İçeriğe git

- - - - -

MARCELO ADRIAN CARRUSCA Galatasaray'da!

• Please log in to reply
150 replies to this topic

#141 Guest_DeVe_*

Guest_DeVe_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 31 Temmuz 2006 - 11:28 ÖÖ

En son Petre,Bratu ve Tamas'tan bonservis aldýk diye hatýrlýyorum ben..

Bir de Flavio'dan...

Abi ben onlarý saymýyorum þöle adam akýllý kar yaptýðýmýz satýþlardan bahsediyorum. Örn. fenerbaçe-okocha, beþiktaþ-nihat, trabzon-tekke. bizim gidiþler hep böle bi sessiz sedasýz oluyo sanki

#142 Saunders

Saunders

Desmondo

• Members
  • 6.844 mesaj

Yayınlanma tarihi 31 Temmuz 2006 - 12:05 ÖS

En son Petre,Bratu ve Tamas'tan bonservis aldýk diye hatýrlýyorum ben..

Bir de Flavio'dan...

Abi ben onlarý saymýyorum þöle adam akýllý kar yaptýðýmýz satýþlardan bahsediyorum. Örn. fenerbaçe-okocha, beþiktaþ-nihat, trabzon-tekke. bizim gidiþler hep böle bi sessiz sedasýz oluyo sanki

Tamasý baya iyi paraya kakalamýstýk...

#143 Guest_DeVe_*

Guest_DeVe_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 31 Temmuz 2006 - 12:23 ÖS

bize kakalananlarýn yanýnda tamas biraz sönük kalýr :(

#144 Saunders

Saunders

Desmondo

• Members
  • 6.844 mesaj

Yayınlanma tarihi 31 Temmuz 2006 - 12:27 ÖS

bize kakalananlarýn yanýnda tamas biraz sönük kalýr :(

Popescu saolsun ;)

#145 Guest_DeVe_*

Guest_DeVe_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 06 Ekim 2006 - 11:39 ÖÖ

Biz direk Celta'ya mý yolladýk sonradan mý aldýlar Tamas'ý?

#146 scapula

scapula

• Members
  • 4.528 mesaj

Yayınlanma tarihi 06 Ekim 2006 - 10:15 ÖS

sonradan aldýlar. biz spartak moskova'ya 3,5 M $'a sattýk sanýrým.

#147 Guest_DeVe_*

Guest_DeVe_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 12 Ekim 2006 - 12:10 ÖS

Thanks...

#148 scapula

scapula

• Members
  • 4.528 mesaj

Yayınlanma tarihi 12 Ekim 2006 - 04:57 ÖS

rica ederim efendim, ne demek ;)

#149 mahlas

mahlas

Senior Member

• Banned
  • 661 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Ağustos 2011 - 10:11 ÖS

Cevap : MARCELO ADRIAN CARRUSCA Galatasaray'da!

Þimdi söyleyeceðimi, söyledim aslýnda. Arjantin e olan, bilinen, sevgim ve alakam sebebi ile, maç seyretmekten hoþlanan bir adam da olmamda malum olduðu üzere, iþte Ünsal ýn misalen Çek oyuncularýna veya Fransýz oyuncularýna meraký olmasý gibi veya Ýþte Egemen in, Emre nin, Þükrü nün takip ettiði ve bilgili olmaktan hoþnut oldu ülkeler veya futbolcular gibi, benim de Arjantin li olan oyunculara, bu ülkenin her yaþ milli takýmýna ve yakalayabildiðim tüm maç ve özet görüntülerine ilgim var. Bununla beraber de tahmin ettiiniz gibi bu ülkenin oyuncularýnýn herhalde bir 50 tanesini yaptýklarý ile, oyunlarý ile, geliþmleri ile takip etmeye çalýþýrým hem görüntülü hem de yazýlý basýndan, diðer arkadaþlar gibi. Yalnýz Arjantin li oyuncularýn hepsinin kapýþýldýðý gibi bir durum yok 20-21 yaþýna gelmeden onu belirteyim hemen ya da mesela Brezilya gibi deðil diyeyim en azýndan, genel alaka devamlý Ümitler þampiyonalarýný kazanmalarý ile ilgili. Yoksa çok iyi takip edildikleri ile ilgili deðil, bence tabii. Bu oyuncular genellike Boca ve River da toplanýp öyle piyasa gider. Bu kulüplerinde iyi pazarlama yaptýðý bir gerçek. Sonra yaþlanýnca ucuza geri alýyorlar iþte

Transferle konusunda, kendi bilgim dýþýnda, internet ortamýndan, görüþtüðüm Arjantin li arkadaþlar ile bilgi alýþ veriþide yaptým.

Kendi görüþüm olarak, bizdeki adý ile ümitler turnuvasýnda oynadýðý tüm maçlarý izledim. O zaman çok beðenmiþtim. Bir o, bir de Neli Cardozo ki o da zaman zaman oynuyordu. Ýki kanatta dibimin düþtüðü oyuncular idi. Ýkisininde hücum güçleri bence çok iyi idi. Lakin hoca nýn korkaklýðý ve yanlýþ seçimleri sonucu zaten Brezilya ya elendiler ki o maç bile dönerdi aslýnda. Ferreyya ve Zabaleta gibi defansif aksiyonlarý daha göçlü oyuncularý tercih etti, çoðu zaman. Tabii özellikle Zabaleta lider özelliðide olan disiplinli bir oyuncu ama, takýmýn defansif oynamasý ve yaratý oyuncularýn aza indirilmesi, takýmýn dengesini bozdu. Biraz ondan biraz bundan yapýp daha dengeli kadrolar çýkarsa idi arada kaynamýzdý kupa O takým daha sonra Ruslarýn sömürüsüne uðradý zaten

Velhasýl, yazýþtýðým adý nedense Franco olan arkadaþ ýn devamlý kendi transferlerini anlatýp benim canýmý sýkmasý bir yana, kýsaca olumlu þeyler söyledi. Bir kere çok iyi bir futbolcu olduðunu hatta kendi sol açýklarý Zapata dan daha iyi olduðunu söyledi ki ben zaten böyle düþünüyordum Duran top kullandýðýný, tekniðinin iyi olduðunu kýsaca tam bir kanat oyuncu olduðunu söyledi ki ben bunu da biliyordum. Lakin bunlarý söylemem, gelince þov yapcak manasýna gelmiyor Sonra gelip baþýma kakmayýn veya kakýn yahu ne olacak. Bir þey daha söyledi bir olay anlatýp, maalesef onu yüz yüze söyleyebilrim, burada yazamam. Niye siz almadýnýz sorusuna daha sonra geleceðim.

Somoza içinde hayli iyi konuþtu. Bilmiyorum yani hatta biraz abarttý gibi. Lakin Arjantin tarih boyunca Fransa ile birlikte hep en iyi ön liberolarý çýkaran ülkedir. Ben bir kaç kez görebildim bu oyuncuyu zaten.

Þimdi bu adamlar bayaðý dertli. Zaten bilgisayar baþýnda dövecektim adamý. Bir Belluschi diye tutturdu, yarým saat bitiremedi. Neymiþ süper oyuncu almýþlar bu sene Boca devri bitmiþ. Bu da genç ve yetenekli bir sað kanat oyuncusu tabii ona göre bizim Carrusco dan çok çok iyi Bir de Ortega bunlara geri dönmüþ ya, adamlarýn bizim bay getiren Sergen Hagi yan yana oynarmý, Sergen Mehmet yanyana oynarmý, Sergen Tümer yanyana oynarmý diye iþte öyle Gallardo ile Ortega yan yana oynarmý diye kafamýn etini yedi, hayýr bir de habire çok iyi oldu, süper transfer falan diyor. Lan o zaman ne diye söyleniyorsun dedim. Bir dokun bir ah iþit. Bu herifler de son zamalarýn konusu, son 10 yýlda bilmem kaç tane oyuncu satmýþlar, bunlarýn bonservisleride toplanýnca 250 milyon dolar gibi bir mebla tutuyor iken, bu paralar nereye gidiyor konusu. Aslýnda bir yandan bakýnca haklý adamlar, doðru düzgün transfer yok habire oyuncu sat. Enteresan yani, isyandalar acayip, zaten Boca da götürüyor habire malý

Bir de Gallardo, Fransa ya dönmek istiyorum gibi bir demeç vermiþ galiba, ona da kýzýp duruyorlar neymiþ giderse sonu inþallah D'alessandro ya benzermiþ falan. Neyse bir de bunlar Lussenhof gibi hantalýn tekini almýþlar, bilirsiniz zaten, kýzdýrdým bende iyice sýyrýldým aradan.

Velhasýl, bu herifte aslýnda Arjantin açýlýþ ve kapanýþ liglerinin tüm golleri varmýþ paket halinde, at dedim rapide atmadý it herif, çok büyük dosyalarmýþ birleþik olduðu için çok zaman alýrmýþ. Bizimkinin gollerini kesip koy dedim, yok bir þey olurmuþ beceremezmiþ. Bende kzýdýrýp, sövüp kaçtým, kandýramayýnca. Bizim Tolga da olacaktý ki iki dakikada hazýrlardý alimallah

Ben iyi bir oyuncu aldýðýmýzý düþünüyorum, aldý isek Lakin Ýnsua gibi süper bir yeteneðin ne durumlara geldiðini de söylemeye gerek yok herhalde ülkesi dýþýnda

Velhasýl göreceðiz iþte gelirse, Aðustos ayýnda bol bol.

Lioney, zamanýnda ne uzunca yazmýþsýn be kardeþ þu carrusca için :)
5 para etmez bu adam için harcadýðýn bu güzel emeðe yazýk olmuþ.

#150 casiomurat1905

casiomurat1905

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 35 mesaj

Yayınlanma tarihi 06 Ocak 2012 - 05:46 ÖÖ

Cevap : MARCELO ADRIAN CARRUSCA Galatasaray'da! gitti artýk..#

#151 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 22.059 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Ocak 2018 - 03:20 ÖS

Galatasaray'ın eski oyuncusu Carrusca ile sarı-kırmızılı takımda olduğu dönemde fotoğraf çektiren 20 yaşındaki kaleci Yaren Sözer, şimdilerde Arjantinli futbolcuyla beraber Melbourne City için ter döküyor.

Genç kaleci, Carrusca ile Florya'da çekildiği görüntü ile 10 sene sonra Melbourne City soyuma odasında çekildiği fotoğrafı Instagram hesabından paylaştı.

SOSYAL MEDYADA BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

İki ismin dikkat çeken buluşması sosyal medyada büyük ilgi gördü.

Orta sahada görev yapan Marcelo Carrusca 2006-2008 yılları arasında Galatasaray forması giymişti. Arjantinli futbolcu sarı-kırmızılı takımla çıktığı 22 maçta 2 gol kaydetmişti. Tecrübeli futbolcu bu sezonun başında Melbourne City'e transfer olmuştu.

İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye