İçeriğe git

Resim
- - - - -

Carrusca elimizde patladý

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
99 replies to this topic

#41 Guest_Selo_*

Guest_Selo_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 14 Eylül 2007 - 07:24 ÖÖ

Dunku antremanda Carrusca'yi ozel olarak takip ettim. Cok silik bir sekilde oynuyor, top rakipte iken hic bir sekilde rakibe basamiyor, sadece top ayagina geldiginde oynuyor. Fiziki olarak cok yetersiz. Geldigi gunden bugune kadar kendini hic bir sekilde gelistiremedi. Arda'nin yoklugunda firsat dogdu, takima girse de bir sey yapabilecegini sanmiyorum. Idmanda detayli olarak ikinci takip ettigim isim de Ismail Bouzid idi. Teknigi oldukca iyi, geriden cok guzel paslar cikartabiliyor, uzerine gidilirse Ismail'den verim alabiliriz diye dusunuyorum. Baris Ozbek de geldiginden beri kendini cok gelistirdi, dunku antremanin en iyi ismi idi diyebilirim. Hasan Sas ve Okan'da ise gozle gorulur bir dusus var, Emre Asik'in yerine keske Okan gitse idi bu sene. Okan artik tukenmis.

#42 zidane38

zidane38

Senior Member

• Members
  • 14.181 mesaj

Yayınlanma tarihi 15 Eylül 2007 - 01:12 ÖÖ

elimizde kaldigi icin umidimizin olmasini istiyoruz yoksa bir sey olmaz yildiz adam Ribery gibi gelir ilk macinda gosterir kim oldugunu
insallah yanilirim da iyi bir seyler ortaya koymaya baslar

Ben de böyle düþünüyorum.

Elimizde olduðu için birþeyler olmasýný ümid ediyorum. Ama bir yandan da çok birþeyler beklememeye çalýþýyorum.
Yine de teknik anlamda iyi bir kumaþý olduðu gerçek.
Türkiye Liginde'de oynayamayacaksa zaten ülkesine dönsün hiç beklemeden...

#43 Guest_gian_*

Guest_gian_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 15 Eylül 2007 - 07:10 ÖS

Carrusca diye Konya macýný kaybedecegiz, ona üzülüyorum..

#44 Guest_CaNKaGS_*

Guest_CaNKaGS_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 16 Eylül 2007 - 12:12 ÖÖ

Carrusca diye Konya macýný kaybedecegiz, ona üzülüyorum..

Kesinlikle katýlýyorum elinde hasan þaþ veya onu geçtim barýþ özbek serkan çalýk hakan balta gibi oyuncularýn varken neden carrusca ya.. Hele hele rakiplerimiz puan kaybettiði haftada..

#45 duncanferguson

duncanferguson

İzmir

• Members
  • 2.441 mesaj

Yayınlanma tarihi 17 Eylül 2007 - 01:00 ÖÖ

yok abi çok çýtkýrýldým oynuyor,maçý beraber izlediðim arkadaþlar pek bir beðendiler ama bu adam aðzýyla kuþ tutsa gözüme giremez,onu her gördüðümde futbol erkek oyunudur lafý aklýma geliyor,yollasýnlar gitsin bence

#46 Guest_CaNKaGS_*

Guest_CaNKaGS_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 17 Eylül 2007 - 01:04 ÖÖ

Attýðý gol gerçekten güzeldi ama takýmda ilkonbire girebilmesi için bu gol yetmez.. Biraz daha kendini göstermesi lazým yoksa ocakda yolcu...

#47 SerhatGS

SerhatGS

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 57 mesaj

Yayınlanma tarihi 17 Eylül 2007 - 02:47 ÖÖ

atti gol super, arti yonu tek pasi iyi oynamasi, yetersizligi ise top ayaginda olmadiginda sert mudalelerden kaciniyor gibi. kendini topa yonelik sert bir hareket hic gormedim, arti hic hizla derin kosu yaptigi da yok. bende ilk geldiginden beri icimde bir ses var bundan birsey olur diye, ama bir de gercek varki, Necati bile kac sezon sonra gonderiliyorsa Carrusca da iyi bir dusunmeli. turkiyede kendisi icin acik ve guzel bir gelecek varmi ? kendisini oyuna daha cok kabullenmeli ve hucumda daha etkili olmasini diliyorum, Lincoln bugunku macta markaj altinda kalinca kendisi iceri girdiginde daha tehlikeli oldugunu ispat ettim, Gollu de ayni sekilde kanada birakip iceri girdi ve zor pozisyonda cok guzel bir gol atti.

#48 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 17 Eylül 2007 - 08:49 ÖÖ

geliyor dedik di mi :) gerçi hala pek bi yavaþ geliþi ama olsun daha hazýrlýk maçý bile oynamadý bu sezon. geçen seneye göre daha ayakta kalmasý defansa katký yapamaya çalýþmasý (yapmasý demedim bak :) ) iyi yönde geliþmeler. golü çok güzel zaten (dedik size santrafor oynar bu adam diye :) ) geçen seneye göre çok daha topçu gibiydi sahada. dur bakalým 1-2 maç daha geçsin hele o zaman daha net konuþuruz.

#49 Libraleon

Libraleon

Member

• Members
  • 2.109 mesaj

Yayınlanma tarihi 17 Eylül 2007 - 12:20 ÖS

Þu adama biraz mücadele öðretecek , güç katacak bir hoca kondisyoner yok mudur? Hiç olmadý gitsin Hakkari dað komando tugayýnda 1-2 hafta operasyona çýksýn... Biraz mücadele ruhu kazansa çok yetenekli bir oyuncu...

#50 Guest_soprano79_*

Guest_soprano79_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 18 Eylül 2007 - 05:57 ÖÖ

Attýðý gole çok sevindim bir de asistler yapabilse arkadaþlarýna maç içinde çok daha güzel olacak. Mücadele gücünü de artýrmalý.

#51 Sovereign

Sovereign

Utanmaz Adam

• SIT
  • 10.489 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Eylül 2007 - 09:27 ÖÖ

Attýðý gol dýþýnda yine bir numarasý yoktu maçta... Sakatlýk olmadýðý sürece de yedek kulübesinde çekirdek çitler ancak...

#52 yakup bayrak

yakup bayrak

Senior Member

• Members
  • 2.130 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Eylül 2007 - 10:31 ÖÖ

Carrusca kendini buldu
"Sabýr acýdýr, meyvesi tatlýdýr" denir. Sabrýn selamet olduðunu, baþýndan bu konuyla ilgili olaylar geçen bir çoðumuz biliriz. Bugünlerde bunun son örneði Galatasaray'daki Marcelo Adrian Carrusca. Arjantinli futbolcuyla daha önceleri konuþtuðumuzda "Bu yedek kulübesi beni çok rahatsýz ediyor. Ben buranýn adamý deðilim" diyerek sitemini dile getiriyordu.

Galatasaray'dan gönderilmesi gündeme geldi, ama o yýlmadý çalýþtý. Sonunda bunun meyvesini de önceki geceki Konyaspor maçýnda aldý. 184 gün sonra sahaya çýktýðý, hem de ilk 11'de forma giydiði maçta fileleri havalandýrýrken, yeniden göze girdi.

Tek tek anlattý

Carrusca, 16 Eylül'ün kendisi için ayrý bir anlam taþýyacaðýný belirtirken, teknik direktörü Karl Heinz Feldkamp'tan da övgüyle söz etti. Arjantinli futbolcu Feldkamp'ý 16. yüzyýlda yaþayan ünlü kahin Nostradamus'a benzetti. Bakýn Carrusca, Konyaspor maçýný ve Galatasaray'da yaþadýklarýný nasýl anlattý:

"Maç sabahý hocamýz Feldkamp beni çaðýrarak 'Bugün sana görev vereceðim' dediðinde dünyalar benim oldu. Hocam arkasýndan benim nasýl oynayacaðýmý da tek tek anlattý. Top çalan, rakibi ýsýran, alan deðiþtiren, gol pozisyonlarýna girip gol arayan biri olmamý istedi. 'Hakan ve Nonda kenarlara kaçýnca, sen merkeze, yani gol bölgelerine gireceksin. Golü de bulacaksýn' dedi, ben de bunlarý yapmaya çalýþtým. Feldkamp'ýn tüm dedikleri çýktý. Hoca deðil sanki kahin Nostradamus gibi. Sahada bize zevkle oynama iþtahý aþýlýyor.

Pes etmemeyi öðrendim

Konyaspor karþýsýnda sergilediðim futbol ve attýðým gol daha baþlangýç. Özlem bitti, 16 Eylül benim için ayrý bir tarih olacak, o günü hiçbir zaman unutmayacaðým. Yaþým 24 ve çabuk pes etmemeyi öðrendim. Daha altlardayým, ama merdivenleri nasýl çýkacaðýmý da biliyorum. Göreceksiniz, topsuz oyunun nasýl oynanacaðýný bilen, yer deðiþtirip gol yollarýný bulan, sahada durmadan koþan, mücadelesi yüksek bir oyuncu olacaðým.

Takýmda bugüne kadar herkes bana yardýmcý oldu. Beni kendi içlerinden biri olarak sevdiler. Bunu baþka hiçbir yerde görmek imkansýz. Lincoln ile oynamak da harika. Biz artýk fýrtýna gibi bir takým olma yolunda ilerliyoruz."

18.09.2007

Kaynak : Hürriyet
http://www.sporx.com...ori=29&go=80262

#53 Sheva

Sheva

Members

• Members
  • 24.328 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Eylül 2007 - 08:12 ÖS

Att??? gol d???nda yine bir numaras? yoktu maçta...

Sakatl?k olmad??? sürece de yedek kulübesinde çekirdek çitler ancak...

Katilmamak elde degil, su carrusca begenildi ya hayret ediyorum.. Genel olumlu hava biraz fazla etki yapti saniyorum, hersey toz pembe oldu.. Gerci bu toz pembe havalar hep bu tarz adamlara rastlar, nedense hic oyuna girdikten sonra sov yapan hasan gibi adamlara rastlamaz, o da ayri bir muamma.. Neyse konuya donecek olursak, carrusca'dan uzun vadede hicbir sey olmaz, bir sene daha yanda oturarak parasini alir ve sezon sonu bu mac attigi kafa golu ile hatirlanmak uzere takimdan ayrilir..

Bu arada sunu da not duseyim, takimda oynamamasi taraftari falan degilim, yeni yuzler her zaman heyecan getirir ve rotasyonun gerektirdigi fortis kupasi gibi maclarda da oynamasi gerektigini dusunuyorum ama ciddi superlig maclari veya ornegin sion macinda dahi asla 11'de dusunulmemeli..

#54 zidane38

zidane38

Senior Member

• Members
  • 14.181 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Eylül 2007 - 11:50 ÖS

2006 efsanevi þampiyonlukta Heinz'ýn aldýðý bir Denizli deplasmaný vardý hatýrlarsýnýz, benim Carrusca'dan beklentim de sene içinde böyle 1 tane bilemedin 2 tane maçý çevirirse yeterli, fazlasýnda gözüm yok :) Sion maçýnda Ayhan'ý oynatacakmýþ Kalli, öyle deniyor haberlerde. Doðru tercih olur.

#55 Onur1905

Onur1905

Junior Member

• SIT
  • 7.980 mesaj

Yayınlanma tarihi 20 Eylül 2007 - 09:06 ÖS

Ne büyük bir kazýktýr bu Carrusca.

#56 ToTeM MiRaÇ

ToTeM MiRaÇ

Senior Member

• Members
  • 8.175 mesaj

Yayınlanma tarihi 20 Eylül 2007 - 09:13 ÖS

x..sin gitsin yeter artýk... sol kanadý folloþ etti...

#57 Namelessonegs

Namelessonegs

Aslan

• SIT
  • 35.866 mesaj

Yayınlanma tarihi 20 Eylül 2007 - 09:15 ÖS

Ben bu herifi transfer edenin,oynatanýn degil, boyle bir özürlüyü futbolcu yapanýn taa!!!

#58 Sheva

Sheva

Members

• Members
  • 24.328 mesaj

Yayınlanma tarihi 20 Eylül 2007 - 10:09 ÖS

evet kalli'nin yarým saatlik carrusca zevkinin faturasý pahalý oldu, belki de koca sene avrupa'dan mahrum kalýcaz bu karar yüzünden.. þimdi eminim o da kötüydü, bu da kötüydü diyenler çýkacaktýr, bir oyuncuyla bu kadar eksiklik olur mu diyen olacaktýr ama dün de gördük bir wederson'un girmesi ve 4-4-2'nin tam anlamýyla oturmasýyla fener'in oyununun nasýl farkettiðini.. futbolda kadro ve diziliþ dengesi çok önemlidir, bir kanadýn eksik olur, herhangi bir mevkiinde temel bir eksiklik olursa geri kalan 10 oyuncunun çabasý çoðu zaman bugün olduðu gibi beyhude olur..

#59 ToTeM MiRaÇ

ToTeM MiRaÇ

Senior Member

• Members
  • 8.175 mesaj

Yayınlanma tarihi 20 Eylül 2007 - 10:12 ÖS

Canýnýzý yerim... Ýorfa tartýþýlýr, Ali Lukunku tartýþýlýr, Bratu tartýþýlýr ama bu adamý tartýþmak bile vakit kaybý zaman kaybý...

#60 Onur1905

Onur1905

Junior Member

• SIT
  • 7.980 mesaj

Yayınlanma tarihi 20 Eylül 2007 - 10:13 ÖS

Bratu bu adamýn yanýnda Rooney gibi kalýyor.