İçeriğe git

Resim
- - - - -

Evlilik ?!?

• Please log in to reply
269 replies to this topic

#61 Genco

Genco

Cezalý Kullanýcý

• Banned
  • 3.076 mesaj

Yayınlanma tarihi 14 Mayıs 2006 - 12:48 ÖÖ

Inandigim ve savundugum fikri kokune kadar uzatirim.. Cevap verenlere karsilik vermeyecek miyiz?.. Verince de konuyu biz mi uzatmis oluyoruz?..

#62 Guest_Crohn_*

Guest_Crohn_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 14 Mayıs 2006 - 02:20 ÖÖ

Öncelikle evlilik,eðer doðru kiþi ve doðru zamanda yapýlmýþsa kiþinin en güzel günlerinin baþlangýcýdýr.Ancak bu seçimlerden bir veya ikisi hatalý ise zulüm haline gelir .Çevremdeki evliliklerden ve bana verilen öðütlerden edindiklerimle bunlarý aktarýyorum. Diðer konuya gelince,Genco arkadaþým Abd'de kala kala Türk erkeklerini unutmuþsun sanýrým. Unutma ki o kara kuru yer cücesi diye bahsettiðin kiþilerin genleri sadece Türk kadýnlarýndan gelmiyor. O genlerde senin de büyükbüyük dedenin genleri var. Kapris v.s. olayýna gelince ,sen Türkiye'de yaþayan kendi kýz kardeþinin veya annenin senin bahsettiðin bir yapýda olmasýný ister miydin?Hani þu werder weremem meselesi..

#63 Genco

Genco

Cezalý Kullanýcý

• Banned
  • 3.076 mesaj

Yayınlanma tarihi 14 Mayıs 2006 - 06:17 ÖÖ

Öncelikle evlilik,eðer doðru kiþi ve doðru zamanda yapýlmýþsa kiþinin en güzel günlerinin baþlangýcýdýr.Ancak bu seçimlerden bir veya ikisi hatalý ise zulüm haline gelir .Çevremdeki evliliklerden ve bana verilen öðütlerden edindiklerimle bunlarý aktarýyorum.

Diðer konuya gelince, Genco arkadaþým Abd'de kala kala Türk erkeklerini unutmuþsun sanýrým. Unutma ki o kara kuru yer cücesi diye bahsettiðin kiþilerin genleri sadece Türk kadýnlarýndan gelmiyor. O genlerde senin de büyükbüyük dedenin genleri var.

Kapris v.s. olayýna gelince ,sen Türkiye'de yaþayan kendi kýz kardeþinin veya annenin senin bahsettiðin bir yapýda olmasýný ister miydin?Hani þu werder weremem meselesi..

Kendi yasitlarima gore konusmak gerekirse, erkeklerin boylari ideal olmasina ragmen hala kadinlari boyu bir hayli kisa..

Ben anlatamiyorum sanirim.. Turk kadinlarindan fersah fersah guzel olan Avrupali kadinlar Turk kadinlarinin yaptigi kaprisin 10'da 1'ini yapmiyor.. Ben Turklerin bu kadar kapris yapmalarinin nedenini merak ediyorum.. Nelerine guvenerek bu kadar kapris yapiyolar?.. Belirli bir zumredeki kadinlar yapsa, tamam diyecegim.. Ama hepsi yapiyor kardesim.. Guzellik desen degil, maddi durum desen, o da degil, cunku Bagdat caddesindeki hatunda kaprisin allahini yapiyor, Zeytinburnu'ndaki hatun da.. Hangi nedenden dolayi Turk kadinlari bu kadar kaprisli?.. Ben bunu ogrenmek istiyorum.. Gerce biliyorum da gene de sizden duymak isterim..

#64 tyisik

tyisik

Registered User

• Members
  • 6.691 mesaj

Yayınlanma tarihi 14 Mayıs 2006 - 06:30 ÖÖ

evlilik konusunda bence Turk yabanci ayrimi yapmak cok yanlis olur, evlenmeden onceki yillar dahil son 10 senedir elime Turk kizi degmedi:), bu Turk kizlari kotu oldugundan degil ama yabancilarla daha iyi uyum sagladigimdan oldu, daha kolay anlasabildigimden kaynaklandi, evlilikte bazen aramiyor degilsin bayramda, seyranda, mac seyrederken, Turk filmi seyrederken keske Turk olsa diye ama Genconun bazi hakli oldugu konular var o yuzden yabancilarla daha iyi anlastim, bu kesinlikle kaprisim oldugundan degil, ama buraya gelince Turkiyedeki iliskilerin aslinda ne kadar bos oldugunu anladim, bu belkide Turkiyede iken daha genc olmamizdan , gercek bir iliski yasamamizdan kaynaklandi.Aslinda konuyu fazla uzatmanin bir anlami yok her milletten iyi ve kotu erkek ve kadin cikacaktir onemli olan iyisini bulmak, bekarlik guzel ama yaslandiginda kapini calacak 1 cocugun , sevecek bir torunun en onemlisi kaltiginda yani basinda seni seven birisi olsun isteyeceksin, Therockula sana tavsiyem evlenmemen, bu evlilik muessesinin kotu oldugundan degil , bence sen hazir degilsin ve yeteri kadar sevmiyorsun , eger sevseydin zaten boyle bir soru ile gelmezdin, buraya nisanlandim yada evleniyorum diye bir topik acardin, o kisiyi bulana kadar bekar kalman en mantiklisi:)

#65 Guest_gian_*

Guest_gian_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 14 Mayıs 2006 - 12:48 ÖS

Her cümlesini tek tek okumamama raðmen genel fikri anladýgýmdan, Genco'ya her kelimesine kadar katýldýgýmý beyan etmek isterim :)

#66 Genco

Genco

Cezalý Kullanýcý

• Banned
  • 3.076 mesaj

Yayınlanma tarihi 15 Mayıs 2006 - 08:09 ÖÖ

Bu yaz forum olarak Rusya'ya tur duzenliyoruz.. Ilgilenenler benimle irtibata gecsin :D Maksat muhtemel CL rakiplerimizi analiz etmek.. Yanlis anlamaya mahal vermeyelim :lol:

#67 JORDAN

JORDAN

Junior Member

• Members
  • 4.609 mesaj

Yayınlanma tarihi 15 Mayıs 2006 - 08:32 ÖS

Genco'ya katildigim yonler var fakat katilmadigim yonler cok daha fazla.En azindan Turk Bayanlari bu kadar genelleyemeyiz. Kapris konusunda da zaten Turk Milletinin gelenek gorenekleri nedeniyle bayanlar sokakta,barda orda burda tanimadigi birisinin teklifini he deyince kabul etmiyor,istese de edemiyor.Toplum gozunde orospu vs benzetmesine maruz kalmak istemiyor ve o sekilde yetistirilmis. TurkiyBati arasinda karsisinda o kadar ortada bir toplum ki bazen ne yapsaniz bazilarina yaranamazsiniz. Sokak ortasinda,caddede tanimadiginiz biriyle fingirdesir,konusursaniz orospu muamelesi gormus oluyorsunuz bir kisim tarafindan. Diger bir kisim tarafindan da MODERN olmus oluyorsunuz... Yabancilarla Turkleri karsilastirmak o yuzden pek kolay degil.Mesela Turk kiz arkadasinla ilk birlikteligin bazen yillari bulurken yabanci bir bayani ilk geceden yataga atmak cok kolay.Bu da yetisme ve kultur farkliligindan kaynaklaniyor.Onlarda Sex tabu degil,eglence,ihtiyac bizde ise tabu...

#68 Guest_GeremiS_*

Guest_GeremiS_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 16 Mayıs 2006 - 10:08 ÖÖ

Ýsteyen istedigi ile evlensin buna kim karisir.Turk insanýný bayan ya da erkek yermekle elimize ne geciyor.Turk bayanlarýnýn boyu kýsa,kaprisli,cirkin.Peki Turk erkeklerinin hepsi Brad Pitt mi?Siz kendinizi cok yakýsýklý,modern,kýskanc olamayn biri olarak mý goruyorsunuz.Herkes kendi dengini bulsun evlensin ya da beraber yasasin.Bulamiyorsan benim dengim Rus kizi diyosan da orda ara bul.Bunu burda tartismanin anlami ne bu herkesin kendi tercihi.Konu evlililk bayanlar degil yani.Jordan'in dedigi gibi Turk bayanlarýinin boyle olmasinda en buyuk etken kultur yapisi.Fizigi duzgun anadoluda da olmak uzere o kadar cok kýz var ki yetistiriliþ tarzýndan bun u sergileyemiyor.Avrupanýn tek farký bunlarý rahatca sergileyebilmesi bence.Mini etek giyinmek,dekolte giyinmek onlar icin problem degil ama Turkiye de bu kýyafetleri giyen bayanlara nasýl bakýldýgýný benden daha iyi bilirsiniz herhalde.Demek istedigim Turkiyenin ne sosyal ne de ekonomik yapýsý toplumun dedigin gibi rahat olmasýna musade etmiyor.

#69 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 9.487 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 16 Mayıs 2006 - 10:11 ÖÖ

Rus kýzýyla yatarsýn, seks yaparsýn ama evlenmek istermisin bilemem. Sonuçta bambaþka bir dilden kültürden insanlar. Ortak bir hayat görüþü bulup evlenmek istemek çok kolay deðil. Özellikle Türkiye'de doðmuþ & yetiþmiþ bir erkek de genelde öz be öz Türk birisiyle evlenmeyi tercih edecektir diye düþünüyorum. Kiev'deyken çirkin bir kýzla karþýlaþmamýþtým orasý ayrý. :P

#70 Genco

Genco

Cezalý Kullanýcý

• Banned
  • 3.076 mesaj

Yayınlanma tarihi 16 Mayıs 2006 - 05:41 ÖS

Genco'ya katildigim yonler var fakat katilmadigim yonler cok daha fazla.En azindan Turk Bayanlari bu kadar genelleyemeyiz. Kapris konusunda da zaten Turk Milletinin gelenek gorenekleri nedeniyle bayanlar sokakta,barda orda burda tanimadigi birisinin teklifini he deyince kabul etmiyor,istese de edemiyor.Toplum gozunde orospu vs benzetmesine maruz kalmak istemiyor ve o sekilde yetistirilmis.
TurkiyBati arasinda karsisinda o kadar ortada bir toplum ki bazen ne yapsaniz bazilarina yaranamazsiniz. Sokak ortasinda,caddede tanimadiginiz biriyle fingirdesir,konusursaniz orospu muamelesi gormus oluyorsunuz bir kisim tarafindan. Diger bir kisim tarafindan da MODERN olmus oluyorsunuz...

Yabancilarla Turkleri karsilastirmak o yuzden pek kolay degil.Mesela Turk kiz arkadasinla ilk birlikteligin bazen yillari bulurken yabanci bir bayani ilk geceden yataga atmak cok kolay.Bu da yetisme ve kultur farkliligindan kaynaklaniyor.Onlarda Sex tabu degil,eglence,ihtiyac bizde ise tabu...

Nasi genelleyemiyoruz ki? Bende bunu anlamiyorum.. Genelleme yaparken, tabii ki ulkede herkes bu tiptir demiyoruz ki.. Simdi ben genelleme olarak, Turk insani sicak kanlidir, misafirperverdir desem, bana gelip 'Benim Hasan diye arkadasim var, o hic sicak kanli' degil mi diyeceksiniz yahu.. Genelleme yaptiginiz herhangi bir husus hakkinda cogunlugun gorusunu belirtirsiniz, o yuzden genelleyemeyiz demeyin.. Ben etrafimdan, arkadaslarimdan, sulalemdeki evliliklerden ve kendi tecrubelerimden yola cikarak dusuncelerimi soyluyorum..

Avrupa ile Turkiye'nin arasinda bir kultur farki var.. Dogru ama bazi kesimlerde.. Sosyal-Ekonomik durumlari Turkiye sartlarina gore iyi olan, Nisantasi'nda veya Bagdat Caddesinde dogup, buyuyen kisilerde bu fark yok.. O yuzden olayi direk kultur farkina baglamak yanlis bir tespit olacaktir.. Biz bu Bagdat'taki, Nisantasi'ndaki kultur farki olmayanlari da biliyoruz.. Ee onlarda da yukarida saydigim kriterler mevcut..

O yuzden olayi gelip kultur farkina yormak kolay.. Jordan Turkiye'ye geldiginde, gel bir aksam disari cikalim, kuluplerde neredeyse yerlerde yiyisen insanlari gorunce ayni kultur farkindan bahsedecek misin bakalim?.. Ben kac senedir New York'da yasiyorum, burda oyle sey gormedim vallahi billahi..

Dedigim gibi, tamam kultur farki vardir.. Eyvallah.. Ama bu konuyu gelip direk kultur farkina baglamak da bu sorunun cevabi degildir.. Niye derseniz, Istanbul'da yasayan ve bu kultur farki olmayanlar da ayni davranislarda bulunuyor cunku..

#71 Genco

Genco

Cezalý Kullanýcý

• Banned
  • 3.076 mesaj

Yayınlanma tarihi 16 Mayıs 2006 - 06:01 ÖS

Rus kýzýyla yatarsýn, seks yaparsýn ama evlenmek istermisin bilemem. Sonuçta bambaþka bir dilden kültürden insanlar. Ortak bir hayat görüþü bulup evlenmek istemek çok kolay deðil. Özellikle Türkiye'de doðmuþ & yetiþmiþ bir erkek de genelde öz be öz Türk birisiyle evlenmeyi tercih edecektir diye düþünüyorum.

Kiev'deyken çirkin bir kýzla karþýlaþmamýþtým orasý ayrý. :P

Baska kulturdekilerle top seke seke 18'in disina yuvarlanirken, allah yaratti demeyerek gelisine vole ile 90'a cakiyosun ama :lol:

Gecen gun Milliyet'in haberine gore, 2000'den sonra olan 5 evlilikten, 2 tanesi ayrilma ile sonuclaniyormus.. Bu %40'a tekabul eder.. Hic de azimsanacak bir rakam degil.. Kultur falan hikaye.. 24 saat dirdir cekecegine, yabanci ile evleneceksin abi.. Bak, yurt disina gitmis gormus adamsin.. :)

Benim buradaki Turk arkadaslarim cogu yabanci kadinlarla evliler ve mutlular.. Hatta, egitimi yurt disinda tamamlamis ve Turkiye'de yasayan arkadaslarimin buyuk bir cogunlugu da yurt disinda egitim gorurken tanismis olduklari kiz arkadaslariyla evlenerek, turkiye'ye tasindilar, gayet mutlular.. Ayni dili konustugun surece bir problem olmuyor.. Keske yabanci kadinlar ile evlenen turklerin ayrilma yuzdesini gosteren bir istatislik olsa da sonuclarina bakabilsek..

Ben lisedeyken, bu kultur farkina inaniyordum.. Misal, burda kuzenlerin yanina gidiyordum, hep beraber yemege, sinemaya gidiyorduk.. Benim iki kuzenin kiz arkadasi Turk idi, sadece benimki yabanciydi.. E tabi ciktigimizda Ingilizce-Turkce karisimi bir sey konusuyorduk.. Bazi esprileri anlamiyordu, mesela, arabada turkce muzik caldigimizda fransiz kaliyordu.. Sonra ben de yabanci ile olmaz diye turklere yoneldim..

Ama ne yonelme.. Sonra bir tane turk kiz ile cikmaya basladim..1 yil da sacimda beyazlar cikti be abi.. O ne izdirap, ne trip, ne artislikler.. Zaten 14 Subat Galatasaray - Deportivo maci ile birlikte de noktayi koydum..

Neymis efendim, sampiyonlar ligi macini izlemeyecekmisim, onunla beraber romantik bir yemek yiyecekmisiz :lol:

Bir gun oncesinden yemege gitmeyi teklif ettim, kabul etmedi.. Bir gun sonrasindan ettim, gene kabul etmedi.. Illa macin oldugu gun gidilecek yani.. Maksat problem yaratmak olsun.. Hatta o gece gitmeyi teklif de ettim, hayir herkes 7'de gidermis, bizim de 7'de gitmemiz lazimmis..

Bir de bunlarin ustune 'Ya Galatasarayinin macini izlersin, ya da bir daha beni goremezsin' dediginde ben mac izlemeyi coktan secmistim bile..

Suat ne cakmisti ama :)

#72 Ibrahim

Ibrahim

Senior Member

• Members
  • 6.621 mesaj

Yayınlanma tarihi 16 Mayıs 2006 - 10:30 ÖS

Þahsen Bagdat Caddesinde 7-8 aydýr çalýþmakta olan biri olarak Genco nun yazdýklarýnýn ( kapris ti , kendini begenmeydi , ayný fabrika ürünü gibi ) altýna imzamla beraber bilimum kalýbýmý basarým... Yani öyle bir potansiyel varki cadde de gercekten anlayabilmiþ deðilim... Ve mesela ben sahsen eli yüzü düzgün sayarým kendimi çok yakýsýklý saymam ama para olmadýkca eminim þimdiki gibi boþ dolaþýrým cadde de :) Genco bu konuda yanýndayým yürü kim tutar seni :) Ha eklemeden geçemicem...Ben þahsen evliliðe sýcak bakýyorum ama öncelikle ekonomik þartlar saðlanmalý...Malum herkesin maddi durumu ii deðil ( bkz: ben :) ) AKraba cevremde esi çalýsan bi tek kuzenim var ve bi cogu eslerini evinde tutuyor...Ama ben artýk bi hayat paylasýlacaksa beraber kurulsun beraber mücadele verilsin die düþündüðüm için eþimin çalýþan birisi olmasýný isterim.. Hem evde kadýn programlarýný izleye izleye robotlaþmaz hemde aile gelirine katkýda bulunur...Bende ona ev iþlerinde yardýmcý olurum madem hayat müþterek yaparýz :) Bu arada bugun dogum gunum 24 den gun almaya basladým..En gec 3 sene sonra evlenecem öle düþünüyorum :)

#73 Namelessonegs

Namelessonegs

Aslan

• SIT
  • 35.866 mesaj

Yayınlanma tarihi 10 Aralık 2008 - 12:05 ÖÖ

edit.. Not: Rusl biriyle evlenmekle ilgili bir soru sormustum ama baya tartýsýlmýs:)..Vazgectim:) Fakat kýz arkadasým Rus,ailesiyle ziyarete geldi beni,ablasýnýn yasý daha fazla oldugu halde,gayet hos,çökme bitme falan yok..Bundan ayrý olarak benim Dimitri diye bir arkadasým vardý 23 yasýndaydý ,annesi geldi yanýna ben sandým kýz arkadaslarýndan biri,az kalsýn tanýstýrsana diyecektim,my mom dedi :)..Yani herkesin iyisi kotusu var fakat ben Genco'nun eski yazdýklarýný okuyunca,neden bir helal olsun be Aslansýn yazmamýsým,ona uzuldum simdi:) Yabancý kýzlarýn hepsini yataga atmakta kolay degil,bunu da belirteyim..Hepsi bekaretini kaybetmis,potansiyel av degiller sanýldýgý gibi..Fakat, bizim toplumuzda dahi, ummadýk taslar bas yarýyor..Gözlemlerim Türk kýzlarýnýn bu konuda gayette son zamanlar istikrarlý bir sekilde Avrupa standartlarýný yakaladýgýný gosteriyor..:) Hurriyet'te cýkan ankete gore, 1.sýradaydýk en son one night stand konusunda..1970'lerde yasamýyoruz artýk..Batý'nýn neyi kotuyse onu çok iyi alan bir toplumuz ne de olsa.. Annem dahi kýz arkadasýmý kabullenmekte zorlanýyor, Rustur laf olur soz olur,ama benim Türk biricik kralice sanýlan kýzlar, neler yapýyor neler..Her toplumun rezili var, iyisi var..Rus kýzlarýn bircogu denildigi gibi kolay olsada, gayet kaliteli olan versiyonlarý,bizim efendi dedigimiz Türk vatandasý kýzlarý 6 kere satýn alýrlar..Fakat, Türkiye'de yogunluk karakter olarak daha duzgundur Ruslara gore ayrý.. Sonucta, benim genelde yabancý kýz arkadaslarým oldu, bunlarýn bir kýsmý da beraber oldugum Türk kýzlardan cok daha ahlaklýydý.. Olaylarý toplumlara gore indirgemek yanlýs..Fakat bende Genco'yu savundum..Geç bir destek oldu ama olsun :)

#74 Genco

Genco

Cezalý Kullanýcý

• Banned
  • 3.076 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Aralık 2008 - 04:18 ÖÖ

Er veya gec hepiniz dedigime geleceksiniz ama is isten gecmis olacak :)

#75 Guest_Selo_*

Guest_Selo_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 11 Aralık 2008 - 10:53 ÖÖ

Ilginc bir konu olmus.. Evlilikten baslayip, Turk ile Rus kizlarina kadar uzanmis.. Benim nacizane bir kac yorumum olacak.. - Evlilikte en onemli sey: SEVGI'dir. Bunu ask ile karistirmayin.. Partnerinizi gercekten seviyorsaniz ve ona bir omur boyu saygi duyacaksaniz evlenin.. Kafanizda soru isareti varsa evlenmeyin. - Turk ile evlenirseniz sadece kendisi ile degil onun AILESI ile de evlenirsiniz. Istisnai durumlar vardir ama genelde bu boyledir. O yuzden iki tarafin ailelerinin denk olmasinin onemi buyuktur. Denklik derken sadece ekonomik olarak degil, sosyo-kulturel olarak da denklik olmasi lazim. Evlenecekler cift ayni tarz ortamlarda yetismis kisilerse bu evlilikler genelde basarili olur. - Yabanci ile evlenecekseniz bu evlilik Turk'e gore cok farkli boyutlar tasir. Sizin aileniz isin icine mutlaka girer ama onun ailesi girmez.. Turkiye'de yasamayi secmisseniz bu yabanci partneriniz icin bir takim problemlere yol acabilir, yurtdisi daha kolay olabilir ama orda da siz kendinizi yalniz hissedebilirsiniz.. Degisik dinlerde iseniz bu ilerde cocuklari yetistirme acisindan zorluklar cikartabilir.. Yabanci ile evlenip mutlu olanlar genelde Turk kizlari.. Turk erkeklerinde ileriye donuk yukarida yazdigim sorunlar cikabiliyor.. Bu tip iliskilerin basarili olanlarini goruyorum genelde Turk erkekleri kendilerinden cok buyuk taviz veriyorlar.. Bu tip iliskiler genelde basarili oluyor.. - Turk kizlari ile Rus kizlarina gelince: Arada inanilmaz farkliliklar var.. Ben olsam ikisi ile de evlenmem :)

#76 cali

cali

Senior Member

• Members
  • 1.627 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Aralık 2008 - 06:59 ÖS

türk kýzlarýný genel olarak ele alacaksak ve genelinde bariz bir problem varsa, bu içinde yetiþtikleri kültürle ilintili olmak zorunda. ve tabii ki biz de ayný kültürle yetiþtik, bunu unutmayalým. ayný problemlerin paralelleri biz türk erkeklerinde de olabilir bittabi:) ha bu evlilik deðil de salt güzellik topici olsaydý ben de "ruslar basar hacý" derdim. ama kime göre neye göre tabi. evlilik olayýna gelince; çok zor lan evlilik. canýn sýkýlsa ben arkadaþta kalýcam desen mümkünatý yok. arkadaþta kalýnmayan, sabaha kadar it gibi içilip, akabinde sýzýlmayan hayat mý olur lan:) bir de sorumluluk olayý var tabi. su faturasýný sen ödiycen, kombiyi sen yakýcan, ne biliyim eve hýrsýz girse bile senin boðuþman lazým. öðrenciyken öyle miydi, 5 kiþi girerdik hýrsýza(çok hýrsýz girdi bizim eve heheh) çocuk olayý ise en beteri. yok þöyle yetiþtirirsem þýmarýk mý olur aman böyle yetiþtirirsem özgüvensiz mi olur döversem travmaya mý sebep olur dövmesem tepeme mi çýkar. boðarým ben en sonunda o çocuðu:) bi de es kaza fenerli falan olursa "ulan ben ne karaktersiz bir babaymýþým ki çocuðuma model olamamýþým, gitmiþ baþkasýný örnek almýþ" diye hepten depresyona girerim. yok hacý. kalsýn.:)

#77 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 26.637 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Aralık 2008 - 10:57 ÖS

Ben o zaman þunu sorayým, askere gitmeden evlenen var mý? :)

#78 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Aralık 2008 - 11:04 ÖS

evet ben ama ben anormal kaçaktým. bedelli çýkana kadar da kaçacaktým valla. nihayet 30 yaþýnda çýktý ve aslan gibi yaptým askerliðimi :) þimdi her polis elde bilgisayar gbt bakarken böyle bir cesaretiniz varsa buyrun deneyin :)

#79 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.781 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Aralık 2008 - 11:08 ÖS

Ben o zaman þunu sorayým, askere gitmeden evlenen var mý? :)

Ben de.. 26 yaþýnda evlendim; yani evlilik için geç deðildi ama 27 yaþýnda askere gittim. Askerlik için de geç deðil olduðunu orada gördüm. Bütün devrelerim +25'ti çoðu da evliydi..

#80 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 26.637 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Aralık 2008 - 11:20 ÖS

Valla 27 yaþýndayým nisanda 28, yüksek lisans ocak 2010da bitiyor, nikahý da o yýl düþünüyoruz yani yaþ 29 olacak... :)

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye