İçeriğe git

Resim
- - - - -

Kartal Gol Gol Gol...

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
112 replies to this topic

#1 Saunders

Saunders

Desmondo

• Members
  • 7.611 mesaj

Yayınlanma tarihi 31 Ekim 2006 - 02:21 ÖS

http://www.gg-chat.n...der=asc&start=0

Tottenham taraftarý "kartal gol gol gol" den harbýden baya etkýlenmýþ...

Kendý forumlarýnda alen'ý nasýl kendý trýbunlerýne transfer ederiz falan bunu konusuyolar ciddi ciddi :D

#2 Patriot

Patriot

Senior Member

• SIT
  • 13.151 mesaj

Yayınlanma tarihi 31 Ekim 2006 - 03:08 ÖS

Inan bana cok sacmasapan geliyo o tezahurat, birde gol gol gol temposunu gitgide yukseltiyolar ya hayret ediyorum.. yani futbolcu olsam tezahuratin 5. dakikasindan itibaren elim ayagima dolasir ulan hala gol atamadik diye :lol: .. yok yere stres yaratiyor bence. Birde gercekten kafa ayik olmayacak kartal gol gol golu 15-20 dakika boyunca soylemek icin. Ama adamlar mactan once ucluyu iyi yapiyorlar takdir etmek lazim.

#3 Genco

Genco

Cezalý Kullanýcý

• Banned
  • 3.076 mesaj

Yayınlanma tarihi 31 Ekim 2006 - 07:08 ÖS

Yahu olay o degil de, bu adamlari ben her zaman huzunlu gormekten usandim, bunlar hala aglamaktan bikmadilar.. Bir insan Fenerbahce'yi tutar, anlarim.. Sampiyonlugumuz esit veya kafa kafaya der, sizi daha cok yendik der, eyvallah.. Tartisabilecek bir ortam olur.. Ama bir insan Besiktasli niye olur ki?.. Turkiye kupasi desen yarisindan fazla fark atmisiz, Lig desen 2. yildizi federasyonun sadakasiyla aldilar, tsyd, avrupa kupalari, sampiyonluk vs. hepsinde neredeyse yari yariya fark var.. Aramizda oynadigimiz maclarda bizim daha fazla galibiyetimiz var.. Ee ne kaldi ki :D ? Fenerbahceli Galatasaray'i onemser, Galatasarayli Fenerbahce'yi.. Bunlari takan pek olmaz :D .. Bir Galatasarayliya sorsan, Fenerbahce'ye 1-0 yenilmektense, Besiktas'a 10-0 yenilmeyi tercih ederim der, ayni durum keza Fenerbahceliler icinde gecerli.. Bunlar ne ayak, anlamiyorum.. Bunlara durumu boyle izah ederseniz, bunlar genellike 'Biz bu takimi basarili olsun diye sevmedik', 'Renklere asigiz' diye arabesk bir cevap alirsiniz.. En muthis tarafi da orasi zaten.. :lol: Ulan essoluessekler madem renkleri icin seviyosunuz, o zaman yarinizin Altay'li olmasi lazim.. Niye hepiniz Besiktaslisiniz :lol:

#4 Sheva

Sheva

Members

• Members
  • 24.529 mesaj

Yayınlanma tarihi 31 Ekim 2006 - 07:36 ÖS

Güzel güzel, ben severim beþiktaþlýlar'ý, yani tam da genco'nun dediði sebeplerden ötürü severim zira onlar da bu takýmý býraksa iyice çift kutuplu hale gelecek türk futbolu.. benim beþiktaþ'la ilgili esas derdim renkleri (yani aslýnda benim derdim deðil de onlar açýsýndan öyle olduðunu düþünüyorum) bu adamlar stadý aðzýna kadar da doldursa o renkleri tribünlerde ve sahada görünce benim bütün futbol heyecaným kaçýyor, siyah-beyaz'ý normalde severim ama forma rengi olarak çok soluk kaçýyor, olmuyor demek ki.. Þöyle daha renkli ve dikkat çekici bir formalarý olsa takým seçen küçükleri çekme þanslarý da artar bence, bir ara kýrmýzýyý epey kullanmýþlardý ama vazgeçtiler sonradan..

#5 Guest_gian_*

Guest_gian_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 31 Ekim 2006 - 07:51 ÖS

Türk futbol tarihinin en kötü, en takýmýna zarar veren tezahuratýdýr.. yapmaya devam etsinler.. Besiktas taraftarý, sahadaki oyuncuya destek olmaktan ziyade, bak biz muhtesem taraftarýz, soyle beste yapariz, su kadar uzun sure durmadan su tezahuratý yaparýz diye kendi kendine masturbasyon yapan; mac icerisinde dünyanýn baska hic bir tribünde gorulmedigi uzere, bir tarafýn tezahurat yapýp, diger tribünlerin onlarý alkýslamasý seklinde bir goruntu sergileyerek, bu soylediklerimi dogrulayan bir taraftar tipidir.. Cok bayýlýyorum BJK taraftarýnýn pompalanmasýna..Ayný bu kafayla devam etsinler..

#6 chivu

chivu

Junior Member

• Members
  • 2.013 mesaj

Yayınlanma tarihi 31 Ekim 2006 - 07:52 ÖS

Kartal oi oi oi :D edit: O arada Çaðdaþým bizimkiler gol olarak haber olurken adamlar tezahüratlarýyla haber oluyorlar. ben de pek tutmam çarþýyý ama saygý duyup itin mabadýna sokmamak lazým...

#7 scapula

scapula

• Members
  • 4.528 mesaj

Yayınlanma tarihi 31 Ekim 2006 - 08:29 ÖS

Ben eðlenmek maksadýyla Çarþý'yla maçlara gitmiþtim, birkaç yakýn arkadaþýmýn ýsrarýna dayanamayýp. Baðýrmadým etmedim, Galatasaraylý olduðumu da biliyorlardý, bir þey demediler. Öyle birkaç maç gözlemleme þansým oldu. Takýma çok fazla yarar saðlamýyorlar, bu doðru. Kendi kendilerine tezahürat yapýyorlar genellikle, evet. Takýma tabii katkýlarý var da sanýldýðý kadar deðil, söylemek istediðim bu. Yani Türkiye'de taraftar kültürünün en iyi oturduðu kulüp Beþiktaþ'da, gerçek anlamda taraftar grubu denilebilecek tek grup da Çarþý, ben böyle düþünüyorum en azýndan, ama buna raðmen Galatasaray ya da Fenerbahçe taraftarýnýn takýmlarýna yaptýðý katkýdan daha az yaptýklarý katký, bu da bir çuval inciri berbat ediyor, o taraftarýn yaptýklarýnýn bütün güzel yönlerini siliyor, hiçbir iþe yaramaz hale getiriyor. Türkiye'de bilinçli taraftar yok, bunu aramak kadar yersiz bir uðraþ da yok. Cahil bir milletiz, çok cahiliz, neyimiz doðru ki taraftarýmýz doðru davransýn? Beþiktaþ taraftarý en taraftar unvanýný hakeden taraftar diyeceðim, ama onlar takýmýna en çok zarar veren taraftar, dediðim gibi bir iþe yaramýyor o yüzden. Fener taraftarýnýn baþarýsýzlýklarda neler yaptýðý ortada. Dilim varmýyor ama bizde de son yýllarda böyle oldu, çünkü Galatasaray'ý eskiye oranla ayaða düþürdüler, daha önce çokça belirttiðim gibi deðerlerimize zarar verdiler. Artýk iti kopuðu çapulcusu tribünde söz sahibi. Onlardan daha it ama bir þekilde eline para geçmiþ olan birkaç züppenin menfaatleri uðruna bu hale getirildi. Baþarýsýzlýklarda destek vermiyor bu taraftar diyeceðim, daha kötüsü var, baþarýlý bile olsa takým, bizim taraftarýmýz maça gitmiyor. Bunun nedenleri farklý olabilir, temelinde son üç yönetim var bana göre, benim fikrim bu. Nasýl bu hale getirildiði çok farklý bir yazý konusu, oraya girersem iþin içinde çýkamam, konudan tamamen uzaklaþmýþ olurum. Ben kendimi örnek vereyim, 96'dan 2002'ye kadar bir sene hariç her sene kombinem vardý, hemen hemen her maça gittim. Ki ilkokul çaðýnda bir çocuk olmama ve babamýn Fenerli olmasýna raðmen gidecek bir yol buldum. Ama gitmemin baþarýyla alakasý yoktu, çok güzel bir ortam vardý. Þimdi o yok -afedersiniz, öyle bir adam asla deðilim ama mübala amaçlý söylüyorum, üslubunu baðýþayýn- evime kapýcý almayacaðým adamlar bana 'Baðýr.' diye seslenirse, öküzce, ben maça falan gitmem, gitsem de o maçtan en ufak keyif almam. Ayaða düþürdüler diyorum ya iþte, bu bir örneði. Þimdi söyleyeceðimi çok üzülerek söylüyorum ama 96-2000'de bizim tribünümüzde olan sýcak ortam þimdi Saracoðlu'nda oluþmaya baþlýyor yavaþ yavaþ. Fenerbahçeliler arasýnda iti-kopuðu, cahil-cühelasý, piçi-züppesi, gerizekalýsý daha çok bulunmasýna (ki bu hakikaten sosyolojik bir araþtýrma konusudur) raðmen, o adamlarýn tribünü bile þu anda bizimkinden güzel, bence.. Çarþý'ya gelince, haksýzlýk etmek istemiyorum, gerçekten çok güzel yönleri var, kültür olarak oturtmuþlar adamlar iþi ve gerçekten de eðleniyorlar. Ama olay sadece bu, eðlence. Kendilerini tatmin ediyorlar. Ýyi adamlar hakikaten, Alen Abi'yle de Optik'le de, ismini saymaya gerek olmayan bir sürü adamla da oturup sohbet etmiþliðim var ve hakikaten iyi adamlar. Gerçekten. Ama Beþiktaþ'a skor bazýnda hiçbir þey kazandýrmýyorlar, baþarýyý etkilemedikleri yetmiyormuþ gibi baþarýsýzlýða bile yol açtýklarýný söyleyebilirim. baþladým, kendimi kaybedip baþka þeylere girdim, sonra baþladýðým yere geri döndüm, nereye ulaþtým bilmiyorum. bu kadar.

#8 Namelessonegs

Namelessonegs

Aslan

• SIT
  • 35.866 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Kasım 2006 - 12:34 ÖÖ

Türkiye'nin kesinlikle en yaratýcý ve organize taraftarý,saygý duyuyorum kendilerine..Ayrýca mac icerisinde en cok nasýl tezahurat yapmasý gerektigini bilen,susmak nedir bilmeyen ama takýmýna karsý da donebilen bir kitle..Her ne olursa olsun, santrayla 3'luyu,Sasa Ýlic oleyleri, Fenerin beraber yuruduk biz bu yollardasýný soylemelerini de Besiktas'tan alýntý oldugunu soylersek bence de itin bi tarafýna sokmamak gerekir.. Alen'in santrayla 3'lu videosuna ben dahi hayran kaldým.. Takýmý burda beni pek alakadar etmez ama taraftarý cidden deli dolu ve yaratýcý.. ....ye fener..ye fener....ye fener diyerekte gundeme oturdular son zamanlarda eheh :)

#9 Guest_Serkan1905_*

Guest_Serkan1905_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 01 Kasım 2006 - 01:38 ÖÖ

O tottenham macinda 90 dakika "Besiktasim cimboma koy, fenere koy" diye bagirdilar. Bunu mu begenmis tottenhamlilar???

#10 Guest_gian_*

Guest_gian_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 01 Kasım 2006 - 01:39 ÖÖ

Tottenham senelerdir Avrupa'da mac yapmýyor abicim, dogaldir :) Yeni görüyorlar daha Türkiye'yi vs..

#11 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Kasım 2006 - 01:50 ÖÖ

kendi taraftarý çok þiddetli baðýrýyor diye futbolcusu strese giren takýma çakayým deyip kenara çekileyim.

#12 Sovereign

Sovereign

Utanmaz Adam

• SIT
  • 10.489 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Kasım 2006 - 01:55 ÖÖ

Totýnhým'a laf yok... Nasýl çaktýk ama? Ahaha..

#13 Libraleon

Libraleon

Member

• Members
  • 2.123 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Kasım 2006 - 06:05 ÖS

Onlar ; Þeref le mücadele edip Hakký yla ikinci olurlar , kupa da ne ki... Adamlar sanki spor kulübü , deðil sosyal yardýmlaþma derneði...

#14 Guest_painy_boy_*

Guest_painy_boy_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 02 Kasım 2006 - 05:02 ÖÖ

Kusura bakmayin sizin gibi basari taraftari degiliz. :) [Iki kisiyedir bu lafim] Kupa sayilariyla olmuyor bu isler. Ask lazim ask. Tuhaf yorumlar gelmis...Bunca tuhaf yorumun arasinda guzelce yazan Namelessonegs'ye ayrica tesekkurler. Not : Genco,tavsiyem 103 yillik bir camiayla dalga gececeksen daha elle tutulur biseyler bul bence. Buradan cok sacma gozukuyor postun. Kendini tatmin ediyormussun gibi... :)

#15 Genco

Genco

Cezalý Kullanýcý

• Banned
  • 3.076 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Kasım 2006 - 05:58 ÖÖ

Kusura bakmayin sizin gibi basari taraftari degiliz. :) [Iki kisiyedir bu lafim] Kupa sayilariyla olmuyor bu isler. Ask lazim ask.

Tuhaf yorumlar gelmis...Bunca tuhaf yorumun arasinda guzelce yazan Namelessonegs'ye ayrica tesekkurler.

Not : Genco,tavsiyem 103 yillik bir camiayla dalga gececeksen daha elle tutulur biseyler bul bence. Buradan cok sacma gozukuyor postun. Kendini tatmin ediyormussun gibi... :)

Gene mi arabesk?.. :lol: Sizi gidi serefli 2.'likleri sampiyon olmuscasina ovunerek anlatan guruh sizi :lol:

Evet, evet, bu da vardir.. Biraz daha ikinirsan "Biz bu takimi kupalari icin degil, renkleri icin sevdik" de diyeceksin.. Hadi utanma utanma..

Valla ozellikle Amerika basta olmak uzere tum dunyada, Polonyalilar ile dalga gecilir.. Ben bugune kadar, bir Polonyalinin cikip da 200 senelik ulke ile dalga gececeksen, daha elle tutulur bir sey bulun dedigini gormedim.. Dalga gecmek ile o kurumun, kulubun veya devletin ne zaman kuruldugu ile arasindaki o ince farki bir zahmet anlatabilir misin?.. Ha, ille de bul diyorsan, buluruz.. Mesela, kendi efsane baskanlarinin futbol'u tam telaffuz etmeyisini aciz bir sekilde pankartlarina 'fitbol' diye yazarak baskani protesto etmelerini ve bir kac sene sonra da utanmadan kendisine 'onursal baskan' sifati verilmesiyle, kongrede maglup olan baskan adayinin, galip olan baskan adayinin yonetimine tekme tokat girmesini, kongre'de daha fazla oy almak icin 15-16-17 yasinda cocuklarin uye yapildigini, 5 dakika da Besiktas deyiminin Malmo ve Valerange maclarinda dakika da ortalama 2 gol yeme kapasitesine sahip olunduklarindan dolayi verildigini, Suleyman Seba orneginde oldugu gibi 100. ve neredeyse 10. sene sonra Besiktas'i sampiyonluga ulastiran Serdar Bilgili baskanlarini da ana-avrat duz giderek adami istifa etmeye zorlamalariyla, son sampiyonlugun elde edildigi sene de Turkiye Cumhuriyetlerinde kirmizi bulten ile aranan mafya babasinin Yunanistan'a Sinan Engin vasitasiyla kacirilmasiyla ve ayni sene icerisinde Alaattin Cakici'nin Telegol programinda kendini savunmak amaciyla 'Ne yani? Besiktas'in sampiyonlugunda bizim hic mi payimiz yok?' demesi - Sinan Engin'in de Kuddusi Muftuoglu'na 'Korkma Kuddusi, gerekirse biz seni koruruz' demesiyle, alenen; belgeleri gazetelere sunularak (Telegol'de mafya adamlarinin Sergen ve Tumer ile yaptiklari telefon konusmalarini Telegol yayinlamistir) Rizespor - Besiktas macinda Sedat Peker ve Alaattin Cakici'nin memleketi olan Rize'ye sike yaparak Bursa'nin kumeye dusmesinden 1. derece sorumlu olan ve hakettikleri bir bicimde bu sene her macta Bursa taraftarindan kufur yiyen, ve son olarak, kendi baskanlari olan Serdar Bilgili'nin sampiyon olduktan sonraki ertesi sene, ligin yarisina 11 puan farkla girdikten sonra sampiyonlugu kaybettikleri zaman icerisinde kendi baskanlarinin Aziz Yildirim'a ozel menfaatleri dogrultusunda sampiyonlugu sattigi iddialari ile yanip tutusan bir kulupsunuz.. Umarim 103 (!) yillik bir maziye sahip olan bir kulup hakkinda dalga gecerken, daha elle tutulur argumanlardir..

O zaman size benim yillardir cozemedigim bir matematik sorusu sorayim..

Profesyonel lig 1959'da kuruldu.. Bugun 2006'dayiz.. Bu sezon ligimizin 49. sezonu yani gecen sene 48. sezonu tamamladik..

Bu sene itibariyle Galatasaray ile Fenerbahce 16 kez sampiyon olarak, ligin en fazla sampiyon olan iki takimi..

Besiktas'in 11 sampiyonlugu oldugu soyleniyor ve Trabzonspor'un 6 sampiyonlugu var..

Butun takimlarin sampiyonluklarini topladigimizda: 16+16+11+6=49 cikiyor..

Peki, 48 sezonluk ligimizde, 49 tane sampiyon cikmasi muhtemel mi?.. :lol:

#16 sigara69

sigara69

69

• Members
  • 3.237 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Kasım 2006 - 06:07 ÖÖ

Besiktas Galatasaray ve Fenerbahce rekabeti arasinda sýkýsýp kalan bir anadolu takimi kivamindadir. Kimse ciddiye almaz neden Besiktas'i tuttuklarina anlam veremez. Galatasaray ve Fenerbahce'liler aralarinda kapisip eglenip dururken bu Besiktas'lilar inanilmaz derecede kiskanir kudurur kendilerininde nimetten sayilmasini isterler o sepepten dolayi her mac kudurmus sekilde Galatasaray ve Fenerbahce'ye saydirirlar..Paf takimi macinda bile.. O yuzden Genco hic dilini elini yorma anlamazlar..

#17 Guest_CaNKaGS_*

Guest_CaNKaGS_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 02 Kasım 2006 - 09:35 ÖÖ

Bu ligi bizle fener götürüyor. Sezon boyunca en çok tartýþýlan takýmlar GS ve F5 dir... Ligin rengidir ve zevkidir..

#18 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 28.693 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Kasım 2006 - 11:28 ÖÖ

Beþiktaþýn þampiyonluk sayýsý 10, onlar 12 diye iddia ediyorlar iki tanesi resmen yýldýz almak için uyduruldu 100.yýllarýnda

#19 Guest_hagi(5+5)_*

Guest_hagi(5+5)_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 02 Kasım 2006 - 02:00 ÖS

Bir tuhaf þey de o 2 þampiyonluk verilirken arada bizim bi þampiyonluðumuzun es geçilmesi

#20 Namelessonegs

Namelessonegs

Aslan

• SIT
  • 35.866 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Kasım 2006 - 06:40 ÖS

Arkadaslar,eyvallah kupalar konusunda fln haklý olabilirsiniz ama taraftarlýk konusunda bir topic bu, hemen kývýrmayalým yani..Kabul edilir bir gercektir ki once ki yazýmda da belirttim..Saygý duyulmasý gerekir bence..Herneyse, ben kendi adýma saygý duyuyorum cok fanatik bir Galatasaraylý olarak..Acýkcasý, UEFA kupasýný ne var lan Kiev'de aldý,adam mý oldunuz seklinde bir topic'e nasýl sinirlenirsek,onlarýn da ne alaka kupayla taraftarlýk ve destek konusu bu seklinde ki sinirli tepkilerini de anlayýsla karsýlamak gerekir..