İçeriğe git

Resim
- - - - -

Devre Arasý Transferleri

• Please log in to reply
342 replies to this topic

#1 treflex

treflex

Senior Member

• Members
  • 1.012 mesaj

Yayınlanma tarihi 21 Eylül 2007 - 08:10 ÖS

Ben dünkü maçta Sion'dan 3 yememize raðmen Galatasaray'ý çok beðendim. Çünkü hücum gücü çok yüksek bir Galatasaray var bu sene ama savunmada zaaflarýmýz olduðu açýk. Devre arasýnda Servet, Carrusca tamamen, Bouzid ise kiralýk olarak yollanmalý. Servet ve Carrusca'nýn bu takýmýn ayarýnda olmadýðý kesin. Bouzid için ise kendini geliþtirme yeri Galatasaray deðildir, Anadolu'da bir takýmda kendini geliþtirirse eðer sezon sonunda kadroya yeniden alýnýr. Takýmýn acilen Popescu tarzýnda ve kalitesinde bir savunmacýya ihtiyacý var. Kalede de ciddi sýkýntýmýz var. Devre arasýnda baþarýlý bir yabancý kaleci transfer edilmeli takýma. Eðer bu transferler yapýlýrsa Galatasaray uzun yýllar fýrtýnalar estirecek bir kadro kurmuþ olur. Ýdeal 11 ve takým formasyonu (4-5-1) bence þu þekilde olmalý: Taffarel* Uður - Song - Popescu* - Hakan B. (Volkan) Sabri - Barýþ - Linderoth - Arda (Ayhan) Lincoln Nonda

#2 Simao

Simao

Senior Member

• Members
  • 6.411 mesaj

Yayınlanma tarihi 21 Eylül 2007 - 10:19 ÖS

Öncelikle saglam bi kaleciye ihtiyac var. Orkun Galatasaray kalesi icin yetersiz. Cok heyecanli ve asiri motivasyonla oynuyor, abuk subuk hatalar yapiyor. Dün kac kere ters köseye yatti. Talihsiz goller olabilir ama tecrübeli bi kaleci o sekil geri dönemeyecek sekilde ucmaz.

#3 MarMara

MarMara

Amasra'lı

• Members
  • 5.431 mesaj

Yayınlanma tarihi 21 Eylül 2007 - 10:29 ÖS

chevanton diyorum baþka birþey demiyorum.onu alsýnlar yeter.

#4 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 26.249 mesaj

Yayınlanma tarihi 21 Eylül 2007 - 11:38 ÖS

Erken deðil mi bu topic için biraz?

#5 Guest_CaNKaGS_*

Guest_CaNKaGS_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 22 Eylül 2007 - 03:27 ÖÖ

Carruscayý gönder karaný fenere kakala baqtistayý al getir daha birþey gerekmez....

#6 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Eylül 2007 - 09:36 ÖÖ

hayal edilen 96-2000 kadrosuna yakýn bir þeyse eðer kaleci, stoper, sað bek ve forvet takviyesi ve bir tutam da ruh gerekiyor. biz uefa yý bir daha alalým diyorsak ilk iþ türk vatandaþý yapýlabilecek iyi bir kaleci ve stoper bulmalýyýz. bu sene devre arasý transferleri yapýlýp bir takýma kiralanarak hem türk vatandaþlýðý için gereken süre kazanýlabilir hem de türkiyeye uyum süreci derdinden kurtulunur. sað beke salgado santrafora da holosko tarzý gezgin çabuk bir adamla o kadroya yakýn avrupada yukarýya oynayacak bir takým yapýlmýþ olur. bu tip bir yatýrým çok fazla maliyetli deðil ama hedef koyup, emek sarfedip doðru isimleri bulmak çok önemli. türk vatandaþý yapýlacak stoper ve kaleci seçimi büyük ihtimal genç isimlerden olacaktýr (daha milli olmamasý gerektiðinden) bu 2 transferde saðlanacak baþarý gelecek sene avrupada yine kafaya oynayacak galatasarayý yaratacaktýr.

#7 Sheva

Sheva

Members

• Members
  • 23.712 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Eylül 2007 - 04:57 ÖS

dünkü manisa-trabzon maçýný izlerken geldi bu topic aklýma, açýldýðýný görünce sevindim :) bilemiyorum vestel býraktýktan sonra nasýldýr ama en son transfer dönemi biterken gayet iyi iliþkiler içindeydik manisa'yla, bundan faydalanýp selçuk inan ve holosko'yu getirebilirsek çok çok iyi olur.. dün selçuk çok iyiydi, bu kadar iyi pas daðýtan, ayaðýna hakim oyuncu avrupa'da bile zor bulunur.. tam olarak mevkisiyle ilgili bir sýkýntý yaþýyorum, yani önlibero deðil ama tam olarak lincoln tarzý bir 10 numara da deðil, dolayýsýyla bizim sistem içinde kime alternatif olur veya kimin yerine oynar tam tahmin edemiyorum ama her þartta bu oyuncuyu almalýyýz diye düþünüyorum.. hakan'ýn devre arasý katar'a vs gitmesi sözkonusuymuþ, eðer öyle olursa ve avrupa'dan iyi bir isim getiremeyeceksek, holosko bu iþi bence gayet iyi görür.. ama tabý hakan ayrýlmýyorsa forvet transferinin fazla anlamý yok, bu sefer de ümit-nonda ve yeni transfer kendi aralarýnda bir pozisyon için çekiþecek ki, huzursuzluktan öte bir fayda getirmez diye düþünüyorum.. kaleci transferine zaten elimiz mahkum ama getirmek için getirmesinler kimseyi, en az mondragon ayarýnda bir kaleci olmalý dolayýsýyla bizim yönetim açýsýndan zor bir transfer..

#8 osmanhy

osmanhy

Junior Member

• Members
  • 10.821 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Eylül 2007 - 05:43 ÖS

Kaleci transferi zor olur. Ayrica Orkun ve Aykut suana kadar pek hata yapmadi. Sion macinda yedigimiz ilk iki golleri her kaleci yerdi. Stoper icinde once bir Bouzid ve Baltaya bir bakalim, da sonra karar veririz. Belkide iyi cikarlar. Ozellikle bu konuda Hakandan cok umutluyum. Cikmazsa belki milandan simic alinabilirmis, ki bence olumlu transfer olur. Sag bek transferi sart. Da once yazildigi gibi, guclu ve hizli biri lazim buraya. Salgado bencede bura icin tam isabet olur. Orta sahaya pek transfer lazim deil ama Selcuk Inan dusunulebilir cunku bahs ettiginiz gibi cok iyi bir on libero cunku hem cok top kapiyor hemde hucumda cok etkili. Selcuk-Linderoth-Ayhan uclusu cok basarili olabilir cunku ucu iki yonlu. Ayrica biri sakatlanirsa, Baris ve Sabri gibi ust duzey oyuncu alternatiflerimiz olur. Umarim Selcuk transferi olur. Yaz sonunda bitmesini cok istemistim ama olmadi. Insallah devre arasinda olur. Lincoln icin yedek bulmamiz zor. Kalli Ardayi hazirlamaya calisti ama Arda kanat oyuncusu. Ortaya kaymasi cok zor, hatta imkansizdir bana kalirsa. Bence bu mevkiye yapailabilecek en iyi transfer Holosko olur. Holosko iyi top dagitan, iyi calim, ve iyi sut ceken bir isim. Ayrica forvetde olan sikintiyi hal edebilir. Lincolnle iyi anlasir ve Lincolnun eksikliginde pozisyon yaratabilir. Bide Hakan veya Umit takimdan ayrilirsa, forvette rahat oynar. Bence bu adami kacirmamliyiz. Belkide bu bolgeye Emreyi aliriz. Emrede fena transfer olmaz cunku bence Emre, sikintilarina ragmen, hala cok iyi bir oyuncu ve 10 numarayi rahatlikla oynar. Displinli olursa, takima harika bir oyuncu kazanmis oluruz. Bu transferler yapilirisa muhtemel 11imiz buna benziyebilir: Orkun Salgado-Song-Balta-Volkan Selcuk-Linderoth-Ayhan-Lincoln-Emre Holosko Yedeklerimizde: Baris, Sabri, Arda, Serkan, Bouzid, Ugur, Aykut, Nonda, Umit, Hakan, Hasan... ve takimin yas ortalamasi 24 filan olur. Biraz uctum ve gercekten bu tarz yorumlari bu kadar erken yapmayi sevmiyorum ve dogruda bulmuyorum. Ben sadece ya olursa ihtimallini yazmak istedim. Bu takimin onunde cok zorlu maclar var ve biz her oyuncumuza inanmak zorundayiz. Yep yeni bir kadromuz oldu ve uyum saglamak icin en az 2 aya ihtiyacimiz var. Eger Sionu Istanbulda rahat gecebilirsek, transfer spekulasyonlari azalarir ve takim rahatlanir. Suan iyi gidiyoruz. Ligde lideriz. Avrupada dogru kadrola inancli cikarsak, ordaki sorunlarida hal ederiz. Fakat bildiginiz gibi, transfer bitmez ve her zaman selcuk ve holosko gibi gencleri yakin takibe almak lazim. Boyle isimler gucumuze guc katar ve cok ciddi bir sekilde dusunulmeli. Yoksa bos yere transfer dusunen yoktur.

#9 MarMara

MarMara

Amasra'lı

• Members
  • 5.431 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Eylül 2007 - 01:47 ÖÖ

holosko,selçuk,emre,chevanton... az isim dolanýyor etrafta. hoþ ara transfer için daha ne olsun... bunlardan 1 i ya da 2 sini en azýndan sezon sonu takviye olarak düþünmek þart. iyi tercihler. umarýz gelirler.

#10 yakup bayrak

yakup bayrak

Senior Member

• Members
  • 2.051 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Eylül 2007 - 03:24 ÖS

Hakan Þükür'ün katar'a gidebileceðini ben de duydum.Bence devre arasýný bile beklemeden gidebilir.Ü.Karan'dan da pek ümitli deðilim bu saatten sonra.Bu takýmýn banko satraforu Nonda'dýr.Sion maçýnda çok güzel oynadý bence.Adam hem hücümda hem orta sahada hem de defansta vardý.Eðer kendini bulursa gol kralý bile olabileceðini düþünüyorum.Holosko ile de çok uyumlu bir ikili olabilecekleri kanaatindeyim.Kalede Orkun Sion maçýnda hiç güven vermedi.Bir an evvel kendine güvenini kazanmalý.Yoksa kaleye transfer þart olur.

#11 MarMara

MarMara

Amasra'lı

• Members
  • 5.431 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Eylül 2007 - 06:56 ÖS

geçtim forvet filan kasýmpaþa maçýndan sonra acil hýzlý stoper...

#12 osmanhy

osmanhy

Junior Member

• Members
  • 10.821 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Eylül 2007 - 07:18 ÖS

geçtim forvet filan kasýmpaþa maçýndan sonra acil hýzlý stoper...

ne kadar dogru olmaz bilmem, belki biraz deli bir oneri olur, ama bence Baris Stoperde denilebilir.

#13 MarMara

MarMara

Amasra'lı

• Members
  • 5.431 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Eylül 2007 - 07:21 ÖS

barýþ deðilde uður olabilir. hem yýrtýcý hem hýzlý. kademe ve kafa topu yok ama olabilir.

#14 Guest_gian_*

Guest_gian_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 23 Eylül 2007 - 08:35 ÖS

Vallahi bir numaralý transfer hic tartýsmasýz ligin vasat üstü stoperlerinden birini almak olmalý. Ankaragücü'nden Emre, Bursa'dan Egemen, Kayseri'den Aydýn vs. gibi..

#15 Guest_hagi(5+5)_*

Guest_hagi(5+5)_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 24 Eylül 2007 - 02:03 ÖÖ

A.Gücünden Emre bugun benim de aklýma geldi Yerinde bir transfer olur ama nasýl olur bilmem

#16 Jr. Kobe

Jr. Kobe

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 73 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Eylül 2007 - 03:43 ÖÖ

Þu Song'u klonlayýp defansta iki tane Song'u yan yana oynatsýnlar baþka transfere falan gerek yok. :) Tabi, þaka bi yana bu konu için erken ama þu ana kadar benim gözüme tek noksan olarak "Servet'in aðýr kalmasý ve ilk adýmýnýn çok yavaþ olmasý" gözüktüðünden böyle bi hayal süper olurdu açýkçasý.

#17 Guest_CaNKaGS_*

Guest_CaNKaGS_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 24 Eylül 2007 - 09:38 ÖÖ

Devre arasýnda aslýnda emreyi geri çaðýrsak ankaradan emre ile song muhteþem oynarlar. Servette bunlarýn yedeði olur. Bozudidi de kiralýk verelim ankaraya hem lige alýþýr hemde kendini toparlar...

#18 Sheva

Sheva

Members

• Members
  • 23.712 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Eylül 2007 - 08:34 ÖS

çok tekrar ettim kusura bakmayýn ama selçuk inan ve holosko sanki bu takýmýn eksikleri için yaratýlmýþ oyuncular, devre arasý kadroya katabilirsek çok doðru bir iþ yapmýþ oluruz..

#19 tyisik

tyisik

Registered User

• Members
  • 6.691 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Eylül 2007 - 08:39 ÖS

bence kaprisi olmayan yildiz oyuncularla calisabilecek kapasitede bit Td ile ise baslanmali herseyden once

#20 Maynard

Maynard

Senior Member

• Members
  • 2.196 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Eylül 2007 - 08:40 ÖS

Ýlk önce bi teknik direktör bulmak lazým. Þu kadroya transferde gerekmezdi ama bütün havayý bozdu bi anda disiplin uzmaný amcamýz...

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye