İçeriğe git

Resim
- - - - -

09:49'un Hikayesi...

• Please log in to reply
35 replies to this topic

#1 ToTeM MiRaÇ

ToTeM MiRaÇ

Senior Member

• Members
  • 8.175 mesaj
  • LocationAnkara

Yayınlanma tarihi 14 Mayıs 2006 - 11:06 ÖS

(Önsöz : 09:49'da açýlan tüm topikteki yazýlarý okumanýzý tavsiye ederiz..Hepsinin linki sýrarýyla aþaðýda mevcut..Ne badireler atlatmýþýz, o anki heyecanla neler yazýlmýþ vakit ayýrýp okumaya deðer...)

Foruma yeni gelenler için, yada forumda olupta, 09:49 ne acaba diye soranlar için;

Karþýnýzda 09:49 efsanesi...

Aslýnda inancýn, bir þeye topluluk olarak odaklanmanýn hikayesi...Ýster inanýn ister inanmayýn forum olarak biz bunu baþardýk...

Tarih : 18 Þubat 2006.. Saat : 09:49

Cumartesi sabahý...Ankaraspor-Fener maçý var akþama..Forumumuzda "Futbol Dünyasýnda" bu maçýn konusu açýlmamýþ...Fenerle aramýzdaki puan farký 6...

Uðurlu gelir belki diye 09:49 gibi maç topikini açýyorum...Topiki açarken 09:49 tamamen tesadüf hiç bir anlamý yok tabiki. Ve fenerbahçe çantada keklik gördüðü Ankaraspor deplasmanýndan boynu bükük ayrýlýyor...

http://galatasaray.t...read.php?t=3185

Bir sonraki hafta Fenerbahçenin-Bjk ile maçý var...Yine topic açma görevi bana düþüyor, kadýköyde puan kaybetmesi zor o zamanlar. Ben uður yapmak adýna , Ankararspor maç topikinin saatine bakýyorum yine uðurlu gelsin diye ayný saate konuyu açýyorum... 09:49'da açýlan topic yine uðurlu geliyor ve fenerbahçe yine puan kaybediyor...Aramýzdaki Puan farký 1 e düþüyor...
09:49 uðuruna inanmaya baþlýyorum,yavaþ yavaþ forum olarakta ÝNANMAYA baþlýyoruz..

http://galatasaray.t...read.php?t=3229

Ertesi hafta Kayseri deplasmaný var.Bu arada tamamen þans eseri tutan 09:49 muhabbetine forumda inananlarýn sayýsý çoðalmaya baþlýyor.
Asýl anahtarda buydu zaten herkesin inanmasý..Bir þeye odaklanýp inanmak..Ve o inancýn enerjisini yaymak...Neyse o topicte görevini yapýyor ve Fener yine puan kaybediyor...Arada puan farký felan kalmýyor, 3 haftada açtýðýmýz topiklerlerle,aradaki 6 puaný eritiyoruz, ve lider oluyoruz...

http://galatasaray.t...read.php?t=3261

Sonrasýnda kupa maçý Samiyende.. 09:49 ta açýyoruz topiðimizi ve beklemedeyiz...
Fenerbahçe yine kaybediyor, Galatasaray kazanýyor ama fazla sevinemiyoruz kupa gidiyor.Her þeye raðmen 09:49 yine görevini yapýyor...Fenerbaçe yine 09:49'da açýlan topikte maç kazanamýyor!

http://galatasaray.t...read.php?t=3369

Ve topic açmaya ara veriyorum forum olarak uðura ara veriyoruz ta ki FB-G.Saray maçýna kadar...O maça kadarda Fener puanlarý toplayýp geliyor...Þampiyonlukta inanýlmaz bir çekiþme yaþanýyor...!!!

Þimdi bu kýsma dikkat!

Maç sabahý 09:49'da topici açmak için uyanýyorum..Her zamanki gibi uður yazýmý yazýyorum...Gönder tuþuna basýyoruuuummmm....Aman Allahým O da nee????Bir bakýyorum gözlerime inanamýyorum.Topik açýlma saati 09:41 olarak gözüküyor!!!!

Forumun saati BOZULMUÞ ve normal saatten 8 dakika geri olmuþ...Resmen þok oluyorum...Birþeyin ters gideceðini anlýyorum..O güne kadar bozuk olmayan saat o gün bozuluyor ve kendi saatimle her zamanki gibi 09:49'da açtýðým topik maalesef 09:41 de açýlýyor ve resmen ciddi ciddi Yýkýlýyorum..Sonuç hezimet oluyor...Belkide 09:49 'daki aksilik yüzünden inancýmýzý kaybettiðimiz yoðunlaþamadýðýmýz için kimbilir...

http://galatasaray.t...read.php?t=3599

Lütfen Bu kýsmada Dikkat!

Sonra TS-Fenerbahçe maçý geliyor...

Forum saati yanlýþ olduðu için, konu baþlýðý 09:49 olsun,uðurumuz tutsun diye normal saatten 8 dakika geri topik açýyorum..
Amanýn oda ne , bi bakýyorum yanlýþ hesap yapmýþým.09:49 yerine 09:50 de açmýþým topiki ve içim yine cýz ediyor inancým kalmýyor...Yine bir þeyler ters gidecek topik 09:49da açýlmadýðý için diye içten içe kafayý yiyorum..Ve sonuç Trabzon:2 - Fenerbahçe :3

http://galatasaray.t...read.php?t=3642

Ve Bugün :)

Ufak çaplý bir mucize oldu...Forumun bozuk saati, o gün nasýl olduysa kendi kendine düzeldi..

Þimdi Detaylar :

Gece saat 03:30 gibi uyumuþ olmama raðmen, sabah 09:30' a kurdum saatimi uyandým.
Forum saatine göre 09:49 da açacaktým topici...O sýrada bir baktým FORUM SAATÝ DÜZELMÝÞ NORMAL HALE DÖNMÜÞ!

Ýçim ürperdi resmen.Bu bir iþaret...Heralde uður kaldýðý yerden devam edecek, fener puan kaybedecek, þampiyon olacaðýz diye düþündüm içimden..Ve topici 09:49'da açtým bu sefer..Öyle 8 dakika ileri geri muhabbetine kalmadan..Normal zamanýnda açtým...Forumun saatininde düzelmesi ayrý bir mucize...

Neyse tekrar yattým uyudum..Uyandým topice bi baktým...SEVGÝLÝ VE SAYGILI O AN ÝÇÝN ÇOK KIZDIÐIM :) Bir arakadaþýmýz benim topici, diðer açýlan topikle birleþtirmiþ ve Topikte ki saat tutmuyor...Resmen çýldýrdým...Ulan dedim yine bir aksilik çýktý iþe bak yine tutmayacak uður dedim...

Allahtan Doðanay feryadýmý gördü tam zamanýnda yetiþti, benim topici ayýrdý..Topik'in saati yine 09:49 oldu...Ve Sonuç Fener yine puan kaybetti.Bu sefer ki daha anlamlý Galatasaray þampiyon oldu...

http://galatasaray.t...read.php?t=3741

Bilmeyenler için, Kimine göre anlamsýz olan 09:49'un hikayeside budur arkadaþlar..

Aslýnda ne bende keramet var nede 09:49'da...Önemli olan az bir toplulukta olsak bir þeyin üzerinde inanmak ,ona odaklanmak, yoðunlaþmak...

09:49 aslýnda bahaneydi..Biz inanmak istiyorduk, inamamýza bahane oldu bu saat..

Tüm forum olarak bu olaya çok inandýk ve Þampiyonlukta belki milyarda yarým payýmýz var...

Þimdi sevgili adminlerden ricam;

Bu sene inandýðýmýz, yoðunlaþtýðýmýz ve her açtýðýmýzda uðurlu gelen 09:49'u ölümsüz yapmamýz...

Koyun be Saray Cafe'ye olsun adý " 09:49 Saray Cafe "

Yeni üye olupta 09:49 ne olaki diye soranlarada ahacýk 09:49 'un hikayesi bu topikte yazýyor diye okuturuz :)

Ýnanan herkese hayýrlý olsun!

09:49

(ilk maçlarda açýlan topikler yaz saati uygulamasýdan önce olduðu için 10:49 gözüküyor)

ps: Burdada bomba bonus topik var :D

http://galatasaray.t...66493#post66493

------------------------------------------------------------------------

------------Yýl 2008--------------------

Ýzninizle þu topiðide þuracýða iliþtirivereyim

http://www.galatasar...opic.php?t=6494

#2 zidane38

zidane38

Senior Member

• Members
  • 14.181 mesaj

Yayınlanma tarihi 14 Mayıs 2006 - 11:32 ÖS

:buyuksun: :buyuksun: :buyuksun: Bence de koyulsun bu isim Saray Cafeye.

#3 Guest_Serkan1905_*

Guest_Serkan1905_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 14 Mayıs 2006 - 11:34 ÖS

Abi allah razi olsun. :alkis: Ben ciddi ciddi bugün bu "TheRockula Fener topigi saat 09:49" olayina inanmistim. Hatta dua vs. ederken devamli TheRockula falan diye de icimden gecirdim. Cok tesekkürler. Bahane de olsa, alti üstü bir sebep de olsa, inanmaya bir arac oldu. Allahim cok sükür.

#4 Aslan Suat

Aslan Suat

Junior Member

• Members
  • 8.643 mesaj

Yayınlanma tarihi 14 Mayıs 2006 - 11:51 ÖS

inanirsan daglari bile eritirsin diye düsünüyorum ben, Mirac senin sayende tekrar inanmayi cogumuz ögrendik (ben gerci inaniyordum). 9:49 inanmak icin cok güzel bir neden oldu. senin sayende bunda toplandik ve inandik ve inanarak basardik. Allahim sana sükürler olsun.

#5 Guest_kara01_*

Guest_kara01_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 15 Mayıs 2006 - 01:06 ÖÖ

bari onune miracin ismini yazsaydiniz ne de olsa onun da emegi var miracin 09:49 Saray Cafesi olabilir mesela

#6 ToTeM MiRaÇ

ToTeM MiRaÇ

Senior Member

• Members
  • 8.175 mesaj
  • LocationAnkara

Yayınlanma tarihi 15 Mayıs 2006 - 01:10 ÖÖ

Yok yok sakýn... Tüm forum olarak Hep beraber inandýk...Anca bereber kanca beraber... Sadece tek isme mal etmeyelim lütfen... Herkes 20:45'E takýldý...Forum olarakta farkýmýz 09:49 oldu bizim... Hem Metin Oktaylarýn,Fatih Terimlerin,Hagilerin isminin yanýnda öyle bir isim yakýþýk olmaz hoþ olmaz... 09:49 yeterli ve çok iyi oldu :)

#7 Guest_sonGS_*

Guest_sonGS_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 15 Mayıs 2006 - 01:32 ÖÖ

ben bu uðura pek inanmýyordum , tesadüf diyodum ama kapaklar peþ peþe geldi. saðol arkadaþ ;)

#8 cozker

cozker

Member

• Members
  • 9.056 mesaj

Yayınlanma tarihi 15 Mayıs 2006 - 02:08 ÖÖ

Yuhh diyorum baskada birþey diyemiyorum.. Forumun ismini degiþtirmissiniz yahu :). Ana forumuda 20:45 Metin Oktay Galatasaray forumu yapýn oldu olacak :)

#9 Guest_JeWeL_*

Guest_JeWeL_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 15 Mayıs 2006 - 07:55 ÖÖ

süpermiþ ben bunu yeni öðrendim. :)

#10 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 15 Mayıs 2006 - 08:57 ÖÖ

Miraç Allah senden razý olsun, artýk saate 9:49'da her baktýðýmda seni hatýrlayacaðým :) Bu uður senindir ;)

#11 Maynard

Maynard

Senior Member

• Members
  • 2.196 mesaj

Yayınlanma tarihi 15 Mayıs 2006 - 10:50 ÖÖ

9.49 futbol dünyasýna verilse daha güzel olmazmýydý?miraç abi hep orda açtý bu baþlýklarý çünkü...

#12 ToTeM MiRaÇ

ToTeM MiRaÇ

Senior Member

• Members
  • 8.175 mesaj
  • LocationAnkara

Yayınlanma tarihi 15 Mayıs 2006 - 11:47 ÖÖ

09:49 geyiðimiz olsun, eðlencemiz olsun...Forum olarak farkýmýz, uðurumuz olsun... Saray Cafe daha hoþ... Gün gelir 10 sene sonra eskiler yenilere anlatýr belki :) Ata, bu arada olm dün konutkente yiðenleri almak için girdim, girez olaydým...Yolu kapatmýþlar kesmiþler, hareket edebilene aþk olsun...Sonrasýnda gelen aramlar, atýlan mesajlar derken þarz bitti senle muhabbete girmeye olanak kalmadý kardeþ... Amma velakin en kýsa zamanda ocakbaþýna davet ediyorum kardeþim seni..Doya doya kutlayalým... Ama fazla yemiyorum..En fazla 1 adet kanat yerim haberin olsun :lol:

#13 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 15 Mayıs 2006 - 02:29 ÖS

Gene mi 1 kanat :lol: Olm bari þampiyonluk þerefine yiyelim :lol: Baba þimdi çarþamba CL finali var ben derim ki yarýn yapabilirsek yapalým zira cumartesi nöbetçiyim :(

#14 USAtaraftar

USAtaraftar

Junior Member

• Members
  • 3.719 mesaj

Yayınlanma tarihi 15 Mayıs 2006 - 05:25 ÖS

Inandik ve basardik. Baska soylenebilecek birsey yok.

#15 Guest_Parma Maniac_*

Guest_Parma Maniac_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 15 Mayıs 2006 - 05:50 ÖS

09:49 geyiðimiz olsun, eðlencemiz olsun...Forum olarak farkýmýz, uðurumuz olsun...

Saray Cafe daha hoþ...

Gün gelir 10 sene sonra eskiler yenilere anlatýr belki :)

Ata, bu arada olm dün konutkente yiðenleri almak için girdim, girez olaydým...Yolu kapatmýþlar kesmiþler, hareket edebilene aþk olsun...Sonrasýnda gelen aramlar, atýlan mesajlar derken þarz bitti senle muhabbete girmeye olanak kalmadý kardeþ...

Amma velakin en kýsa zamanda ocakbaþýna davet ediyorum kardeþim seni..Doya doya kutlayalým...

Ama fazla yemiyorum..En fazla 1 adet kanat yerim haberin olsun :lol:

ahah felaketti di mi maçtan sonra.. Çayyolu týkandý, týkanýklýk yaratanlardan biri de bendim.. böyle bi eðlence yok yalnýz.. Bütün Çayyolu, Koru, Konutkent dökülmüþ sokaða.. müthiþti..

#16 Sheva

Sheva

Members

• Members
  • 23.724 mesaj

Yayınlanma tarihi 15 Mayıs 2006 - 06:26 ÖS

1) Ýþe yarayýp yaramadýðýna dair artýk bir tartýþma bile kalmadý bence :) 2) Forumca ortak bilincimiz ve inancýmýzla oluþmuþ bir simge olmasý daha da anlamlý kýlýyor.. Bu sebeplerden bu foruma verilebilecek en güzel ve anlamlý isim olduðunu düþünüyorum, GalataSarayý ruhu :)

#17 ToTeM MiRaÇ

ToTeM MiRaÇ

Senior Member

• Members
  • 8.175 mesaj
  • LocationAnkara

Yayınlanma tarihi 16 Mayıs 2006 - 11:16 ÖÖ

ahah felaketti di mi maçtan sonra.. Çayyolu týkandý, týkanýklýk yaratanlardan biri de bendim.. böyle bi eðlence yok yalnýz.. Bütün Çayyolu, Koru, Konutkent dökülmüþ sokaða.. müthiþti..

Felaket ne kelime :)

Arcadium'un önü mahþer alaný gibiydi..

Mecburiyetten arabayý saða çektim kalabalýðýn arasýna daldým bende...Oarada bi meþale yaktým ortalýk dahada þenlendi... :)

#18 Sheva

Sheva

Members

• Members
  • 23.724 mesaj

Yayınlanma tarihi 13 Ağustos 2006 - 01:39 ÖÖ

http://www.gscimbom....read.php?t=2371

Bu forumu ve topiði gördüðümden beri uður yapmaktan, totemden ve her nevi benzer unsurdan soðudum hakikaten :sasirdim:

#19 ToTeM MiRaÇ

ToTeM MiRaÇ

Senior Member

• Members
  • 8.175 mesaj
  • LocationAnkara

Yayınlanma tarihi 13 Ağustos 2006 - 10:48 ÖÖ

Nasýl yani anlamadým?

#20 Guest_Berk_*

Guest_Berk_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 13 Ağustos 2006 - 11:43 ÖÖ

http://www.gscimbom.com/forum/showthread.php?t=2371

Bu forumu ve topiði gördüðümden beri uður yapmaktan, totemden ve her nevi benzer unsurdan soðudum hakikaten :sasirdim:

Dbase'in içine ediyorlar anladiðim kadarýyla.. Yönetici olsam saniyede silerdim o topici :)

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye