İçeriğe git

Resim
* * * * * 1 oy

#4 Rigobert Song

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
204 replies to this topic

#1 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 31.162 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Mart 2007 - 11:32 ÖÖ

Gazetelerde yazýlanlar doðruysa Gerets ile yapýlan sözleþme ile birlikte Gerets ile sorunlarý bulunan Song ve bazý futbolcularýn gönderileceði sözünün verildiði yazýlýyor. Eðer Gerets'in kalmasýna karar verildiyse Song'un gönderilmesi gerekir. Ha bu doðru karar mýdýr? 100 milyon kere "Gerets mi Song mu" diye sorsalar 100 milyonunda da düþünmeden Song derim. Daha önce problemi yoktu gayet te güzel oynuyordu. Takýmýn en iyi oyuncusu, adam gibi tek topçusu. Karakteri de düzgün topçuluðu da..Onu da Gerets uðruna yollayýn kurtulun. Gerets efendi de oynasýn Inamoto-Servet-Tolga gibi adamlarla. Hagi'ye sýrf Ümit'i Saidou'yu oynatmýyor (ki doðrudur yanlýþtýr en azýndan bu ikisinin alternatifi vardý kadroda)diye saydýran gençleri bekliyorum. Song bu takýmýn alternatisiz tek oyuncusu. Ýliç TR ligi için çok önemli silah ama kiþisel sebeplerle oynatýlmýyor ama týs yok gençlerden.. Hala Gerets büyük hoca, hala Geret'ten iyisi gelmez.. "Xtir ol git petre" diye baðýrýp bunu "GS menfaatleri" için yaptýðýný iddia eden kitleden Onamoto, Tolga'yý oynatan adam için de ayný tepkiyi bekliyorum ama týs yok.Yanlýþ anlaþýlmasýn yanlýþý desteklemiyorum bunlar olmalý demiyorum. Ama 3 gün önce öyle duruþ gösterpi bugün susuyorsan bunun bizim buralardaki karþýlýðý "kýçý baþý ayrý oynamak" týr ikiyüzlülüktir. Ah ah söyelenecek çok þey var.. Genco yazmýþtý yanlýþ hatýrlamýyorsam.. Çok doðru söylemiþ. GS da herþey kötü. Yönetim berbat, hoca kötü oyuncular bir alem.. Herþeyden önemlisi tribünler ve taraftar ikiyüzlü. Bunlarý hakediyoruz. Sapýna kadar hakediyoruz hem de.

#2 Genç-Aslan

Genç-Aslan

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 65 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Mart 2007 - 12:14 ÖS

Re: Rigobert Song Gerets buyuk hoca filan degil. Futbol bilgisi 0 olan bir TD. Denizli macinda olmus 70'inci dakika. Dakika 1-1, gol lazim. Napiyor Gerets? Onlibero Inamoto(senin gibi onliberonun...) cikartip yerine baska bir on libero Ayhan'i koyiyor. Kabze'yi ise yedek birakiyor, Kabze bizi az mi kurtardi sonradan oyuna girerken? Besiktas macindaki yaptigi hatalar ise 13 yasindaki cocuk yapmaz.. hatalari tekrarlamaya gerek yok, zaten dusundukce deliriyorum. Gerets bizi gecen sezon sampiyon ''yapti'' diye Gerets'e buyuk hoca diyenlere ise anlamiyorum. Gecen sezon Gerets cooook sansliydi, az mi son dakikalarda mac kurtardik? Bu sans Hagi'de varmiydi? Tam tersine, Hagi zamaninda bu sans fenerdeydi. 5-6 mac son dakika golu ile yenmislerdi. Bu sans Hagi'de olsaydi biz fark atarak sampiyon olurduk. Unutmayin! Gerets altinda Tromso faciasi.. gencler harcaniyor.. fener'e gerets altinda her mac yenildik. ASY'de yenilmistik(Umit karani yedek birakmisti, Umit o an az kalsin her mac gol atiyordu) SS'de ise rezil olmustuk( Ferhat...Ugur..derby...) TR kupasinda elendik ve bu sene yine yenildik. Gerets altinda bu sezon inanilmaz kotu futbol oyniyoruz, 8 senedir maclara bakarim bu sezon kadar kotu oynadimiz futbolu bizde hic gormemistim. Banada sorsalar Song mu Geretsmi bende hic dusunmeden Song derim. Yaw birakin Song'u Cihanmi Geretsmi deseler Cihan derim! Cihan en azindan yedek kaldigi zaman bir zarari olmiyor, Gerets'in bu takima cok zarari oliyor! Kisiligi/durusu yuzunden sempatim vardi ama yarattigi bu zarar yuzunden nefret etmeye basladim! Hagi'yi gonderenler Geretsi coktan gondermeliydi!

#3 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 28.679 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Mart 2007 - 12:48 ÖS

Song ve Ýliç þu þartlar altýnda bu kadronun deðiþilmezleri ama onlarý da yollarýz alýrýz Serveti yolumuza devam ederiz yeter ki ulu baþkan ve dahi hocamýz kalsýn, onlara zeval gelmesin...

#4 duncanferguson

duncanferguson

İzmir

• Members
  • 2.441 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Mart 2007 - 04:58 ÖS

Tabi song gibi genç bir oyuncu ile yýllarca defansýmýzý saðlama alýrýz bencede gerets yollansýn songla beþ yýllýk sözleþme yapýlsýn.

#5 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 28.679 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Mart 2007 - 05:07 ÖS

Tabi song gibi genç bir oyuncu ile yýllarca defansýmýzý saðlama alýrýz bencede gerets yollansýn songla beþ yýllýk sözleþme yapýlsýn.

:lol: Gerets kalsýn herkes gitsin o yakýþýr bize

#6 Sheva

Sheva

Members

• Members
  • 24.529 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Mart 2007 - 06:09 ÖS

olayýn içyüzünü bilmiyoruz, Song yine maddi sebeplerden þikayetçi olduðu için mi oynamadý (geçen sene olduðu gibi), yoksa gerets kafayý týpký ayhan'a taktýðý gibi song'a da mý taktý.. Eðer durum ilki gibiyse song'a disiplin cezasý verilmeli (ve hatta ayný þeyi sürekli tekrarladýðý için belki sene sonu baþka çözümler düþünülmeli), yok eðer gerets'in saplantýsý sebebiyle oynatýlmýyorsa o vakit gerets'e çok temiz bir uyarý çekilmeli.. Öte yandan sene sonu gerets mi song mu deseler herhalde en ufak tereddüt etmeden song derim, vasýfsiz bir adam yüzünden takýmda futbolcu diyebileceðimiz 2-3 adamdan birini kaybedersek sonradan içimiz çok kan aðlar..

#7 Guest_keremgs_*

Guest_keremgs_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 04 Mart 2007 - 06:54 ÖS

Song parasýný alamadýgý icin gecen sene g.birligi macýnda; bu sene de ilk yarýda fb macýnda mazaretsiz oynamadý. Ozellikle bu sene gecen seneki formundan cok cok uzak..Sadece 3 gun arayla oynanan ve 3 er gol yedigimiz ts ve liverpool maclarýna baksanýz songun kafa topu alamama ozelligini ve cok hata yaptýgýný gorebiliriz..Bence seneye kafa toplarýna hakim bir stoper almalýyýz.Ayrýca geretse g.antep macýnda yaptýgý buyuk bir ayýp cunku gerets haklýydý orda antepin fovetleri butun kafa toplarýný aldý ve gol de benzer sekilde geldi malesef..Bence song sene sonu gitmeli.. Dunku macta emre asýgýn olmasý sebebiyle havdan kuvvetlendi savunmamýz.Ýlk golde bence ergunun kademeye girmesi gerekiyordu..Emre bu formuyla 11i fazlasýyla hakediyor..

#8 SERDAR1905

SERDAR1905

Senior Member

• Members
  • 1.214 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Mart 2007 - 08:32 ÖS

gerets in pili bitti ama bizim yonetim ona da sozlesme uzatti. :kizgin1: yerli teknik adam istiyorum baska birsey istemiyorum. gerets halen takimi tanimis biri degil. tanisa bile kafasi calisan biri degil. gerets acil gonderilsin yerine isterse yilmaz vural gelsin raziyim. ki kesinlikle geretsten daha basarili olur. Song suan bu takimda oynamazsa olmaz tek adamdir. o olmadan tomasta yamuluyor. takim komple yamuluyor. gerets kendini one cikarmak icin midir, mazosistlikten midir nedir fantazi kurup kendini tatmin edebilir ama taraftarin sinirlerini ziplatmaya kimsenin hakki yok. elini masaya vurabilecek bir baskan ne zaman gelecek basimiza merak ediyorum...

#9 Genco

Genco

Cezalý Kullanýcý

• Banned
  • 3.076 mesaj

Yayınlanma tarihi 04 Mart 2007 - 08:52 ÖS

Bana sinirsiz butce verseler, su takimdan gondermeyecegim tek oyuncu Song'dur.. Zaten onu da gonderirlerse, Song'dan daha iyi bir adam alamayacaklarina gore, gelecek sene Bulent Korkmaz ile bir ivme kazanan Erciyes ile Intertoto icin cekisiriz.. Ulan kotu olan mevkilere takviye yapamiyorsunuz, bari nispeten iyi sayilan mevkileri bozmayin yahu..

#10 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 11.009 mesaj

Yayınlanma tarihi 05 Mart 2007 - 01:50 ÖS

Song bir yere gitmez. Adam bence futbolu býraktýktan sonra da burada kalacak. Çünkü türkiyede epey yüksek cirolu ticareti var adamýn. Bursa tekstil piyasasýnda dönen Galatasaray çeklerinin çoðu songdan çýkýyor. Parasýný alamadýðý için oynamadýðýný da hiç sanmýyorum. Bunu bir kere yaptý, onda da kulübün verdiði çek vurulmuþ ve alacaklýyla song muhatap olmak zorunda kalmýþtý. Eh bu kadarý da fazlaydý yani. Ben de olsam bir ceza keserdim kulübe. Nasýl biz parasýný alamadýðýnýz malýn son partisini göndermekte acele etmezsek, adam da hizmeti durdurarak bir nevi müþteriye mesaj vermiþtir. Ben bunu yasal olarak da etik olarak da yanlýþ bulmuyorum. Yöneticilerin anlamamakta ýsrar ettikleri birþey var. Futbolcular, beyzadelerin fabrikalarýndaki iþçilerden farklý deðildir. Nasýl ki iþçilik ödemek için gerektiðinde diðer dorçlar öteleniyorsa, kulüpte de futbolcu alacaklarý herþeyin önündedir ve her borç ötelenip bunlarýn paralarý zamanýnda verilmelidir. Ýþçi alacaklarýný 15 gün geç ödeyin, iþ býlma kabiliyeti en fazla olan ustalarýnýzdan baþlayarak bütün iþçileriniz bir ay içinde iþi býrakýr. Eh, bizde de iþ bulma þansý en yüksek adamýn kim olduðunu söylemeye gerek yok. Fe5'in serbest kalmýþ bir song için nasýl pusuda olduðunu herkes tahmin ediyorudur. hele Hele edi-büdü salaklarýndan sonra...

#11 Guest_konyAslan42_*

Guest_konyAslan42_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 05 Mart 2007 - 03:23 ÖS

ya ben kýyamýyorum bu song'a giderse inanýn acayip þekilde soðurum

#12 Guest_CaNKaGS_*

Guest_CaNKaGS_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 06 Mart 2007 - 11:26 ÖS

Song giderse bende giderim. Song nere ben ora.. :D

#13 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 28.679 mesaj

Yayınlanma tarihi 16 Mart 2007 - 10:12 ÖS

Heralde bileti kesildi, yolu þimdiden açýk olsun

#14 Sheva

Sheva

Members

• Members
  • 24.529 mesaj

Yayınlanma tarihi 16 Mart 2007 - 10:13 ÖS

kaç maç oldu 3 mü, göz göre göre bir efsane harcanýyor gerçekten çok üzücü :(

#15 Guest_CaNKaGS_*

Guest_CaNKaGS_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 16 Mart 2007 - 10:13 ÖS

Fazla uzaða gitmez cimbom býrakýrsa onu gibi adamý fener hayatta kaçýrmaz. Türkiyenin en iyi defansý kim almak istemezki bizde elimizden çýkarýyoruz. Herkes onun gibi adam ararken biz ise olduðu halde býrakmaya çalýyoruz. Bu yönetimden de bu beklenir.

#16 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 16 Mart 2007 - 10:15 ÖS

Song Türkiye'de oynamaz sanýyorum, ama kaybý çok üzücü hakikaten :(

#17 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 31.162 mesaj

Yayınlanma tarihi 16 Mart 2007 - 10:17 ÖS

Oynar abicim nye oynamasýn? BJK ve FB üstüne atlamazsa ne olayým.

#18 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 16 Mart 2007 - 10:20 ÖS

FB alamaz da BJK alabilir evet.

#19 Sheva

Sheva

Members

• Members
  • 24.529 mesaj

Yayınlanma tarihi 16 Mart 2007 - 10:27 ÖS

daha 3-4 ay öncesine kadar hazýrdaki sözleþmesine de güvenerek, song'un bizde jübile yapmasýna, yeni bir sembol olarak camianýn manevi hazinesine büyük katký yapan bir diðer isim olmasýna kesin gözüyle bakarken, bugün neden olduðunu bile bilmediðimiz sebepten yollarý ayýrma noktasýna geliyoruz.. Neler oluyor bu kulübe anlamýyorum ama þöyle okkalý bir Song klibi olsa ve bu adamýn kulüp için yaptýklarýný gözümüzün önünden bir geçirebilsek, inanýn çok çok üzülürüz þu an belki de çok farkýna varmadýðýmýz bu ayrýlýða..

#20 scapula

scapula

• Members
  • 4.528 mesaj

Yayınlanma tarihi 17 Mart 2007 - 10:36 ÖS

Song gönderilirse canlý bomba olur Gerets'e atlarým.