İçeriğe git

Resim
- - - - -

Barusso Galatasaray'da!!!!

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
61 replies to this topic

#1 osmanhy

osmanhy

Junior Member

• Members
  • 10.821 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Ocak 2008 - 05:49 ÖS

arusso G.Saray'da G.Sarayýmýz Roma'nýn Ganalý oyuncusu Ahmet Barusso ile anlaþtý Sakatlýk yüzünden Linderoth ve Lincoln gibi futbolcularýndan yeterli verimi alamayan G.Sarayýmýz yabancý transferinde sona yaklaþtý. CNN Türk televizyonunun altyazý ile izleyenlerine duyurduðu habere göre G.Sarayýmýz Roma'nýn Ganalý yýldýzý Barusso ile kesin anlaþtý. Habere göre ekibimiz 23 yaþýndaki defansif orta saha oyuncusunun kendisi ve kulübüyle kesin anlaþtý. Gana Milli Takýmý ile 2008 Afrika Uluslar Kupasý'nda mücadele eden Barusso gelecek vaat eden genç yeteneklerden biri olarak gösteriliyor. Barusso kimdir? Tam adý: Ahmed Apimah Barusso Ülkesi: Gana Doðum tarihi: 26 Aralýk 1984 Doðum yeri: Akra Boyu: 1.84 Mevkii: Orta saha Kariyeri (Maç-gol) ?-2003 FC Nania 61 (9) 2003-2006 Manfredonia 32 (10) 2006-2007 Rimini 8 (2) 2007-2008 AS Roma 3 (-) Milli Takým 2003- Gana 4 (1) Kaynak: Sporx.com Normalde resmi sitede bir haber cikana kadar bu bicim konular acilmiyor, fakat CNN Turk bugune kadar bir transferimizde yalan demedi ve kendilerine cok guveniyorum. Harika bir transfer oldu ve onumuzdeki sezonun orta sahasini merak etmeye basladim.

#2 Cem Bom

Cem Bom

Senior Member

• Members
  • 3.459 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Ocak 2008 - 05:50 ÖS

Ahmet Barusso GALATASARAY'DA! Kaynak: Galatasaray TV-Adnan Polat. Kulübüyle ve kendisiyle anlaþma saðlanmýþ. Afrika Kupasý bittiðinde imzayý atýyomuþ eleman. Tam adý: Ahmed Apimah Barusso Ülkesi: Gana Doðum tarihi: 26 Aralýk 1984 Doðum yeri: Akra Boyu: 1.84 Mevkii: Orta saha Kariyeri (Maç-gol) ?-2003 FC Nania 61 (9) 2003-2006 Manfredonia 32 (10) 2006-2007 Rimini 8 (2) 2007-2008 AS Roma 3 (-) Milli Takým 2003- Gana 4 (1)

#3 osmanhy

osmanhy

Junior Member

• Members
  • 10.821 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Ocak 2008 - 05:56 ÖS

Müjdeyi Polat verdi Galatasarayýmýz, orta sahadaki transferini Ganalý Ahmed Barusso'dan yana kullandý. Sarý-Kýrmýzýlý kulübün baþkanvekili Adnan Polat, Galatasaray TV'de katýldýðý canlý yayýnda transfer ile ilgili soru üzerine açýklamada bulunarak, Ganalý oyuncu ve kulübü Roma ile anlaþtýklarýný söyledi. Resmi imza atýlmadan transferin sonuçlanmýþ olamayacaðýný ifade eden Polat "Prensipte her konuda anlaþtýk. 23 yaþýndaki milli futbolcunun ülkesi Gana'da düzenlenen Afrika Kupasý'nýn ardýndan Ýstanbul'a gelmesini bekliyoruz" þeklinde konuþtu. Kaynak: DHA

#4 Cem Bom

Cem Bom

Senior Member

• Members
  • 3.459 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Ocak 2008 - 06:17 ÖS

edit.

#5 Patriot

Patriot

Senior Member

• SIT
  • 13.139 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Ocak 2008 - 06:19 ÖS

Herifi oynarken gordum ama hic alici gozuyle bakmadim. Gana ilk turu gecti bildigim kadariyla gelmesi daha vakit alacak. Ama eger transfer olursa hayirli olsun diyelim

#6 Cem Bom

Cem Bom

Senior Member

• Members
  • 3.459 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Ocak 2008 - 06:29 ÖS

Sanýrým kiralýk.

#7 Ray52Lewis

Ray52Lewis

Best MLB ever!

• Members
  • 6.690 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Ocak 2008 - 07:17 ÖS

Appiah´i istiyenler vardi, buyrun size Ciro lakapli Ahmed Apimah Barusso... :)

Barusso´yu takip etmisligim hic yok, biraz arastirdim önce Italya 3.lig sonra da 2.lig de Rimini de oynamis...
Özellikle Rimini deyken AC Milan ve Arsenal ciddi sekilde ilgilenmisler, gelecegin önemli yildizlarindan biri olarak bakilmis kendisine cok talihsiz bir an yasayip Ekim 2006 da bacagi kirilincaya kadar...

Bu ciddi sakatliga ragmen Milan Aralik 2006 da transferini bitirmek üzereymis, ancak sanirim sakatligi uzadigi icin gerceklesmemis bu transfer...
8 ay süren bu sakatliktan sonra Haziran 2007 de Roma´ya yillik 350.000 Euro´ya 5 yillik imza atmis, bonservis hakkinin yüzde %50 si 2M Euro´ya Rimini´den alinarak...
Ancak Roma da ilk devrede sadece 3 kez oynamis, dolayisi ile devre arasi ayrilmak istedigini külübe bildirmis...

Sakatlanmadan önce "a more technical Desailly, a physical Muntari and a powerful Michael Essien" olarak tanitilan bir oyuncudan bahsediyoruz, o talihsiz sakatlik olmasa transfer etme sansimiz hic yok, belki simdi Milan ya da Arsenal da olacakti...
Henüz kendisini tam olarak toparlayamadigi bir gercek, 8 ay cok uzun bir süre, ancak 23 yasinda oldugu icin oynayarak üstesinden gelebilir bu durumdan, zaten fizigi muhtesem bir oyuncu...

Kiraladigimiz, ama satin alma opsiyonumuz oldugu söyleniyor, insallah hayirli olur...
Afrika kupasinda oldugu icin UEFA maclarina yetismesi zor gözüküyor maalesef, bu kötü...

Eklenmiş Resim
Eklenmiş Resim

#8 Guest_soprano79_*

Guest_soprano79_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 25 Ocak 2008 - 07:18 ÖS

Eðer resmi imzayý da atarsa harika bir transfer yapmýþ oluruz. Appiah'tan daha iyi bir oyuncu ki Roma bir sene boyunca yakýndan takip edip Rimini'den transfer etti bu sezon baþý ama sakatlýk yaþamýþ ve fazla þans bulamamýþ zaten bulsaydý biz transfer edemezdik onu da belirteyim, çok iyi bir ön libero, eðer remi imzayý da atarsa, inþallah ilerde bonservisiyle alýrýz.

#9 Namelessonegs

Namelessonegs

Aslan

• SIT
  • 35.866 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Ocak 2008 - 07:52 ÖS

Vallaha cok sevindim bu transfere,umarým muzmin sakat durumlarýna girmez de,fayda saglarýz..

Buyrun;

#10 Marikinas2

Marikinas2

The Place of Lions

• Members
  • 1.149 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Ocak 2008 - 09:13 ÖS

Hiç seyretme fýrsatý bulmadýðým bir adamý almayý baþarmýþýz.. Roma izleyip aldýðýna göre kötü bir transfer olacaðýný zannetmiyorum. Öyle ki yapýlan yorumlarý okudukca da güzel bir transfer yaptýðýmýz kanýsýnada varýlabiliyor. :) Umarým hayýrlý olur..

#11 Volkanus

Volkanus

Senior Member

• SIT
  • 4.417 mesaj

Yayınlanma tarihi 26 Ocak 2008 - 12:23 ÖÖ

Ýtalya'dan transfer yapmayý sevdiðim gibi Roma'dan da futbolcu almayý çok seviyorum.Yýllar evvel ilk Kalli döneminde Roma ile maç yapmýþtýk.Orada Brezilya milli takýmýnýnda liberosu olan Aldair adýnda bir futbolcu vardý.Bize 2 gol atmýþtý sanýrsam.Hayatýmda hiç bir futbolcuyu bu kadar Galatasaray'da görmek istememiþtim.Medyada sürekli Aldair Galatasaray'a geliyor diye haberler çýkýyordu.Çok seviniyordum.Ama Adnan Polat bu transferi bir türlü gerçekleþtirememiþti.Dönemin baþkaný Alp Yalman'a da tek kýrgýnlýðým bu transfer yüzündendi.Ýçimde çok ukte kalmýþtý.Belliki Adnan Polat'ýn içinde de çok ukte kalmýþ ki bu sene acýsýný çýkarýyoruz.Nonda ile baþlayan harekat umarým bu transferle devam eder.Song ve Nonda gibi futbolcularýn oynadýðý yerde Barusso yabancýlýk çekmez.

