İçeriğe git

Resim
- - - - -

Dolores O'Riordan (Efsaneler Asla Ölmez )

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
23 replies to this topic

#21 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.159 mesaj

Yayınlanma tarihi 16 Ocak 2018 - 02:51 ÖS

Kulağı deldirdikten sonra dövme yaptırmak için bir yere girmiştim ama aynı hızla çıkmıştım, oralarda yapılan dövmeden her şey kapılabilirdi. :)

Envai çeşit kitap da bulunurdu sahaflarda, test kitaplarından dünya edebiyatına.

Hey gidi hey.

Kadıköy tarafındaki korsan kitap piyasası gibi bir yerdi zaten Akmar. Sonradan sahafların sayısı azaldı. Her yer test kitabı ve ders kitabına döndü. Yabancı okuma kitabı arıyorsan da o mekanda bulunuyordu. Sıfırları çok pahalıydı. 2. el pazarı oluşmuştu.

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#22 almeyda

almeyda

Senior Member

• Members
  • 2.261 mesaj

Yayınlanma tarihi 16 Ocak 2018 - 03:13 ÖS

Anıl Abi, bir de Villa Cafe diye bir mekan olması lazım orada. Bu Villa Cafe'ye benim tevellüdüm yetmiyor. Daha yeni uğrak yerimiz olmaya başlamıştı Akmar falan. Satanist cinayeti muhabbetinde katil elemanla, kız saldırıyı Akmar Pasajındaki Villa Cafe'de planlamıştık gibi bir şey demişti. Onun üzerine gözler Akmar Pasajına çevrilmişti. Reha Muhtar başta olmak üzere Akmar haberleri peydahlandı. Baya bir satanist avladılar o dönem. Pislik yuvası diye bir manşet hatırlıyorum hatta. Milletin kaset kopyalattığı mekanlarda siyah tişörtleri inceliyordu polisler. Kasa diye Olivetti yazar kasalar falan. Bu Marmara Cafe Villa Cafe aynı mekan mıydı?

Gençlik Kitabevi hala duruyor. Satranç takımı da duruyordu en son :) Siyah boru gibi bir bez çanta içerisinde, yeşil-beyaz kareli hamurdan yapılma, plastik taşlı :)

Bir dönemden sonrası film kopuyor bende Alper :) Yaşlılık alametleri herhalde :)  Sen Marmara kafe demeseydin hiç bir şey çağrıştırmazdı bende . 

Bu metal furyasını Kadıköy'e getiren Maarif koleji öğrencilerdir. Daha o zamanlar duvarlara ' kill'em all ' , ' four horseman '  falan yazarlardı :)

Sol jargonlu ve çöp konulu yazılamalardan sonra bu İngilizce yazılar Kadıköy halkını endişelendirirdi :)  

Ne söylesen sen haklısın, aylar var ki görüşmedik. Bir köşede oturup da, bir kadehi bölüşmedik .

#23 InSoMNiAsTaN

InSoMNiAsTaN

Senior Member

• SIT
  • 5.288 mesaj

Yayınlanma tarihi 16 Ocak 2018 - 09:58 ÖS

Dün sabahtı sanırım. Oğlanı okula bıraktım, eşimi metroya bırakıyorum, radyoda kent fm açık olmalı, Zombie çalıyordu. Bizim oğlan 7 yaşında ama fena rocker kendisi. Eşim, "Zombie'yi dinlese sever mi acaba Deniz" dedi, ben de "sever bence" dedim. O akşam bir arkadaşım Dolores ölmüş diye mesaj attı.  

Hayat garip bazen. Böyle küçük, o an değil ama sonrasında bir anlam yükleyebildiğin küçük oyunları, işaretleri var gibi hissettiriyor. 

Son zamanlarda çok rocker kaybettik sanki. Zaten azınlıktık, iyice azaldık.

#24 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 27.264 mesaj

Yayınlanma tarihi 12 Eylül 2018 - 02:33 ÖS

Küvetteyken alkol-uyuşturucu etkisiyle sızmış ve boğulmuş, pisi pisine gitmiş.

İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek