İçeriğe git

- - - - -

Türkiye'de Yaz Transfer Dönemi

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
753 replies to this topic

#21 Ray52Lewis

Ray52Lewis

Best MLB ever!

• Members
  • 6.690 mesaj

Yayınlanma tarihi 17 Mayıs 2006 - 11:38 ÖS

FB nin Avrupa´dan kolayca öyle süper bir forvet alabilecegine inanmiyorum, Samp. Ligi durumlari da belli degil, süper isimler icin isleri biraz daha zorlasti... Biz Aurelio´yu bitirsek süper olur ama haberin dogru oldugundan süpheliyim, kontrati gercekten bitti mi bu adamin?

#22 Guest_gian_*

Guest_gian_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 17 Mayıs 2006 - 11:40 ÖS

BJK'nýn Nobre tipinde bir forvete ihtiyacý vardý ama verilen paralara yazýk olmuþ diyorum. Bonservisiyle birlikte 4 milyon dolarý buluyor. O kadar etmez. Yine de BJK nýn þu anki forvetlerini düþünürsek özellikle Türkiye Ligi için bir miktar güç katacaktýr. Nobre yýllýk 1.250 dolarý Türkiye dýþýnda rüyasýnda görür.

Bu arada BJK 2. bombayý Aurelio ile patlatmaya hazýrlanýyormuþ..

Ayný fikirdeyim; Nobre BJK'nin tam aradigi ceza sahasi golcüsü..Bir donemlerin Feyyaz'inin yaptigi gibi, Inonu'de bolca gol atarak yildizlasabilir. Ayrica 26 yasinda, yasli da degil..

Bir de Aurelio'yu alirlarsa, orta sahada Aurelio-Kleberson ve de ilerde Bobo-Nobre ile Brezilyali bir dortlu ile lig icin fena olmayan iskelet olusturabilirler. (kagit uzerinde)

Bir de Delgado'yu almak uzerelermis Basel'den..Ayrica da kaleye Runje'yi alýyorlarmýs Liege'den..

#23 Sheva

Sheva

Members

• Members
  • 23.980 mesaj

Yayınlanma tarihi 17 Mayıs 2006 - 11:57 ÖS

BJK'nýn Nobre tipinde bir forvete ihtiyacý vardý ama verilen paralara yazýk olmuþ diyorum. Bonservisiyle birlikte 4 milyon dolarý buluyor. O kadar etmez. Yine de BJK nýn þu anki forvetlerini düþünürsek özellikle Türkiye Ligi için bir miktar güç katacaktýr. Nobre yýllýk 1.250 dolarý Türkiye dýþýnda rüyasýnda görür.

Bu arada BJK 2. bombayý Aurelio ile patlatmaya hazýrlanýyormuþ..

Ayný fikirdeyim; Nobre BJK'nin tam aradigi ceza sahasi golcüsü..Bir donemlerin Feyyaz'inin yaptigi gibi, Inonu'de bolca gol atarak yildizlasabilir. Ayrica 26 yasinda, yasli da degil..

Bir de Aurelio'yu alirlarsa, orta sahada Aurelio-Kleberson ve de ilerde Bobo-Nobre ile Brezilyali bir dortlu ile lig icin fena olmayan iskelet olusturabilirler. (kagit uzerinde)

Bir de Delgado'yu almak uzerelermis Basel'den..Ayrica da kaleye Runje'yi alýyorlarmýs Liege'den..

hmm, çok mantýklý ve büyük ihtimal demirören ve aksu'nun kafasýndaki bu.. fener'deki en azýndan iyi olarak gösterilen ve brezilyalýlar'dan kaynaklanan arkadaþlýk ortamýný direkt aktarmak isteyeceklerdir, risk almak yerine.. Unlu, yumurtalý doðumgünü kutlamalarýyla malzeme olurlar artýk, belki de ona özenmiþlerdir :D

#24 Ray52Lewis

Ray52Lewis

Best MLB ever!

• Members
  • 6.690 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Mayıs 2006 - 12:01 ÖÖ

Kleberson varken Aurelio transferi biraz mantiksiz gözüküyor bana göre, ikisi de ayni tip oyuncular, ayrica Nobre transferi kesin ise Bobo´dan da vazgecebilirler, sanmiyorum bu durumda onun da kalacagini...

#25 tripotter

tripotter

El Comandante

• Members
  • 7.538 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Mayıs 2006 - 12:13 ÖÖ

[quote="gian"][quote=osvaldo]BJK'nýn Nobre tipinde bir forvete ihtiyacý vardý ama verilen paralara yazýk olmuþ diyorum. Bonservisiyle birlikte 4 milyon dolarý buluyor. O kadar etmez. Yine de BJK nýn þu anki forvetlerini düþünürsek özellikle Türkiye Ligi için bir miktar güç katacaktýr. Nobre yýllýk 1.250 dolarý Türkiye dýþýnda rüyasýnda görür.

Bu arada BJK 2. bombayý Aurelio ile patlatmaya hazýrlanýyormuþ..[/quote]

Alexle Appiahý da alsýnlarda tam olsun bari...yaa bu kadar kendi içine kapanýk bir takýmlar topluluðu baþka bir ligte olabilirmi yaa...elin adamý ugandasýndan samoasýna kadar dolaþýp oyuncu arýyo bizimkilerde birbirinden oyunu alýp oyuncak deðiþtirir gibi takým kuruyolar...Tahu biraz gezin dolaþýn adam arayýn biraz yaa...artýk yeni futbolcular izlemek istiyorum þu ligte...birazcýk olsun kalite düzeyi artsýn artýk...

hadi bizim takýmýn parasý yok getiremiyo iyi futbolcu...diðer takýmlar ne diye uðraþmýyolar anlamak elde deðil...

#26 Sheva

Sheva

Members

• Members
  • 23.980 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Mayıs 2006 - 02:43 ÖÖ

Nobre transferi bir mucize olmazsa kesin gibi;

http://www.hurriyet....2365.asp?gid=53

Yalnýz tigana'nýn futbol bilgisine de hayran oldum, sergen'den daha yararlý olur demiþ, ne alaka lan :D

#27 tyisik

tyisik

Registered User

• Members
  • 6.691 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Mayıs 2006 - 05:53 ÖÖ

alirlarsa bence BJK icin cok faydali olur, Tr de basarili olacagini kanitlamis bir oyuncu zaten ayrica takilan kapakta iyi olur febe icin

#28 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 18 Mayıs 2006 - 09:12 ÖÖ

Bence Nobre BJK'de çok faydalý olur ve yýllýk 1.2 milyon da çok büyük bir para deðil TR için. Sonuçta kendini kanýtlamýþ bir oyuncu ve ismi olup da bir þey yapamayan birçok oyuncudan faydalý olur.

#29 Maynard

Maynard

Senior Member

• Members
  • 2.196 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Mayıs 2006 - 10:02 ÖÖ

Beþiktaþ Nobreyle görüþmeye baþlandýðýný borsaya bildirmiþ!bugün yarýn imza atýlýr artýk...

#30 Saunders

Saunders

Desmondo

• Members
  • 7.420 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Mayıs 2006 - 10:05 ÖÖ

Düne kadar nobre nobre nobre marcioo nobreee diyenler Hain nobre topicleri açarlar artýk antu da :lol:

#31 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.887 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Mayıs 2006 - 10:38 ÖÖ

Bence Nobre BJK'de çok faydalý olur ve yýllýk 1.2 milyon da çok büyük bir para deðil TR için. Sonuçta kendini kanýtlamýþ bir oyuncu ve ismi olup da bir þey yapamayan birçok oyuncudan faydalý olur.

Ata 1.2 milyon dolar deðil 1.2 milyon euro alacak imiþ. Bonservisi için de 2 milyon euro ödenecek.. Yani toplamda 5 milyon dolara geliyor. Nobre bunun yarýsý bile etmez. Ümit Karan Nobre'den çok daha iyi oyuncu yýllýk kaç para alýyor? 1 milyon dolar civarý alýyor. Nobre yýllýk 2 milyon dolar alacak. Kendini kanýtlamýþ lafý da sadece Türkiye liginde geçerli. Edirne'nin ötesinde Nobre'ye yýllýk 1 milyon dolar verecek kulüp bulmak imkansýz. BJK doðru yere ransfer yapmýþ ama fahiþ bedel ödemiþ bence.. O paraya Brezilya'dan Nobreden çok daha kaliteli adam getirilir.

#32 cozker

cozker

Member

• Members
  • 9.259 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Mayıs 2006 - 10:45 ÖÖ

Nobre iyi bir futbolcu.. Ama Osvaldo'nun dedigi gibi 5 milyon asla etmez.. Gerci o para Fener'in kasasýna girmeyecek sonucta, bizi ilgilendirmez.. Ayrýca, BJK Fener'e gýcýk kapmýs durumda.. Aurelio'yu da baglarlarsa þaþýrmam :).

#33 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 18 Mayıs 2006 - 10:52 ÖÖ

1.2 milyon Euro 1.5 Milyon dolar ediyor öncelikle. Þu an parite 1.22 civarý olmasý lazým. Bonservisi fazla gibi gelebilir ama bu tip bir oyuncuyu 1 milyona bulmak kolay deðil hele Bobo gibilerin 4 milyon'a alýndýðý ortamda.

#34 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.887 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Mayıs 2006 - 10:58 ÖÖ

Bobo kiralýk deðil mi?

#35 Ray52Lewis

Ray52Lewis

Best MLB ever!

• Members
  • 6.690 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Mayıs 2006 - 12:14 ÖS

Hadi bakalim, 2 milyon euro´yu bonservis olarak begenmeyenler icin yeni bir haber, Lig TV BJK muhabiri Atakan´a göre bonservis olarak 3.5 milyon dolar kulübüne, Nobre´ye de yillik 1.2 milyon dolar verilecekmis...

#36 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 18 Mayıs 2006 - 12:31 ÖS

Evet kiralýk ama bonservisi için 4 milyon Euro istiyorlar. Bu arada 3.5 milyon dolar bonservis de abartý olmuþ hakikaten.

#37 Sheva

Sheva

Members

• Members
  • 23.980 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Mayıs 2006 - 02:36 ÖS

bonservis 3.5 milyon dolar'sa abartmýþ beþiktaþ, ama kime göre neye göre abartmýþ o tartýþýlýr tabi.. Zira beþiktaþ nobre'yi alacak da ne olacak, þampiyonluk yarýþýna mý girecek, bir þey olacaðý yok iþte onlar da fener'den oyuncu aldýk diye sevinecekler, o yüzden bedele falan fazla bakmadan atlar bjk böyle transferlere..

#38 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.887 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Mayıs 2006 - 02:46 ÖS

Bu arada konu dýþý olacak ama ben Bobo'nun 2-3 maçýný izledim ve beðendim.. Bana Hakan Þükür'ün gençlik yýllarýný anýmsattý. Pres yapýyor, havadan Hakan kadar etkili olmasa da fena deðil, gol vuruþu var, hantal görünüyor ama topu iyi saklayabiliyor ve hepsinden önemlisi daha 20 yaþýnda. Biraz daha iþlenir, yontulursa gayet güzel bir forvet olabilir. Yalnýz Nobre-Bobo ikilisinin pek verimli olacaðýný düþünmüyorum. Ýkisi de aðýr adamlar.

#39 Guest_Parma Maniac_*

Guest_Parma Maniac_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 18 Mayıs 2006 - 03:12 ÖS

yaa býrakýn Nobre'yi.. ezikler gerçekten býrakacaksa toplamda Beþiktaþ'ýn bir yerlerine giren 8 milyon dolarla mükemmel bir transfer ama eziklerde kalacaðý yerde gittiyse Beþiktaþ'a üzülürüm iþte :lol: seneye yine yalan hareketlerini izlemek bile güzel olacak.. Azize de býraktýktan sonra eziklerden ayrýldýðýna da çok üzülmüyorum.. yerine Morientes'i getirseler bu ortamda kepaze olur.. en azýndan Gökhan Güleç'in falan önünü keser belki orada, iþe yarar Nobre'cik.. :lol:

#40 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 18 Mayıs 2006 - 03:36 ÖS

Bobo'yu ben de çok beðeniyorum bu arada sana katýlarak ;)