İçeriğe git

Resim
- - - - -

excel

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
6 replies to this topic

#1 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 12 Nisan 2007 - 11:44 ÖÖ

bir arkadaþýn bilgisayarýna excel dosyalarýný kopyaladýk. ancak görüntüleyebilmemize raðmen üzerinde iþlem yapmak için office cd si istiyor. acil çözüm için yardýmlarýnýzý bekliyorum.

#2 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.942 mesaj

Yayınlanma tarihi 12 Nisan 2007 - 11:11 ÖS

Bir keresinde bana da olmuþtu. Excel üzerinde çalýþan bir program yüklemiþ sonra da kaldýrmýþtým. Ondan sonra her dosya açýþýmda cd istiyordu. Uyumlu bir office cd si takýnca sorun hallolmuþtu. Olmadý office i yeniden kurmak gerekebilir.

#3 ELVIS

ELVIS

Senior Member

• Members
  • 2.573 mesaj

Yayınlanma tarihi 13 Nisan 2007 - 11:34 ÖÖ

Office eklentilerini (AddIns) kontrol et, belki baska bir office paketi icin (mesela Outlook) bir eklenti yüklenmis ama henüz kurulmamis olabilir. Mesela cep tel. icin bir program kurulmus, bu program office bir eklenti yapmis olabilir. Yani Excel le hic alakasi olmayan bir sey olabilir. Eger öylese o eklentiyi deaktive etmen gerekiyor, nasil yapilacagi da hangi office versiyonu kullandigina bagli. Yarida kamlis bir office update de sorunun kaynagi olabilir. Olmazsa tanidigin birinden yada netten (emule ...) uygun bir office bulup indir. En kolayi da sanirim bu olacak :)

#4 almeyda

almeyda

Senior Member

• Members
  • 2.363 mesaj

Yayınlanma tarihi 28 Ocak 2019 - 01:07 ÖS

Arkadaşlar selam . Biraz rahatlayınca ofisteki işleri düzene sokayım dedim . 6 senedir tuttuğum bir excel sipariş dosyam var . Siparişler periyodik olarak geliyor olmasına rağmen bazı dönemlerde daha az ciro , bazı dönemlerde daha çok ciro yapmışım .Bunu tarihler arası manuel süzerek görebiliyorum fakat bu karşılaştırmayı başka bir sekmede ve otomatik olarak görmek istiyorum . Yani 28.01 de yükleyeceğim siparişin bedelini özet sekmesinde Ocak 2019 da nasıl görebilirim ve Ocak 2019 ' u , Ocak 2018 ile nasıl karşılaştırabilirim ? Yardım etmek isteyen herkese teşekkürler  

Ne söylesen sen haklısın, aylar var ki görüşmedik. Bir köşede oturup da, bir kadehi bölüşmedik .

#5 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.455 mesaj

Yayınlanma tarihi 28 Ocak 2019 - 03:04 ÖS

Arkadaşlar selam . Biraz rahatlayınca ofisteki işleri düzene sokayım dedim . 6 senedir tuttuğum bir excel sipariş dosyam var . Siparişler periyodik olarak geliyor olmasına rağmen bazı dönemlerde daha az ciro , bazı dönemlerde daha çok ciro yapmışım .Bunu tarihler arası manuel süzerek görebiliyorum fakat bu karşılaştırmayı başka bir sekmede ve otomatik olarak görmek istiyorum . Yani 28.01 de yükleyeceğim siparişin bedelini özet sekmesinde Ocak 2019 da nasıl görebilirim ve Ocak 2019 ' u , Ocak 2018 ile nasıl karşılaştırabilirim ? Yardım etmek isteyen herkese teşekkürler  

Anıl Abi meseleyi şöyle anladım.

Ocak 2019 teslim tarihinde sevk edeceğin siparişlerinin toplamını bir yerde görmek istiyorsun anladığım kadarıyla. Eğer teslim tarihi sütunun/satırın yoksa bu veriyi gireceğin bir sütun/satır ilave et. Sonrasında aynı sayfada veya bir başka sayfada ETOPLA formülünü uygula. Bu formül senin vereceğin aralıktaki belirlediğin faktörün karşılığında bulunan rakamları toplar ve bir araya getirir. Mesela OCAK 2019 teslim tarihli 1000-1000-3000 TL 3 adet siparişin var. Formülü girdiğin zaman bunların toplamını formülü girdiğin hücrede takip edebilirsin.

Aynı formülü yatay sütunda Yıllar, düşey sütunda Aylar olacak şekilde yaparsan verileri yan yana çekmiş olursun. Karşılaştırma yapman da böyle mümkün olur.

ETOPLA formülünü uygulamak için aşağıdaki linki kullanabilirsin. 

https://support.offi...2-1697a653039b

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#6 almeyda

almeyda

Senior Member

• Members
  • 2.363 mesaj

Yayınlanma tarihi 30 Ocak 2019 - 09:41 ÖÖ

Anıl Abi meseleyi şöyle anladım.

Ocak 2019 teslim tarihinde sevk edeceğin siparişlerinin toplamını bir yerde görmek istiyorsun anladığım kadarıyla. Eğer teslim tarihi sütunun/satırın yoksa bu veriyi gireceğin bir sütun/satır ilave et. Sonrasında aynı sayfada veya bir başka sayfada ETOPLA formülünü uygula. Bu formül senin vereceğin aralıktaki belirlediğin faktörün karşılığında bulunan rakamları toplar ve bir araya getirir. Mesela OCAK 2019 teslim tarihli 1000-1000-3000 TL 3 adet siparişin var. Formülü girdiğin zaman bunların toplamını formülü girdiğin hücrede takip edebilirsin.

Aynı formülü yatay sütunda Yıllar, düşey sütunda Aylar olacak şekilde yaparsan verileri yan yana çekmiş olursun. Karşılaştırma yapman da böyle mümkün olur.

ETOPLA formülünü uygulamak için aşağıdaki linki kullanabilirsin. 

https://support.offi...2-1697a653039b

Aradığım şey pivot tabloymuş :D 

Kurcalıyorum şu an . 

Ne söylesen sen haklısın, aylar var ki görüşmedik. Bir köşede oturup da, bir kadehi bölüşmedik .

#7 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.455 mesaj

Yayınlanma tarihi 30 Ocak 2019 - 10:58 ÖÖ

Aradığım şey pivot tabloymuş :D

Kurcalıyorum şu an . 

Evet pivot tabloda çözüm olur. Ben pivot tablo okumasını sevmiyorum hiç. :) Kolay gelsin.

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?