İçeriğe git

- - - - -

Türkiye'de Yaz Transfer Dönemi

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
753 replies to this topic

#41 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 18 Mayıs 2006 - 04:47 ÖS

Eklenmiş Resim

Yapýlan açýklamada, yapýlan sözleþme gereði Nobre'nin kulübüne bonservis bedeli olarak 3 milyon Dolar verileceði, Brezilyalý oyuncunun ise yýllýk 1 milyon 100 bin Dolar alacaðý kaydedildi.

#42 Guest_jeaw_*

Guest_jeaw_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 18 Mayıs 2006 - 10:14 ÖS

fenerbahçe nobrenin yerine morientesle anlaþmýþ büyük ölçüde.Az önce televizyonda duydum.Getirseler bile bizle baþ edemiyolar nasýlsa alsýnlar herkesi farketmez :D

#43 Sheva

Sheva

Members

• Members
  • 24.328 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Mayıs 2006 - 10:20 ÖS

nobre'yi beðenmeyenlerle bir morientes-nobre karþýlaþtýrmasý yapalým isterseniz ;)

#44 Simao

Simao

Senior Member

• Members
  • 6.533 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Mayıs 2006 - 11:18 ÖS

Hakan Sükür > Morientes :)

#45 Patriot

Patriot

Senior Member

• SIT
  • 13.122 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Mayıs 2006 - 10:56 ÖÖ

O yalan bu yalan fili yuttu bir yilan.. herseyi anlarimda Totti bu abi, baska biri degil bari sallarken biraz dusun. :karisik:

Hurriyet

Yýldýrým'ýn son hediyesi

Baþkanlýðý býrakan Aziz Yýldýrým’ýn, giderayak dünya çapýndaki yýldýzlar Totti, R.Carlos, Morientes, Fatih Tekke ve Campbell’la her konuda anlaþtýðý belirtildi. Ýç transferde Aurelio ile birlikte 8 oyuncuya imza attýrýldý.

FENERBAHÇE Kulübü Baþkanlýðý’ný býraktýðýný açýklayan Aziz Yýldýrým, giderayak 5 dünya çapýnda yýldýz oyuncuyu takýma kazandýrma aþamasýna getirdi; Roberto Carlos, Morientes, Totti, Fatih Tekke ve Sol Campbell... Sarý lacivertlilerin Turkcell Süper Ligi’nde þampiyonluðu son haftada kaptýrmasýnýn þokunu üzerinden atan Yýldýrým’ýn, yeni sezona güçlü transferlerle girmek için daha önce yaptýðý görüþmelerden olumlu yanýt aldýðý belirtildi.

Uzun süredir Real Madrid’in Brezilyalý starý Roberto Carlos’la görüþmelerinin sürdüren sarý lacivertlilerin, Carlos’u imza aþamasýna getirdiði kaydedildi. Nobre’nin Beþiktaþ’a gitmesiyle bu boþluðu doldurmayý amaçlayan Kanarya, Dünya Kupasý kadrosuna alýnmayan Liverpool’un Ýspanyol oyuncusu Morientes ve kulübüyle söz kesti.

Dýþ transfere 4 koldan saldýran sarý lacivertliler, bizzat Ali Yýldýrým’ýn transferini yürüttüðü Trabzonsporlu Fatih Tekke’yle de her konuda anlaþma saðladýðý ifade edildi. Aziz Yýldýrým’ýn önümüzdeki günlerde Tekke ile Zürih’te bir araya gelerek transferi bitireceði öðrenildi. Taraftarlarýnýn yüzünü güldürmek isteyen Fenerbahçe’nin ayrýca iki süper oyuncuyla kesin olarak anlaþtýðý bunlarýn Roma’nýn kaptaný Totti ve Arsenal’in baþarýlý savunma oyuncusu Sol Campbell olduðu iddia edildi.

Ýç transferde de boþ durmayan sarý lacivertliler, PSG, Marsilya ve Feyenoord gibi takýmlarýn talip olduðu Marco Aurelio ile 3 yýllýk sözleþme yeniledi. Dün Aziz Yýldýrým ile görüþme yapan Aurelio’nun menajeri Bayram Tutumlu, Brezilyalý futbolcunun 1 yýlý opsiyonlu, toplam 3 yýllýk sözleþme yenilediðini açýkladý. Asbaþkan Ýlhan Ekþioðlu, mukaveleleri biten Semih Þentürk, Selçuk Þahin, Can Arat, Olcan Adýn, Kerim Zengin, Volkan Babacan ve Önder Turacý ile nikah tazelediklerini ifade etti.

