İçeriğe git

Resim
- - - - -

C GRUBU (Arjantin, Hollanda, Sýrbistan Karadað, Fildiþi Sah)

• Please log in to reply
315 replies to this topic

#1 sigara69

sigara69

69

• Members
  • 3.237 mesaj

Yayınlanma tarihi 30 Nisan 2006 - 10:14 ÖS

Eklenmiş Resim ARJANTÝN

Eklenmiş Resim FÝLDÝSÝ SAHÝLLERÝ

Eklenmiş Resim SÝRBÝSTAN KARADAG

Eklenmiş Resim HOLLANDA

Mac Gunleri ve Saatleri ( TSÝ saati ile )

10 HAZÝRAN SAAT 22:00 ARJANTÝN-FÝLDÝSÝ SAHÝLLERÝ
10 HAZÝRAN SAAT 16:00 SÝRBÝSTAN-HOLLANDA
15 HAZÝRAN SAAT 16:00 ARJANTÝN-SÝRBÝRSTAN
15 HAZÝRAN SAAT 19:00 HOLLANDA-FÝLDÝSÝ SAHÝLLERÝ
20 HAZÝRAN SAAT 22:00 HOLLANDA-ARJANTÝN
20 HAZÝRAN SAAT 22:00 FÝLDÝSÝ SAHÝLLERÝ-SÝRBÝSTAN

Eklenmiş Resim ARJANTÝN

Daha onceki 2 grup yazimda lanetten bahsetmistim..Alin size bir lanet oykusu daha..Tango ulkesi 86 Meksika'da yari finalde..Rakip Lineker'li Ýngiltere..Futbol tanrisi denilen Armando Maradona eliyle golu atip bunada tanrinin eli gibi kustahca bir benzetme yaparak ukesini finale tasimisti...Sonrada finalde Valdano sov ve merhaba dunya kupasi..

Lanet bu ya..86'dan sonra Arjantin Ýtalya 90'nda yalan otesi bir penalti ile kupayi kaybetti ve meshur hepimizin hafizalarina kazinan Maradona'nin gozyaslari..Aglama bosuna Maradona O Tanrinin dudugu diye lafi oturtmak geldi icimden ama devam edelim..Sonrasinda 94'te Karpatlarin Maradonasinin sovu ve 2.turda elenis..98'de Hollanda'ya elenis meshur Ortega'nin Van Der Sar'a kafasi ve ceyrek finalde saf disi..Ve 2002'de gruptan cikamamak ki o senenin en buyuk favorisiyidi..Sayelerinde bizde lanete katildik Dunya kupasinda 3.olduk..

Lanet kismindan sonra artik 40 sene oldu ve lanet kalkmistir sanirim..Yoksa yine guzel ve kaliteli kadroya yazik olucak..

Grubun zorlugu acisindan 2002'den hic bir farki yok..Beklenti yine ayni..Hollanda cok iyi bir jenarasyon yakaladi..Sirbistan nedeni bilinmez gol yemiyorlar..Ki kalelerinde Ankaraspor'da bu sene 50 gol civarý yiyen Jevric var..Birde Drogba Sahilleri var..

Orta sahayi Aimar ve Riquelme gibi iki teknik adam birakmak bir acidan faydali yalniz teknik direktor Jose Pekerman icin tehlike burda basliyor..Yaraticiliklari bu kadar ust duzey iki oyuncu ile orta sahayi kontrol etmek gunumuz futbolunda akil kari degil..Defansa yardimlari cok az ve ikisde ayaklarinda cok top tutuyor..Biraz NBA vari bir aciklama ile Kobe-Shaq ikilisi topu kim kullanicak kavgasi!!

Ýste on-libero zaafi ceken Arjantin icin sýkýntý burda basliyor..Genc takimi tam 7 sene yoneten Pekerman'in anlamasi gereken birsey var..Bu level baska bir level..Genc takimdaki oyuncularin seviyesinde bir yer yok burda..Pekerman genc oyunculara soz gecirebilir yalniz bir Crespo'ya bir Killy Gonzalez'e bagiramassiniz..Ancak Messi'yi yaratan Pekerman bununda caresini Arjantin genc takimindan oyuncularla takiye ederek buldu..Artik yasli oyunculara yer yok Arjantin milli takiminda..

On libero konusuna donersek kati Sirbistan savunmasi ve orta alaninda kaybolucak Aimar ve Riquelme ve ilerde Kezman basa dert acabilir..Veya ilerde bilr Ýtalya ve Ýngiltere ile karsilasmak..Mutlaka bir onlibero ile orta sahayi beslemeliler yoksa ceyrek finali birakin gruptan cikmak bile hayal olabilir..

BÝR TAHMÝN: Pekerman'in tecrubesizligi Arjantin'e pahaliya mal olabilir..Cok yaratici oyunculara sahipler ya maci koparicaklar yada sýkýsan oyunlarda cok zorluk cekebilirler..Messi tam donerse takimin cehresini degistirebilir..Tahmin olarak ceyrek finalden otesi benim icin supriz olur cunku gunumuz futbolunda orta sahayi iki tane Alex'e veya Hagi'ye veya Sergen ikilisine birakamazsiniz..

Eklenmiş Resim FÝLDÝSÝ SAHÝLLERÝ

Fildisi degil..Drogba sahilleri..Tek basina Dunya Kupasina soktu..Tek basina Afrika Uluslar kupasinda final oynatti..Tek basina penaltiyi kacirarak kupayi Misir'a hediye etti..

Sahilde tek basina kalan Drogba'ya takim arkadaslarindan ne kadar katki gelicek tum konu bu..Aslinda kadroda Arsenal'in Sol Campbell'in yoklugunda Sampiyonlar Liginde gol yememesini saglayan Ebube..Feyenoord'un Bonaventure Kalou'su ve yine Arsenal'in Toure'si var..Ama yinede tecrube cok onemli..

Kati savunma yapmiyacaklarini eglenmeye geliceklerini soyleyen Dunya Kupasi'nin gedikli hocasi Henri Michel gruptan cikmalarinin supriz olmamasi gerektigini soylerken yaninda olup Yilmaz Vural'i taniyormusunuz demek isterdim..

Evet Henri Michel takimina guven saglamak icin bu konusmayi yapmis olabilir dustugu grupta buyuk tahlisizlik..Baska bir grupta olsa supriz sanssi tanina bilecek bir takimdi Drogba Sahilleri..

BÝR TAHMÝN: Drogba kac gol atarsa o kadar puan alirlar..Henri Michel'ide artik baska bir dunya kupasinda daha gorursem Turkiye'nin basina getirirlmesi icin ciddi bir kampanya basliticam..Grup kolaysa realistic dusunceler sunardim ama Sirbistan Hollanda ve Arjantin arasindan cikmalari cok zor..Tecrubesizler..1 puan aldikalri takimi yanlarina alip Sahillerinde bedava konaklama verebilirler..Ondan otesi olmaz..

Eklenmiş Resim SÝRBÝSTAN KARADAG

''Milosevic'' icin oynaycagiz..Ýlija Petkovic teknik direktorunun sozleri..Bir diktator icin oynaycak ilk takim olmayacaklar ancak anti-patik olmaya ne gerek vardi..Ya da amac suydu;

Almanya'da Naziler halen ciddi bir kesimi temsil ediyor..Grupta siyahi(zenci) takimi Fildisi Sahilleri,Almanya'nin ezeli dusmani Hollanda var..Seyircileri kendi tarafina cekmek icin ne kadar guzel bir soylem..

Ama seyircileri cekmeniz size ust turu vaad etmez..Gol yememek ve atmak vaad eder..Peki su irkciligi kenara birakirsak Sirbistan bunlari yapabilir mi??

Valla gol yemiyorlar..Manchester United'li Vidic,Dragutinovic,Duljaj ve Nadj gibi pek adi sani bilinmeyen nerde o eski bilinen Yugoslav savunmacilar dedirten bir dortlu ile inanilmaz disiplinli bir savunma anlayisina sahipler..Orta alanda uc onlibero gibi dizliyorlar..Ýlerde pivot santrafor Milosevic ve yaninda Kezman..

Fena degil aslinda ama grup cidden cok zor..Arjantin karsisinda hersey belli olcak..Cunku bence Hollanda'yi yenmeleri cok zor..Cunku Hollanda'dan gol yemeycek takim cok az su turnuvada bu Sirbistan olsa bile..

BÝR TAHMÝN: Milosevic öldü..Onun icin oynaycaklar..Bizim Ýlic turnuvaya renk katabilir ancak oynatilirsa ki sanmiyorum bu duzende forma sansi bulabilecegini..Tribunlere renk katicaklar..Ama ust tur bence cok zor..Arjantin'in savruk futbolu onlar icin tek umut..
3. olurlar..Milosevic'in mezarina gidip cicek birakip tatile cikarlar..

Eklenmiş Resim HOLLANDA

Portakallar..Sansizlar..Turklerin Brezilya'dan sonra ki her sene ki favorileri..88'de Rusya'da kazandilar..Ama Avrupa sampiyonasi idi..74 ve 78'de tarihin en iyi 2 golcusune takildilar..Gert Muller ve Kempes..Bu sefer olabilir mi?? Sansizligi kirabilirler mi??

Van Basten teknik direktorlugue geldiginden beri elindeki madeni iyi taradi ve yasli oyunculara formayi biraktirip kendi kadrosunu olusturdu..

Opdam,Dirk Kuyt,Mathijsen,Hofs,Maduro gibi gencecik oyuncularin yanina Gio,Robben ( gerci kendiside genc ama bayag tecrubeli ) Ruud,Cocu ve Hesselink gibi oyuncularida monte edince gercekten ortaya muhtesem bir tablo cikti..

Tek sorun iste bu genc oyunculara ne kadar guvenebileceginiz..Bir Dunya Kupasi oynamak ve burda gol gelmeyince veya yenilen bir erken golde takimin nasil reaksiyon gostericegini kestirmek cok zor..

Dick Advocaat'in takimi tecrubeliydide ne oldu derseniz haklisiniz ancak yinede burasi baska bir alan ve burdaki atmosfer cok degisik..

Eger Hollanda'nin genc oyunculari oyunlari gibi kafalarinda mental dusuncelerinide saglam tutarlarsa bir final olabilir..

BÝR TAHMÝN: Gol yemezlerse kolay cok kolay gol bulur bu Hollanda takimi..Grup cok zor yalniz zorlansalar bile suprize kurban gitmezler gruptan cikarlar..Sonrasinda ise tecurbesilik kendini gostermezse bir yari final bekliyorum kendilerinden..Tahmin yari final ve sans faktoru bir kereceik yanlarinda olursa Final diyorum..

#2 zidane38

zidane38

Senior Member

• Members
  • 14.181 mesaj

Yayınlanma tarihi 30 Nisan 2006 - 10:23 ÖS

Sigara bunlarý sen hazýrlýyorsun dimi? Gerçekten çok hoþ ve güzel çalýþmalar. Tebrik ediyorum. Ama Drogba Sahillerinde Toure'yi unutmuþun yada Eboue ile karýþtýrdýn. Hoþ ikisi de oynuyor ama :) Arsenalli olduklarý için birini unutmuþsundur :)

#3 zidane38

zidane38

Senior Member

• Members
  • 14.181 mesaj

Yayınlanma tarihi 30 Nisan 2006 - 10:41 ÖS

Turnuvanýn en zorlu grubu. Hollanda ve Arjantin favori gibi gözükse de diðer iki takýmda sürpriz yapabilirler. Merakla bekliyorum gruptan kimler çýkacaðýný. Ýliç'i de Dünya kupasýnda izlemek istiyorum.

#4 osmanhy

osmanhy

Junior Member

• Members
  • 10.821 mesaj

Yayınlanma tarihi 30 Nisan 2006 - 10:49 ÖS

hollanda bekleneni veremicek; cok ofansif oynamayi dusenekcler ve bundan dolayi bi suru gol yerler. Bunun en guzel ornekleri czech cumhurriyetiyle oynadiklari maclar; birinde super oynadilar, 1inde vasat ve ikisinde cok kotu. Bence arjantin birinci olur ve sirbistan iki olur. Arjantinin orta sahasi cok guclu (aimar-messi-riquelme-kily) ve ozellikle messi-riquelme ikilisi rakip takimlari cok zorlar. Crespo-Saviola ikilliside cok yetenekli ve genelde girdikleri pozisyonlari degerlendiryorlar. Arjantin bence bir yari finaline cikar, hatta bir brasilya-arjantin finali super olur.

#5 sigara69

sigara69

69

• Members
  • 3.237 mesaj

Yayınlanma tarihi 30 Nisan 2006 - 11:05 ÖS

Sigara bunlarý sen hazýrlýyorsun dimi? Gerçekten çok hoþ ve güzel çalýþmalar. Tebrik ediyorum.

Ama Drogba Sahillerinde Toure'yi unutmuþun yada Eboue ile karýþtýrdýn. Hoþ ikisi de oynuyor ama :) Arsenalli olduklarý için birini unutmuþsundur :)

Tesekkur ederim evet ben hazirliyorum..

Toure'yi unutmusum haklisin notlarima hemen ekliyerek duzeltiyorum..

#6 Guest_Serkan1905_*

Guest_Serkan1905_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 01 Mayıs 2006 - 02:49 ÖÖ

Iste en güzel gruplardan birisi de bu. Sanki Hollanda ve Arjantin gecer gibi. Yalniz kil payi.

#7 MarMara

MarMara

Amasra'lı

• Members
  • 5.378 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Mayıs 2006 - 11:01 ÖÖ

hollandanýn çok çalýþmasý lzm,arjantin 1.2. mutlak geçer,diðer 3 takým uðraþýrlar...

#8 Guest_sonGS_*

Guest_sonGS_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 02 Mayıs 2006 - 12:57 ÖS

fildiþi bu gruptan güle oynaya çýkar hollanda 2.olur,arjantin de elenir

#9 Guest_CaNKaGS_*

Guest_CaNKaGS_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 02 Mayıs 2006 - 02:50 ÖS

Bence dünya kupasýnýn en zevkli gruplarýndan biri olacak. Bence bu grupta favori yok. Sirbistan karadað buraya gelene kadar sadece 1 gol yemiþti yanlýþ hatýrlamýyorsam. Arjantini tartýþmaya gerek yok. Hollanda oyununu yansýtýrsa çok iyi bir takýmý var. Fildiþi ise yeni yeni parlamasýna raðmen çok ama çok kaliteli oyunculara sahip. Bence 4 takýmýnda çýkma ihtimali yüksek bir grup. Benim tavsiyem bu gruptaki maçlarý kaçýrmamanýz. TYurnuvanýn en güzel maçlarý bu grupta olacak..

#10 Guest_hedehodo_*

Guest_hedehodo_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 02 Mayıs 2006 - 04:58 ÖS

2002deki ölüm grubuna çok benziyor.Ýngiltere yerine hollanda,nijerya yerine fildiþi sahilleri ve isveç yerine sýrbistan-karadað.Arjantin son dünya kupasýnda gruptan çýkamamýþtý ama bu sefer hollandayla beraber rahat çýkarlar diye düþünüyorum,fildiþi sahilleri ve sýrbistan pek fazla varlýk gösteremez...

#11 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 26.026 mesaj

Yayınlanma tarihi 09 Mayıs 2006 - 10:21 ÖS

arjantin lider hollanda 2. olur

#12 Guest_gian_*

Guest_gian_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 15 Mayıs 2006 - 05:39 ÖS

2006 Almanya Dünya Kupasý'nda mücadele edecek Sýrbistan-Karadað'ýn Milli Takým kadrosu açýklandý.. Galatasraylý Sasa Ilic ve Ankaraspor kalesini koruyan Dragoslav Jevric de kadroda.. Menajer Ilija Petkovic'in açýklamasýna göre Sýrbistan-Karadað Milli Takýmý'nda þu oyuncular yer alýyor: Kaleciler: Dragoslav Jevric (Ankaraspor), Oliver Kovacevic (CSKA Sofya), Vladimir Stojkovic (Nantes) Savunma: Goran Gavrancic (Dynamo Kiev), Ivica Dragutinovic (Sevilla), Mladen Krstajic (Schalke), Nemanja Vidic (Manchester United), Milan Dudic (Red Star Belgrade), Nenad Djordjevic (Partizan Belgrade), Dusan Basta (Red Star Belgrade) Orta Saha: Dejan Stankovic, (Inter Milan), Igor Duljaj (Shakhtar Donetsk), Predrag Djordjevic (Olympiakos Piraeus), Ognjen Koroman (Portsmouth), Albert Nadj (Partizan Belgrade), Sasa Ilic (Galatasaray), Zvonimir Vukic (Partizan Belgrade), Ivan Ergic (Basel) Forvet: Savo Milosevic (Osasuna), Mateja Kezman (Atletico Madrid), Nikola Zigic (Red Star Belgrade), Danijel Ljuboja (VFB Stuttgart), Mirko Vucinic (Lecce)

#13 Guest_hedehodo_*

Guest_hedehodo_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 15 Mayıs 2006 - 05:45 ÖS

Danijel Ljuboja ya dikkat ... ;)

#14 Guest_gian_*

Guest_gian_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 22 Mayıs 2006 - 10:07 ÖÖ

Arjantin'de Zanetti cagrýlmamýs kadroya..

#15 cozker

cozker

Member

• Members
  • 8.985 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Mayıs 2006 - 12:19 ÖS

Bu arada Karadag'daki referandumdan bagýmsýzlýk sonucu cýkmýs.. Yani Karadag bagýmsýzlýgýný ilan ediyor. Sýrbistan&Karadag tarihe karýsýyor.. Kupada nasýl hitap edilecek bu ülkeye, nasýl yansýyacak bilemiyorum..

#16 cozker

cozker

Member

• Members
  • 8.985 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Mayıs 2006 - 06:51 ÖS

Sýrbistan-Karadað futbolda da ayrýlýða hazýrlanýyor...

Sýrbistan-Karadað, futbolda da ''ayrýlýða'' hazýrlanýyor.
Karadað'ýn geçen pazar günü Sýrbistan'dan ayrýlmak için düzenlediði referandumdan baðýmsýzlýk kararýnýn çýkmasýnýn ardýndan, Sýrbistan-Karadað Futbol Federasyonu da ayrýlmak için çalýþmalara baþladý.
Sýrbistan-Karadað Futbol Federasyonu (FSSCG) Baþkaný Tomislav Karadzic, konuyla ilgili Sportski Zurnal gazetesine yaptýðý açýklamada, gelecek ay Almanya'da baþlayacak 2006 Dünya Kupasý Finallerinden sonra federasyonlarý ayýracaklarýný söyledi.
Baðýmsýzlýk referandumundan çýkacak her türlü sonuca önceden hazýrlýklý olduklarýný belirten Karadzic, ''Zaten her türlü olasýlýða karþý plan ve programýmýzý yapmýþtýk. Finallerden sonra 28 Temmuz'da Sýrbistan'ýn ayrý, Karadað'ýn ayrý bir futbol federasyonu olacak'' dedi.
Karadzic, ''650 bin nüfusuyla küçük bir Adriatik Cumhuriyeti'' olarak tanýmladýðý Sýrbistan'ýn, 2008 Avrupa Þampiyonasý elemelerine yasal olarak doðrudan katýlacaðýný kaydederek, ''Sýrbistan, Birleþik Devletin yasal halefidir, bu nedenle FIFA ve UEFA ile hiçbir problemimiz yok, ancak Karadað'ýn üyelik için baþvuru yapmasý gerekecek. Bizim federasyonlarýmýzýn ayrýlýðý çok basit ve kýsa olacak çünkü bu duruma kendimizi önceden hazýrlamýþtýk'' diye konuþtu.

KARADAÐ FUTBOL FEDERASYONU BAÞKANI SAVICEVIC
Baðýmsýzlýk referandumuna sýký sýkýya baðlý olduðu bilinen Karadað Futbol Federasyonu Baþkaný Dejan Savicevic ise Dünya Kupasý Finallerinde, Sýrbistan-Karadað Milli Takýmýný gönülden destekleyeceklerini belirterek, ''Sýrbistan her zaman kalbimde olacak. Finallerde milli takýmýmýza tezahüratlarýmýzla eþlik edeceðiz. Ayrýca 2008 Avrupa Þampiyonasý elemelerinde de Sýrbistan'dan desteðimizi eksik etmeyeceðiz'' dedi.

MILOSEVIC VE JEVRIC ÜZGÜN
Milli takým oyuncularýndan Savo Milosevic, kendisinin ve takým arkadaþý Dragoslav Jevric'in baðýmsýzlýk sonucu nedeniyle üzgün olduklarýný ifade etti.
Jevric ile konuþtuðunu kaydeden Milosevic, ''Ýkimiz de çok üzgünüz. Baðýmsýzlýk yanlýlarýný kutlamak isterdim, ancak ben bu konuda farklý düþünüyorum. Ama tabii ki üstesinden geleceðiz ve iþimizi yapacaðýz'' dedi.
Dünya Kupasý Finalleri'nde mücadele edecek olan Sýrbistan-Karadað Milli Takýmý'nda, kaleci Dragoslav Jevric ile golcü oyuncu Mirko Vucinic olmak üzere sadece 2 tane Karadaðlý futbolcu yer alýyor.

http://www.milliyet....on/sonspo37.asp

#17 Guest_gian_*

Guest_gian_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 29 Mayıs 2006 - 04:36 ÖS

9 Haziran’da baþlayacak Dünya Kupasý hazýrlýlarýný sürdüren Sýrbistan&Karadað kendi sahasýnda Uruguay ile karþýlaþtý. 1-1 berabere sonuçlanan karþýlaþmada, futbolcumuz Saþa Ýliç, 79. dakikada Dejan Stankoviç’in yerine oyuna girerek 11 dakika görev yaptý.

#18 Guest_gian_*

Guest_gian_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 05 Haziran 2006 - 01:38 ÖÖ

Sýrbistan Karadað Carynthia'nýn toplama takýmýný 6-0 devirdi. 

Sýrbistan Karadað teknik direktörü Ilija Petkovic geçen hafta boyunca son dakikada oðlu Dusan'ý kadroya aldýðý için eleþtirilmiþti. Ve Dusan'ýn kaydettiði 2. milli gol kesinlikle babasýný rahatlattý. 

Bu arada iyi bir performansla 6-0 kazanýlan maçýn ötesinde bir iyi haber de doktorlardan geldi ve hazýrlýk maçýný sakatlýðý sebebiyle kaçýran Mateja Kezman'ýn pazartesi günü takýmla antrenmana çýkacaðý belirtildi. 

4-5-1 düzeninde oynayan Sýrbistan Karadað'da tek forvet olarak görev yapan Savo Milosevic iyi bir performans sergiledi ve ilk golü kaydedip 2. golü de Mladen Krstajic'e hazýrladý. 

Yedek olarak oyuna giren Danijel Ljuboja ikinci yarýnýn ortalarýnda 2 dakikada 2 gol kaydederken Petkovic durumu 5-0 yaptý ve Galatasaray'ýn yýldýz futbolcusu Sasa Ilic kaydettiði golle maçýn skorunu tayin etti; Sýrbistan Karadað maçý 6-0 kazandý. 

C Grubu'nda yer alan Sýrbistan Karadað, Arjantin, Hollanda ve Fildiþi ile gruptan çýkmak için mücadele edecek.

#19 Sheva

Sheva

Members

• Members
  • 23.659 mesaj

Yayınlanma tarihi 07 Haziran 2006 - 02:05 ÖÖ

messi, mascherano ve tevez, bunlarýn performansýný merakla bekliyorum.. Özellikle Tevez, corinthians'a büyük transferi ve sonrasýnda hiç doðrudüzgün izleyemedim, kaðýt üzerinde bu kadar baþarýlý bir oyuncu için avrupa kulüpleri nasýl sýraya girmiyor merak ediyorum.. corinthians'daki gibi baþarýlý olursa turnuva sonrasý büyük bir transfer yapabilir..

#20 cozker

cozker

Member

• Members
  • 8.985 mesaj

Yayınlanma tarihi 07 Haziran 2006 - 08:06 ÖÖ

Zaten Tevez'in Corinthians'a transferi cok büyük bir transferdi.. 20 milyon dolarami ne mal olmustu.. Abramovich'in elinden biraz zor alýrlar Tevez'i.. Ama bende bu oyuncuyu pek izleme þansý bulamadým. Kupada merakla bekliyorum bakalým neler yapacak?

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye