İçeriğe git

Resim
- - - - -

Eski Başkan Adnan Polat

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1658 replies to this topic

#1 tyisik

tyisik

Registered User

• Members
  • 6.691 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Mart 2008 - 07:06 ÖS

Artik garantiledi baskanligi, 2 yil once aday olup secilse idi bizden mutlusu olmazdi, gecen iki sene icinde cok elestiriler aldi, umarim cok basarili bir baskanlik donemi veya donemleri gecirir kendisi ile yine bir Avrupa kupasi kazanmak bize nasip olur, bize, kendisine ve onemlisi Galatasarayimiza hayirli olsu, bundan sonra kendisinin baskanligi donemindeki icraatlerini buradan over yada elestiririz.

#2 Guest_Blue_*

Guest_Blue_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 22 Mart 2008 - 10:14 ÖS

En son 7 Kasým 2007'de Helsingborg IF maçý ile sözün bittiðini düþünüp, Canaydin gidene kadar yazmamaya söz verip, son verdiðim yazýlarýma, Canaydýn'ýn gidiþi ile tekrar baþlayacaðým ve gerçekten çok mutluyum. Adnan Polat'ýn baþkanlýðý kulübümüze hayýrlý uðurlu olsun. Varýný yoðunu elinden geleni yapacaðýna inanýyorum. Baþarýlar diliyorum cani gönülden. Kendisinden en büyük beklentim, kendisine her zaman en büyük eleþtiriyi kendisinin yöneltebilmesidir. Her zaman objektif bakýþ açýsýyla hatasýný görebilmeli, tekrarýndan kaçýnmalý ve o þerefli koltuktan faydalý olamadýðý ya da misyonunu tamamladýðý ya da bir baþkasýnýn o görevi daha iyi yapabileceðine inandýðý anda veya zamaný geldiðinde býrakabilmeyi de bilmesidir. Canaydin döneminde bunun baþarýlamamasu en acýsýydý. En çok bu yýprattý. Diðer taraftan Galatasaray'imiza layýk olduðu sürede ise yýkýlmadan her türlü iç ve dýþ yýpratmalara karþý koyabilmesidir. Canaydin döneminin en azýndan þahsýma ne kadar acý çektirdiðini kelimelerle tarif etmem çok zor. Hele de bunca baþarýsýzlýða raðmen bahsettiðim kriterlerden uzak tavýrlarla baþkanlýk ýsrarý ve son ana kadar ki belirsizlik kelimelerle tarifsizdi. Kongrenin mi diyeyim yoksa ileri gelenlerin mi bilemiyorum ama hala ona olan desteði ise býçak gibiydi. Neyse artýk güzellikleri konuþalým. Çok zor ama yine de hakkýmýzý insani duygularla helal edip, güle güle diyelim. Hoþgeldin Polat, hoþ geldin baþkan. 'Dersler çýkardým..' diyorsun hadi bakalým, 'tek yürek' diyorsun, sonuna kadar. Güzel günlere, sari kirmizi hüzünleri geride býrakýp sari kirmizi çoþkulara, baþarýlara hep birlikte. Cim Bom biz seni þampiyon olasin diye sevmedik, biz seni asaletin, o baþimizi göðe erdirdiðin göklerdeki yildizin, gönüllerdeki ayýn için sevdik. Seninle ve kendimle ilgili deðiþmeyeceðini bildiðim tek gerçeðim 'GALATASARAY'li öleceðimdir.' Haydi Cim Bom , tüm branþlarda nice baþarýlara..

#3 osmanhy

osmanhy

Junior Member

• Members
  • 10.821 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Mart 2008 - 10:45 ÖS

hayirli ugurlu olsun...bencede yeni bir doneme giriyoruz ve cok umutluyum.

#4 Namelessonegs

Namelessonegs

Aslan

• SIT
  • 35.866 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Mart 2008 - 12:19 ÖÖ

hayýrlý ugurlu olsun, gunes ýsýgý acýldý,karanlýk coktu..fenerli baskan gitti,Galatasaraylý bir baskan geldi..

#5 Guest_Serkan1905_*

Guest_Serkan1905_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 23 Mart 2008 - 01:29 ÖÖ

uzun uzun yazmistim. cep telefonun azizligine ugradim. hepsi silindi. onca ugrasmistim halbuysam. kisaca, önümüz aydinlik insallah . hayirli olsun adnan polat hayirli olsun baskanim.

#6 tyisik

tyisik

Registered User

• Members
  • 6.691 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Mart 2008 - 01:37 ÖÖ

Eklenmiş Resim

Baskan gibi baskanimiz oldu, birde su asagidaki karizmaya bakin
Eklenmiş Resim

#7 zidane38

zidane38

Senior Member

• Members
  • 14.181 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Mart 2008 - 11:40 ÖS

Yolun açýk olsun Adnan baþkaným. (baþkaným diyebileceðim bir insan var ne güzel yahu) Allah yüzünü kara çýkarmasýn.

#8 Ray52Lewis

Ray52Lewis

Best MLB ever!

• Members
  • 6.690 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Mart 2008 - 03:47 ÖS

Öyle tahmin ediyorum ki, 2 sene önce OC ye katilmadan önce bu baskanligi garantiye alarak girdi Yönetime, o yönden cok akillica bir is yapmistir kendisi, yoksa mümkünati yok OC böyle birakmazdi koltugu...

#9 tyisik

tyisik

Registered User

• Members
  • 6.691 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Mart 2008 - 12:55 ÖÖ

Öyle tahmin ediyorum ki, 2 sene önce OC ye katilmadan önce bu baskanligi garantiye alarak girdi Yönetime, o yönden cok akillica bir is yapmistir kendisi, yoksa mümkünati yok OC böyle birakmazdi koltugu...

Valla Canaydin kimleri yemedi su 6 yilik donemde, bence hasta olmasaydi Polata yine birakmazdi ama gercekten hasta herhalde ugrasamadi yoksa Polatta listeye eklenebilirdi hatirliyorum hastahaberleri cikana kadar Polatla aralarinda sorun olduguna dair cok haber cikmisti

#10 tyisik

tyisik

Registered User

• Members
  • 6.691 mesaj

Yayınlanma tarihi 05 Nisan 2008 - 06:24 ÖS

Baskan Polat isteyerek yada istemeyerek guzel isler yapmaya basladi umarim devami gelir

#11 zidane38

zidane38

Senior Member

• Members
  • 14.181 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Nisan 2008 - 11:34 ÖS

Özhan Canaydýn baþkan olsa bugün o volkanýn hatasýnda top nondanýn önüne düþmezdi :)

#12 Guest_Serkan1905_*

Guest_Serkan1905_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 27 Nisan 2008 - 11:36 ÖS

Helal be Baskan. Kendisinden haric herkezi ama herkezi ön plana cikardi bu aksam. Herkezi cagirmis trübüne. Eski baskanlar, TD'leri. Herkez vardi. Vallahi de billahi de helal olsun. Baya duygulu takiliyorum bu aksam. Resmen aglayacam. Ne özlemisiz böyle yönetimi. Ulan Özhan. (bu ara, kendisini göremedim bu gün stadda) Ne cektirdin bize. Sükür ki her sey bitti.

#13 Namelessonegs

Namelessonegs

Aslan

• SIT
  • 35.866 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Nisan 2008 - 11:41 ÖS

Helal olsun sana helal..Adam gibi adammýssýn Adnan Polat...Mac oncesi tum camiayý kenetlemesi,camiayý gaza getirmesi...Özlemisiz yahu...Buyuksun Adnan Polat..

#14 zidane38

zidane38

Senior Member

• Members
  • 14.181 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Nisan 2008 - 11:41 ÖS

Ulan Özhan. (bu ara, kendisini göremedim bu gün stadda) Ne cektirdin bize. Sükür ki her sey bitti.

Siz de imzanýzdan kaldýrsanýz artýk, görmesek güzel olmaz mý?

#15 Guest_Serkan1905_*

Guest_Serkan1905_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 27 Nisan 2008 - 11:53 ÖS

Kaldiracam söz. Ama gece gece ugrasasim yok acikcasi :) Resmen ugrastim :D

#16 Namelessonegs

Namelessonegs

Aslan

• SIT
  • 35.866 mesaj

Yayınlanma tarihi 28 Nisan 2008 - 09:16 ÖS

Adnan Polat'tan önemli mesajlar 28 Nisan 2008 Pazartesi 20:24 Adnan Polat, Fenerbahçe galibiyetinden sonra Fox Tv’nin Verkaç programýna çarpýcý açýklamalarda bulundu. Polat, "Maçý kazandýysak, herkesin deyiþiyle olmayan teknik heyetimizle. Çünkü herkes öyle diyor. Futbolcularýmýzla ve taraftarýmýzla kazandýk ama henüz þampiyon olmadýk" dedi. Adnan Polat, Fenerbahçe galibiyetiyle ilgili olarak, Türkiye’nin en oturmuþ, en organize ve en iyi takýmlarýndan birini yendiklerini söylerken, ’’Galatasaray’ýn Ali Sami Yen’de taraftarýnýn önünde Fenerbahçe’yi yenmesi çok olaðanüstü bir þey deðil, olmasý gereken bir þey. Ama bana verilen bilgiler; 5 senedir Fenerbahçe’yi ligde yenemiyormuþuz. Biz bu istatistiklere bakarak hareket etmedik. Biz tamamýyla bu maç bizim için ne kadar önemli, nasýl kazanýrýz diye düþündük" þeklinde konuþtu. "Açýkçasý bu maçý kazanan baþta Adnan Sezgin ve teknik heyet olmak üzere futbolcularýmýz, tabi onlara inanýlmaz destek veren taraftarýmýz. Hepsi yüreklerini sahaya koydular ve kazandýlar" diyen Polat, sözlerini þöyle sürdürdü: "Ali Sami Yen’de týklým týklým tribünlerde muhteþem bir taraftar vardý, Ultraslan'larýmýz çok büyük bir sýnav verdi, tek bir tane küfür duymadým. Ýki tane münferit sahaya yabancý madde atýldý.Onun dýþýnda Futbol Federasyonumuzun kurallarýna aykýrý hiçbir þey görmedim.Taraftarýmýz son derece disiplinli hareket etti. Maçý kazandýysak, herkesin deyiþiyle olmayan teknik heyetimizle -çünkü herkes öyle diyor-, futbolcularýmýzla ve taraftarýmýzla kazandýk ama henüz þampiyon olmadýk. Çünkü önümüzde çok önemli 2 maçýmýz daha var. Bu hafta ayný deðerde, ayný heyecanda ve ayný zorlukta Sivas maçý var. Ben pembe bir tablo sözü vermedim. Þu anda da vermiyorum ama þampiyonlukta çok önemli bir avantaj yakaladýðýmýz bir gerçek. Bundan sonrasýný Galatasaraylý futbolcular ve teknik heyet sahada söyleyecek." "40 DEÐÝL, 2 TEKNÝK DÝREKTÖR ÝLE ÖN GÖRÜÞME YAPTIK SADECE" Polat, teknik direktör konusunda yapýlan spekülasyonlara da açýklýk getirirken, “Herkes sabah akþam bir sürü hoca yazýyor. Artýk tekzip bile etmiyorum. þu ana kadar 35-40 teknik adam ismi duydum ama sadece iki tanesiyle bir ön görüþme yaptýk Türkiye’yi düþünüyorlar mý, düþünmüyorlar mý diye. Onun dýþýnda çýkan bütün isimler yalan” dedi "LINCOLN SAHAYA ÇIKMAK ÝÇÝN AÐLADI" Adnan Polat, Fenerbahçe’ye karþý forma giymeyen Lincoln ile ilgili olarak da, “Lincoln’un kalitesini kimseyle tartýþmam, ama 'beklentilerimi karþýladý mý?' diye sorarsan, hayýr karþýlamadý, o da bunun bilincinde, Fenerbahçe maçýnda oynamak için her türlü yolu denedi, aðladý, 'beni kadroya alýn' diye yalvardý, ama bu iþin bir de bilimsel tarafý var. Doktorlarýn raporuna göre adelesinde 4 cm'lik ödem var. O þartlarda onu oynatamazdýk çünkü oynamasý halinde 15 dakika sonra elini kaldýrdýðý zaman oyundan almak zorunda kalacaktýk. 3 tane oyuncu deðiþikliðimizden bir tanesini bile bile bu þekilde kullanamazdýk. Ben Lincoln’den umutluyum. Bundan sonra güzel þeyler bekliyorum. Lincoln her þeyden önce iyi niyetli bir arkadaþ, iyi niyetli bir sporcu” þeklinde konuþtu. "HERKES BÝZDEN KORKSUN!" Teknik Direktör Feldkamp’ýn ayrýlmasýndan sonra takýmýn motivasyonunun arttýðý iddialarýna da cevap veren Polat, “Birbirimize kenetlenmemiz yeni bir þey deðil, Feldkamp’ýn gidiþiyle bir alakasý yok. Biz sezon baþýndan beri büyük bir istek ve arzuyla mücadele ediyoruz bütün olumsuzluklara raðmen. 5 maçýmýzý seyircisiz oynadýk, sakatlýklarla uðraþtýk hiç olmadýðý kadar. Bu þartlar içinde Galatasaray’ýn imkanlarý dahilinde en iyisini yapmaya çalýþtýk. Biz inandýk takýmýmýza, onlar da bizim samimiyetimize inandý. Bizi 2 sene sonra stadýmýz bitince görün. Herkes korksun bizden. Mali sorunlarýmýzý da çözücegiz” dedi. "MECNUN BAÞKAN ONURLU BÝR ÝNSAN" Polat, son olarak Galatasaray ve Fenerbahçe’nin hafta sonu oynayacaklarý maçlara deðinerek “Komplo teorileri doðal olarak ligin son 4-5 haftasýnda ortaya atýlýyor. Ben Mecnun Baþkan'ý çok iyi tanýmýyorum, ama tanýdýðým kadarýyla, neyini tanýyorum, haysiyetli, þerefli ve onurlu bir insan. Kendi kulübünün menfatini korumak için orada. Galatasaray karþýsýnda en üst düzey baþarý elde etmek için orada. O baþarýyý elde etmek isterken Fenerbahçe’ye yaranmak için veya öyle bir niyetle o iþi yapmayacaðýný biliyorum. Ýlhan Cavcav’ý zaten bütün kamuoyu tanýyor. Hepimizden eski Türk futbolunun içinde. Küme düþmeme mücadelesi veriyor. O da takýmýnýn küme düþmemesi için elinden yapacaktýr. Yani sonuçta hem Galatasaray hem Fenerbahçe, hem Sivas hem de Gençlerbirliði çýkýp sahaya þerefleriyle mücadelelerini verecekler. Baþka bir þey aramaya gerek yok. Benim bu maçlarda ve diðer maçlarda beklentim hakemler kurallarý uygulasýnlar, hakem olsunlar ama hakim olmaya kalkmasýnlar” ifadelerini kullandý. --------------- Baskan motivasyonu býrakma,arkandayýz..

#17 Volkanus

Volkanus

Senior Member

• SIT
  • 4.412 mesaj

Yayınlanma tarihi 14 Mayıs 2008 - 06:30 ÖS

Adnan Baþkanýn bugünkü Sabah gazetesi söyleþisi; * Fenerbahçe Ankaraspor ile oynuyor. Siz de Ýstanbul Büyükþehir Belediyespor'la karþýlaþýyorsunuz. F.Bahçe berabere kaldý, siz kazandýnýz. Puanlar eþitlendi. O an ne düþündünüz? -Bitime 6 hafta kala inisiyatif bizdeydi. Yani Fenerbahçe ile sahamýzda oynayacaðýmýz için tüm maçlarýmýzý kazanýrsak þampiyon olacaktýk. Dolayýsýyla o dakikadan sonra Fenerbahçe'nin ne yaptýðý bizi ilgilendirmiyordu. Takýmý tamamýyla bizim maçlara konsantre etmeye çalýþýyorduk. Kalli gittiði zaman Fenerbahçe'nin 2 puan gerisindeydik. Lig bitti; þu an 6 puan öndeyiz. Yani 6 haftada epey fazla deðiþim oldu ve bu, bize yaradý. * Final maçý haftasýnda ne yaptýnýz. Fenerbahçe geliyor, puanlar eþitlenmiþ... Rakip Avrupa defterini kapatmýþ, 1 hafta da dinlenmiþ. -O hafta futbolcularla Florya'da fazla mesai yaptýk. Hep kazanacaðýmýzý düþünüyorduk. Aksini düþünmek yasaktý zaten. Yani, kimsenin 'kaybetmek' kelimesini kullanmasýna izin vermedim. "Kaybedersek ne olur?" diye düþünmedik. Hep "Kazanacaðýz" diye düþündük ve o þekilde hazýrlandýk. Fenerbahçe'ye karþý nasýl kazanacaðýmýzý teknik olarak biliyorduk. Orta sahaya aðýrlýk vererek oynamayý düþündük. * Bunu düþünen ekip; siz, Adnan Bey ve Cevat Hoca deðil mi? -Açýkça þunu itiraf etmek lazým. Adnan Sezgin iþin baþýnda... Cevat, Nezihi ve Burak hocalar ona yardýmcý þeklinde. Dördü bir araya gelerek teknik bazda yapýlmasý gereken deðerlendirmeleri yaptýlar. TEK SANTRFOR SEZGÝN'ÝN FÝKRÝ * Fenerbahçe'ye karþý tek santrfor oynayalým fikri kimden çýktý? -Adnan Sezgin'den... * Maç baþladý, siz neler hissetiniz? -Fenerbahçe'yle oynadýðýmýz maçlarda o kadar yüksek heyecan, stres var ki, futboldan baþka bir þey hissedemiyorsunuz, düþünemiyorsunuz. O maçý hayýrlýsý ile bitirmenin duasý içindesiniz. * Nonda atýnca "Bu iþ bitti" dediniz mi? -Diyemezsiniz. Fenerbahçe iyi bir takým. Sezona genel anlamda baktýðýnýzda Fenerbahçe hiçbir þey elde edemedi gibi gözüküyor ama ortaya koyduðu performansý da kesinlikle küçümsememek lazým. Avrupa'da karþý karþýya geldiði önemli takýmlar var. Çeyrek finale belki tarihlerinde ilk defa geldiler ama o aþamaya kadar iyi takýmlarla mücadele ettiler. Zaman zaman olaðanüstü futbol oynadýlar. Açýkçasý ben, Fenerbahçe'nin Ýspanya'da Sevilla maçýnýn ikinci yarýsýnda ortaya koyduðu futbolu gördükten sonra "Fenerbahçe böyle oynarsa iþimiz hiç de kolay deðil" dedim. Ama o futbolu devam ettiremediler. *Sizce bu sezon takýmýn en baþarýlý futbolcusu kimdi? -Bütün takým çok iyiydi ve bir sýralama yapmak haksýzlýk olur. Sezon boyunca tam bir takýmdýk. Servet var, Topal var, Arda var... Hepsi müthiþti bence. Sezon baþýnda Servet'e yapýlan eleþtirilerin haddi hesabý yoktu. 'Galatasaray'da oynayamaz' deniyordu. Servet hepsine o kadar güzel cevap verdi ki... Olaðanüstü bir performans gösterdi. Bir de futbolculuðunun dýþýnda karakter olarak dört dörtlük bir çocuk. Herkesi yazdýklarýndan, çizdiklerinden dolayý utandýrdý. *Sezon baþýna dönelim. En çok üzüldüðünüz ve sevindiðiniz 3 gün hangileriydi? -Linderoth'un sakatlanmasýna, daha doðrusu hastalanmasýna çok üzüldüm. Galatasaray'ýn orta sahasýnda Mehmet Topal-Linderoth ve Lincoln'ü yan yana düþünebiliyor musunuz? Muhteþem bir orta saha olur. Ona çok üzüldüm. Leverkusen maçýnda yenen 5 gol yine beni çok üzdü. Kýzdýðým maçlar da oldu. Kasýmpaþa maðlubiyetine çok kýzdým. Üzülmenin de ötesinde... Tabi ki Fenerbahçe'yle karþýda oynadýðýmýz 0-0 biten maçta en az 5 tane gol pozisyonumuz vardý. Bir türlü gol atamadýk. Fenerbahçe'nin sadece bir pozisyonu vardý. Orada yenemediðimize üzüldüm. Çünkü Fenerbahçe'yi uzun zamandýr Saracoðlu'nda yenemiyorduk. En çok sevindiklerim ise, tabii ki Ali Sami Yen'de Fener bahçe'yi yendiðimiz maç, Sivas'ý maðlup ettiðimiz karþýlaþma... Ve þampiyon olmamýz... Bazý þeylere inanýp arkasýnda durmak lazým. Etrafýnýzda bir sürü inanmayan insan olsa bile... Bazen yalnýz baþýnýza kaldýðýnýz oluyor, geri adým atmadan yürümek çok kolay olmuyor ama biz alýþtýk yani... * Özhan Canaydýn'ýn, baþkanlýðýnýn son dönemindeki "Bu pozisyonun sorumlularý adýnaözür dilerim" açýklamasýna üzülmediniz mi? -Hayýr... Özhan bey, genel kurulda "Tam yetki vermiþ olduðum Futbol A.Þ.'nin yöneticileri adýna sizden özür dilerim" dedi. Niye öyle bir þey söyledi bilmiyorum. Çünkü oradaki tam yetkili bendim. Orada, kongrede yan yana oturuyoruz. * Sonra açýklamasýný yaptý mý size? -Sordum tabii ben de... "Nereden çýktý, neden böyle bir açýklama yaptýnýz?" diye. "Ne var? Yalan mý?" dedi; "Tam yetki verdik, 5 yediniz" dedi. *Yerli oyuncularýn, sizin konuþmalarýnýzdan etkilenmesinin ve motive olmasýnýn daha kolay olduðu söyleniyor. Takýmda G.Saraylý futbolcu sayýsý az olsaydý, bu konuþmalarýnýz bu kadar etkili olabilir miydi? -Bilmiyorum, bu bir varsayým... Ama o konuþmalardan sonra ben þunu gördüm: Oynayan futbolcular kadar oynamayanlar da iþin içindeydi. Düþünebiliyor musunuz, takým sahaya çýkacak, Hakan yedek. Lincoln yedek... Ki son 3 haftada oynamak için ölüp bitiyordu Lincoln. Ümit oynuyor, bakýyorsun Hakan gitmiþ Ümit'e taktik veriyor. Lincoln, Ayhan'a 'Þunu yap bunu yapma' diyor. Þampiyonlukta, oynamayanlarýn oynayanlar kadar katkýsý oldu. * Yöneticilik tarzýnýz, rakip takýmý gerilime sokan demeçler üzerine kurulu... Bu sene bir þey yapmadýðýnýz gibi, F.Bahçe maçýndan sonra konuþmayý yasakladýnýz. Bunu neden düþündünüz? Bu dönemde gerginliðin iþimize gelmediðini düþündüðüm için... Ýþimize gelse, bu tarz açýklamalar yapardýk. * Peki Adnan Polat'ýn sýrrý ne? Onu ben söylemeyeyim. Etrafa sorun... Ben anlamam futboldan. 'Bu iþi iyi bilenleri iþin baþýna getiririm' diyeyim. Sadece bu kadar söylemekle yetineyim. * Lincoln ile özel konuþtunuz mu? Lincoln esasýnda dýþarýdan daha farklý algýlanýyor ama oynamayý çok isteyen bir futbolcu. Ve iyi bir çocuk... Ama uzun dönem sakatlýk geçirdi. * Yöneticilerin Lincoln'le ilgili olarak F.Bahçe maçý öncesi "Oynatamýyoruz" diye dert yandýðý söylendi... Hayýr doðru deðil. Ayaðýnda ödem olmasýna raðmen oynamak istiyordu. Ama 10. dakikada yürüyemeyecek hale gelirse bir oyuncu hakkýmýzý kaybedecektik. Anlattýk; o da hak verdi. * Peki tutacak mýsýnýz Lincoln'ü? Tabii... Ýstanbul'u ve takýmý çok seviyor. Konuþmalarýnda da bekleneni verememenin ezikliðini yaþadýðýný görüyorum.Önümüzdeki sezon G.Saray'a çok katkýda bulunacak. Ben ona inanýyorum. * Hakan devam eder mi? Takýmla ilgili deðerlendirmeyi yapmaya yakýnda baþlarýz. 2-3 günlük bir süreden sonra kararlarýmýzý alýrýz. Almamýz lazým da... Hocanýn, gideceklerin, geleceklerin ve yapýlacak transferlerin kararýný verip futbol þubesinin önünü açmamýz lazým ki, onlar gitsin çalýþsýnlar. *Fenerbahçe maçý bitince ne yaptýnýz? Soyunma odasýna indiniz mi? -Ýndim tabii... Aðlamadým ama orada çok enteresan bir þey oldu. 1.5 metre geniþliðinde, 2 metre boyunda kýrmýzý renkli yer kauçuklarý var. Masaj masalarý dýþýnda, yerde masaj olmak isteyen futbolcular içindir o kauçuklar. Bizim soyunma odalarý da koridor gibidir. Bütün yönetimi götürdüm. Yeni yönetim ilk defa soyunma odasýna gitti. Bir baktým, Arda ile Song o kýrmýzý kauçuklarý uç uca ekleyerek halý yaptýlar. Bizi kýrmýzý halýda karþýlar gibi... Baþladýlar "Baþkan 50 bin, 50 bin" diye tezahürat yapmaya. Gaza getirdiler bizi, primi kaptýlar. Ama inanýlmaz bir görüntü vardý... Þampiyonluktan sonra soyunma odasýna gidemedim ben. Göremedim bile takýmý... Sahada karþýlýklý tebrikleþtik. Ama Fenerbahçe maçýndan sonraki soyunma odasý, oradaki resim, muhteþemdi. Orada Galatasaray'ý takým olarak çok güzel, net görebilirdiniz. Herkes kucak kucaða... Marþlar, þarkýlar, coþku...

#18 Guest_kara01_*

Guest_kara01_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 16 Mayıs 2008 - 03:54 ÖS

tsi 20.00 ligv de adnan polat ile galatasaray reportaji var

#19 Volkanus

Volkanus

Senior Member

• SIT
  • 4.412 mesaj

Yayınlanma tarihi 16 Mayıs 2008 - 06:23 ÖS

"Þampiyonluðun en büyük mimarý Feldkamp" Galatasaray Kulübü Baþkaný Adnan Polat, þampiyonlukla kapattýklarý 2007-2008 sezonunun, kendileri için çok fazla yorucu geçtiðini söyledi. Galatasaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ethem Tolga'yý ziyaret eden ve ardýndan öðrencilerin düzenlediði þampiyonluk söyleþisine katýlan Adnan Polat, kulüp ikinci baþkaný Mehmet Helvacý ile birlikte sorularý yanýtladý. Öðrencilere yönelik konuþmasýnda, Galatasaray Üniversitesi'nin kendileri için son derece önemli bir mekan olduðunu vurgulayan Polat, rektör Ethem Tolga ile yaptýklarý görüþmede, kulübün mali ve idari yapýlanmasýnda birlikte çalýþma kararý aldýklarýný söyledi. Polat, Galatasaray Üniversitesi mezunlarýnýn, Galatasaray Lisesi mezunlarý gibi kulübe daha kolay üye olmalarýný saðlayacak bir tüzük deðiþikliði yapmayý da planladýklarýný ifade etti. -''BU YORGUNLUÐA DEÐDÝ''- Polat, özellikle sezon içinde yaþadýklarý sýkýntýlarý dile getirdiði konuþmasýnda, þunlarý söyledi: ''Futbol takýmýmýz, tüm zorluklara raðmen baþarýlý olarak bizi mutlu etti. Aðýr þartlarda çalýþtýk. Sezon baþýnda takýmda yeniden yapýlanmaya baþlamýþtýk. Yeni bir kadromuz vardý. 6 maçýmýzý seyircisiz oynadýk. Takýmýmýzýn oturduðunu düþündüðümüz zaman da üst üste sakatlýklar geldi. Birçok karþýlaþmaya, altyapýdan 4-5 oyuncumuzu kadroya sokup 18 kiþilik kadroyu oluþturarak gidebildik. Hocamýz, yaþadýðý saðlýk sorunlarý nedeniyle 4 haftada takýmýn baþýnda olamadý, son 6 haftada takýmý býraktý. Bu sene bizi çok yordu, ama biz iyi mücadele ettik ve bu yorgunluða deðdi.'' -''ÞAMPÝYONLUÐUN EN BÜYÜK MÝMARI FALDKAMP''- Adnan Polat, bu sezon kazandýklarý þampiyonluðun, kesinlikle bir kiþiye mal edilmemesi gerektiðini belirterek, ''Bana göre, 6 hafta kala býrakmasýna karþýn þampiyonluðun en büyük mimarý yine Feldkamp'týr. Sezon baþýnda yaptýðýmýz yeniden yapýlandýrmada büyük katkýlarý oldu. Galatasaray'a ilk geldiði sezon oluþturduðu temel kadro, daha sonra UEFA Kupasý ve Süper Kupa'yý aldý. Dünya Kupasý'nda da 3'üncülük elde etti. Bu geliþinde 7-8 genç oyuncuyu kadromuza dahil etti. Bunlarýn meyvelerini ileride alacaðýz'' dedi. Galatasaray'da uzun süre yöneticilik yaptýðýný anlatan Polat, bu sezon Galatasaray yönetiminde 4. kez þampiyonluk sevincini yaþadýðýný dile getirirken, ulaþtýklarý hiçbir þampiyonluðun normal þartlarda olmadýðýný kaydetti. ''Ben Galatasaray'da birçok þampiyonluk gördüm. Yaþadýðým 4 þampiyonluk da normal olmadý'' diyen Adnan Polat, ''1992-1993 sezonunda Beþiktaþ'a karþý averajla þampiyonluðu elde etmiþtik. Ýki sezon öncesi 20.45'i ve 16 dakikalýk uzatmayý hiçbirimiz unutmadýk. Bu seneki yine ayný þekilde heyecanlý oldu'' diye konuþtu. Polat, bir taraftarýn, yeni sezonda takýmýn turuncu renkli forma giyip giymeyeceðini sormasý üzerine, ''Normal koleksiyonumuz içinde turuncu renkli bir forma da var. Zaten yeni trendler içinde bu tür uygulamalar dünyanýn birçok takýmýnda var. Önemli olan formanýn sol göðsündeki arma ve altýnda bulunan kalbinizdeki Galatasaray sevgisidir'' yanýtýný verdi. Bir soru üzerine, UEFA Kupasý'nda Bayer Leverkusen karþýsýnda alýnan 5-1'lik yenilgiyi kesinlikle ölçü olarak görmediðini bildiren Polat, yeni baþarýlar yolunda çalýþmaya devam ettikleri kaydetti. Takýmda istenilen performansý bir türlü sergileyemeyen Carrusca için, ''Carrusca'nýn tarzýný deðiþtirmemesi halinde Türkiye'de futbol oynamasý zor'' deðerlendirmesinde bulunan Polat, takýmdaki birçok futbolcunun Avrupa'daki kulüplerin gündeminde olduðunun hatýrlatýlmasý üzerine, ''Galatasaray'dan her futbolcu gidebilir. Birinci þart, futbolcunun kendisi isteyecek. Ýkinci þart ise isteyen kulüp bizimle masaya oturacak ve isteklerimizi karþýlayacak. Servet'i isteyenler vardýr mutlaka. Gelsinler otursunlar, alabilecekler mi bakalým'' þeklinde konuþtu. -''ÝNSANLAR ÝNANÇLARINDA SERBEST OLMALI''- Son günlerde Hakan Þükür'ün verdiði bir demeç sonrasý yaþanan polemiklerin hatýrlatýlmasý ve durumun taraftarlar üzerinde önemli sýkýntýlar yarattýðýnýn söylenmesi üzerine Polat, þunlarý kaydetti: ''Ben Adnan Polat olarak Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Atatürk'ün koyduðu ilkeler doðrultusunda yaþayan, bu ülkenin bir ferdiyim. Kimseye kendimi ifade edecek halim yok. Ülkemizde insanlarýn kendilerine ait inanç ve vicdan özgürlüðüne saygýlýyým. Ülkemizde insanlar aþýrý uçlara çekilmek isteniyor. Ýnançlarý olan ve bu inançlarýný uygulayan insanlara 'yobaz', yine inançlarý olan, ancak uygulamasý olmayan insanlara ise 'ateist' deniliyor. Hakan Þükür inançlý bir futbolcu ve ben de bunu normal karþýlýyorum. Bir örnek vereyim. Daha öce bir Ramazan ayýnda futbolculara oruç tutmayý yasakladýðým için muhafazakar kesim tarafýndan çok eleþtirildim. Þimdi de antrenman sonrasý gelip benden cuma namazýna gitmek isteyen futbolculara izin verdiðim için liberal kesim tepki gösteriyor. Anlayacaðýnýz, ne Ýsa'ya ne Musa'ya yaranabiliyoruz. Ýnsanlar inançlarýnda serbest olmalý.'' Söyleþide, taraftarlara yeni sezonda kapalý tribün önünde bulunan tel örgülerin kaldýracaðý müjdesini veren Polat, kale arkasý tribünler için ise bazý tereddütlerinin olduðunu söyledi. Bir taraftarýn sorusu üzerine, bugüne kadar Galatasaray'a emeði geçmiþ tüm futbolculara, takým programý çerçevesinde jübile yapabileceðini ifade eden Polat, ''Yaþattýklarý zaferleri unutmamak lazým, ancak onlarýn da kendilerini bu duruma Galatasaray'ýn getirdiðini unutmamasý lazým'' dedi. -HELVACI'DAN GÜLDÜREN TEPKÝ- Galatasaray Kulübü baþkanlýðý görevi süresi içinde yapmayý planladýðý çalýþmalar hakkýnda uzun uzun bilgi veren Adnan Polat'a, ikinci baþkan Mehmet Helvacý'nýn gösterdiði tepki gülüþmelere neden oldu. Polat'ýn konuþmasý sýrasýnda araya giren Helvacý'nýn, ''Baþkaným, bu söylediklerinizin hepsini yapacaksanýz, ben þimdiden istifa edeyim. Zaten bizi günde 18 saat çalýþtýrýyorsunuz. Herhalde bundan sonra 24 saat çalýþtýracaksýnýz'' demesi, salonda gülüþmelere neden oldu. Toplantý sonrasý Adnan Polat'a büyük ilgi gösteren ve birlikte fotoðraf çektirmek için sýraya giren öðrenciler, Galatasaray Üniversitesi'ne getirilen þampiyonluk kupasýyla da fotoðraf çektirdi. 16.05.2008 Kaynak : AA

#20 Guest_kara01_*

Guest_kara01_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 16 Mayıs 2008 - 07:24 ÖS

ligtv de simdi sampiyonluga giden yolu anlatyor takimi nasil motive ettigini ankara macinda kahramanlarin tarihte nasil dogdugun falan anlatmis oyunculara baskanlik dedigin boyle bir sey olsa gerek :D