Öte yandan Fenerbahçe’ninlistesinde yer alan Yýldýray Baþtürk, yeni sezonda tercih edeceði ülkeler arasýnda Türkiye’nin de olabileceðini söyledi. Kendisine B.Münih ve F.Bahçe’den teklif gelip gelmediði yönündeki bir soruya Yýldýray, "Sözü edilen takýmlardan baþka teklifler de var. Hangi takýmýn formasýný

#46 Sheva

Sheva

Members

• Members
  • 24.328 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Mayıs 2006 - 01:56 ÖS

o 4 yabancýdan morientes belki olur, hatta bana göre büyük ihtimalle olacak.. bir de tekke'de þüpheleniyorum, o da gelecek gibi gözüküyor..

#47 duncanferguson

duncanferguson

İzmir

• Members
  • 2.441 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Mayıs 2006 - 02:13 ÖS

Borversenize Beþiktaþ yine ayný tas ayný adam onlarda adam olmuyacaklar ya nobre gibi adama dünyanýn parasýný verdiler bu kafayla gidelerse fenerden beter olacaklar

#48 Guest_gian_*

Guest_gian_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 19 Mayıs 2006 - 06:34 ÖS

Turkcell Süper Ligi'ni 2. sýrada tamamlayan Fenerbahçe, Þampiyonlar Ligi finalisti Arsenal'in ve Ýngiliz Milli Takýmý'nýn tecrübeli defans oyuncusu Sol Campbell ile ön anlaþma imzaladý.. Almanya'da Campell'ýn menajeri Sky Andrew ile bir araya gelen Fenerbahçe Asbaþkaný Mahmut Uslu, 32 yaþýndaki futbolcunun transferini bitirdi. Tecrübeli futbolcunun Fenerbahçe'ye toplam maliyetinin 12 milyon Euro olduðu ifade edilirken, Campell'ýn önümüzdeki hafta içerisinde Ýstanbul'a gelerek resmi sözleþmeye imza atacaðý bildirildi. Kaynak: ÝHA

#49 Guest_Parma Maniac_*

Guest_Parma Maniac_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 19 Mayıs 2006 - 07:53 ÖS

nobre'yi beðenmeyenlerle bir morientes-nobre karþýlaþtýrmasý yapalým isterseniz ;)

yok caným ne gerek var.. Nobre yaklaþýk 8 gömlek üstün bir oyuncudur Morientes'ten.. :D

#50 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 28.185 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Mayıs 2006 - 07:55 ÖS

eskisi gibi deil campbell yeni anelka olablir

#51 osmanhy

osmanhy

Junior Member

• Members
  • 10.821 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Mayıs 2006 - 08:16 ÖS

campbell cok iyi bir savunma oyuncusu, bence iyi bir transfer ve fb'nin defansi cok da iyi olacak...ama yaninda oynayacak adam yok ama luciano'nun gidisi fenerin hucum gucunu azalatacak, bu kesin!

#52 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 31.123 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Mayıs 2006 - 08:28 ÖS

Yahu böyle bir transfer olsa avrupa basýnýnda manþet olurdu. Bakýyorum ne BBC sport ta ne sky da tek kelime var bu transfer ile ilgili.. Bu arada Henry 2010 a kadar sözleþme yenilemiþ.

#53 Sheva

Sheva

Members

• Members
  • 24.328 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Mayıs 2006 - 11:31 ÖS

yok caným ne gerek var.. Nobre yaklaþýk 8 gömlek üstün bir oyuncudur Morientes'ten.. :D

Üff morientes di mi, ne iyi futbolcu hakikaten isminden belli.. Bu tartýþmalarý anelka topicinde de çok yapmýþtým ben, hatýrlatýrým..

#54 Guest_Parma Maniac_*

Guest_Parma Maniac_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 19 Mayıs 2006 - 11:39 ÖS

Üff morientes di mi, ne iyi futbolcu hakikaten isminden belli.. Bu tartýþmalarý anelka topicinde de çok yapmýþtým ben, hatýrlatýrým..

vallahi senin sezon ortasýnda Hasan Þaþ'a dediklerini de hatýrlýyoruz, 1-1.5 yýl önce yahu bi anlatýn bana Canaydýn ne yanlýþ yapmýþ ki þu ana kadar, bence gayet iyi gidiyor deyiþlerini de.. o yüzden o konulara hiç girme derim..

#55 Sheva

Sheva

Members

• Members
  • 24.328 mesaj

Yayınlanma tarihi 19 Mayıs 2006 - 11:48 ÖS

Hasan'a ne demiþim?

#56 Guest_Parma Maniac_*

Guest_Parma Maniac_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 19 Mayıs 2006 - 11:55 ÖS

Hasan'a ne demiþim?

ne mi demiþsin? pes.. o staddaki 3-4 kendini bilmezin küfürlerinden sonra bu adama küfür de edilir, hakaret de edilir, taraftarýn bir suçu yoktur benzeri konuþan baþkasý mýydý? sýrf o ana kadar bile takýmýn orta sahadaki en önemli gücüyken 2-3 maçlýk formsuzluk yüzünden hem de..

#57 Sheva

Sheva

Members

• Members
  • 24.328 mesaj

Yayınlanma tarihi 20 Mayıs 2006 - 12:30 ÖÖ

Hasan'a ne demiþim?

ne mi demiþsin? pes.. o staddaki 3-4 kendini bilmezin küfürlerinden sonra bu adama küfür de edilir, hakaret de edilir, taraftarýn bir suçu yoktur benzeri konuþan baþkasý mýydý? sýrf o ana kadar bile takýmýn orta sahadaki en önemli gücüyken 2-3 maçlýk formsuzluk yüzünden hem de..

Öncelikle benim yukarýda anelka diyerekten verdiðim örnekle bu senin söylediðin hasan ve canaydýn vakalarýnýn mantýk ve yapý olarak birbirleriyle alakasý olmayan, hangi amaçla yazdýðýný anlamadýðým olaylar olduðunu belirteyim.. Bula bula bunlarý buldun demek, bulduklarýnýn ne olduðunu da açýklýycam birazdan.. Esas konuya, yani Morientes-Anelka-Nobre veya x çevresinde gerçekleþen iyi forvet tartýþmasýna gelirsek, fazla uzatmadan Morientes'in fener'e nobre'den fazla katký saðlamayacak bir oyuncu olduðunu belirteyim, tabi aksi yöndeki fikirleri de beklerim Anelka tartýþmasýnda olduðu gibi..

Hasan'a kýsaca deðineyim, Hasan'a edilen küfür münferit bir olaydýr, bunu örgütlü bir tepki gibi gösterenler yanlýþ yapar ve münferit bir olaya bu derece aþýrý tepki veren Hasan'ýn (stadý terketmiþti) yaptýðý da yanlýþtýr demiþtim, arþivler orada isteyen açar bakar.. Baþta da dediðim gibi bunun anelka'ya dünyanýn en iyi 3 forvetinden biri demekle ne alakasý var onu çözemedim..

Esas açýklamak istediðim konu yani Canaydýn'a gelelim.. Hatýrlar mýsýn bilmiyorum, gian Canaydýn'ýn hatalarý diye uzun uzadýya bir liste yapmýþtý (o zamanlar ribery hadisesi falan yoktu), ben de o listedeki pek çok maddeye katýlmadýðýmý ve sorunun daha derinde olduðunu, Seyrantepe'nin kendisi ve Galatasaray için büyük bir fýrsat olduðunu ve bu proje boyunca kendisine en azýndan köstek olmamamýz gerektiðini söylemiþtim.. Netice ne oldu, seyrantepe patladý, ribery kaçtý, herhangi bir konuda hiçbir geliþme olmadý ve bütün bunlarýn sonucunda da mart seçimi öncesi yazdýklarým ortada, ancak maalesef yeniden seçildi.. Kýsaca söylemek gerekirse, ben Canaydýn'ý deðil, Seyrantepe'nin gerçekleþme olasýlýðýný destekledim çünkü o süreçte camianýn kendisine desteði veya tam tersi kösteði o konudaki geliþmelere direkt etki edebilirdi.. Nitekim Galatasaray camiasý her zaman olduðu gibi sessiz kaldý ve rakibin iþini bozmasýna tepki vermedi, tabi bunda suç iyi yönetilmemesi ve yönlendirilmemesiydi vs ancak onlar ayrý konu, geçelim..

Peki Canaydýn'a neden yüklenmeyelim dedim o zaman, örneklerle kýsaca açýklayayým.. Fatih Altaylý karþýsýna odun koysalar seçilir dedi, nedense öyle bir aday çýkmadý.. Adnan Polat dedik, geldi yaptýklarý ortada (bu sene seçim olmasa ve ayný yönetim devam etse þampiyon olamazdýk, bu tartýþmasýz bir gerçek), ancak iþte transfer dönemi geldi, bir tarafta morientes'ler campbell'lar, diðer tarafta (ki bu da en uç düzey) senelerdir dikiþ tutturamayan bir Lauren Robert.. Bir taraf campbell'ý alamazsa ayný meblaðda bir diðerini alýr, bizimse Robert'e bir alternatifimiz bile yoktur, olmazsa Heinz gibi ilk bulduðumuza sarýlýrýz.. Bunlarla demek istediðim, maalesef bu adamýn parasýndan, gücünden, lobisinden, iliþkilerinden son senelerde çok zor bir ortam oluþtu türk futbolu'nda, buna bir de bizim inanýlmaz borç yükümüzü ekleyince rekabet ve yönetimlerin iþi iyice zorlaþtý.. Bu zorluklar Canaydýn'ýn hatalarýný örter mi veya açýklar mý, asla deðil hiç tereddütsüz olumlu hareketleri son derece minimum düzeyde kalmýþ bir baþkandýr kendisi ama þartlarýn zorluðu gözönüne alýnarak, en azýndan böyle Seyrantepe gibi 40 yýlda bir gelecek fýrsat söz konusu olduðunda taraftar olarak arkasýnda durmak gerekir.. Bu o an ve o anki þartlar deðerlendirilerek verilmiþ bir destektir, Galatasaray'ýn menfaati düþünülmüþtür.. Burada söylemek istediklerim, önümüzdeki 2-3 sene boyunca da ilk ve 2. canaydýn döneminde þikayet ettiðimiz konular büyük oranda devam ettiði zaman daha iyi anlaþýlacaktýr..

#58 Guest_Parma Maniac_*

Guest_Parma Maniac_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 20 Mayıs 2006 - 12:50 ÖÖ

Sheva'cým olayý hiç o taraflara çekme, bak ben maç topicine baktým buldum.. böyle verilen tepkilere örgütlü tepkidir demektir yanlýþtýr, buna aþýrý tepki veren Hasan yanlýþ yapmýþtýr falan demedin sen sadece.. aynen alýyorum buraya..

Aðzýna saðlýk her kim ettiyse.. Resmen saha aydýnlandý Hasan çýkar çýkmaz, takým karakterini buldu..

http://www.galatasar...er=asc&start=80

kim ettiyse aðzýna saðlýk gibi esefle bile karþýlanamayacak bir cümlenin yanýnda Hasan'a mahkum ettiniz be bizi yeter gibi devamý da gelmiþ deðiþik postlarda.. sadece bu maç topiciyle de sýnýrlý kalmamýþtý bu, baþka özel topiclerde de uzun tartýþmalara neden olan bir þeydi..

bunun heralde futboldan alakasýz bir yorum olduðunu söyleyecek deðilsin? o ana kadar asistleriyle takýmýn en önemli hücum gücü olmuþ bir adamý 2-3 maçlýk formsuzluk nedeniyle eleþtirip, bunu yaparken de kadro yapýmýzý ve sahip olduðumuz oyuncularý unutup ona edilen küfürleri reva gördüðün bir futbol yorumundan sonra yine yaptýðý asistler, aldýðý maçlarla çoðu kiþiye göre yýlýn futbolcusu seçilen bir Hasan Þaþ var ortada.. futboldan baðýmsýz bir yorum olarak mý görüyorsun sen bunu? sana kaldýðý gibi adamý infaz etsek þampiyonluk gidiyordu yahu belki de.. daha ne?

Canaydýn konusunda hiç tartýþmalara girecek deðilim tekrar uzun uzadýya.. þu Hasan konusunda da "ne demiþim ki Hasan'a?" gibi gayet þaþýrtýcý bir tavýrla cevap verdiðin için yazýyorum bu kadar uzun uzadýya..

Nobre-Anelka ve hatta Morientes olayýna gelince hala söylüyorum Anelka Nobre'den 3 kat iyi futbolcudur.. Ben ligde bu kadar pasif kalmasýna þaþýrdým, beklemiyordum ama bu görüþlerimi deðiþtirmedi hakkýnda.. Nobre Fenerbahçe'de gösterdiði performansla ancak Beþiktaþ'a gider.. Anelka(ki ben bu ortamda kalacaðýný düþünmüyorum) yine güzel bir takýma transferini yapar.. bu öküzlerin onu bu kadar etkisiz býrakabileceðini tahmin etmemiþtim ne yalan söyleyeyim..

Fenerbahçe bu sezonun tamamýnda kötü bir futbol oynamýþtýr.. Zamanýnda da yazmýþtým yine yazýyorum.. 2 dönem bunlarýn futbollarý çok övüldü, birincisi forveti Anelka-Tuncay yapýp, supporter'da Alex ve arkasýnda 3 tane önliberolu düzenleri 3-4 maç çok iyi iþ yapmýþtý ama Daum bozdu bunu.. diðer dönemleri de þu 6-7 maçta 1 gol yedikleri, savunmaya daha yönelik oynadýklarý, rakiplerine pozisyon vermedikleri dönem.. Anelka nasýl futbolcu olduðunu CL maçlarýnda göstermiþtir.. Appiah'la birlikte en dandik maçlarda bile ayakta kalan futbolcu Anelka'ydý CL'de.. lige motive edememiþlerse bu kendi gerizekalýlýklarý.. Nobre denen adam 100 tane CL maçýna çýksa Anelka'nýn San Siro'daki maçýný oynayamaz bu da ayrý gerçektir.. keþke gelse Karan'ýn yanýna da bi de ASY'de, bizim ruhumuzla görebilsek onu, neyse mümkün deðil o.. yine de oynamadan ligde ölüsüyle Daum'a raðmen daha iyi olmalýydý orasý ayrý ama..

Hasan örneðini falan ben zamanýnda bunlarý demiþtim demene karþýlýk yaptýðýn tespitler olarak verdim tekrar ediyorum, bunlara girersek çýkamayýz diye.. daha fazla uzatmayacaðým.. dediðim gibi Nobre Morientes'ten de 8 gömlek iyi oyuncudur.. mesela Real'i falan geçtim, yarýn Monaco muadili bi takýma gitse attýðý gollerle takýmý CLde finale çýkarmakla da kalmaz, kupayý kazandýrýr.. inþallah Beþiktaþ'ý o seviyeye getirip yapacak o iþleri.. bakalým, kýsmet..

#59 Sheva

Sheva

Members

• Members
  • 24.328 mesaj

Yayınlanma tarihi 20 Mayıs 2006 - 01:17 ÖÖ

Ýki ayrý husus var orada, 1.si Hasan'ýn verdiði tepkinin aþýrý olduðunu söylemiþtim, yine söylüyorum (bunu ayýplayarak ve eleþtirerek söylemiyorum, adamýn yapýsý bu), 2.si ise Hasan'sýz takýmýn zaman zaman sahada çok daha iyi bir takým oyunu sergilediðini lig boyunca çok kez gördük ve gördüðüm üzere de söyledim (örneðin þu an bahsi geçen maç veya ilk yarýnýn son 3 haftasý), ancak ayný þekilde Hasan'sýz takýmýn lidersiz kaldýðýný ve ne yapacaðýný bilmediðini de gördüðümüz çok maç oldu, Hasan'ýn oyun yapýsýndan kaynaklanan ilginç bir ikilem bu.. Kaldý ki bunlar tartýþýlabilir ve eleþtirilebilir konular, her oyuncunun takýma artý ve eksi etkileri olur, bugün Hasan'ýn Galatasaray'a yaptýðý katkýnýn çok daha fazlasýný hem somut yani puan olarak, hem de göreceli olarak yapan Alex'in fener'in takým oyununu kötü etkilediði yönünde eleþtiri yapan pek çok kiþi bulunabilir, kaldý ki Alex Hasan'a göre bu konularda çok daha istikrarlý bir oyuncu (yani skora yaptýðý katký takým oyunundan götürdüklerini çok daha iyi dengeliyor).. Diðer konuda; Anelka Nobre'den tabi ki iyi oyuncudur, bu tartýþmasýz ancak fener'de ikisi de 5 sene oynasalar her sene performans ve katký olarak Nobre öne çýkar.. Oyun bazýnda ise, Nobre'nin belki yeteneðini deðil ama oyun bilgisini ve hýrsýný görmek adýna bizim maçta direkten dönen topu çok iyi bir örnektir, hakikaten çok oyuncunun baþaramayacaðý bir zeka ve inançla getirdi topu oraya.. Morientes - Nobre karþýlaþtýrmasý ise Anelka'dan daha farklý zira ikisi de benzer tipte ve özellikte oyuncular (driplingsiz, hava topu hakimiyeti, orta hýzlý), o yüzden fazla fark yaratacaðýný düþünmüyorum.. Belki Morientes'in son vuruþ olarak öne çýkabileceði birkaç pozisyon olacaðý gibi, Nobre'nin de hýrsý ve çalýþkanlýðý artý özellikleri..

#60 Sheva

Sheva

Members

• Members
  • 24.328 mesaj

Yayınlanma tarihi 21 Mayıs 2006 - 06:31 ÖS

Hürriyet'in bugünkü haberine göre fener adriano için inter'le görüþmelere baþlamýþ :)