#12 zidane38

zidane38

Senior Member

• Members
  • 14.181 mesaj

Yayınlanma tarihi 26 Ocak 2008 - 01:13 ÖÖ

Kanýmca bu transfere en çok Sheva sevinecektir :) Hep böyle güçlü. boða gibi bir önlibero istiyordu yanlýþ hatýrlamýyorsam. Valla çok tanýmýyorum, söylenenler güzel. Aðýr sakatlýk geçirmese alamazdýk zaten týpký Nonda gibi. Umarým o da gelip 3-4 maç oynayýp sakatlar kadrosuna dahil olmaz... Ha tabi hayýrlý olsun hem ona hem bize...

#13 Sheva

Sheva

Members

• Members
  • 24.389 mesaj

Yayınlanma tarihi 26 Ocak 2008 - 01:42 ÖÖ

Kanýmca bu transfere en çok Sheva sevinecektir :)
Hep böyle güçlü. boða gibi bir önlibero istiyordu yanlýþ hatýrlamýyorsam.

Valla çok tanýmýyorum, söylenenler güzel.
Aðýr sakatlýk geçirmese alamazdýk zaten týpký Nonda gibi.
Umarým o da gelip 3-4 maç oynayýp sakatlar kadrosuna dahil olmaz...
Ha tabi hayýrlý olsun hem ona hem bize...

ali tam da tersine hiç sevinemedim açýkçasý (hatta demin bunu yazmak için girdim ama genel olarak keyifsiz bir durumda olduðum için buraya da aksetmesin veya yorumumu negatif etkilemesin diye vazgeçtim) ama gerçekten de artýk böyle ya tutarsa mantýðýyla yapýlan transferlerden sýkýldým.. benim gözümde carrusca, bouzid gibi transferlerden hiçbir farký yok, son yýllarda sürekli olarak geleceðin yýldýzý, gelecek vaad eden oyuncu nidalarýyla oyuncu alýyoruz ama daha bir kere de beklentilerimizin yarýsýný dahi karþýlayanýna rastlamadým (hop ribery'i unutmuþum, ama geriye gidecek olursak pinto, bratu, tamas gibi ribery'nin nasýl bir istisna olduðunu ortaya çýkaracak örnekler dolu).. dolayýsýyla barusso ile ilgili þimdilik nötr kalmayý tercih ediyorum, tabi iyi çýkarsa mutluluktan uçarýz, zira tip itibariyle de tam beklediðim oyuncu :D

edit. bir benzetme yapmak geldi içimden, bu senenin defansa servet, forvete nonda'dan sonra ayný ayarda orta sahaya barusso þeklinde 3. transferi olsa, bu üçünün karþýsýnda titrer zaten çoðu takým, hadi inþallah..

#14 zidane38

zidane38

Senior Member

• Members
  • 14.181 mesaj

Yayınlanma tarihi 26 Ocak 2008 - 03:41 ÖÖ

Bu çocuðun adý bizim forumda daha önce geçmiþti, hatýrlýyorum derken buldum o yazýþmalarý.

14 Haziran 2007 tarihli,Eski kardeþler yazmýþ :) Sýrasýyla;

Fenerbahçe,Avuturalyalý Nick Carle'yi almýþ söylenene göre...

Kaç yabancý oynatacak yahu bu adamlar?

Beþiktaþ ise Ahmed Barusso ile anlaþmýþ...

Ahmad Barusso ismi geçen bir heriftir ama izlemiþliðim yoktur. Ýn midir cin midir?

Appiah'ýn bir alt modeli,daha genç olaný...

Yalnýz bu sezon ayaðý kýrýlmýþtý yanlýþ hatýrlamýyorsam..

Birkaç tane de Barusso görüntüsü:

Bu ayaðýnýn kýrýldýðý görüntü:

-------------------------

http://www.youtube.com/watch?v=LDCPdb_qan4

Tekrar bilgi istiyoruz Egemen'den :)

#15 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 10.276 mesaj

Yayınlanma tarihi 26 Ocak 2008 - 12:57 ÖS

Hiç seyretme fýrsatý bulmadýðým bir adamý almayý baþarmýþýz..
Roma izleyip aldýðýna göre kötü bir transfer olacaðýný zannetmiyorum.
Öyle ki yapýlan yorumlarý okudukca da güzel bir transfer yaptýðýmýz kanýsýnada varýlabiliyor. :)
Umarým hayýrlý olur..

Milan'dan da Sarr'ý kiralamýþtýk, ne olduðunu gördük.
Sanýrým yýllar geçti Sarr hiç bir yerde yýldýzlaþmadý.
Bu Barruso da Sarr kalemi çýkmaz umarým.
Ýnþallah kiralamýþýzdýr Linderoth dönene dek.

#16 Sheva

Sheva

Members

• Members
  • 24.389 mesaj

Yayınlanma tarihi 26 Ocak 2008 - 03:18 ÖS

Hiç seyretme fýrsatý bulmadýðým bir adamý almayý baþarmýþýz..
Roma izleyip aldýðýna göre kötü bir transfer olacaðýný zannetmiyorum.
Öyle ki yapýlan yorumlarý okudukca da güzel bir transfer yaptýðýmýz kanýsýnada varýlabiliyor. :)
Umarým hayýrlý olur..

Milan'dan da Sarr'ý kiralamýþtýk, ne olduðunu gördük.
Sanýrým yýllar geçti Sarr hiç bir yerde yýldýzlaþmadý.
Bu Barruso da Sarr kalemi çýkmaz umarým.
Ýnþallah kiralamýþýzdýr Linderoth dönene dek.

hmm evet gelecek vaad eden bir diðer oyuncumuz sarr'ý unutmuþum yukarýda, dolayýsýyla izleyip görmeden hiç heyecan yapmanýn gereði yok zannýmca..

#17 Marikinas2

Marikinas2

The Place of Lions

• Members
  • 1.149 mesaj

Yayınlanma tarihi 26 Ocak 2008 - 05:01 ÖS

Feldkamp; "Barusso genç ama yaþýtlarýndan ileri düzeyde bir oyuncu. Linderoth’un oynadýðý mevkide baþka bir oyuncu düþünüyorum. O da orada tamamlayýcý bir futbolcu olacak.." O zaman ya elde olanlar kullanýlacak ya da yeni bir transfer daha yapýlacak. Bakalým..

#18 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 31.134 mesaj

Yayınlanma tarihi 26 Ocak 2008 - 05:46 ÖS

Çok bomba bir transfer olur. Hele bonservsiyle alabilirsek mükemmel olur.

#19 zidane38

zidane38

Senior Member

• Members
  • 14.181 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Ocak 2008 - 12:37 ÖS

Ýyi açýdan düþünmek istiyorum , bu ortamda nasýl olacak bilmiyorum ama herþey kötü giderken bu adam hakkýnda iyi þeyler olsun istiyorum. Þöyle bu adam gerçektne denilidiði güçlü kuvvetli Appiah modeli bir adamsa ve seneye de Linderoth ile beraber oynatabilirsek taþ gibi bir orta sahaya sahip olabiliriz. Önlerine de Lincoln , Arda, Ayhan gibi toplu oyunu iyi oynayan oyuncularýmýz olduðunu düþünürsek çok verimli bir orta saha olur. (tabi bunlar hepsinin saðlýklý ve gerçek potansiyellerini vererek oynadýðýný düþünürek) Barusso Linderoth Ayhan (Gattuso) (Pirlo) (Ambrosini) Lincoln Arda (Kaka) (Seedorf) Nonda (Sheva) Milan'a benzettim orta sahayý :) Tabi þimdi çýkýp Kaka nire Lincoln nire muhabbeti yapýlmasýn, teþbihte hata olmaz. Bir de bugünkü orta sahayý yazalým :); M.Güven M.Topal Bouzid Arda Çok fark var dimi yukarýdaki ile? Gece ile gündüz gibi valla.

#20 Guest_soprano79_*

Guest_soprano79_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 28 Ocak 2008 - 05:02 ÖS

Barusso Avrupa'nýn en iyi defansif orta saha oyuncularýndan biri olmaya aday, Essien tarzýnda bir oyuncu Chelsea'de oynayan.