İçeriğe git

- - - - -

Ön Liberosu Saidou olan Takým

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
120 replies to this topic

#1 Guest_gian_*

Guest_gian_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 22 Nisan 2006 - 08:10 ÖS

Bütün sene boyu, Ali Sami Yen'de birlikte maç izlediðimiz arkadaþlara ön liberosu Saidou olan takým þampiyon olamaz diyip durdum.. Herkes çok beðeniyordu Saidou'yu; neymiþ orta sahada çok yalnýz kalýyormuþ, ona raðmen çok top kapýyormuþ filan.. Biz de dedik ki; günümüz futbolunda kim ön liberoda oynasa, takýmýn en çok top çalan adamý olur; kriter o deðil, kriter rakibi nasýl karþýladýðýn, nasýl ýsýrdýðýn, saðlamlýðýn, topun sana çarptýðýnda rakibinde deðil, sende kalmasýný saðlayacak saðlam bir vucut.. Hiç biri yok bu Afrikalý arkadaþýmýzda.. Conceiçao dedik; hücumda baþarýlý olamasa da, iyi bir ön libero ve büyük maçlarýn oyuncusu dedik..Geçen sene Feneri Sami Yende paçavra ettiðimiz, Olimpiyatta 5lediðimiz, Kadýkoyde tesadüfen bir golle yenildigimiz, Beþiktaþý rezil ettiðimiz, Trabzonu Trabzonda yendigimiz maçlarýn teknik direktör Hagi ile birlikte gizli kahramaný dedik..Ama Ona verilen paraya taktýk; ayný iþi Saidou da yapýyor dedik.. Ýþte yapýyor.. Maalesef, ön liberosu Saidou olan bir takým, þampiyon olamaz.. Acý gerçek bu..

#2 Saunders

Saunders

Desmondo

• Members
  • 7.568 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Nisan 2006 - 08:18 ÖS

Bir tarafta appiah bir tarafta saidou... Maçýn ozetý bu olsa gerek aslýnda... Kadro olarak aramýzda gercekten daðlar kadar fark var bu maçta cok acýk ve net gozuktu...

#3 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 22 Nisan 2006 - 08:18 ÖS

Varsa 8 milyon euromuz hemen alalým Appiah'ý. Saidou bugün berbat oynadý doðrudur, sezon sonunda da gitsin tamam. Ýyi de yerine kimi oynatacaksýn? Cihan bence çok daha rezildi Saidou'dan ilk gol tamamen onun hatasý artý ikinci yarý bütün goller onun kanadýndan geldi. Volkan desen saatli bomba, ne yazýk ki o mevkiye adam gibi transfer yapmak lazým. Öyle içi geçmiþ yalandan oynayan Conse gibi oyuncu deðil Appiah gibi canýný verecek tüm maç koþacak oyuncu lazým. Ama ona da para yok ne yazýk ki. Saidou'yu bu maç günah keçisi yapmak kolay, ama onun kadar kötü oynayanlarý da görmek lazým. Ben de þimdi bir baþlýk açayým sað beki Cihan olan Takým diye, sonra da forveti Necati olan takým diye de devam ederim bu kadar basit bu iþler.

#4 zidane38

zidane38

Senior Member

• Members
  • 14.181 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Nisan 2006 - 08:21 ÖS

Conse bu Saidou'dan 3 gömlek daha iyidir. Geçen seneki Fener maçlarýný bir düþünün. Rýdvan bile maçtan önce maçýn adamý Saidou olur dedi ve dediði çýktý.

#5 Kapi

Kapi

Senior Member

• Members
  • 1.429 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Nisan 2006 - 08:36 ÖS

Varsa 8 milyon euromuz hemen alalým Appiah'ý.

Onceden bizde oyunuyordu ama yetersiz'mis... Gidebilirsin dedik. Bravo !
Bir'de hep altyapimiz ile ovunuyoruz! Peki nasil Appiah'yi gonderebildik ? Hangi senesinde bilen varmi ?

#6 Namelessonegs

Namelessonegs

Aslan

• SIT
  • 35.866 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Nisan 2006 - 08:37 ÖS

Varsa 8 milyon euromuz hemen alalým Appiah'ý. Saidou bugün berbat oynadý doðrudur, sezon sonunda da gitsin tamam. Ýyi de yerine kimi oynatacaksýn? Cihan bence çok daha rezildi Saidou'dan ilk gol tamamen onun hatasý artý ikinci yarý bütün goller onun kanadýndan geldi.

Volkan desen saatli bomba, ne yazýk ki o mevkiye adam gibi transfer yapmak lazým. Öyle içi geçmiþ yalandan oynayan Conse gibi oyuncu deðil Appiah gibi canýný verecek tüm maç koþacak oyuncu lazým. Ama ona da para yok ne yazýk ki.

Saidou'yu bu maç günah keçisi yapmak kolay, ama onun kadar kötü oynayanlarý da görmek lazým.

Ben de þimdi bir baþlýk açayým sað beki Cihan olan Takým diye, sonra da forveti Necati olan takým diye de devam ederim bu kadar basit bu iþler.

Evet abi kesinlikle haklýsýn..Conce, ici gecmis hayalet gemi gibiydi..Saidou'yu yererken, ruhu cýkmýs oynayan Conce'yi ondan ustun gormenin anlamý yok bence..Saidou'nun oynadýgý cokta guzel maclar vardý ama bugun dokuldu ve evet Galatasaray icin yetersiz maelesef ki..Ama Cihan kadar rezil ve kepaze bir oyuncu gormedim..

#7 duncanferguson

duncanferguson

İzmir

• Members
  • 2.441 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Nisan 2006 - 08:47 ÖS

Cihan gerçekten çok ama çok kötü oynadý ya,bilmiyorum kötü de düþünmek istemiyorum ama bir futbolcu bu kadar kötü oynayamaz ya oynayamaz

#8 Guest_Kusavcisi_*

Guest_Kusavcisi_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 22 Nisan 2006 - 08:52 ÖS

Ben bügün oynayanlarin biri haric, hicbirine kizamiyorum cünkü bu haksizliga ve bu kadar sahipsizlige ragmen hala sampiyonluk yarisindayiz ve bence hala hersey bitmis degil cikmadik candan umut kesilmez. Ama ne yalan söyleyeyim bugünkü mactan sonra sampiyon olsak bile icimde bir burukluk kalacak. Hayatimda bu kadar utanmamistim ve bunun sorumlusu Özhan beyin pardon aghbinin en icten dileklerimle tez zamanda belasini Allh'tan bulmasini diliyorum. Gelelim Necati efendiye; adama Ümit Karan sakatlandiktan sonra bir haller oldu, kendini kaf daginda bulunmaz hint kumasi zanediyor. Keske Karan sakatlanacagina bunun her iki ayagi kirilsaydi.

#9 Genco

Genco

Cezalý Kullanýcý

• Banned
  • 3.076 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Nisan 2006 - 09:16 ÖS

Saidou hic bir zaman yeterli degildi, tamam da, Conce'de aldigi parayi hakeden bir oyuncu olmadi.. Yani Conce'nin aldigi ve oynadigi futbol ile Saidou'nun oynadigi ve aldigini para da bir oranti yoktu.. Transfer topiginde de yazmistim, bu sene almamiz gereken en azindan 2-3 takviye gerekiyor.. Bir tanesi herkesin dilinde pelesenk olan 10 numara, defansif ortasaha ve sol acik.. Buna mukabil, sag bek de alinabilir.. Bu arada, bu sene ki Kadikoy'deki Kupa macinda Aykut'a elestirilmisti.. Yok Alex'den o frikigi yemezdi falan filan.. Bugun neleri yiyip, neleri yemedigini gorduk.. Bence her yil sonunda klasik para muhabbetini yapan ve onemli maclarda vasat performans gosteren Mondragon ile yabanci hakkimizi harcamak akil kari degil.. Ben Aykut ile Mondragon'un arasinda Appiah ile Saidou'nun arasindaki farktan daha buyuk bir fark goremiyorum..

#10 Guest_Parma Maniac_*

Guest_Parma Maniac_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 22 Nisan 2006 - 09:22 ÖS

Ben Aykut ile Mondragon'un arasinda Appiah ile Saidou'nun arasindaki farktan daha buyuk bir fark goremiyorum..

ulen yetmez mi Allah cezaný vermesin :)
o kadar fark varsa aralarýnda Mondragon 40 yaþýna kadar kalsýn, o kadar derim..

burdan çýkartýyorum ki, Appiah'la Saidou arasýnda pek fark olmadýðýný iddia ediyorsun.. bi daha izle len maçý..:)

#11 zidane38

zidane38

Senior Member

• Members
  • 14.181 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Nisan 2006 - 09:25 ÖS

Bence de Appiah-Saidou kadar fark varsa gönderilmemesi lazým :) Ýkisi arasýnda daðlar kadar fark var.

#12 Genco

Genco

Cezalý Kullanýcý

• Banned
  • 3.076 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Nisan 2006 - 09:27 ÖS

Nerenden anladin lan.. Appiah ile Saidou'nun arasinda bu denli bir fark varsa ve Saidou direk oynuyorsa, arasinda o farktan daha buyuk bir fark olmayan Aykut'ta Mondragon'un yerine oynayabilir demek istemistim.. Mondragon'a o kadar para harcamak ve yabanci kontejanini harcamak mantikli degil.. Bana Konya macini, Genclerbirligi macini kurtaracak degil, bu maci kurtaracak kaleci lazim..

#13 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 10.236 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Nisan 2006 - 09:31 ÖS

Bir tarafta appiah bir tarafta saidou...

Maçýn ozetý bu olsa gerek aslýnda...

Kadro olarak aramýzda gercekten daðlar kadar fark var bu maçta cok acýk ve net gozuktu...

Gene bu kiyaslanabilir ornek; pek cok kimse yakin kadrolarda oldugumuzu dusunuyordu!!

Saidou- Appiah kiyasi ise soz konusu olamaz.

#14 Simao

Simao

Senior Member

• Members
  • 6.533 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Nisan 2006 - 10:36 ÖS

Saidou son derece gereksiz bir oyuncu. Futbol yetenegi kisitli olmasinin yani sira bu adamin zekasindan da süphe etmeye basladim yoksa 45. dakikada ikinci yari baslar baslamaz nasil kirmizi kart görülebilir? Nereye giderse gitsin, sözlesmesini uzatmayalim. Conceicao´yu begenmeyenler kina yaksin. Sezon sonu Middlesbrough´un orta saha oyuncusu Boateng´in sözlesmesi sona eriyor. Eleman hollanda milli takimina da cagrildi. Dünya kupasi baslamadan önce bitirelim.

#15 Guest_CaNKaGS_*

Guest_CaNKaGS_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 22 Nisan 2006 - 10:41 ÖS

Kim ne derse desin derbi maçlarýný hagiden iyi okuyabilen bir teknik tirektör hatýrlamýyorum galatasaraya gelenler arasýnda. Ayrýca saidoo göndermiþti hagi demekki bir bildiði vardý ama bunuda gerestte yüklemek gereksiz nedenmi? yönetim transfer yapsa bence gerest ilk futbolcu isteyeceði mevki saidoonun mevkisi olurdu..

#16 Namelessonegs

Namelessonegs

Aslan

• SIT
  • 35.866 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Nisan 2006 - 11:49 ÖS

Saidou son derece gereksiz bir oyuncu.

Futbol yetenegi kisitli olmasinin yani sira bu adamin zekasindan da süphe etmeye basladim yoksa 45. dakikada ikinci yari baslar baslamaz nasil kirmizi kart görülebilir?

Nereye giderse gitsin, sözlesmesini uzatmayalim. Conceicao´yu begenmeyenler kina yaksin.

Sezon sonu Middlesbrough´un orta saha oyuncusu Boateng´in sözlesmesi sona eriyor. Eleman hollanda milli takimina da cagrildi. Dünya kupasi baslamadan önce bitirelim.

Ben begenmiyorum...En azýndan Saidou'yu Nantes istio??Conce ise free transfer..Ýsteyen var mý?
Ýlla boyle kýnalý fln muhabet etceksek, biraz seviveyi asagýya cekerek bu muhabeti yapayým sana..
Biraz duzeyli yazalým..Burasý angut.com degil..

#17 zidane38

zidane38

Senior Member

• Members
  • 14.181 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Nisan 2006 - 11:56 ÖS

Tamam kendisi bitik,free transfer,içi geçmiþ,bayatlamýþ,turþusu bile kurulmaz :) her neyse ama Conce'nin derbi maçlarýndaki performansý iyiydi ve bu Saidou'dan çok çok daha iyiydi. Ya neyse biz niye hala Conce'yi tartýþýyoruz ki bugün 4-0 yenilmiþ belki de þampiyonluðu kaybetmiþiz. Aman bilmiyorum ne yazdýðýmý tamamlayamadým cümleyi. Kusura bakmayýn bu yazý için.Biraz saçmaladým :( Farkýndayým iyi deðilim. :)

#18 Simao

Simao

Senior Member

• Members
  • 6.533 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Nisan 2006 - 12:06 ÖÖ

Saidou son derece gereksiz bir oyuncu.

Futbol yetenegi kisitli olmasinin yani sira bu adamin zekasindan da süphe etmeye basladim yoksa 45. dakikada ikinci yari baslar baslamaz nasil kirmizi kart görülebilir?

Nereye giderse gitsin, sözlesmesini uzatmayalim. Conceicao´yu begenmeyenler kina yaksin.

Sezon sonu Middlesbrough´un orta saha oyuncusu Boateng´in sözlesmesi sona eriyor. Eleman hollanda milli takimina da cagrildi. Dünya kupasi baslamadan önce bitirelim.

Ben begenmiyorum...En azýndan Saidou'yu Nantes istio??Conce ise free transfer..Ýsteyen var mý?
Ýlla boyle kýnalý fln muhabet etceksek, biraz seviveyi asagýya cekerek bu muhabeti yapayým sana..
Biraz duzeyli yazalým..Burasý angut.com degil..

baska maksatlar pesinde kosma arkadasim.

beni angutlar ile ayni seviyeye koyamazsin.

cevap vereceksen, icerik ile alakali yaz, tarz vs.. ile alakali degil.

kina yaksin lafini isteyen üzerine alabilir, kimseye kastim yok.

ama yazdiklarim 100% dogru. transfer yapmaya kalksan, nerden baksan en kötü oyuncu icin 2-3 milyon € bonservis ve 1 milyon € maas vermen lazim. conceicao´yu 2 milyon dolar yüzünden takimda tutmak istemeyen zihniyeti kiniyorum.

#19 Guest_UmBeRtO GS_*

Guest_UmBeRtO GS_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 23 Nisan 2006 - 12:07 ÖÖ

Arkadaþlar lütfen þu kötü gecede birbirimize laf etmeyelim, Admin deðilim ama yukarýdaki topicteki gibi kiþisel tartýþmalara girmeyelim biraz daha sakin olalým...

#20 Guest_Carmelo_*

Guest_Carmelo_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 23 Nisan 2006 - 12:12 ÖÖ

Alayýnýn Ta.þaklarý sagolsun bence. Bu zorluklara ragmen Aslanlar gýbý oynadýlar.