFA’da dosyası vardı. Hepsini kapattık, 35 milyon dolar da oraya gitti. 7-8 milyon doları Florya’nın, Mecidiyeköy’ün imar durumu ve ruhsatlarına harcadık. Ali Sami Yen Spor Kompleksi, tesisleri yeniledik.
Peki 1 milyar dolar ile ne yaptılar 3.5 yılda?

SORUN YÜZDE 5-10 OLAN LİSECİLER
Galatasaray’ın sorunu yüzde 5-10 olan liseciler. Yüzde 85-90 olan liseliler asla değil.

Benim yaptığım dönemde olduğu gibi, G.Saray’ı maddi manevi sömürenlerin elinden bu oyuncağı aldığın vakit hemen bir araya geliyorlar. Galatasaray’ın sorunu yüzde 5-10 olan liseciler. Yüzde 85-90 olan liseliler asla değil.
Galatasaray’ı soyanları şöyle kategorize ediyorum:
1- Sırf Galatasaray Lisesi’nden mezun oldu diye 2000 TL’den fazla maaş alamayacak adamları direkt 20 bin TL ile çalıştırıp kan emen kesim.
2-Direk olarak hırsızlık yapanlar. İşte Dursun Başkan da bunları yakalayıp atmaya başlayınca, muhalefette bu yüzden ayaklandı.
3-Galatasaray’a mal ve hizmet satarak kanını emenler.

O NEZAKETSİZ KONGREYİ KALDIRSINLAR
2011 Mali Kongresi’de G.Saray tarihinde kara bir lekedir. Orada çok büyük nezaketsizlik yapıldı. O hareketi bana yaptıklarını düşündüler. Ama orada söyledim. Galatasaray başkanlık makamını erozyona uğratıyorsunuz, yıpratıyorsunuz, yapmayın bu yol olur dedim. Nitekim ondan sonra gelen başkanlara bakıyorsun… 

G.Saray başkanları eskisi gibi saygınlıkla kabul edilir olmaktan uzaklaşmaya başladı. Ben Dursun Özbek’in ne yapmaya çalıştığını çok iyi görüyorum. Aynı dönemleri ben yaşadım. Ama Özbek’in işi çok zor. Tüm desteğim Özbek ile… Galatasaraylıların yapması gereken destek olmak. Ama Özbek ve sözü geçenlerin de yapması gereken G.Saray’ın iç barışını sağlamak. 

O nezaketsiz kongreyi kaldırmaları lazım. Benim gibi 100’lerce kişinin de G.Saray’a gönlü kırık. Zaten Yargıtay Hukuk Kurulu’nda 46 tane yargıcın oy birliği ile verdiği karar ile bu usülsüz ibrasızlığı yok kabul ettiler. Bizi düşünmüyorlarsa bile camianın iç barışı adına bir genel kurul yapıp o nezaketsizliği kaldırırlar ve biter, gider. Yüzlerce insanı tekrar kazanmış olur Galatasaray.

KAÇAĞIN BÜYÜĞÜ FLORYA’DA
Kaçağın en büyük olduğu yer neresi? Tabii ki futbol, yani Florya! Florya’ya bir başkan oradaki işin genel ekonomisini düzeltmek, oradaki kaçağı engellemek, güvenliği için oraya en güvendiği adamı koyar. Güvendiği adamın futboldan anlaması da şart değil. Bu Dursun Özbek’in kardeşi de, bir arkadaşı da veya güvendiği bir profesyonelde olabilir. Bu hiç önemli değil. Onun güvendiği, o işi yapacak kişi kardeşi Mehmet Özbek ise, bana göre hiçbir sakıncası yok. Florya’daki o deliği kapatmadan Galatasaray’ın ekonomisi düzelmez.

DENİZLİ’DE SİHİRLİ DEĞNEK YOK Kİ
Mustafa Denizli de çok tecrübeli bir teknik adam. Ama tabii ki elinde de sihirli değnek yok. 3-5 haftada G.Saray’ın düzeleceğini zannetmiyorum. Çünkü G.Saray’daki kaliteli futbolcuların bazıları gönderildi ve ellerinden kaçırdılar. Mustafa hocaya şans vermek lazım. Bu işin üstesinden gelecek tecrübesi, kapasitesi ve potansiyeli var.

GERİ DÖNME İSTEĞİM YOK
Bu iş bir heyecan işi. Benim öyle bir arzu ve isteğim yok. 4 sene içeride, 2 sene dışarıdan Alp Yalman döneminde 6 sene mesai harcadım. 96-2006 arasında yönetimler hakkında tek kelime etmedim. 2006’da rahmetli Özhan Ağabey’in ısrarı ile göreve geldim. Hayır diyemedim. Aklımı, gücümün yettiği her şeyi ortaya koyarak 5 sene daha görev yaptım. Çok güzel teşekkür etti bana Galatasaray… O meşhur kongre ile!

G.SARAY HÂLÂ İNŞAATTA OYNUYOR
TÜRK Telekom Arena’ya bir kere gittim. Ünal Aysal, “Biz inşaat devraldık” dedi. Ben de merak ettim. Orada locam da var. Gittim, “Ne inşaatı var” diye baktım. Hâlâ G.Saray aynı inşaatta oynuyor! Tek çivi çakılmadı. Oradaki GS Store mağazasının projesi ve finansman anlaşmalarını biz yapıp el sıkışmıştık. İki sene sonra zar zor yaptırdılar.
Ama Galatasaray’ın hiçbir müsabakasına gitmiyorum. Bu nezaketsizlik ve yanlışlık ortadan kaldırılmadığı sürece de ben ve birçok arkadaşım gitmiyor. Hayatımızı verdiğimiz o stada gidip maç seyredemiyoruz. Bu bir prensip meselesi. 

İLK SAVAŞ TÜZÜKTEN ÇIKTI
TÜZÜĞÜN değişmesi lazım. Bakın tüzük bir tabuydu; dokunanın eli yanıyordu. Biz bunu ortadan kaldırmak istedik. Önceden, Duygun Yarsuvat’ın deyimiyle, ‘hariciler’den yani lise mezunu olmayanlardan 30 kişi kulübe üye olabiliyordu. Tüzük değişikliğiyle biz 200’e yakın üye alınca orada zaten kavga çıktı. Savaş orada çıktı. Dediler ki, “Bu Adnan Polat burada olursa liseliler azınlığa düşer”. Halbuki benim böyle bir arzum yoktu. Ben Galatasaray Lisesine saygı duydum, destek oldum, hizmetlerim oldu.

İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#1643 Cem Bom

Cem Bom

Senior Member

• Members
  • 3.459 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Aralık 2015 - 05:06 ÖS

İlk cümlesinde yerden göğe kadar haklı. Galatasaray camiası bu tür bir pisliğe bulaştığı tescillenen adamı bünyesinde barındırmaz. Fenerbahçe'den temel farkı da budur. 

YAŞASIN GALATASARAY 

#1644 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 23.620 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Aralık 2015 - 05:08 ÖS

bu kulübe başkanlık yapan adam o cümleyi sarf ediyor ya şaka gibi.

Somewhere in the world there is a defeat for everyone. Some are destroyed by defeat, and some made small and mean by victory. Greatness lives in one who triumphs equally over defeat and victory.

#1645 del piero10

del piero10

Senior Member

• SIT
  • 4.806 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Aralık 2015 - 06:21 ÖS

başkanlığında tek olumlu icraati şike yapmamak olan bi insan. geri kalan her konu olumsuz :)

saol be delnan,
sen de olmasan
halimiz olurdu yaman.
galatasaray ulan..

#1646 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 8.986 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Aralık 2015 - 12:30 ÖÖ

Eski Galatasaray Başkanı Adnan Polat, 3 Temmuz sürecini Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve caiasını takdir ettiğini belirterek, “Ben aynı durumda olsaydım; beni Metris’in tabanına gömüp üstüme de beton dökmüşlerdi. Camia asla sahip çıkmazdı” dedi

Bu davranış şekli bizim gururumuzdur Adnan Polat. Sen bunu anlayamıyorsun işte.

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#1647 yakup bayrak

yakup bayrak

Senior Member

• Members
  • 2.126 mesaj

Yayınlanma tarihi 16 Aralık 2017 - 04:22 ÖS

Adnan Polat: Galatasaray'da hırsızlık var

Galatasaray Kulübü'nün eski başkanlarından Adnan Polat, yıllar sonra Sarı-kırmızılı camia ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Adnan Polat, "Galatasaray'da iç barış olmadan, herkese eşit mesafede duran bir tüzük yapılmadan ve hırsızlıklar masaya konmadan Galatasaray'ın iyileşeceğine inanmıyorum" dedi.

Galatasaraylılar Platformu'nun düzenlediği toplantıda konuşan Polat'ın ifadelerinin metni şöyle;

"Galatasaray'da başkanlık yaparken gelirimizi de yükseltmemiz gerekiyordu. Uzun mücadelelerden sonra şirket birleştirmesini başardık. İki şirketi birleştirmek inanılmaz. Galatasaray'ımıza çok büyük değer kazandırdı ve bu şirketin değeri birleşmeden sonra 100 milyondan 750 milyon dolara çıktı.

Biz ayrıldığımız dönemde bu birleşmiş şirketin değeri 700 milyon civarındaydı. Sonra Ünal Aysal, Duygun Yarsuvat ve Dursun Özbek dönemlerine bakarsanız 150-160 milyonlar civarındadır. Bize kuruşun hesabını soranlar bir kez olsun 600 milyon dolar nereye uçtu diye sormadılar. 600 milyon dolar yok oldu, buhar oldu gitti."

"Bugün durumumuz meydanda. Statükonun bizden sonra getirdiği başkanların bıraktığı mali tabloları ortada. 2011-2017 döneminde 7 yılda Galatasaray'ın harcadığı para 2 milyar dolara yakın. Halbuki 1951-2001 döneminde 60 yılda Galatasaray 1 milyar dolardan az para harcamış. Yine bu geçtiğimiz 7 yılda taş üstüne taş konmamış, Ünal Aysal, Galatasaray'ın menkullerini, Dursun Özbek de gayrimenkullerini eriterek Galatasaray'ın geleceğini karanlık bir noktaya doğru taşımaya devam ediyorlar."

"HIRSIZLIKLAR ORTAYA ÇIKARILMALI"
Galatasaray'da hırsızlık olduğunu söyleyen Polat, "Bu gidişle 2021 yılında ancak şunu göreceğiz, Galatasaray'ın elinde gayrimenkul olarak bir şey kalmayacak. Gelirleri sadece stat, yayın ve sponsorluklardan ibaret olacak. Bu da yıllık 80-120 milyon dolar arasında olabilecek. Benim yeteneksizlikten, beceriksizlikten, usulsüzlükten işine son verdiğim adamlara şimdi 20-50 bin lira maaşlar ödeniyor. Galatasaray'da iç barış olmadan, herkese eşit mesafede duran bir tüzük yapılmadan ve hırsızlıklar masaya konmadan Galatasaray'ın iyileşeceğine inanmıyorum." dedi.

#1648 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.828 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Aralık 2017 - 04:29 ÖS

Hah, akbabalar da üşüştüğüne göre kesin olarak ölmüşüz demektir... Yönetimler yeni bir yanlış yapmıyorlar yavrum; tıpkı senin götü kurtarayım diye önce Rijkaard'ı sonra Hagi'yi göndermen gibi kelle vermeye devam ediyorlar hepsi bu..  

Galatasaray'dan gitmek isteyen gönderilir; hep öyle olmuştur. İstemeyen de gitmemiştir (Metin Oktay).

I'm forever blowing bubbles / pretty bubbles in the air / They fly so high, they reach the sky / And like my dreams they fade and die /

Fortune's always hiding / I've looked everywhere / I'm forever blowing bubbles / Pretty bubbles in the aeee!!

#1649 yakup bayrak

yakup bayrak

Senior Member

• Members
  • 2.126 mesaj

Yayınlanma tarihi 17 Şubat 2018 - 07:07 ÖS

Adnan Polat ve Faruk Süren'in birlikte hareket edecekleri ve Adnan Polat'ın mayıs ayında başkanlık için aday olacağı iddia ediliyor.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

Galatasaray'da Adnan Polat sürprizi! Mayıs ayında aday olacak

Mayıs ayında yeniden kongreye gidecek olan Galatasaray'da eski başkanlardan Adnan Polat'ın Faruk Süren'in de desteğiyle bir kez daha boy göstereceği belirtildi.

Dursun Özbek’i sürpriz bir şekilde başkanlık koltuğundan indiren ve yaklaşık 1 aydır kulübün mali konularıyla uğraşan Mustafa Cengiz, mayıs ayında karşısında çok cetin bir rakip bulacak. Dursun Özbek’in başkanlık için kolları sıvadığı iddialarından sonra camianın ileri gelenleri tarafından Adnan Polat isminin gündeme geldiği, hatta bunun konuda Faruk Süren ile Polat’ın ittifak halinde olduğu belirtildi.

'İKİSİ DE GALATASARAY'IN BAŞKANI OLAMAZ'

Şu sıralar kulüp içerisinde Adnan Polat’la ilgili iade-i itibar yazısı dolaştırılırken, muhalif kanadın Dursun Özbek ve Mustafa Cengiz hakkında ‘Asla Galatasaray’ın başkanı olamazlar’ görüşünde birleştiği, Süren ile Adnan Polat grubunun bu sebepten bir hayli yakınlaştığı ifade edildi.

FARUK SÜREN VE ADNAN POLAT HAREKETE GEÇTİ BİLE

Galatasaray tarihindeki en başarılı başkanlardan biri olarak bilinen Faruk Süren’in; Ali Dürüst, Abdurrahim Albayrak, Ebru Köksal, Mete Başol, Özer Saraçoğlu ve Fatih Altaylı ile birlikte Adnan Polat’a destek vereceği belirtilirken, Polat’ın ise Murat Yalçındağ, İbrahim Çağlar, Taner Aşkın, Yalçın Orhon, Hakan Üstünberk ve Haldun Üstünel gibi isimlerle harekete geçeceği iddia edildi.

#1650 cozker

cozker

Member

• Members
  • 9.255 mesaj

Yayınlanma tarihi 17 Nisan 2018 - 08:11 ÖS

emre ve arda'yı göklere çıkarmış.. Volkan'a da biraz övgü yollasaymış tam olacakmış!

----------------------------------
Adnan Polat: Emre de Arda da adamdır

Galatasaray Kulübü'nün eski başkanı Adnan Polat, Başakşehir forması giyen Arda Turan ve Emre Belözoğlu ile ilgili açıklamalarda bulundu

Arda Turan'ın Galatasaray-Başakşehir maçında sarı-kırmızılı taraftarlar tarafından protesto edilmesini değerlendiren ve "Hangi taraf hatalıydı?" sorusunu yanıtlayan Polat, "İkisi de yanlış yapmadı. Arda'nın nasıl Galatasaraylı olduğunu çok iyi biliyorum. Hiç kimse Arda'nın Galatasaraylılığını tartışamaz. Arda, Galatasaray'a gelmek için çok çaba gösterdi ama Galatasaray almadı. Emre Belözoğlu'nun küçükken takıma aldım. 13 yaşındaki bir çocuğa 300 bin TL verdim. Emre 16 yaşından 21 yaşına kadar 5 sene Galatasaray'da oynadı. 600 bin dolar aldı. Hagi de 3 milyon dolar alıyordu. Emre son dönemde geldi '1 milyonu peşin, 2 milyon dolar istiyorum' dedi. 2 milyon doları kabul ediyorlar ama peşin parayı vermiyorlar. Inter 3 milyon euro veriyor. 'Biraz fedakarlık yap ve Galatasaray'da kal' dedim. Ama yönetim kabul etmedi" dedi.

EMRE, G.SARAY'A GELMEK İSTEDİ

Emre Belözoğlu'nun İtalya'dan döndüğünde de Galatasaray'da oynamak istediğini kaydeden Polat, "Galatasaray'a gelmek istedi. Bana 'Inter'den 3 milyon Euro alıyorum ama Galatasaray'da 2.5 milyon Euro'ya oynarım' dedi. O sırada en çok alan futbolcu 700 bin Euro'ya oynuyordu. Mali sıkıntılardan dolayı o rakamı aşağı çekmeye çalışıyordum. 'Ona veren istediğin parayı kulübe gidebilirsin' dedim, o da Fenerbahçe'ye gitti" ifadelerini kullandı.

Arda Turan'ın Galatasaray alt yapısından yetiştiğini vurgulayan Adnan Polat, "Beğenilmemiş, Manisa'ya gönderilmiş. Ben tesadüfen gördüm geri çağırdım. Yoksa 1 milyon dolarda Beşiktaş'a gidiyordu. Bir davette Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Arda için 15 milyon dolar teklif etti. Parasızlıktan öldüğümüz bir dönemdi. Ama vermedim. Daha sonra menajerler vasıtasıyla teklif geldi. Bizden 1 milyon dolar alırken Fenerbahçe yıllık 5 milyon dolar verdi. Arda'ya da 25 senede alacağı parayı 5 senede vermeyi teklif ettiler. Ama Arda kabul etmedi" açıklamalarını yaptı.

Arda ile yeni sözleşme yaptığı dönemi de paylaşan Polat, "O dönemde Florya'ya gittim. 'Başkanım ben Galatasaraylıyım, sizin yanınızda rakam konuşmam' dedi. Futbolcular mesleklerini icra etmek zorundalar. Galatasaray tarihinde oynamış birçok futbolcu var. Kim yardım ediyor? Galatasaray Yardımlaşma Sandığı var. Bu futbolculara bir kuruş para gitmiyor. İlyas Tüfekçi kaç yıldır hastanelerde. Kim dönüp bakıyor? Bu insanların tercihne bakmanız lazım. Galatasaray taraftarı da hep Arda'yı takımda görmek istemiştir. Gelmeyince de bu tepkiyi göstermiştir. Yoksa Emre de Arda da ikisi de adam gibi adamdır." dedi.

https://kralspor.ens...2018-04-17.html

#1651 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 27.016 mesaj

Yayınlanma tarihi 17 Nisan 2018 - 08:27 ÖS

Adamspora Baskan olsun gitsin. Bu aciklamalarinin sebebi devletten aldigi ihaleler olmasin?
İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#1652 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 16.946 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Nisan 2018 - 08:45 ÖÖ

Futboldan o kadar uzak kalmış ki, kendini hala ibra edilmemiş senede sanıyor sanırım.

10 numara ve kaptanlığı vererek adamın karakterini bitirdin, şimdi tabi atma ziya modunda takılacaksın. 

Otel işine ön ayak ol başka ihsan istemez, sağ elini kalbine koyan adamların adamlığı 1milyon-5milyon farkındaysa buyur senin adamlığın da o kadar oluversin bize ziyanı yok.

#1653 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 9.614 mesaj

Yayınlanma tarihi 03 Haziran 2019 - 11:25 ÖÖ

https://www.ntvspor....d78cc12e4bcd6da

Sent from my iPhone using Tapatalk

#1654 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 9.614 mesaj

Yayınlanma tarihi 03 Haziran 2019 - 05:38 ÖS

Galatasaray eski başkanı Adnan Polat: “Cumhurbaşkanımız olmasa Türk Telekom Arena’yı yapamazdık. Cumhurbaşkanımız yaptı Türk Telekom’u.”

Adnan Polat: “O dönemde rakiplerimiz bizi eleştirmişti ama bizden sonra birçok kulüp de devlet desteğiyle statlarını yaptı.”

Adnan Polat: “Türk futbolu tesisler açısından şanslı bir dönemini yaşıyor. Cumhurbaşkanımız spora önem veriyor ve ciddi yatırımlar yapıyor. Ülkenin dört yanında alt yapısı sağlam tesisler yapıldı.”

🔗(Sabah)

#1655 frodo41

frodo41

Senior Member

• Members
  • 4.815 mesaj

Yayınlanma tarihi 03 Haziran 2019 - 09:50 ÖS

İntikamını böyle böyle alacak, daha beterini demesinde.
We fucking played great the whole season. Johan Elmander 13.May.2012

#1656 del piero10

del piero10

Senior Member

• SIT
  • 4.806 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Haziran 2019 - 09:51 ÖÖ

adam her zaman iktidar yalayıcısıydı, hiçbir zaman değişmedi ki. olaylı maçtan sonra da afiyetle yaladığı için camia ayaklandı ve sene sonu kıçına tekmeyi koydu zaten. bu adamın ibrasızlığıyla cengiz’inkini aynı kefeye koymak beyinsizliktir. biri yavşak ve rezil bir başkan olduğu için hak ettiği şekilde şutlandı, diğeri ise sadece liseli olmadığı için. canaydın ve özbek’in de ibra edilmemeleri gerekiyordu mesela ama liseli oldukları için öyle bir şey olmadı tabiki.
galatasaray ulan..

#1657 galip resat

galip resat

Senior Member

• Members
  • 1.158 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Haziran 2019 - 12:43 ÖS

Fenerin en itici olduğu dönemlerde Azizle olan kankalığı da gerçekten sinir bozucuydu...

#1658 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 9.614 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Ağustos 2019 - 02:32 ÖS

Kadir Çetinçalı: "Yıl 2008. Şampiyon olundu, dönemin Galatasaray başkanı Adnan Polat Hakan Şükür'e şunları söyledi, 'Sen artık burada devam edemezsin.' Çünkü o dönem Hakan'ın cemaatle ilişkisi vardı ve gençlere kötü örnek olmasın diye Adnan Polat, Hakan'a futbolu bıraktırdı.

Kadir Çetinçalı: "Yine o dönemlerde Emre Belözoğlu Galatasaray'a geri dönmek istedi. Hatta Galatasaray'ın kampanyasına bağış yaptı, maaşında da indirime gitti. Ancak Adnan Polat Emre'yi sırf cemaatle çok yakın ilişkileri var diye kapı dışarı etti."

#1659 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 9.614 mesaj

Yayınlanma tarihi 21 Eylül 2019 - 07:24 ÖS

Kaya Cilingiroglu]

Kaya Çilingiroğlu: "Volkan ve Emre gibi oyuncusu olan bir başkan rahatsız olmuyor sicilden, rakip takımın hocasına sicilden laf atıyor. Senin futbolcun, kafa attı gırtlak sıktı, 'Evinden aldırırım seni' dedi, bunlar normal, Terim yapınca mı anormal? O da insan" (TRT Spor)