İçeriğe git

Resim
- - - - -

Fenerbahçe 2 Galatasaray 1

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
415 replies to this topic

#21 Cem Bom

Cem Bom

Senior Member

• Members
  • 3.459 mesaj

Yayınlanma tarihi 26 Kasım 2006 - 11:13 ÖS

Hasan Kabze'nin bu macta oynarsa (ama öyle 15 dk falan deðil) gol atacaðýna eminim. fener defansý aðýr ve beklenmedik hatalar yapabiliyor. Ýyi anlaþýr ve seri davranabilirlerse Ýliç'in de Ümit'in de bu maçta gol þansý yüksek. Fenerin sol kanadý cok etkili. orada tuncay'ýn oyuna iyi baþlamasýný engellemek lazým. kötü baslayýnca kötü gidiyor çünkü. Sabri enerjisiyle mac içinde Tuncay'ý bezdirebilir ama duran toplarda kýsa kaldýðýndan sýkýntý yasayabiliriz. YAni oyunda hiç olmayan tuncay, bir duran topta golü atabilir. (iþte alýn size klasik fener macý sendromu) Akla Cihan geliyor ama o da cok formsuz. Ben Teknik direktör olsam hafta boyu tuncay tuncay diye diye Cihan''ýn basýnýn etini yer ve maca ekstra motive olmuþ bir Cihan'la baslardým. (ASY'de Cihan'ýn tuncay'ý sahadan sildiði ve necati'nin golüyle 1-0 kazandýðýmýz bir mac hatýrlarým) Önüne de kart görmemesi ve sadece iþine bakmasý yönünde hafta boyu baþýnýn etini yiyeceðim Hasan Þaþ'ý koyardým. Bizim için en büyük sorun duran toplar. Çünkü kýsa boylu bir takýmýz. GErets'in sezon basýnda ýsrarla uzun boylu güçlü bir ön libero istemesinin nedeni de buydu zaten. Duran toplarda gol yememeiz için Ayhan'ýn da Ýnamoto'nun da çok dikkatli olmasý, geriden gol için gelecek fener beklerine cok iyi basmasý gerekiyor. Ayhan bunu yapar da Ýnamoto yapabilir mi hi emin deðilim. Aslýnda bunu yapabilecek gercek bir ön libero olan M. Topal diye bir adamýmýz var ama böylesine yüksek tansiyonlu bir mac için cok genc. Gecen yýl kadýköydeki maca sagda ve solda gencecik iki bekle cýkma cesaretini gösterebilen Gerets ayný riske bir kez daha girer mi bilmem. Ama bence ilk 11'e almasa bile yanýna mutlaka M.Topal'ý almalý. Hakan'ýn da olmayýsý bir dezavantaj. Duran toplarda fener bekleriyle birlikte geriye gelebilir, uzun boyuyla iþe yarayabilirdi. Ergün ve Arda'nýn kanadýnda m. yozgatlý ve önder turacý olacak. Arda'nýn onder karsýsýnda basarýlý olacagýna eminim ama Ergün'e yozgatlý karsýsýnda hiç güvenmiyorum. yozgatlý defansýn arkasýna kolay kacabilen, ergün de arkasýna cok kolay adam kacýrabilen bir oyuncu. Sol bek kararýný oyuncularýn hafta içi performansýna göre vermek gerek. Orhan Ak formsuz olsa da boyuyla duran toplar için bir avantaj ve fakat agýr. Gerets'in burada iþi cok zor, allah kolaylýk versin. Fenerbahce -forvetleri hariç- bizden cok daha iyi bir takým. Gol atmadan bu mactan puan alamayýz. gol yemememiz bence mucize olur. ne cok fazla hücum etmek ne de geriye yaslanmak lehimize olur. H. Þaþ gibi, Karan gibi, Arda gibi özel yetenekleri olan oyuncularýmýz bu macta iyi oynarsa sansýmýz var, yoksa klasik kadýköy deplasmanlarýndan birini daha yasarýz. Ama... BÝ DE YENÝYOZ MU LAN...

#22 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 28.199 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Kasım 2006 - 12:39 ÖÖ

Kusura bakmasýn kimse, bu kadar uzun taktik incelemeler falan bana gereksiz geliyor bu maç için, ayaklarý titremeden, kendilerine güvenip oynasýnlar, fark olur mu diye düþünmeden oynasýnlar yeter ahh Fatih Hoca öyle bir kaybettik ki senin zamanýnda, o statta her maça futbolcular fark yermiyiz diye gidiyorlar

#23 Genco

Genco

Cezalý Kullanýcý

• Banned
  • 3.076 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Kasım 2006 - 02:19 ÖÖ

Bu mac ile tartisilacak fazla bir sey olmadigini dusunuyorum.. Nihat Ozdemir daha bir hafta evvelden MHK'ya, ne olursa olsun, bize karsi full kadro ile cikmalari gerektigini ima etti.. Ve hedeflerine ulastilar.. 15 gun evvelden maca hazirlanmaya basladilar, hafta ici de ardarda demeclerle taraftar ve futbolcularini Pazar gunune kadar olum-kalim macina cikacakmis gibi hazirlarlar.. Hepsi olumune oynarlar.. Bizim yonetim/taraftar gibi dostluk naralari atmadan, yonetim el atindan taraftarlara ellerinden gelen destegi vereceklerini, kazanmak icin her yolun mubah oldugunu soylerler.. Onlarda bizim tarafa sidik atmadan tutun, sahaya kadikoy yakasinda bulunan butun sasal su stoklarini atarlar.. yYani, her sene izledigimiz filmi gene izleriz.. Bu yonetim anlayisi ile biz hic bir zaman Kadikoy'de Fenerbahce'yi yenemeyiz.. Ismet Inonu'nun dedigi gibi, 'Bir ulkede namuslular, en az namussuzlar kadar cesur olmadikca o ulke icin kurtulus yoktur.." Hem yonetim, hem de taraftar bazinda, biz de en az onlar kadar saha icinde ve disinda elimizden geleni yapmazsak, serefsizlik yapmazsak veya kazanmak icin her yol mubah felsefesini benimsemezsek, Fenerbahce'ye karsi Sami Yen'de veya Kadikoy'de rahat ve seri galibiyetler elde edemeyiz.. Canaydin'in bol bol alkislayacagi bir mac olur.. Minimum 3 farkli yeniliriz..

#24 Guest_Serkan1905_*

Guest_Serkan1905_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 27 Kasım 2006 - 02:45 ÖÖ

Su halimizden nefret ediyorum.

#25 tripotter

tripotter

El Comandante

• Members
  • 7.538 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Kasım 2006 - 03:02 ÖÖ

Þöyle bir kadro karþýlaþtýrmasý yaparsak, Arda'nýn karþýsýnda Önder'i Hasanýn bölgesinde de Deniz ve Uður'u görüyorum...Alex-Tuncay bölgesinde Cihaný ve Appiah-Yozgatlý bölgesinde Ergün'ü görüyorum... Ümit- (Kabze)-Ýliç bölgesinde Lugano-Edu Kezban-(David) bölgesinde Tomas-Song (Aurelio)-Appiah / inamoto-Ayhan Neyse arkadaþlar fazla uzatmaya gerek yok...Normal þartlarda maçýn mutlak favorisi fenerbahçedir...Saha ve seyirci avantajý + moral-motivasyon fazlasý da cabasý... Bu maçla ilgili söyleyebileceðim tek þey Gerets ile ilgili...Tüm önemli maçlarda Galatasarayýn en büyük avantajý olan hücum gücünü bir tarafa býrakýp defansif oyunu tercih ettin ve hep kaybeden sen oldun... Bari bu sefer bu takýmý geriye çekme ve hücum futbolundan vazgeçme...Çivi çiviyi söker...Tek önlibero ve çift forvet çýk ve topu sürekli Arda-Hasan-Ýliç üzerinden oyna...Eðer bu maçtan puan alacaksak bunun tek yolu budur...Ben bunu bilir bunu söylerim...

#26 Guest_DeVe_*

Guest_DeVe_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 27 Kasım 2006 - 09:57 ÖÖ

Bu maç için teknik çok þey söylenmiyor malesef. En iyi zamanýmýzda da yendiler, en kötü zamanýmýzda da; en iyi zamanlarýnda da yendiler, en kötü zamanlarýnda da (7-1'den sonrasý hiç aklýmdan çýkmýyor). Ama Gerets'e ilk defa katýlaraktan diyorum ki, yenememezlik senesi arttýkça yenme ihtimali de artýyor. O zaman ben de diyorum ki; Ýçim Rahat Etmiyor Fenere Koymayýnca, Ýçim Rahat Etmiyor Fenere Koymayýnca. Ýçim Rahat Etmiyor Fenere Koymayýnca, Ýçim Rahat Etmiyor Fenere Koymayýnca!

#27 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 10.243 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Kasım 2006 - 10:15 ÖÖ

Þükrü Saraçoðlu deplasmanýnda, Fener'in moral ve form düzeyini de þu an gördükten sonra, 1 puan çýkarmamýzý baþarý olarak görürüm. O statta basiretimiz baðlanýyor bu 1, 2.'si de adamlar bu sene bizden iyi takým. Oyuncularý tek tek tartýya koyduðumuzda aðýr basýyorlar. Ýpucu vereyim mi: Appiah >>>>>>>>>>>>>>> Inamoto.

#28 Guest_CaNKaGS_*

Guest_CaNKaGS_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 27 Kasım 2006 - 10:29 ÖÖ

Geçen seneye baktýðýmýzda o maçtaki kadromuzu hatýrlayalým.. Mondi cihan song tomas ferhat ayhan sadioo iliç hasan hakan þükür necati Geçen seneki kadromuzla bu seneki kadromuzu karþýlaþtýralým. Mondi cihan song tomas ergün hasan iliç inamoto ayhan arda ümit karan Kadromuzda Sizce artý olan ne var. Sadece arda diyorum eðer arda üstün bir performans gösteremezse yina ayný skorlarla döneceðimizi düþünüyorum...

#29 Namelessonegs

Namelessonegs

Aslan

• SIT
  • 35.866 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Kasım 2006 - 10:31 ÖÖ

Cihanýn yerine Ugur oynamýstý ve felaket kotu oynamýstý..Bunun yaný sýra orta sahamýzda cok adam bulundurmak yerine Necati-Hakan forvetiyle cýkmýstýk..Simdi ise orta saha da daha cok adam bulunduracagýz ki rakibin en etkili bolgesi ortasahasý..

#30 rybczynski

rybczynski

Senior Member

• Members
  • 1.566 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Kasım 2006 - 10:34 ÖÖ

Belki biraz saçma olacak ama þöyle birþey olsa herþey tersine döner. Bizim orda kaybetmimizin esas sebebi psikolojik etkiler yani hýrsýmýzýn kadýköyde kaybolmasý onlarýnda aþýrý motive olmasý. Atýyorum maç 0-0 giderken oyunun baþlarýnda bizden biri ciddi olarak sakatlansa ortalýk karýþýp bizimkiler delirse.O zaman herþey tersine döner fenerli oyuncular biz naptýk acaba adama noldu diye düþünürken bizim oyuncularda aþýrý hýrs ve azimle oynarlar. Ozaman roller deðiþir. Bizim oyunculara öyle bir ruh hali lazým. (Bu senaryo Çaðrý filminden esinlerek yazdým.Uhut savaþýnda yenildiðimizi kabullenip geri çekildiðimiz sýrada Hz.Hamza nýn þehit olmasý,diðer müslümanlarý aþýrý hýslandýrýp saldýrmaya teþvik ederken,mekkeliler yaptýklarýndan suçluluk duyup hemde karþý tarafýn hýsýndan çekinip geri çekilmiþtir.)

#31 Guest_CaNKaGS_*

Guest_CaNKaGS_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 27 Kasım 2006 - 10:36 ÖÖ

Topla çok oynayarak fenerin oyun kurmasýný engellersek çok þanslý oluruz ayrýca yerden oynadýðýmýz zaman fenerin o yavaþ defansýný ümit karanla delebiliriz. Her ne kadar þansýmýz olmadýðýný düþünsemde her geçen dakika her geçen saat maça dahada motive olup gerçekten inanmaya baþlýyorum. Karþýmýzda dünyanýn en büyük takýmý olsada ben yeniliriz diye izleyemiyorum. Sonuçta maç oynanmadan kazanýlmýyor. Alexi inamoto ile kitlersek ve uzaktan þutlara izin vermez isek bence þansýmýz olur. Þu takýmda en çok güvendiðim isimler zaten Arda, Ýliç, Ümit Karan, Song....

#32 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 10.243 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Kasım 2006 - 10:46 ÖÖ

Topla çok oynayarak fenerin oyun kurmasýný engellersek çok þanslý oluruz ayrýca yerden oynadýðýmýz zaman fenerin o yavaþ defansýný ümit karanla delebiliriz. Her ne kadar þansýmýz olmadýðýný düþünsemde her geçen dakika her geçen saat maça dahada motive olup gerçekten inanmaya baþlýyorum. Karþýmýzda dünyanýn en büyük takýmý olsada ben yeniliriz diye izleyemiyorum. Sonuçta maç oynanmadan kazanýlmýyor. Alexi inamoto ile kitlersek ve uzaktan þutlara izin vermez isek bence þansýmýz olur. Þu takýmda en çok güvendiðim isimler zaten Arda, Ýliç, Ümit Karan, Song....

Orta sahamýzda olumlu pas yapacak fazla sayýda oyuncu yok. Inamoto asla bir Saidou deðil, bunu ilk yarý bize öðretmiþ oldu. Fener'in defansýný delebilecek tek oyuncumuz Ümit Karan ama onun da verkaçla girmesi gerek ceza alanlarýna, baþka türlü oyun üzerimize yýðýlýr çünkü orta sahalarý seri top yapabilecek bir takým, seyirci desteklerini de arkalarýna alarak. Verkaç yapabilmemiz için Hasan Þaþ ve Arda Turan gibi oyuncularýn formda olmalarý gerek. Arda Turan umuyorum genç yaþýnýn tecrübesizliði ile týrsak baþlamaz.

Alex'in kilitlenmesi gerektiðine inanýyorum ama bu Inamoto ile biraz güç bence. Ayhan'ý düþünecektir gibi geliyor bana bu görev için. Fakat saðolsun Ayhan da asabi bir arkadaþ olduðu için erken kart görmesinden korkuyorum.

#33 Cem Bom

Cem Bom

Senior Member

• Members
  • 3.459 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Kasım 2006 - 10:46 ÖÖ

Bir de hafta içi onlar Celta Vigo ile deplasmanda zor bir maç oynayacaklar. Bu maçýn yorgunluðunu bizim maçta hissedeceklerine adým gibi eminim. Ýlk yarý oyunu tutabilirsek ikinci yarýda iyice asýlýp maçý kazanabiliriz. Duran toplar... En önemli silahlarý bu. Duran toplarda çok uyanýk olmamýz lazým.

#34 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 10.243 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Kasım 2006 - 10:48 ÖÖ

Duran toplar... En önemli silahlarý bu. Duran toplarda çok uyanýk olmamýz lazým.

Ýzmit'li bek'lerimiz Orhan Ak ve Cihan Haspolatlý varken canýmýzý sýkmaya ne gerek var caným? :cene:

#35 Guest_Blue_*

Guest_Blue_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 27 Kasım 2006 - 10:50 ÖÖ

Onlardan oyunun coðu bolümünde daha iyi oynayacaðýmýzdan þüphem yok. Ama gel gör ki bir duran top ve gol. Ardýndan bir tane daha. Yani artýk býktým. Güvenim yok hic. Bunlarý orada bir devirsek bes deviririz ancak once yoneticisi ezik cikiyor maca.

