İçeriğe git

Resim
- - - - -

Evlilik ?!?

• Please log in to reply
269 replies to this topic

#21 Guest_GeremiS_*

Guest_GeremiS_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 10 Mayıs 2006 - 10:53 ÖÖ

Hani mesela gs maclarýna gidememek,elveda ocakbasý muhabbetleri,evde bilgisayara hayýr grevleri falan filan bunlar kabus olmaz mý senin için :D

#22 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 10 Mayıs 2006 - 10:54 ÖÖ

:sasirdim: :topuk:

#23 Kapi

Kapi

Senior Member

• Members
  • 1.429 mesaj

Yayınlanma tarihi 10 Mayıs 2006 - 10:57 ÖÖ

Hani mesela gs maclarýna gidememek,elveda ocakbasý muhabbetleri,evde bilgisayara hayýr grevleri falan filan bunlar kabus olmaz mý senin için :D

Aman aman birisi bunlari örnek almasin :) Iyiki forum'u "simdilik" takip etmiyor :D

#24 Guest_hatice_*

Guest_hatice_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 10 Mayıs 2006 - 11:59 ÖÖ

ama hemen edebilir dikkatli ol bu arada evleneceðin kiþiyi iyi seçmelisinki fb li olmasýn bunun için hep dua ederim öyle biþey olursa al sana bi kavga sebebi daha maç olacak gideceksin sen gs tarafýna o ezikler tarafýna olmayacak :lol:

#25 Ray52Lewis

Ray52Lewis

Best MLB ever!

• Members
  • 6.690 mesaj

Yayınlanma tarihi 10 Mayıs 2006 - 12:59 ÖS

Ata, anladigim kadariyla forumda son günlerini geciriyorsun, özleyecegiz seni... :D

#26 Genco

Genco

Cezalý Kullanýcý

• Banned
  • 3.076 mesaj

Yayınlanma tarihi 10 Mayıs 2006 - 05:00 ÖS

Ata olum burda boyle herkesin icinde posta yiyosan, tek tek kaldiginizda garanti seni kirbacliyodur :lol: Evlenmenin en iyi yani, ayrilmak icin bir nedeninizin olmasidir diyerek aradan cekileyim..

#27 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Mayıs 2006 - 01:02 ÖÖ

herhalde en eski benim. 20 gün sonra 9 sene bitecek. evlilik kesinlikle hoþ bir þey deðil önce onu söyleyeyim. bunun evleneceðin kiþiyle 1. dereceden bir alakasý da yok. kurum olarak evlilik sýkýntýlý bir müessese zaten bir de eþ sorunluysa tamamen çekilmez olur. evleneceðin kiþi öncelikle senin kendine ait bir hayatýn olduðunu kabul edecek tabi sen de onun. birlikte olmak demek bu hayatýn herþeyine müdehale etmek demek deðil. bu hayatýn sadece 2 kiþi arasýnda yürümediðini yürütmeye çalýþýrsanýz da çabucak tüketeceðinizi kabullenmek zorundasýnýz. kendinize özel ne kadar fazla þey ayýrabilirseniz birlikteliðiniz o kadar uzun olacaktýr. evlenmeden önce mümkün olduðu kadar beraber ayný evde yaþamalýsýn. ben bunu 2 seneye yakýn denedikten sonra evlenmeye ikna olabildim. mümkünse evlenmeden sevdiðin kadýnla ömrünü geçirmeyi dene her þey daha hoþ olacaktýr. bugün evlensem yine ayný kadýnla evlenirim bu kesin ama evlenirmiyim onu bilemiyorum. ve en önemli sýrrý veriyorum. aileleri ve fikirlerini asla ev içine dahil etmeyeceksin. bizim evlilik bu kadar sürdüyse en önemli sebebi budur. benim ailem ona onun ailesi bana konuþamaz da karýþamaz da. hiç bir kararýnýzý verirken aile bireylerinizi olaya müdahil etmeyin. siz fikir alacaksanýz da eþinizin olmadýðý bir ortamda danýþýn. evinizin kendine özgü kurallarý olmasýna özen gösterin ve bu kurallarý sadece ikiniz koyun. çocuk konusu evet gerçekten de iþin en muhteþem yaný. ama benim bildiðim kaðýda imza atmadan da kadýnlar hamile kalabiliyor :) çocuk sayýsý konusu gerçekten önemli. ayný þartlarý saðlayabileceksen 2 çocuk oldukça ideal. ama ayný þartlarý saðlayacaðým diye 1 çocuða saðlayacaðýn standartlarý 2 ye böleceksen aman derim 1 de kal. örneðin bir çocuðu koleje yolladýn 2 sene sonra ötekini devlet okuluna yollayamazsýn. bu durumda ikisi de devlet okuluna gitsin tezi doðru olmaz. 18 ine gelen çocuða araba aldýn 2 sene sonra öteki 18 ine geldiðinde al sana vespa deme þansýn yok. o zaman 1. sine de vespa alayým diye düþünüyorsan sen 1 de kal. bunlar iþin maddi yönü. ayný þeyler maneviyatta da geçerli her þeyi ama her þeyi eþit daðýtýrken hiç bir þeyi azaltmayacaksan ne ala 2 uygundur yok yapamayabilirim diyorsan bizim gibi 1 de kalmak en iyisidir.

#28 Guest_JeWeL_*

Guest_JeWeL_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 11 Mayıs 2006 - 08:08 ÖÖ

herhalde en eski benim. 20 gün sonra 9 sene bitecek.

evlilik kesinlikle hoþ bir þey deðil önce onu söyleyeyim. bunun evleneceðin kiþiyle 1. dereceden bir alakasý da yok. kurum olarak evlilik sýkýntýlý bir müessese zaten bir de eþ sorunluysa tamamen çekilmez olur.

evleneceðin kiþi öncelikle senin kendine ait bir hayatýn olduðunu kabul edecek tabi sen de onun. birlikte olmak demek bu hayatýn herþeyine müdehale etmek demek deðil. bu hayatýn sadece 2 kiþi arasýnda yürümediðini yürütmeye çalýþýrsanýz da çabucak tüketeceðinizi kabullenmek zorundasýnýz. kendinize özel ne kadar fazla þey ayýrabilirseniz birlikteliðiniz o kadar uzun olacaktýr.

evlenmeden önce mümkün olduðu kadar beraber ayný evde yaþamalýsýn. ben bunu 2 seneye yakýn denedikten sonra evlenmeye ikna olabildim. mümkünse evlenmeden sevdiðin kadýnla ömrünü geçirmeyi dene her þey daha hoþ olacaktýr. bugün evlensem yine ayný kadýnla evlenirim bu kesin ama evlenirmiyim onu bilemiyorum.

ve en önemli sýrrý veriyorum. aileleri ve fikirlerini asla ev içine dahil etmeyeceksin. bizim evlilik bu kadar sürdüyse en önemli sebebi budur. benim ailem ona onun ailesi bana konuþamaz da karýþamaz da. hiç bir kararýnýzý verirken aile bireylerinizi olaya müdahil etmeyin. siz fikir alacaksanýz da eþinizin olmadýðý bir ortamda danýþýn. evinizin kendine özgü kurallarý olmasýna özen gösterin ve bu kurallarý sadece ikiniz koyun.

çocuk konusu evet gerçekten de iþin en muhteþem yaný. ama benim bildiðim kaðýda imza atmadan da kadýnlar hamile kalabiliyor :) çocuk sayýsý konusu gerçekten önemli. ayný þartlarý saðlayabileceksen 2 çocuk oldukça ideal. ama ayný þartlarý saðlayacaðým diye 1 çocuða saðlayacaðýn standartlarý 2 ye böleceksen aman derim 1 de kal. örneðin bir çocuðu koleje yolladýn 2 sene sonra ötekini devlet okuluna yollayamazsýn. bu durumda ikisi de devlet okuluna gitsin tezi doðru olmaz. 18 ine gelen çocuða araba aldýn 2 sene sonra öteki 18 ine geldiðinde al sana vespa deme þansýn yok. o zaman 1. sine de vespa alayým diye düþünüyorsan sen 1 de kal. bunlar iþin maddi yönü. ayný þeyler maneviyatta da geçerli her þeyi ama her þeyi eþit daðýtýrken hiç bir þeyi azaltmayacaksan ne ala 2 uygundur yok yapamayabilirim diyorsan bizim gibi 1 de kalmak en iyisidir.

aslýnda bu da herseyde oldugu gibi tecrübeyle alakalý. herkesin yasadýklarý, tecrübeleri farklýdýr yorumlar da ona göre deðiþken olucaktýr eminim.

ama aile konusuna yüzde yüz katýlýyorum. henüz evlenmedim belki ama ucundan döndüm aileler karýstýgý zaman herseyin nasýl birbirine girdigini çok ii bilirim.

evlilik de bana göre anayasa gibi kanunlarý olan bi hadise. þayet o kurallara bi taraf uymazsa sallanmasý çok olagan diorum ben..

#29 ToTeM MiRaÇ

ToTeM MiRaÇ

Senior Member

• Members
  • 8.175 mesaj
  • LocationAnkara

Yayınlanma tarihi 11 Mayıs 2006 - 10:04 ÖÖ

Ayný yastýða, ayný kiþiyle belki 50 sene kafa koymak sýkýcý gibi geliyor..Çekilmez gibi geliyor.. Ýçimi karartýyor.Strese sokuyor. E malum yaþta ilerliyor, anne baba hadi artýk der gibi gözünün içine bakýyor... Rahatlýk bitecek, özgürlük bitecek... Hem bu kadýn milleti niye bayýlýr evlenmeye onuda anlamýþ deðilim... Tecrübelilerin yazýlarýna bakýlýncada bekarlýk en iyisi ama ne biliyim yaaa öffff yine acayip streslendim...Dellendim...Haftasonu geliyor ben yine aslan gibi bekarlýðýn tadýný çýkarayým ocakbaþý yapayým :D

#30 Guest_JeWeL_*

Guest_JeWeL_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 11 Mayıs 2006 - 01:05 ÖS

hep genç kalmýcaz ki mirac yaslanýnca anlarsýn yaný basýnda yaslanýcak omzun ne demek oldugunu hem evlenmek demek h.sonu ocakbasýna gidememek mi demek arkadaslarýnla :karisik: evlilikten korkanlar tez zamanda aþýk olursunuz inþallah :D

#31 ToTeM MiRaÇ

ToTeM MiRaÇ

Senior Member

• Members
  • 8.175 mesaj
  • LocationAnkara

Yayınlanma tarihi 11 Mayıs 2006 - 01:20 ÖS

Ben kendimi bildim bileliði aþýðým ki zaten... :D Ama hiç bir zamanda evliliði düþünmedim. Bak devir deðiþti þimdi... 3-5 gün gezdiðimiz kýzlardan evlilik teklifi alýyoruz... Benim anlamadýðým bu kýzlarýn evlilik hevesi, bu kadar hevesli olmalarýda beni korkutuyor..Topici açmamýn nedenide buydu :) Ben alacaðýmý aldým, kafamdaki þeyleri tecrübelilerde onayladý zaten..Yaþasýn bekarlýk :)

#32 Guest_JeWeL_*

Guest_JeWeL_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 11 Mayıs 2006 - 01:36 ÖS

ben hep diorum zaten ben eski zamanlarda dogmalýymýsým die :lol: zamane kýzlarýný ben de anlayamýorum zaten:S neyse caným herkes nasýl mutluysa öle yasasýn aslýnda en basta bnm nefret etmem lazým heralde evlilikten ama biraz polyannacýlýk yapýorum sanýrým.. :D

#33 Bengü Cakmak

Bengü Cakmak

SaFir

• Members
  • 2.823 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Mayıs 2006 - 06:43 ÖS

valla hersey bitti evlilikmi kaldi sadece korkulacak anlamiyorum... zaten basindan boyle dusunuyorsan hic evlenmemek ve hayatinin gunluk maceralarla gecirmek, sorumluluk almamak ve birseyleri paylasmamak cok daha iyi bence dogrusunu yapiyorsun. Cunku eger bukadar isteksiz olup yinede kendini zorlayarak evlenirsen karsitarafada haksizlik yapmis oluyorsun. Hem bak ben hala yasiyorum... yani okadar korkulacak birseyde degil ayrica. Hem korkma bir zamandan sonra zaten esin senin evden gitmene kendiliginden izin verir cunku oda biraz yanliz kalip kafasini dinlemek ve dinlenmek ister ve o dilimde istedigin herseyi yapmakta serbest olursun... Sadece eve geldiginde seni hersekilde ne olursa olsun dinleyecek biri vardir... esin olsada o biranda senin en iyi arkadasin olmaya hazirdir ve zor durumda yine ona fikir danisabilecegini biliyorsundur.... Soyle birseyde var, herkesin kultur ve gelenek anlayisi farklidir gerci ama turkiyede evlilikten once beraber yasamak gibi bir moda cikti son yillarda.. bu bizim dinimize ve turk kulturumuze zaten aykiri bir sey. O yuzden boyle bir seceneyimiz yok maalesef bu yuzden evlilik diye birsey var. Ha herkes kendi bilidigini yapar o ayri...

#34 Genco

Genco

Cezalý Kullanýcý

• Banned
  • 3.076 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Mayıs 2006 - 07:20 ÖS

Ben kendimi bildim bileliði aþýðým ki zaten... :D

Ama hiç bir zamanda evliliði düþünmedim.

Bak devir deðiþti þimdi...

3-5 gün gezdiðimiz kýzlardan evlilik teklifi alýyoruz...

Benim anlamadýðým bu kýzlarýn evlilik hevesi, bu kadar hevesli olmalarýda beni korkutuyor..Topici açmamýn nedenide buydu :)

Ben alacaðýmý aldým, kafamdaki þeyleri tecrübelilerde onayladý zaten..Yaþasýn bekarlýk :)

Tabi olm.. Ya da beraber yasayacaksin..

Benim kuzen 9 sene bir kiz ile cikti.. Hatta bunun son 3 senesini ayni evde gecirdiler ve sonrasinda evlendiler.. 1 sene evli kalamadan ayrilmak zorunda kaldilar.. O yuzden o imza isine hic girmeyeceksin.. O imza kadinda nasil bir etki yapiyorsa artik, bir anda o eski kiz arkadasindan eser kalmadigi gibi bir de karsina van canavarini andiran biri cikiyor..

Bu 1..

Ikinci ve en onemli detay ise, Turk kiziyla evlenmeyeceksin.. Bu da babamin vasiyetidir..

Bu da 2..

#35 Guest_JeWeL_*

Guest_JeWeL_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 11 Mayıs 2006 - 09:26 ÖS

Ben kendimi bildim bileliði aþýðým ki zaten... :D

Ama hiç bir zamanda evliliði düþünmedim.

Bak devir deðiþti þimdi...

3-5 gün gezdiðimiz kýzlardan evlilik teklifi alýyoruz...

Benim anlamadýðým bu kýzlarýn evlilik hevesi, bu kadar hevesli olmalarýda beni korkutuyor..Topici açmamýn nedenide buydu :)

Ben alacaðýmý aldým, kafamdaki þeyleri tecrübelilerde onayladý zaten..Yaþasýn bekarlýk :)

Tabi olm.. Ya da beraber yasayacaksin..

Benim kuzen 9 sene bir kiz ile cikti.. Hatta bunun son 3 senesini ayni evde gecirdiler ve sonrasinda evlendiler.. 1 sene evli kalamadan ayrilmak zorunda kaldilar.. O yuzden o imza isine hic girmeyeceksin.. O imza kadinda nasil bir etki yapiyorsa artik, bir anda o eski kiz arkadasindan eser kalmadigi gibi bir de karsina van canavarini andiran biri cikiyor..

Bu 1..

Ikinci ve en onemli detay ise, Turk kiziyla evlenmeyeceksin.. Bu da babamin vasiyetidir..

Bu da 2..

:sasirdim: :sasirdim: :sasirdim:

pes dogrusu

#36 Genco

Genco

Cezalý Kullanýcý

• Banned
  • 3.076 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Mayıs 2006 - 10:04 ÖS

Noldu :D ?

#37 Guest_JeWeL_*

Guest_JeWeL_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 12 Mayıs 2006 - 08:41 ÖÖ

daha ne olsun oldu olucak bi de anti-Türk kýzlarý partisi kursaydýn :sasirdim: :lol: diorum ya iþte böle büyük konusanlar tez zamanda aþýk olursunuz ve evlenirsiniz inþallah :lol: :lol:

#38 Genco

Genco

Cezalý Kullanýcý

• Banned
  • 3.076 mesaj

Yayınlanma tarihi 12 Mayıs 2006 - 06:39 ÖS

Valla Turk kizlarinin erkeklere cektirdikleri eziyetleri gorunce, anti-turk kizlari olmamak insanin elinde olmuyor.. Turk erkekleri bir kere dogustan sanssiz.. Yanlis cografyada dogduklarindan dolayi hayatlari boyu iskence goruyolar.. Hani yani boyle elle tutulur bir sey olsalar eyvallah diyecegim.. O sisko, gotu yere yakin, kisa boylu, 1 cocuk dogurduktan sonra kendili salan ama buna da 'balik eti' diyen (hangi baliksa..), kara kuru (bi bunun farkinda olduklarindan, kuaforlere aldigi maasdan fazla vererek illa sarisin olurlar, sokakta gordugunuz 5 kadindan 4'unun saci kumral veya sarisindir..) ve igrenc koyu renk saclariyla havasindan gecilmeyen, erkegi yaptiklari naz ile canindan bezdiren, samimiyetten uzak ve daima kendisinden maddi durumu daha iyi olan birisiyle cikmayi kendine vazife eden ve bundan maksimum derecede yararlanan, kendilerini bulunmaz hint kumasi zanneden ama Hollandali, Isvecli, Danimarkali, Kanadali, Rus, Ukraynali, Polonyali vs. gibi muadilleri ile karsilastirildiginda soyleyecek bir sey bulamadiklarindan dolayi direk onlara 'o...pu' yaftasi yapistiran bir zumreyi sevmek icin bir neden var mi?.. Hadi ben New York'da yasiyorum ve burada yuzlerce ulkeden insan oldugundan dolayi onlari daha yakindan tanima hakkina sahip olabiliyorum ve Turk kizlari ile karsilastirabiliyorum.. Ama bunu yapamayan turk hemcinslerim mecburen Turk kizlarina katlanmak zorunda kaliyolar.. Ve hayatlarinin sonuna kadar da bu eziyete katlanmak zorundalar :(

#39 Guest_Parma Maniac_*

Guest_Parma Maniac_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 12 Mayıs 2006 - 07:35 ÖS

Genco'mu sonuna kadar destekliyorum bu konuda.. yürüyedur kardeþim :lol:

#40 zidane38

zidane38

Senior Member

• Members
  • 14.181 mesaj

Yayınlanma tarihi 12 Mayıs 2006 - 09:12 ÖS

Genco'mu sonuna kadar destekliyorum bu konuda.. yürüyedur kardeþim :lol:

Valla en son yazýsýný okuyunca bende bu konuda Genco'yu destekledim. O yazdýklarýna yürekten katýlýyorum. :D
Bende bu yaz 3,5 ay Amerikada bulundum o yüzden katýlýyorum Gencoya :) Ama kýz arkadaþým da Türk :D

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye