İçeriğe git

Resim
* * * * * 1 oy

Yeni Mabedimiz Aslantepe

• Please log in to reply
5135 replies to this topic

#1 Kapi

Kapi

Senior Member

• Members
  • 1.429 mesaj

Yayınlanma tarihi 05 Mayıs 2006 - 02:14 ÖS

Galatasaray'in asag yukari butun forumlarda Aslantepe'den bahsediliyor. Bizde bu konu açilmadigi için bu topigi açmaya karar verdim :)

Bu proje ile ilgili daha hiç birsey yok ama bu sabah alisamiyen.net forum'da Sercan arkadasimiz guzel bir haber verdi ve açikçasi bana inandirici geldi.

Levent Tuzemenin Sercan'a gönderdigi mail :

Sevgili Sercan stad Ajax'in Arena stadinin aynisi olacak. Üstü kapali olacak.
Maliyeti 120 milyon euro.. Bunu G.Saray degil TOKI yapacak. 40 sayfalik
projeyi ilk ben ve Sabah spor müdürü Serdar >Ali Çelikler gördü. Hatta resim
çektirdik. Ancak baskan son anda resmin yayinlanmasani irica etti. Çünkü
tnitimini yapacagini söyledi. Ve diger basin kurumuslariyla arasisini
açilmasani istemedi. Stadin kapasitesi 52 bin 2520 kisi olacak. Stad
çevresinde sahalar ve çim yetisme alani bulunacak. Tribünler sahaya yakin
olacak. Tipki Ingiltere&deki gibi .. Stadi Arena stadini isteleten Arena
sirketi isletecek. Stad 200 gün kullanilacak. 40 veya 45 gün sadece G.Saray
maç oyanayacak. Bu durum Galatasarayin AVrupa ve TÜrkiye içinde oynacagi
özel ve kupa maçlariyla orantili olarak degiisicek. Staddta diger gürlen
konserler, paneller, gokart yarislari yapilacak. Fzla ayrinti vermeyiyim
haberi bana kalsin. Haziran'da sözlesme imzalanacak. Temmuz ya da Augastos
basi gibi kazma vurulacak. Saygilarimla..

Umarim bu haber dogrudur...
Boyle bir proje gerçeklesirse ASY bir cehennem olacak. Hele çati kapanirsa...

Hayirlsi

#2 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.339 mesaj

Yayınlanma tarihi 05 Mayıs 2006 - 02:33 ÖS

hepsi tamam da ben hala kendime "ne iþimiz var bizim seyrantepede?" diye soruyorum. Yapsýnlar, ayný stadý samiyenin yerine yapsýnlar, stad bizim olmasýn 30 sene 40 sene ortak olunsun, veya devremülk gibi günler paylaþýlsýn.. finansmaný saðlayan yýlda 250 gün kullansýn biz 165 gün kullanalým. ama bu araziden ayrýlýnmasýn. mecliste bekleyen spor özelleþtirme yasasý var. çýkýnca bütün stadlarý kullanan kulüplere ucuza tapusuyla verecekler. bu kadar deðerli bir arazi anasýnýndinindeki bir stad için býrakýlýr mý? seyrantepe arazisinin üst hakký 50 yýl bizde nasýl olsa oraya bir proje buluruz gerekirse tokiyle burada ortak konut yapalým ama mcdyky den ayrýlmayalým.

#3 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.339 mesaj

Yayınlanma tarihi 05 Mayıs 2006 - 02:35 ÖS

bu arada helal olsun canaydýna. Tüzemen neyse de yeni stadýmýzýn ilk halini kendisine "HADDÝNÝ BÝLECEKSÝN!" diye manþet atan fe5li spor müdürne gidip göstermiþ. Eh haklý adam haddini bil demekte baksanýza OC azarý yiyince nasýl hizaya gelmiþ..

#4 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.858 mesaj

Yayınlanma tarihi 05 Mayıs 2006 - 05:14 ÖS

Sercan ve Stad pek iyi bir ikili deðil.. BU ardakaþ 2 sene boyunca " bir abimizden mail geldi,stad þöyle olacak böyle olacak" diye mesajlar atmýþtý. Sanýrým iyi niyetli bir arkadaþ, birilieri iþletiyor bunu.

#5 Genco

Genco

Cezalý Kullanýcý

• Banned
  • 3.076 mesaj

Yayınlanma tarihi 05 Mayıs 2006 - 05:55 ÖS

Isin garibi, Canaydin'in boyle bir projeye imza atacagina hala inananlar var :D Bana da gecen gun, Simon Kuper e-mail atti, Sahip Som'un Amerika'dan getirdigi sicak dolarlar ile Canaydin Ronaldinho'ya yillik 12 milyon dolarlik teklif sunmus, Ronaldinho aninda kabul etmis ama karisini ikna etmeye calisiyormus..

#6 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 05 Mayıs 2006 - 06:39 ÖS

Benim aldýðým duyuma göre de Canaydýn ne gerek var üstü kapanan stada demiþ ayrýca stadýn yanýnda yapýlmasý planlanan alýþveriþ merkezine de TOKÝ'ye ayýp olur adamlar stat için para veriyor demiþ. Bunun üzerine de Polat delirmiþ.

#7 tyisik

tyisik

Registered User

• Members
  • 6.691 mesaj

Yayınlanma tarihi 05 Mayıs 2006 - 07:02 ÖS

Bu sefer Canaydin gercekten geri planda fazla karismiyor Polat zaten bu tur garantiler almasa girmezdi yaninda , stad isi bu sefer olacak ama sercana inanipta bu sayafaya haber tasimayin, iyi niyetli bir cocuk ama saf biraz yada saf numarasi yapip biraz dalga geciyor milletle

#8 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 05 Mayıs 2006 - 07:09 ÖS

Arkadaþlar benim aldýðým duyum bu mailden oldukça sonra bugün yaþanan bir geliþme.

#9 Kapi

Kapi

Senior Member

• Members
  • 1.429 mesaj

Yayınlanma tarihi 05 Mayıs 2006 - 08:03 ÖS

hepsi tamam da ben hala kendime "ne iþimiz var bizim seyrantepede?" diye soruyorum.

Mecidiyekoy'de 52.000 kisilik stad yapilirsa otopark sorunu yasamazmiyiz sence ?

Arsenal bile yeni stadini baska yerde yapiyor... Artik sehir içi stad yapilmaz...

#10 osmanhy

osmanhy

Junior Member

• Members
  • 10.821 mesaj

Yayınlanma tarihi 05 Mayıs 2006 - 08:56 ÖS

bir sozlesme/proje gorelim sonra tartisallim cunku bu tarz haberler genelde balon cikiyor...ozellikle canaydin doneminde

#11 osvaldo

osvaldo

Junior Member

• Members
  • 30.858 mesaj

Yayınlanma tarihi 05 Mayıs 2006 - 10:38 ÖS

Canaydýn stad Ajax Arena ile týpatýp ayný olmasýn bizimki orijinal olsun, bizimki yandan açýlýr olsun demiþ.

#12 Namelessonegs

Namelessonegs

Aslan

• SIT
  • 35.866 mesaj

Yayınlanma tarihi 05 Mayıs 2006 - 11:15 ÖS

Benim aldýðým duyuma göre de Canaydýn ne gerek var üstü kapanan stada demiþ ayrýca stadýn yanýnda yapýlmasý planlanan alýþveriþ merkezine de TOKÝ'ye ayýp olur adamlar stat için para veriyor demiþ. Bunun üzerine de Polat delirmiþ.

hahahahaah..Tam bunak yaa :lol: ..Yuhh adam köstek,destek degil... :kizgin:

#13 Sovereign

Sovereign

Utanmaz Adam

• SIT
  • 10.489 mesaj

Yayınlanma tarihi 06 Mayıs 2006 - 12:56 ÖÖ

Kafamda pekçok soru iþareti var... Ortada bir proje olduðundan bile þüpheliyim...

#14 Sheva

Sheva

Members

• Members
  • 23.038 mesaj

Yayınlanma tarihi 06 Mayıs 2006 - 01:10 ÖÖ

Kafamda pekçok soru iþareti var...

Ortada bir proje olduðundan bile þüpheliyim...

Aynen.. Beni bu konuda olumlu geliþmeler olabileceðine inandýracak tek þey Canaydýn'ýn gerçekten de bu sefer bazý þeyleri fazla dillendirmek istemeyiþidir, çünkü geçen seferlerde bu davranýþýndan ötürü dilinin çok yandýðýný hep söyledi.. Yani bu sessizlik hayra alamet de olabilir, her zamanki gibi fiyaskoya da..

#15 Guest_Serkan1905_*

Guest_Serkan1905_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 06 Mayıs 2006 - 01:24 ÖÖ

Isin icinde Canaydin varsa, oturup bir düsünmek lazim. Secimden sonra iki ay zaman diyordu Ergün Gürsoy. Ben hala pozitif bir sey görmüs degilim. Derhal, ama derhal istifa etmesini istiyorum.

#16 Guest_cenkcom_*

Guest_cenkcom_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 06 Mayıs 2006 - 10:47 ÖS

Merhaba Arkadaslar.......

Öncelikle Galatasarayimizin yaptirmak istedigi Arena tarzi Stadyum her galatasarayli gibi benide heycanlandirdi.
umarim buda diger haberler gibi fos cikmaz.Tüm Dilegim Yöneticilerimizin Bu Stad Projesini Bu Yil Baslamasidir.Tüm Galatasarayli Kardeslerime Kucak dolusu Sevgiler...........

Buda Yapilmasi Planlanan stad Resimleri

Eklenmiş Resim
Eklenmiş Resim

#17 Guest_must1_*

Guest_must1_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 07 Mayıs 2006 - 12:12 ÖÖ

amsterdam arena ;)

#18 Guest_konfucyus_*

Guest_konfucyus_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 07 Mayıs 2006 - 12:23 ÖÖ

amsterdam arena kaç bin kiþilik ?

#19 Guest_must1_*

Guest_must1_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 07 Mayıs 2006 - 12:50 ÖÖ

amsterdam arena kaç bin kiþilik ?

51.859

#20 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 07 Mayıs 2006 - 01:50 ÖÖ

ne iþimiz var üstü kapalý stadla anlamam ki

buyrun size stad.

http://www.ricoharena.com
http://www.ricoharen...ress/161105.jpg

kapasiteyi 40 bine çýkar yanýndaki ek binayý da 3-4 bin kiþilik salon olarak da kullanabilecek þekilde düzenle iþte sana otelinden alýþveriþ merkezine stadýndan salonuna harika bir kompleks.

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye