İçeriğe git

- - - - -

MARCELO ADRIAN CARRUSCA Galatasaray'da!

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
149 replies to this topic

#41 Sovereign

Sovereign

Utanmaz Adam

• SIT
  • 10.489 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Temmuz 2006 - 03:33 ÖS

Kendi takýmýnda da düzenli bir on bir oyuncusu deðil.

Onbir çýktýðý maçlarýn hemen hemen hepsinde de 60-70 arasý oyundan alýnmýþ.

Libertadores Kupasý maçlarýnda pek tercih edilmemiþ.

Uzun da bir sakatlýk geçirmiþ sanýrým ve yeni yeni toparlanýyor.,

Burdan inceleyebilirsiniz:

http://soccernet.esp...ts?id=8&cc=5739

#42 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 28.319 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Temmuz 2006 - 03:33 ÖS

Bir de ön libero diyorlardý Senegalli NDiaye galiba ne oldu ki ona bu arada Heinz kesin gitti mi?

#43 Simao

Simao

Senior Member

• Members
  • 6.550 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Temmuz 2006 - 04:13 ÖS

Demin LIG TV´de bir kac görüntüleri vardi. Tipik teknigi yüksek seri Güney Amerikali. Kariyerindeki 13 golden 9´unu frikikten atmis ayrica.

#44 osmanhy

osmanhy

Junior Member

• Members
  • 10.821 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Temmuz 2006 - 04:15 ÖS

bende gordum..yasina gore cok teknik ve kaliteli bir oyuncuya benziyor, umarim hayirli olur.. bu arada vogel ve milanla anlasilmis, eger heinz kendine bir takim bulursa, bu transferde bitmis olacak deniliyor

#45 Onur1905

Onur1905

Junior Member

• SIT
  • 7.985 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Temmuz 2006 - 05:05 ÖS

Hayýrlý olsun inþallah... Serbest vuruþ kullanýyor olmasý bile yeter. :)

#46 osmanhy

osmanhy

Junior Member

• Members
  • 10.821 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Temmuz 2006 - 07:10 ÖS

eger heinz ayrilmasa ama bu cok yanlis bir transfer cunku madem bir yabanci oyuncu alinacaksa, ilk once on liberoya alinmali cunku sol kanatda gene idare ederiz.

#47 gokhancoban

gokhancoban

Senior Member

• Members
  • 118 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Temmuz 2006 - 08:18 ÖS

Az önce NTV'de Carrusca ile sözleþme imzalandýðý altyazýsý geçti. Umarým Takýmýza faydalý olur..En azýndan artýk frikikleri kullanacak ve sol kanattak orta yapacak bir adamýmýz oldu.. Bundan sonra bize tribüne gidip GALATASARAY'ýmýzý desteklemek düþer..

#48 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 31.134 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Temmuz 2006 - 09:41 ÖS

Adnan POlat aldýysa bu heriften hayýr gelmez o kadarýný söyleyeyim... Göze batan tüm arjantinliler 21 ine gelmeden büyük takýmlar trafýndan kapýþýlýr ki bu takýmlar 15-16 yaþýndan itibaren bu oyuncularý düzenli olarak izletirler. Þimdi kimse bu trfansferi Gerets istedi demesin. muhtemelen Gerets'in bu elemandan haberi bile yoktur. Adnan Polat kendi kendine transfer yaðýyor kimseyi sallamýyor. BU eleman gelir de tek maç bile oynayamadan giderse kimse þaþýrmasýn. Bana biraz Fabio Pinto transferi gibi geldi. Umarým adam faydalý bir elemandýr. Dua etmekten gayrý yapacak birþey yok.

#49 Sheva

Sheva

Members

• Members
  • 24.390 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Temmuz 2006 - 09:55 ÖS

Adnan POlat aldýysa bu heriften hayýr gelmez o kadarýný söyleyeyim... Göze batan tüm arjantinliler 21 ine gelmeden büyük takýmlar trafýndan kapýþýlýr ki bu takýmlar 15-16 yaþýndan itibaren bu oyuncularý düzenli olarak izletirler. Þimdi kimse bu trfansferi Gerets istedi demesin. muhtemelen Gerets'in bu elemandan haberi bile yoktur. Adnan Polat kendi kendine transfer yaðýyor kimseyi sallamýyor. BU eleman gelir de tek maç bile oynayamadan giderse kimse þaþýrmasýn. Bana biraz Fabio Pinto transferi gibi geldi. Umarým adam faydalý bir elemandýr. Dua etmekten gayrý yapacak birþey yok.

Aynen, ister istemez benim de aklýma hemen Pinto geldi.. Benziyor da hakikaten birçok yönden ama Pinto kadar çýkacaðýný da zannetmem.. Ribery'ye benzetenler de olacaktýr ama bir daha zor artýk öyle piyango bulmamýz.. Þöyle Sabri'nin sol ayaklýsý gibi bir oyuncu çýksa bana yeter de artar açýkçasý, bu yönetimin yapacaðý transferden çok fazla beklentim yok..

#50 zidane38

zidane38

Senior Member

• Members
  • 14.181 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Temmuz 2006 - 10:18 ÖS

Ya bir video filan yok mu þu adamla ilgili(penaltý dýþýnda) izleyemedik bir türlü.

#51 Sheva

Sheva

Members

• Members
  • 24.390 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Temmuz 2006 - 10:50 ÖS

Bizden baþka bir de Ýspanyol 2. ligi takýmlarýndan Cadiz talipmiþ..

#52 tripotter

tripotter

El Comandante

• Members
  • 7.538 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Temmuz 2006 - 02:21 ÖS

Gerets'in gözüyle yeni bombalar Sarý-Kýrmýzýlý yönetimin yabancý transferinde aðýr kalmasý teknik direktör Eric Gerets’i oldukça tedirgin etmiþ, Belçikalý hoca basýn toplantýlarýnda sýkýntýsýný ince mesajlar göndererek dile getirmiþti. Ancak yönetimin Arjantinli Carrusca ve Vogel ile anlaþmasý Gerets’in keyfini yerine getirdi. Tecrübeli teknik adam, prensipte anlaþma saðlanan iki oyuncuyu FANATÝK’e deðerlendirip, övgü dolu sözler sarfetti. ‘Her tarafý tecrübe’ Eric Gerets, Ýsviçre Milli Takýmý’nda forma giyen ve bonservisi Milan’da olan Vogel ile PSV Eindhoven’da birlikte çalýþtýðýný söyledi. Gerets, “Vogel’i çok iyi tanýyorum. PSV ile yaþadýðýmýz iki þampiyonluðun baþmimarýydý. Çok yönlü bir oyuncu. Her tarafý tecrübe kokuyor. Özellikle Þampiyonlar Ligi maçlarýnda bize katkýsý çok olur. Onun gibi disiplinli futbolcular gittikleri her kulüpte baþarýya ulaþýr” dedi. ‘Katký saðlayacaktýr’ Yönetimin Carrusca’dan da prensipte ‘Evet’ yanýtý aldýðýný belirten Gerets, “Vogel kadar tecrübeli deðil ama genç, hýrslý ve baþarýya aç. Bu faktörler Galatasaray’a katký saðlayacaðýný gösteriyor” diye konuþtu. Ýki futbolcunun transferine de onay veren Belçikalý hoca, önlerindeki en büyük engelin Heinz olduðunu vurguladý. Gerets, “Heinz ile yollarýmýzý ayýrmadan iki oyuncuyla birden anlaþamayýz. Öncelikle bu iþi bitirmeliyiz” yorumunu yaptý.

#53 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 10.277 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Temmuz 2006 - 02:39 ÖS

Az önce NTV'de Carrusca ile sözleþme imzalandýðý altyazýsý geçti.

Bir fotoðraf ya da video görüntüsü çýktý mý herhangi bir yerde?

#54 gokhancoban

gokhancoban

Senior Member

• Members
  • 118 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Temmuz 2006 - 03:21 ÖS

Az önce NTV'de Carrusca ile sözleþme imzalandýðý altyazýsý geçti.

Bir fotoðraf ya da video görüntüsü çýktý mý herhangi bir yerde?

Maalesef sadece attýðý bir penaltý golünü ve yaptýðý bir asisti gösteriyorlar..

Ama sol ayaðýný geröekten iyi kullandýðý bir gerçek..

Umarým duran top sorunumuza çare olacak bir adamdýr.. Yaþýnýn genç olmasý ve kendini avrupa'da ispat etmek istemesi bizim için ekstra avantajlar..

Ayrýca VOGEL transferinide yaparsak sanýrým bu yýl þampiyonluk için yine en iddialý takým biz oluruz..

#55 Lioney

Lioney

Senior Member

• Members
  • 7.071 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Temmuz 2006 - 08:40 ÖS

Þimdi söyleyeceðimi, söyledim aslýnda. Arjantin e olan, bilinen, sevgim ve alakam sebebi ile, maç seyretmekten hoþlanan bir adam da olmamda malum olduðu üzere, iþte Ünsal ýn misalen Çek oyuncularýna veya Fransýz oyuncularýna meraký olmasý gibi veya Ýþte Egemen in, Emre nin, Þükrü nün takip ettiði ve bilgili olmaktan hoþnut oldu ülkeler veya futbolcular gibi, benim de Arjantin li olan oyunculara, bu ülkenin her yaþ milli takýmýna ve yakalayabildiðim tüm maç ve özet görüntülerine ilgim var. Bununla beraber de tahmin ettiiniz gibi bu ülkenin oyuncularýnýn herhalde bir 50 tanesini yaptýklarý ile, oyunlarý ile, geliþmleri ile takip etmeye çalýþýrým hem görüntülü hem de yazýlý basýndan, diðer arkadaþlar gibi. Yalnýz Arjantin li oyuncularýn hepsinin kapýþýldýðý gibi bir durum yok 20-21 yaþýna gelmeden onu belirteyim hemen ya da mesela Brezilya gibi deðil diyeyim en azýndan, genel alaka devamlý Ümitler þampiyonalarýný kazanmalarý ile ilgili. Yoksa çok iyi takip edildikleri ile ilgili deðil, bence tabii. Bu oyuncular genellike Boca ve River da toplanýp öyle piyasa gider. Bu kulüplerinde iyi pazarlama yaptýðý bir gerçek. Sonra yaþlanýnca ucuza geri alýyorlar iþte :) Transferle konusunda, kendi bilgim dýþýnda, internet ortamýndan, görüþtüðüm Arjantin li arkadaþlar ile bilgi alýþ veriþide yaptým. Kendi görüþüm olarak, bizdeki adý ile ümitler turnuvasýnda oynadýðý tüm maçlarý izledim. O zaman çok beðenmiþtim. Bir o, bir de Neli Cardozo ki o da zaman zaman oynuyordu. Ýki kanatta dibimin düþtüðü oyuncular idi. Ýkisininde hücum güçleri bence çok iyi idi. Lakin hoca nýn korkaklýðý ve yanlýþ seçimleri sonucu zaten Brezilya ya elendiler ki o maç bile dönerdi aslýnda. Ferreyya ve Zabaleta gibi defansif aksiyonlarý daha göçlü oyuncularý tercih etti, çoðu zaman. Tabii özellikle Zabaleta lider özelliðide olan disiplinli bir oyuncu ama, takýmýn defansif oynamasý ve yaratý oyuncularýn aza indirilmesi, takýmýn dengesini bozdu. Biraz ondan biraz bundan yapýp daha dengeli kadrolar çýkarsa idi arada kaynamýzdý kupa :) O takým daha sonra Ruslarýn sömürüsüne uðradý zaten :) Velhasýl, yazýþtýðým adý nedense Franco olan :) arkadaþ ýn devamlý kendi transferlerini anlatýp benim canýmý sýkmasý bir yana, kýsaca olumlu þeyler söyledi. Bir kere çok iyi bir futbolcu olduðunu hatta kendi sol açýklarý Zapata dan daha iyi olduðunu söyledi ki ben zaten böyle düþünüyordum :) Duran top kullandýðýný, tekniðinin iyi olduðunu kýsaca tam bir kanat oyuncu olduðunu söyledi ki ben bunu da biliyordum. Lakin bunlarý söylemem, gelince þov yapcak manasýna gelmiyor :) Sonra gelip baþýma kakmayýn veya kakýn yahu ne olacak. Bir þey daha söyledi bir olay anlatýp, maalesef onu yüz yüze söyleyebilrim, burada yazamam. Niye siz almadýnýz sorusuna daha sonra geleceðim. Somoza içinde hayli iyi konuþtu. Bilmiyorum yani hatta biraz abarttý gibi. Lakin Arjantin tarih boyunca Fransa ile birlikte hep en iyi ön liberolarý çýkaran ülkedir. Ben bir kaç kez görebildim bu oyuncuyu zaten. Þimdi bu adamlar bayaðý dertli. Zaten bilgisayar baþýnda dövecektim adamý. Bir Belluschi diye tutturdu, yarým saat bitiremedi. Neymiþ süper oyuncu almýþlar bu sene Boca devri bitmiþ. Bu da genç ve yetenekli bir sað kanat oyuncusu tabii ona göre bizim Carrusco dan çok çok iyi :) Bir de Ortega bunlara geri dönmüþ ya, adamlarýn bizim bay getiren Sergen Hagi yan yana oynarmý, Sergen Mehmet yanyana oynarmý, Sergen Tümer yanyana oynarmý diye iþte öyle Gallardo ile Ortega yan yana oynarmý diye kafamýn etini yedi, hayýr bir de habire çok iyi oldu, süper transfer falan diyor. Lan o zaman ne diye söyleniyorsun dedim. Bir dokun bir ah iþit. Bu herifler de son zamalarýn konusu, son 10 yýlda bilmem kaç tane oyuncu satmýþlar, bunlarýn bonservisleride toplanýnca 250 milyon dolar gibi bir mebla tutuyor iken, bu paralar nereye gidiyor konusu. Aslýnda bir yandan bakýnca haklý adamlar, doðru düzgün transfer yok habire oyuncu sat. Enteresan yani, isyandalar acayip, zaten Boca da götürüyor habire malý :) Bir de Gallardo, Fransa ya dönmek istiyorum gibi bir demeç vermiþ galiba, ona da kýzýp duruyorlar neymiþ giderse sonu inþallah D'alessandro ya benzermiþ falan. Neyse bir de bunlar Lussenhof gibi hantalýn tekini almýþlar, bilirsiniz zaten, kýzdýrdým bende iyice sýyrýldým aradan. Velhasýl, bu herifte aslýnda Arjantin açýlýþ ve kapanýþ liglerinin tüm golleri varmýþ paket halinde, at dedim rapide atmadý it herif, çok büyük dosyalarmýþ birleþik olduðu için çok zaman alýrmýþ. Bizimkinin gollerini kesip koy dedim, yok bir þey olurmuþ beceremezmiþ. Bende kzýdýrýp, sövüp kaçtým, kandýramayýnca. Bizim Tolga da olacaktý ki iki dakikada hazýrlardý alimallah :) Ben iyi bir oyuncu aldýðýmýzý düþünüyorum, aldý isek :) Lakin Ýnsua gibi süper bir yeteneðin ne durumlara geldiðini de söylemeye gerek yok herhalde ülkesi dýþýnda :) Velhasýl göreceðiz iþte gelirse, Aðustos ayýnda bol bol.

#56 ToTeM MiRaÇ

ToTeM MiRaÇ

Senior Member

• Members
  • 8.175 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Temmuz 2006 - 08:50 ÖS

Bir þey daha söyledi bir olay anlatýp, maalesef onu yüz yüze söyleyebilrim, burada yazamam.

Hocam yüz yüze seni göremeyecek olanlar meraktan çatlar þimdi olmadý bu :)

#57 Sheva

Sheva

Members

• Members
  • 24.390 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Temmuz 2006 - 09:16 ÖS

Serkan'dan acaba 2. bir efsane 'Marcelo Carrusca, onun þanssýzlýklarý bizim þansýmýz' klasiði mi geliyor dedim ama deðilmiþ :) Valla gayet güzel referans, zaten biraz hýzlý olsun, öyle ipe dizmesine gerek yok ama en azýndan ilk adamý geçebilsin, geçtikten sonra bir de iyi orta yapabilsin yeter de artar :) Yalnýz fizik gücü biraz yetersiz geldi bana (görüntüsü ve oynadýðý maçlarda aldýðý dakika itibariyle) umarým o anlamda bir sorun yaþamayýz.. Benim tahminimce öyle fazla yetenekli veya yýldýz olmayan ama faydalý olacak bir oyuncu çýkacak, hayýrlý olur inþallah..

#58 Simao

Simao

Senior Member

• Members
  • 6.550 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Temmuz 2006 - 10:12 ÖS

Ribery kadar SEREFSIZ ve SAHTEKAR olmasinda, varsin ara ara dinlensin mac esnasinda ;)

#59 gokhancoban

gokhancoban

Senior Member

• Members
  • 118 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Temmuz 2006 - 10:26 ÖS

Arkadaþlar bu arada SOMOZA'ya Avrupadan PSG Athletico Madrid ve bir kaç tane daha ünlü takým talipmiþ..adýný saydýlar þu anda hatýrlayamýyorum. Sanýrým bir tanede italyan takýmý vardý. Bu sebeple bu hafta öncelikle SOMOZA olmazsa VOGEL ile de sözleþme imzalanacakmýþ. Açýkçasý bu oyuncuyu isteyen takýmlarýn ismini duyunca yaþý itibarý ile sanýrým VOGEL'den daha faydalý olur gibi geldi bana. Birde NTV de attýðý bir golü gösterdiler yaklaþýk 35m. den mükemmel bir plaseyle kalecinin üzerinden 90'a yakýn bir yere gönderiyordu topu.. 2 Arjantinlinin uyum sorununu aþmasý bakýmýndan birlikte alýnmalarý daha iyi olur görüþündeyim. Ki Arjantinli oyuncularýn yurtdýþýnda bir uyum sorunu çektiði (Türk futbolcular gibi) aþikar..Ýspanyayý bu nun dýþýnda tutuyorum.Çünkü ayný dili konuþuyorlar.. Bu sebeple bence Carrusca+SOMOZA iyi bir tercih olur diye düþünüyorum. Zaten Vogel bence 1-2 maç kötü oynarsa milli maçtaki olaylarýnda etkisiyle tribünlerden istenmeyen tepkiler alabilir... Zaten Türkiye'den daha zengin ve geliþmiþ ülkelerde yatiþen futbolcularýn hiçbiri Türkiye'de baþarýlý olamamýþtýr. Arjantin, Romanya,Brezilya, Yugoslavya vs. ülkelerden gelen oyuncular her zaman daha verimli olmuþlardýr Türk takýmlarýnda..

#60 Ray52Lewis

Ray52Lewis

Best MLB ever!

• Members
  • 6.690 mesaj

Yayınlanma tarihi 25 Temmuz 2006 - 10:32 ÖS

Arkadaþlar bu arada SOMOZA'ya Avrupadan PSG Athletico Madrid ve bir kaç tane daha ünlü takým adýný saydýlar þu anda hatýrlayamýyorum. Sanýrým bir tanede italyan takýmý vardý.

Bu haber 7 ay öncenin haberi, gecen bir internet sitesinde gördüm, PSG/Atl. Madrid kulüpleri Somoza´yi transfer etmek istemisler, hatta Marseille 3 milyon euro önermis, ama sonra ne oldu bilmiyorum, haber Aralik 2005 den, ispanyol bir site de yaziyordu, ordan okuyup sallamislar...