İçeriğe git

Resim
- - - - -

Aralýkta Askerim

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
326 replies to this topic

#1 Namelessonegs

Namelessonegs

Aslan

• SIT
  • 35.866 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Kasım 2006 - 01:08 ÖS

Arkadaslar Aralýk doneminde askerlik yapan arkadaslarýn ve diger donemlerde de vatani gorevini yerine getiren arkadaslarýn da uyarýlarýný ve askerlikte yasadýklarý bazý tecrubelerini burada paylasmasýný istiyorum..Ne yapýlýr, ne yapýlmaz etc..? :) Biraz endiseliyim cunku 1 ay sonra yayýla yayýla yatan,Hasan Sas'a Cihan'a sallayan ben, din iman bilmeden kosacam,donucam,vatani gorev yapýcam kimbilir nerelerde.. :)

#2 Guest_CaNKaGS_*

Guest_CaNKaGS_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 01 Kasım 2006 - 01:11 ÖS

:lol: kýsa dönem yapcan herhall. çabuk geçer anlamassýn bile askerlik nasýl geçti nasýl bitti... Hayýrlýsý ile git hayýrlýsý ile gel...

#3 Dimaria

Dimaria

Senior Member

• Members
  • 1.479 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Kasım 2006 - 01:15 ÖS

hayýrlýsýyla teskereni alýr gelirsin inþallah..

#4 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 9.884 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Kasım 2006 - 04:57 ÖS

Bende Aralýkta gitmiþtim. Gidilebilinecek en iyi kýsa dönem sezonu bence Aralýk. Yaz sýcaklarýný çekmeyeceksin ya da yazýn seyahate çýkan arkadaþlarýný kýskanmayacaksýn. Umarým iyi bir yere çýkarsýn.

#5 minevraqs

minevraqs

Senior Member

• Members
  • 201 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Kasım 2006 - 05:43 ÖS

En Büyük Asker Bizim Asker! Engincim; inþallah, nereyi istersen oraya çýkarsýn, herþey gönlünce olsun, hayýrlýsýyla teskereni al, gel..

#6 Namelessonegs

Namelessonegs

Aslan

• SIT
  • 35.866 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Kasım 2006 - 06:20 ÖS

Ýnsallah cok tesekkur ederim herkese...Biraz yusuf durumlarý mevcut haliyle ama insallah alýsýrýz :)

#7 tripotter

tripotter

El Comandante

• Members
  • 7.538 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Kasım 2006 - 07:13 ÖS

Engin ben de aralýkta gitmek istiyorum ama daha baþvurmadým. Çünkü daha okuldan çýkýþ belgemi almadým.(Ýnsan 6 senede mezun olunca oluyo böyle þeyler:) Þöyle 1 hafta sonra falan baþvursam beni de Aralýkta askere alýrlar mý acaba? Sen ne zaman baþvurmuþtun? Süreç nasýl iþledi? Bir bir anlatýrsan çok sevinirim. Bu arada þimdiden hayýrlý teskereler... :karisik: (asker selamý olarak bitek bu smileri bulabildim idare et:)

#8 duncanferguson

duncanferguson

İzmir

• Members
  • 2.441 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Kasım 2006 - 07:29 ÖS

hayýrlý teskereler þu okul bitsin bizde düþecez o yollara

#9 Namelessonegs

Namelessonegs

Aslan

• SIT
  • 35.866 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Kasım 2006 - 07:53 ÖS

Yeniden sagolun..Tripotter(hocam kusura bakma ismini hic belirtmedin o yuzden bole hitap etmek durumunda kaldým :) ),belgelerini toparlýyosun..4 tane diploma fotokopisi,yabancý dil sýnavý varsa onun fotokopileri,fotograf etc..sonra bunlarý götürüyosun,onaylatýyosun ve randevu sýrasý bekliyosun..O randevuda sana sýnava giris belgesi mi ne veriyolarmýs..Aralýk'ýn ilk 3 günü sýnav sonra 12 Aralýkta da birlige teslim..Ýstersen 118'den bir numarasýný al ASAL'ýn,oradan sorustur heralde daha net cevap vereceklerdir.. :)

#10 tripotter

tripotter

El Comandante

• Members
  • 7.538 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Kasım 2006 - 09:06 ÖS

Yeniden sagolun..Tripotter(hocam kusura bakma ismini hic belirtmedin o yuzden bole hitap etmek durumunda kaldým :) ),belgelerini toparlýyosun..4 tane diploma fotokopisi,yabancý dil sýnavý varsa onun fotokopileri,fotograf etc..sonra bunlarý götürüyosun,onaylatýyosun ve randevu sýrasý bekliyosun..O randevuda sana sýnava giris belgesi mi ne veriyolarmýs..Aralýk'ýn ilk 3 günü sýnav sonra 12 Aralýkta da birlige teslim..Ýstersen 118'den bir numarasýný al ASAL'ýn,oradan sorustur heralde daha net cevap vereceklerdir.. :)

Öncelikle verdiðin bilgiler için çok teþekkür ederim. Bu arada adým Necip... Belgeleri toparlamasý iþ deðil de, okuldan geçici mezuniyet belgesi almayý bekliyorum. Onu aldýðým gibi gidicem askerlik þubesine...Umarým geç kalmamýþýmdýr...Ýþin ilginç yaný 12 Aralýk benim yaþgünüm...Þahane bi doðum günü partisi olacak benim için :lol:

#11 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 27.534 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Kasım 2006 - 12:15 ÖÖ

Olm Engin iyi anladýk gidiyorsun kaçýncý topic bu hayret birþey :) Bu arada Necip benim ismimden sonra seninki de öðrenildi gizemin kalmadý benden söylemesi :)

#12 rybczynski

rybczynski

Senior Member

• Members
  • 1.566 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Kasım 2006 - 12:22 ÖÖ

Bende aralýktan bir sonraki evre gidicem Allah nasip kýsmet ederse.Üniversiteden mezun olduðun bölüm ve kütüðünün kayýtlý olduðu yer askerliði yapacaðýn bölümü tayin ediyor ve bu konuyla ilgili bilgilerim var... Birde kýsa dönem yapmak istiyor ve uzun dönem süpriziyle karþýlaþmak istemiyorsan sana özelden 1-2 tavsive verebilirim.

#13 tripotter

tripotter

El Comandante

• Members
  • 7.538 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Kasım 2006 - 12:24 ÖÖ

Olm Engin iyi anladýk gidiyorsun kaçýncý topic bu hayret birþey :)
Bu arada Necip benim ismimden sonra seninki de öðrenildi gizemin kalmadý benden söylemesi :)

Evet Can öyle oldu. :) Ama olsun boþver...Birlik ve beraberliðe ihtiyacýmýz olduðu þu günlerde belki de böylesi daha iyi...Sonuçta burasý benim için sadece bir forum deðil...Sizler de sadece renkdaþým deðil sanal alemde dostlarýmsýnýz. En azýndan ben kendi adýma öyle düþünüyorum...Umarým diðer dargýn arkadaþlar da biran evvel aralarýndaki sorunlarý çözüp foruma geri dönerler ve kaldýðýmýz yerden sarý-kýrmýzý aþkýmýzý yazmaya devam ederiz... :)

#14 Guest_Serkan1905_*

Guest_Serkan1905_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 02 Kasım 2006 - 12:25 ÖÖ

Hayirli teskereler. Allah sag salim gidip dönmeyi nasip etsin. Nasil yaptiyam, bu askerlik isinden pis yirttim. Dünyanin hic bir ülkesinde askerlik gibin bi derdim kalmadi :D Anlasilan askerliksiz bir ömür nasip oldu bize.

#15 tripotter

tripotter

El Comandante

• Members
  • 7.538 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Kasım 2006 - 12:26 ÖÖ

Bende aralýktan bir sonraki evre gidicem Allah nasip kýsmet ederse.Üniversiteden mezun olduðun bölüm ve kütüðünün kayýtlý olduðu yer askerliði yapacaðýn bölümü tayin ediyor ve bu konuyla ilgili bilgilerim var...
Birde kýsa dönem yapmak istiyor ve uzun dönem süpriziyle karþýlaþmak istemiyorsan sana özelden 1-2 tavsive verebilirim.

Valla her türlü tavsiyeye ihtiyacým var verirsen çok memnun olurum. Aralýkta gitmeyi çok istiyorum ama sanýrým okuldan kaðýtlarý almam falan uzayacak iþ ve geç kalýcam.

#16 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 27.534 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Kasım 2006 - 12:33 ÖÖ

Bu arada Necip benim ismimden sonra seninki de öðrenildi gizemin kalmadý benden söylemesi :)

Evet Can öyle oldu. :) Ama olsun boþver...Birlik ve beraberliðe ihtiyacýmýz olduðu þu günlerde belki de böylesi daha iyi...Sonuçta burasý benim için sadece bir forum deðil...Sizler de sadece renkdaþým deðil sanal alemde dostlarýmsýnýz. En azýndan ben kendi adýma öyle düþünüyorum...Umarým diðer dargýn arkadaþlar da biran evvel aralarýndaki sorunlarý çözüp foruma geri dönerler ve kaldýðýmýz yerden sarý-kýrmýzý aþkýmýzý yazmaya devam ederiz... :)

Aynen ben de senin gibi düþünüyorum :)

#17 Namelessonegs

Namelessonegs

Aslan

• SIT
  • 35.866 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Kasım 2006 - 12:49 ÖÖ

Aynen ben de senin gibi düþünüyorum :)

Ben de sizler gibi dusunuyorum eheh..Yanlýz sen ismin duyuldu gizem gitti diyorsun ama dusun ben ''nameless'' yani ''isimsiz'' olarak ismimle biliniyorum haha :lol:

#18 Namelessonegs

Namelessonegs

Aslan

• SIT
  • 35.866 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Kasım 2006 - 12:51 ÖÖ

Öncelikle verdiðin bilgiler için çok teþekkür ederim. Bu arada adým Necip... Belgeleri toparlamasý iþ deðil de, okuldan geçici mezuniyet belgesi almayý bekliyorum. Onu aldýðým gibi gidicem askerlik þubesine...Umarým geç kalmamýþýmdýr...Ýþin ilginç yaný 12 Aralýk benim yaþgünüm...Þahane bi doðum günü partisi olacak benim için :lol:

Ýnþallah toparlarsýn Necipcim..Ýsimi ogrendik iyi oldu ehhe..Nisana kalmak butun yazý heba etmek cok kotu haliyle..Benden TOEFL belgesi de istediler ve umarým uzun donem olmaz cunku hala master planlarým var :(

#19 Namelessonegs

Namelessonegs

Aslan

• SIT
  • 35.866 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Kasım 2006 - 12:52 ÖÖ

Hayirli teskereler. Allah sag salim gidip dönmeyi nasip etsin.

Nasil yaptiyam, bu askerlik isinden pis yirttim. Dünyanin hic bir ülkesinde askerlik gibin bi derdim kalmadi :D Anlasilan askerliksiz bir ömür nasip oldu bize.

Cok tesekkur ederim..Sanslýsýn cok sanslý :) Cunku hayata dair hicbirseyi plana sokamadým istedigim:(

#20 tyisik

tyisik

Registered User

• Members
  • 6.691 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Kasım 2006 - 06:42 ÖÖ

Askerlikten hep nefret etmisimdir neyse ben 3 hafta ile yirtacam, sana kolay gelsin Engin az buz bir zamanda degil 6 ay, insallah iyi bir yere cikarsin ayrica bir derdin olursa kesin mesaj at bana inan cok yardimci olurum