İçeriğe git

Resim
* - - - - 5 oy

Arda Turan

• Please log in to reply
499 replies to this topic

#481 InSoMNiAsTaN

InSoMNiAsTaN

Senior Member

• SIT
  • 5.372 mesaj
  • LocationAtasehir - Istanbul

Yayınlanma tarihi 21 Ocak 2020 - 09:39 ÖÖ

Terim'in tarzını, siyasi duruşunu vs hiç sevmeyen biriyim. Bunu hiç gizlemedim. Ama şöyle bir de gerçek var. Bugün Terim sadece başarılı veya başarısız bir TD'den öte, bu camianın Don Kişot'u gibi bir figür durumunda. Güç dengelerini bizim lehimize çok ciddi anlamda değiştirebiliyor. Onun denklemde olmadığı durumda mevcut yönetimin, futbolu yöneten kurullar ve siyasetteki temsiliyet eksikliğimiz sebebiyle bizi konsolide edebilmesi bence mümkün değil. Hatta mevcut koşullarda, bu siyasi iklim değişmezse gelebilecek herhangi başka bir yönetimin de bunu yapabilmesi mümkün değil. Bizi lime lime doğrarlar. Terim de bunun farkında ve o eleştirdiğimiz çıkışları, kendisine ceza olarak geri dönen knuşmaları bu sebeple yapıyor. Tüm bunları birlikte düşününce Terim'in bir süre daha denklemde kalmasının bizim yararımıza olacağını düşünüyorum ve Arda olayı yüzünden gerçekleşebilecek bir istifayı tehlikeli görüyorum.

Tabi yine söylüyorum, bunlar benim görüşlerim. Ama Terim'i sevmeyen bir taraftar olarak görüşlerim.

#482 Patriot

Patriot

Senior Member

• SIT
  • 13.095 mesaj

Yayınlanma tarihi 21 Ocak 2020 - 10:00 ÖÖ

Sıkıntı bence bu yönetimin Terimin istifası durumunda herhangi bir planının olmaması.. "hımmm kim boşta.. oww 3 kupalı Hamza hodjam geeelsin"
ne olacaksa bir an önce olsun da işimize bakalım.
What can I do sometimes..

#483 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.644 mesaj

Yayınlanma tarihi 21 Ocak 2020 - 10:14 ÖÖ

başkanlık yapıp yapmadığı birkaç gün içinde anlaşılacak.. eğer bu transfer gerçekleşirse mustafa cengiz başkan maşgan değildir, kulübün başkanı fatih terim'dir.. mustafa cengiz'in bundan sonra hiçbir hükmü, sözünün itibarı kalmaz.. kimse mustafa cengiz'in ne diyeceğine değil, fatih terim'in söyleyeceklerine bakar.. 

Başkanlık yapmıyor zaten. Taa en başından beri yapmıyor. Dursun Özbek'ten görevi devraldı. Terim kontratını zaten kucağında buldu. Kendisi de olsa aynı kontratı yapardı zaten. Her şeyi Terim'e devretti ve kenara çekildi. Şimdi ipleri eline almak için bir fırsat var elinde. Terim'i istifaya sürüklemeden herkesin içinden geçeni yapması ve Arda Turan'ın dönüşünü veto etmesi lazım. Bir kaç gün içerisinde bence anlayacağımız şey başkanlık yapıp yapmadığı değil, başkanlık yapıp yapmak istemediği olacak.

Bir yönüyle de hakkını yemeyelim başkanlık yaptırılmıyor aynı zamanda. Genel Kurul'un mevcut yönetime yaptıklarını, yapmaya çalıştıklarını da görüyoruz her gün. Bu da dip not olarak dursun kenarda.

• cozker bunu beğendi

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#484 almeyda

almeyda

Senior Member

• Members
  • 2.512 mesaj

Yayınlanma tarihi 21 Ocak 2020 - 10:16 ÖÖ

Ben tepkilerin birbiri ile yarışıp aşırılaştığını ve infial yarattığını düşünüyorum . Sosyal medya sağ olsun. Arda konusundaki okuduğum en aşırı tepkilerden biri taraftarlığın askıya alınması meselesi . Bunun tam tersi bir yoğunluğu da şu ifade de görmüştüm  ''X gelirse çocuğumu keserim''. Bu tepkilerin aynısını B.yılmaz- BJK transferinde de okuduk . Tüm bu tepkiler dikkat çekmekten başka bir amaca hizmet etmiyor , gelecek olan geliyor . Sonra başka gündemler , başka tartışmalar yaşanıyor . Bu kulübe Okan geldi mi , geldi . Kefen giyerim diyen Baliç geldi mi ? O da geldi . Bu oyuncuların şansı iletişim kanalları ile baskı kurulamayan bir döneme denk gelmeleri herhalde . Hadi sosyal medya yoktu da ben bu iki oyuncu yüzünden taraftarlığını askıya alan ,çocuğunu kesen , tribünden ıslıklayan birini görmedim, duymadım o dönem . Neredeyse Emre de geliyordu üstelik . fener forması ile fotoğrafı çıkana kadar her şey güllük gülistanlıktı orada da.Özetle; bu transferi önemli hale getirenin şahsın kendisi değil sürece olan aşırı tepkiler olduğunu düşünüyorum .     

Ne söylesen sen haklısın, aylar var ki görüşmedik. Bir köşede oturup da, bir kadehi bölüşmedik .

#485 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 17.450 mesaj

Yayınlanma tarihi 21 Ocak 2020 - 10:41 ÖÖ

Ben tepkilerin birbiri ile yarışıp aşırılaştığını ve infial yarattığını düşünüyorum . Sosyal medya sağ olsun. Arda konusundaki okuduğum en aşırı tepkilerden biri taraftarlığın askıya alınması meselesi . Bunun tam tersi bir yoğunluğu da şu ifade de görmüştüm ''X gelirse çocuğumu keserim''. Bu tepkilerin aynısını B.yılmaz- BJK transferinde de okuduk . Tüm bu tepkiler dikkat çekmekten başka bir amaca hizmet etmiyor , gelecek olan geliyor . Sonra başka gündemler , başka tartışmalar yaşanıyor . Bu kulübe Okan geldi mi , geldi . Kefen giyerim diyen Baliç geldi mi ? O da geldi . Bu oyuncuların şansı iletişim kanalları ile baskı kurulamayan bir döneme denk gelmeleri herhalde . Hadi sosyal medya yoktu da ben bu iki oyuncu yüzünden taraftarlığını askıya alan ,çocuğunu kesen , tribünden ıslıklayan birini görmedim, duymadım o dönem . Neredeyse Emre de geliyordu üstelik . fener forması ile fotoğrafı çıkana kadar her şey güllük gülistanlıktı orada da.Özetle; bu transferi önemli hale getirenin şahsın kendisi değil sürece olan aşırı tepkiler olduğunu düşünüyorum .

İsin bu aşamaya gelmesinin sebebi de yönetim ve terim. Bu tepkiler buyumeden Besiktas Burak Yılmaz'ı nasil iki gunde bagladiysa oyle halledecektin. Oyle bir durum yoksa hocanı ceker olmaz dersin hala konuşuyorsa, idmandayken selavatlarsin gecer gider. Hem o kahraman olur kendi kitlesinde, sen de yonetim olarak kendi capinda krallik yapmış olursun.

#486 Saunders

Saunders

Desmondo

• Members
  • 7.540 mesaj

Yayınlanma tarihi 21 Ocak 2020 - 10:47 ÖÖ

Bu taraftarlığı askıya almak da yeni moda oldu :)

Dean...

#487 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 24.063 mesaj

Yayınlanma tarihi 21 Ocak 2020 - 10:53 ÖÖ

Arda da gelir Emre belöz de gelir evet ticari olarak hepsi mümkün.

Fakat bu kulübün zaten uzun zamandır farkını farketmekte güçlük çekiyorken, kendi kimliğini hiçe sayan, futbol içi hiçbir gerekçesi olmayan bu transferi de herkesin sindirmesi beklenmesin.

Somewhere in the world there is a defeat for everyone. Some are destroyed by defeat, and some made small and mean by victory. Greatness lives in one who triumphs equally over defeat and victory.

#488 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.644 mesaj

Yayınlanma tarihi 21 Ocak 2020 - 12:02 ÖS

Benim bu transfere karşı olmamın nedeni Arda onu dedi bunu dedi olayı değil. Almeyda'nın dediği gibi bu kulüp hakkında atıp tutan ve buna rağmen transfer edilen zibilyon tane adam oldu. Ancak Arda Turan transferi büyük saçmalık. Futbol olarak dibe vurmuş bir oyuncu. Dip dediğimiz dibin dibi. Bu kulübe futbol olarak çökmüş Baros, Kewell vs. adamlar geldiler. Son deminde oyunculardı bazıları ancak hiç birisi Arda Turan kadar dibe gitmemişti. Arda oyun olarak son günlerin moda tabiriyle yok hükmünde bir oyuncu. Fizik olarak bitmiş durumda. Öte yandan bu adamın takım içerisinde yaratabileceği mekanın sahini geldi ihtimali çok sinir bozucu bir olasılık. Kaptanlık meselesi, bayrak adam olayları çok su götürecek meseleler. Ve mutlaka yaşayacağımız tartışmalar.

Maddi yükünü de kontrat eğer imzalanırsa sonrasında göreceğiz. Ben Arda Turan'ın paraya ihtiyacı olduğunu sanmıyorum. Kazandı zaten kazanacağını. Bundan sonra iz bırakarak jübile yapmak istiyor. Futbola devam etmek planları arasındadır. O yüzden komik bir paraya imza atması gerekir. Bu transferin tepki şiddetini azaltabilecek tek ihtimal çok cüzi bir paraya imza atması olur.

Umuyorum olmaz bu transfer.

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#489 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 27.914 mesaj

Yayınlanma tarihi 21 Ocak 2020 - 12:05 ÖS

Ne urun alirim ne maclari takip ederim, Terimspor yapsinlar kulubun adini da.
İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#490 Libraleon

Libraleon

Member

• Members
  • 2.103 mesaj

Yayınlanma tarihi 21 Ocak 2020 - 01:32 ÖS

Ne Terimin ne ultraslanın ne dediği , ne istediğinin benim gözümde bir değeri yoktur.

Ben GS lı olduğunu bildiğim Arda'ya , bu kadar dönmeyi de istediği bir anda taraftar olarak şans veririm.

Formunun zirvesinde olsa GS ı bu kadar ister miydi bilemem , ama bugünün koşullarında ben bu olayı büyütmüyorum.

Dibe vurmuş , taraftarı camiayı bölmüş bir Ardanın , mekanın sahibi pozlarına girebileceğini de sanmıyorum. 

Ayrıca tıkır tıkır işleyen bir takımımız olur da  , "Arda takımı bozar" deriz. Bozacağı bir şey de yok.

Cengiz Terim çekişmesini de kendileri halletsinler. Artık bilek güreşi mi yaparlar , zar mı atarlar bilemem.

#491 Ferhat Karaca

Ferhat Karaca

Senior Member

• Administrators
  • 24.063 mesaj

Yayınlanma tarihi 21 Ocak 2020 - 02:48 ÖS

Ardanın futbol olarak katkı verebilme ihtimali  sizce ne seviyede?

Arda yı hangi mevkiide kimin yerine oynatmayı/ şans vermeyi düşünürdünüz?

bence iki kritik konu bu. eğer faydalı olur ve şunun yerine şans veririm diyorsanız diğer konular da sorun değil diyorsanız sorun kalmaz.

ben arda ya vereceğim şansı alt yapıdan veya afrikadan alıp geldiğim no name  iki adama vermeyi yeğierim. Faydalı olacak olsa bile .

Galatasarayın şampiyon olduğu ve avrupda bir iki maç kazandığı senelerde ortalama geliri 60 milyon € 

bunu oynadığı maça ve dakikaya böldüğünüzde yaklaşık yuvarlak olsun her maç 1 milyonluk değer kullanımı demek.

Bunun 90 dakika ve 11 mevkiye pay ettiğinizde dakika başına yakşalık 10 bin € kullanım rezervi var.Bu maaş değil,işgal ettiği değer.

Ardaya 1€ harcamam.Şans potansiyeli olana yada olduğuna inandığına verilir.33 yaşında bu herif.Oynayabildiği tek yer sol ön.. Oraya onyekuruyu koymak ve hatta benzerini aramak  varken, kamyon tekeri gibi adam almayı benim aklım almıyor.

Somewhere in the world there is a defeat for everyone. Some are destroyed by defeat, and some made small and mean by victory. Greatness lives in one who triumphs equally over defeat and victory.

#492 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 17.450 mesaj

Yayınlanma tarihi 21 Ocak 2020 - 03:08 ÖS

1 gram futbol oynayacak hali olduguna inanmıyorum. Celil Yunus Atalay vs vs duruken bu kaşara forma verirlerse insanlar tepki koyup askıya almaktan bahsediyor normal olarak. Sevdigi bir mecrada bütün sevmediklerini izlemekten keyif alacak degil ki insanlar. Bir senede uc devir daim yaoacak kadar futbolcu verildi eline hala Arda'nın bu kulübün degeri olduğunu falan anlatiyor, yonetim de biz yönetimiz diye orada duruyor. Sectirsinler oradan.

#493 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 10.141 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 21 Ocak 2020 - 04:04 ÖS

Bahri Havadır ; Arda transferinde değişen bir durum yok.. Bence Arda Galatasaray ‘a % 95 gelmez..
[ @trtspor | canlı ]

Galatasaray Eski Futbol Şube Sorumlusu Fatih Gökşen: ”Arda Turan transferi yüzde 95 gerçekleşecek. Camianın Arda’yı heba etmemesi ve kadroya katması gerekiyordu. Dönünce Terim, kaptanlık da verecektir.” (Radyospor)

#494 cozker

cozker

Member

• Members
  • 9.583 mesaj

Yayınlanma tarihi 21 Ocak 2020 - 04:16 ÖS

Galatasaray Eski Futbol Şube Sorumlusu Fatih Gökşen: ”Arda Turan transferi yüzde 95 gerçekleşecek. Camianın Arda’yı heba etmemesi ve kadroya katması gerekiyordu. Dönünce Terim, kaptanlık da verecektir.” (Radyospor)

bence çok hatalı bir düşünce. kaptanlığın muslera'dan alınıp arda'ya verilmesi doğru bir karar olmaz. ama çok keyfi yönetiliyor kulüp, başkan fatih terim'in kafasına eserse olurmu olur!!

#495 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 31.075 mesaj

Yayınlanma tarihi 21 Ocak 2020 - 05:00 ÖS

Kaptanligi verecekmis. Yok anasinin orekesi.. floryanin tapusunu da verelim bari

10 HAGI

#496 del piero10

del piero10

Senior Member

• SIT
  • 5.108 mesaj

Yayınlanma tarihi 21 Ocak 2020 - 05:18 ÖS

abi arda’nın gelmesinde bence sakınca yok diyenler olarak, gelince çok aklı başında, geçmişteki hatalarından ders alarak gelmiş olacağını filan mı sanıyorsunuz ki. küçücük bebeyken bile her an takımı karıştırma, ortalığa pisliğini saçma potansiyeli son derece yüksek bir dallamaydı bu. lincoln’e yaptıklarını, kewell solda oynarsa ben oynamam diyişlerini unuttuk mu. akrep akrepliğini her zaman yapar. gelsin diyosanız, takımın damına koymasında da sakınca yok demiş oluyorsunuz farkında olmasanız da.
galatasaray ulan..

#497 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 10.141 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 21 Ocak 2020 - 07:18 ÖS

https://www.ajans190...rari-h2074.html

Bayagi bu konu kapandi, inanilmaz. Beklemiyordum.

#498 del piero10

del piero10

Senior Member

• SIT
  • 5.108 mesaj

Yayınlanma tarihi 21 Ocak 2020 - 08:03 ÖS

ulan şu zibidi gelmesin, herkese benden çay. şakire yok.
galatasaray ulan..

#499 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 10.141 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 22 Ocak 2020 - 07:06 ÖÖ

ÖZEL - Galatasaray’da Arda Turan transferi şu an için olumsuz duruma dönüştü.

Başkan Mustafa Cengiz, transferin Galatasaray’a bir faydasının olmayacağını ve kendisine de seçimde zarar vereceği görüşünü bildirdi!

https://twitter.com/nexustransfer

#500 frodo41

frodo41

Senior Member

• Members
  • 4.978 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Ocak 2020 - 08:02 ÖÖ

Haydaa Başkan inatçı çıktı demek,onu da anlıyorum bu konuda ,30 tane adam aldık 1 Arda eksik kalsın demiştir ama bence sakıncası yoktu bu kadar olaya çevirmeye gerek yoktu bu kulüpte kimler görev aldı forma giydi Arda’nın lafı olmazdı. Neyse yazdık daha önce.
We fucking played great the whole season. Johan Elmander 13.May.2012

1 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 1 ziyaretçi, 0 gizli üye