#36 Patriot

Patriot

Senior Member

• SIT
  • 13.127 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Kasım 2006 - 10:54 ÖÖ

Ilginc taktikler uretilmis gercekten.. bende diyorumki tempoyu dusurmek adina yat yere kalkma sakatlandim de, bkz besiktas mac herhalde bi 15-20 dakika boyle gecti. Macin hemen baslarinda mumkun oldukca yatin ve kalkmayin :D Onun haricinde bizim ceza alanimizda onlar serbest vurus kullandigina neden taa ceza alanimiz icine gireriz onu anlamam, bekle 16 cizgisinin uzerinde boylece adamlarda yakin mesafeden kaleye vuramamis olur.. yok illa o hobbit boyumuzla penalti noktasi civari ve hatta daha yakin yerde kurariz defansi ondan sonrada kfayla ya da karambolden golu yeriz.. cok enteresan gercekten. Cok uyanik olmamiz gerekiyor ama edindigimiz tecrubeye ve anladigimiz kadariyla bizim bazi topcularin orada beyni sulaniyo halbuki ne gerek var Avrupada o kadar mac yaptiniz. Birde gercekten artik su ilk 20 dakka icinde bi gol yemeyelim.. lutfen. Ilk 20'de yersek gercekten izlemeyecem (gecen senede saido kirmiziyi yedikten sonra izlememistim ornegin).

#37 Guest_Gönül sarayým_*

Guest_Gönül sarayým_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 27 Kasım 2006 - 12:05 ÖS

Nedense bu Fener maçý öncesi bende bir rahatlýk var. Çoðunlukla böyle olmazdý. Bana mesela bu maçta Ýnamoto bir gol atacakmýþ gibi geliyor. Arda Fener defansýna bir kýrmýzý kart göstertecekmiþ gibi geliyor. Ýliç bir gol atacakmýþ gibi geliyor. Ümit bir gol atacakmýþ gibi geliyor. (Gian hala 13 golü bulamadýk galiba ama cidden bu maçý kazanacaðýmýzý hissediyorum. O þeytanýn bacaðý hareket bile edemeyecek bu sefer)... Bu maçta Arda Ýliç Ýnamoto ilk Galatasaraylý niþanýný alabilirler. Ne bileyim özellikle Ardanýn gecesi olacaðýný hissediyorum. Umarým bu hislerimde yanýlmamda hakettiðimiz mutluluklarý hep birlikte yaþarýz.

#38 Dimaria

Dimaria

Senior Member

• Members
  • 1.479 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Kasım 2006 - 01:17 ÖS

iþte beklenen an.beklenen mac.yaný beným beklediim.bu takýmla sahasýnda oynadýýmýz maclarda sans tutmuyor.ama nedense içimde deðiþik bi his var bu hafta için.inþ bi dönüm noktasý olacak o deplasman için.aslan yürekliler göstercekler kendilerini...

#39 Guest_CaNKaGS_*

Guest_CaNKaGS_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 27 Kasım 2006 - 01:26 ÖS

Ben de tam tersi. Gerçekten haftaya girmeden bende bir heyecan bir heves olurdu fener maçlarýnda yeneceðiz ve iddalýyýz gibilerinden ama bu sene nedense artýk belki kadýköyde istediðimiz futbolu oynayamadýðýmýzdandýr herhall bende hiç eskisi kadar heves eskisi kadar heyecan yok ve ben yenileceðimizi düþünüyorum. ÝNÞALLAH ALLAHIM utandýrýr beni..

#40 Guest_hagi(5+5)_*

Guest_hagi(5+5)_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 27 Kasım 2006 - 02:05 ÖS

hep umutla gittik, hüsranla döndük belki de ilk kez umutsuzlukla gidiyoruz kadýkoye bir de koyup geliyoruz mu :)