İçeriğe git

Resim
- - - - -

Arþivlik Unutulmuþ Türkçe Þarkýlar

• Please log in to reply
60 replies to this topic

#41 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 25.211 mesaj

Yayınlanma tarihi 21 Kasım 2006 - 09:06 ÖS

Deniz Arcak-eller aldatýr

#42 Guest_arsameia_*

Guest_arsameia_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 24 Kasım 2006 - 09:52 ÖS

Sezen Aksu-Yalnýzca Sitem

#43 Arat

Arat

Junior Member

• Members
  • 2.808 mesaj

Yayınlanma tarihi 21 Kasım 2006 - 10:10 ÖS

Banu kirbag - unutulur...

#44 scapula

scapula

• Members
  • 4.528 mesaj

Yayınlanma tarihi 26 Kasım 2006 - 01:06 ÖÖ

''Sibel Gürsoy: Beni Düþün'' bunu ben söylemiþim ama bir daha söyleyeyim, ne güzel bir þarkýdýr bu ya.. iyi ki de kenarda köþede kalmýþ, iyi ki de unutulmuþ zaten.. özel kalsýn. bir de böyle 'Bir Veda Havasý' vardý ama Kýraç denen zat içine etti þarkýnýn dizilerde mi programlarda mý nerelerdeyse artýk..

#45 yakup bayrak

yakup bayrak

Senior Member

• Members
  • 1.979 mesaj

Yayınlanma tarihi 26 Kasım 2006 - 01:11 ÖS

şimdi eğer ilgilenip de bulamayan varsa çok fazla hayır duası alma gibi bir planım var; muhteşem bir site buldum, öyle ki FM'yi bile kapattım 3 saattir bunla uğraşıyorum, arşivimde olan bir sürü şarkı olsa da çoğunlukla bulamadığım şarkılardı, buyrun efendim: http://www.birzamanlar.net/arsiv/ şimdi de konudan kopmamak için yukarıdaki konuya ait önerilerimi sıralayayım: Sibel Gürsoy: Beni Düşün Beyaz Önlük: Son Defa Sarıl Orhan Atasoy: Gemiler Polad Bülbüloğlu: Gel Ey Seher Reflex: Sen Hep Benimsin Tüzmen: Son Rüya Bora Öztoprak: Akdeniz Geceleri Deniz Arcak: Vurur Yeşim Salkım: Deli Mavi Ayşen: Aman Be Zuhal Olcay: Beni Benimle Bırak biraz daha eskiye gidersek de; Doğan Canku: Sonsuza Dek Timur Selçuk: Ayrılanlar İçin, Bugün Yarın Daima... Ömür Göksel: Ha Üç Gün Önce Ha Beş Gün Sonra Ayten Alpman: Ben Varım Tanju Okan: ... ... edit: ben popla sınırlı zannetmiştim kısa tutmuşum, oraya baya bir Cem Karaca, Suavi eklenir :) neyse bunu bırakın da eski 45'liklerle ilgilenen varsa yukarıdaki site inanılmaz diyeyim, susayım ;)

Ben bu sitenin ve arşivin varlığından 2000 yılından beri haberdarım.Bütün şarkıları da indirmiştim 2002 yılında...Daha sonra ilaveler oldu ve onları da indirdim.Bu sitenin kurucusu olan Hakan Eren'in 1999 yılından beri Radyo D' de yaptığı iki program var.Bu programlardan birinin adı 'Geçmiş Bahar Mimozaları'.Bu program Pazar günleri 21:00-23:00 saatleri arasında.Diğer program ise Pazartesi günleri 22:00-23:00 saatleri arsında ve programin ismi de 'Bir Zamanlar'.Hakan Eren aynı zamanda Ossi Müziğin müzik direktörlüğünü yapıyor ve Ossi Müzikten eski 45'likler döneminin şarkılarını orjinal halleriyle Bir Zamanlar serisi adı altında cd olarak piyasaya sürüyorlar.Tabi sanatçı bazında albümler de çıkarıyorlar.Gönül Yazar,Coşkun Demir,Işıl Yücesoy,Sayyel Taner vb. albümler bunlardan birkaçı. http://www.ossimuzik.com/

Diğer taraftan Odeon Müzik'ten de çok güzel albümler çıkıyor. http://www.odeonmuzi...m.tr/index.html Bu siteye gözatmanızı öneririm.

2000'lerin başında da Ada Müzikten çok güzel albümler çıktı.Ayten Alpman,Asu Maralman,Timur Selçuk,Hümeyra,Mavi Işıklar,Modern Folk Üçlüsü vb.bunlardan birkaçı.Eğer siz de benim gibi bu dönemin şarkılarına tutkunsanız bu albümleri kaçırmayın derim. https://www.youtube....f_id=10&view=50

#46 Guest_nefertiti_*

Guest_nefertiti_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 26 Kasım 2006 - 09:59 ÖS

Beni Anlama-Tarkan

#47 scapula

scapula

• Members
  • 4.528 mesaj

Yayınlanma tarihi 28 Kasım 2006 - 02:01 ÖS

digiturk ShowMax kanalýnda Ömür Göksel var, çok tatlý bir adam, ki çok da önemli bir sanatçý bana göre.. bu yaþýnda Frank Sinatra vs þarkýlarýndan bir albüm yaptý, Avrupa'da bile gayet iyi iþ yaptý. bu arada diðer topic'te esmer kýzlar demiþken, Türkiye'de en beðendiðim kýzýn da burada olduðunu söylemek isterim. aman aman bir güzelliði falan yok ama hem inanýlmaz tatlý, hem de cidden akýllý bir kýz. bana böyle sabah programý seyrettirdi 30-40 kez o kadar söyleyeyim.. en çirkin hali de bugünküdür yani, dünya güzeli kýz yav, vallahi þu sektörde beðendiðim 3 kiþi varsa biri bu kýzdýr, hayranýyým kendisinin! ((((edit: unutmuþum, adýný vereyim kýzýn, Esra Akhisarlý! bir de böyle hiç medya maymunu falan deðil ya o yüzden seviyorum herhalde, iki üç sene sonra bu kýz çok ünlü olur uyuz olurum muhtemelen o ayrý..)))) neyse elimde deðil daðýtmayayým konuyu, kaçýrmayýn Ömür Göksel süper adam!! þimdi de Fly Me To The Moon'u söylüyor :)

#48 Guest_gian_*

Guest_gian_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 29 Kasım 2006 - 11:28 ÖS

Ömür Göksel Galatasaray Kongre Üyesidir ve cok iyi bir Galatasaraylýdýr. Ayrýca I love you Hagi bestesinin orjinali ona aittir. Sarkýnýn adýný hatýrlayamadým simdi ama, sevmek istesem de sevemem artýk diyeyim anlayýn iste :)

#49 scapula

scapula

• Members
  • 4.528 mesaj

Yayınlanma tarihi 29 Kasım 2006 - 11:29 ÖS

þarkýnýn adý, 'Sevemem Artýk' :)

#50 yakup bayrak

yakup bayrak

Senior Member

• Members
  • 1.979 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Aralık 2006 - 04:40 ÖS

Ömür Göksel Galatasaray Kongre Üyesidir ve cok iyi bir Galatasaraylıdır. Ayrıca I love you Hagi bestesinin orjinali ona aittir. Sarkının adını hatırlayamadım simdi ama, sevmek istesem de sevemem artık diyeyim anlayın iste :)

Ömür Göksel'in bahsedilen şarkısının ismi 'Sevemem Artık' tır. Bu şarkı yanlış hatırlamıyorsam 1970 yılının şarkısı ve özellikle tribünlerce vaktiyle çok tutulmuş ve marşa dönüştürülmüş bir şarkı....

#51 minevraqs

minevraqs

Senior Member

• Members
  • 201 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Aralık 2006 - 05:43 ÖS

evet, þarkýnýn adý "Sevemem Artýk"

#52 scapula

scapula

• Members
  • 4.528 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Aralık 2006 - 08:37 ÖS

evet, ''Sevemem Artýk'' ;)

#53 rybczynski

rybczynski

Senior Member

• Members
  • 1.565 mesaj

Yayınlanma tarihi 03 Aralık 2006 - 02:06 ÖÖ

Bugun konuþma sýrasýnda "ya kolay mý unutmak, o günleri"dedim ve beynimde þimþek çaktý.Ya dedim böyle bir þarký vardý.Sonra googl da arattým buldum,buraya da yazayým dedim.Gerçekten çok güzel bir þarký. Hakan Peker-Kolay mý unutmak

#54 scapula

scapula

• Members
  • 4.528 mesaj

Yayınlanma tarihi 03 Aralık 2006 - 10:40 ÖÖ

evet güzel þarký hakikaten, bir de 'Günahlar' var..
þu 'Kolay mý Unutmak' klibi:
þu da 'Günahlar':

bu hafta zaten kafama esti, sevdiðim sevmediðim bütün þarkýlarýný indirdim doksanlarýn, ki benim çocukluðuma tekabül eder. Burak Kut falan vardý ne çok severdim. Bora Öztoprak vardý, Suat Suna, Cemali... Kayahan ve MFÖ'ye tapardým bir zamanlar. 'Mecburen' diye bir þarký vardý, 3-4 yaþýndayken 7/24 söylerdim eheheh.. Çelik ve Rafet El Roman'ý þimdi ne kadar uyuz oluyorsam o zaman 3 katý severdim. Hakikaten Çelik'in eski slow'larý muhteþem.

zaman geçiyor yahu.. :karisik: :aglamak2:

#55 rybczynski

rybczynski

Senior Member

• Members
  • 1.565 mesaj

Yayınlanma tarihi 03 Aralık 2006 - 11:47 ÖÖ

evet güzel þarký hakikaten, bir de 'Günahlar' var..
þu 'Kolay mý Unutmak' klibi:
þu da 'Günahlar':

bu hafta zaten kafama esti, sevdiðim sevmediðim bütün þarkýlarýný indirdim doksanlarýn, ki benim çocukluðuma tekabül eder. Burak Kut falan vardý ne çok severdim. Bora Öztoprak vardý, Suat Suna, Cemali... Kayahan ve MFÖ'ye tapardým bir zamanlar. 'Mecburen' diye bir þarký vardý, 3-4 yaþýndayken 7/24 söylerdim eheheh.. Çelik ve Rafet El Roman'ý þimdi ne kadar uyuz oluyorsam o zaman 3 katý severdim. Hakikaten Çelik'in eski slow'larý muhteþem.

zaman geçiyor yahu.. :karisik: :aglamak2:

aaaa bu sarkiyi hatirladim sindi indirince ben bile zor hatirliyorum bu sarkiyi sen kac yasindaydin ki bu sarki ciktiginda.Senin 18yasinda olduguna inanmamaya basladim Ata.Brader ben 7 8 yasindaydim bu sarki ciktiginda.Sen 3 4 olman lazim.Ne hafiza varmis sendede... Hey masallah

#56 scapula

scapula

• Members
  • 4.528 mesaj

Yayınlanma tarihi 03 Aralık 2006 - 12:23 ÖS

=D vallahi Murat, dün ne yaptýðýmý hatýrlamam, hafýza falan yok yani, ama 3-6 arasýný o kadar özlüyorum ki, saçma sapan milyonlarca detay hatýrlýyorum, yer etmiþ. manyak diyor zaten annem =)) bu arada 'Yeþim Salkým - Son Sigara' da güzel bi þarký imiþ.

#57 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 25.211 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Ocak 2007 - 01:50 ÖÖ

oztürk-kaç gel :) Kral tvde rastladým klip apartmaymýþ baya REM ve Metallicadan ama fena þarký deðilmiþ yazýk olmuþ...

#58 zidane38

zidane38

Senior Member

• Members
  • 14.181 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Ocak 2007 - 02:43 ÖÖ

Bu baþlýkla pek ilgilenmiyordum ama bir ara bende olmayanlarýn listesini çýkarýp limewire'dan indirmeyi planlýyorum :)

#59 zidane38

zidane38

Senior Member

• Members
  • 14.181 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Ocak 2007 - 02:54 ÖÖ

Ömür Göksel Galatasaray Kongre Üyesidir ve cok iyi bir Galatasaraylýdýr. Ayrýca I love you Hagi bestesinin orjinali ona aittir. Sarkýnýn adýný hatýrlayamadým simdi ama, sevmek istesem de sevemem artýk diyeyim anlayýn iste :)

Makina'ya konuk olmuþtu Ömür Göksel. Orda da I Love You Hagi olarak tezahürat oldu benim bestem dedi :) Azýcýk söyledi, Özgü Namal vardý o da baya eþlik etmiþti :)

Ben bu baþlýktakilerin çoðunu okumamýþým yahu,yazýklar olsun bana :)
Scapulanýn verdiði bir site var, orasý baya hoþuma gitti.

#60 Mert Baydur

Mert Baydur

www.blendcreative.com.tr

• SIT
  • 8.345 mesaj

Yayınlanma tarihi 06 Haziran 2017 - 01:43 ÖS

Deniz Seki

http://www.yeniakit....ldu-341764.html

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye