İçeriğe git

- - - - -

2006-07 Resmi Transfer Haberleri Topiði

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
2359 replies to this topic

#21 tilmaz

tilmaz

Senior Member

• Members
  • 1.929 mesaj

Yayınlanma tarihi 05 Nisan 2006 - 08:57 ÖS

Valla ne derece dogrudur býlmem de Tel Aviv taraftarý olan ve ýsraýl'de yasayan bý arkadasla konustum bu herýfýn ýlerýde cok buyuk býr futblcu olacagýný soyledý.

ileridemi? Hangi ilerisi hocam adam gelmis 24'une.. yetecegi kadar yetmis iste. Bana biraz sallapati gibi geliyor.. biz esas gecen sene martin petrovu kacirdik gerets ayarlamisti adami ama bizim yonetim isi cok agirdan aldigi icin transfer yatmisti. Petrovun bi roportajinda okumustum bu haberin dogrulugunu.

sen Martin Petrov'un Atletico'ya kaç paraya gittiðini biliyor musun? :)

valla geçen gün 10 milyon dolar dediler sanki bir kanalda. Tekrar galatasarayýn gündeminde miymiþ neymiþ. bence bu söylentiler için çok erken

#22 Guest_CaNKaGS_*

Guest_CaNKaGS_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 05 Nisan 2006 - 10:01 ÖS

gerestin eski takýmý wolsburg da eski öðrencisi MARTÝN PETROV (suanda atlet. madrid de oynayan) futbolcuyu izlemeye almýþ. ben bu futbýolsuyu izledim ve muhteþem hagi gibi daha 28 yaþýnda bence gelirse yeniden efsane paslarý efsane frikikleri izlerim diye düþünüyorum.. bence golan deilde petrov gelse en çok sevenenlerden biri ben olurum. çok muhteþem bir oyuncu. madrid de o kadar tutulmadý ama araþtýrmak isteyenler için wolsburg daki maçlarýný araþtýrsýn.. mükemmel

#23 Simao

Simao

Senior Member

• Members
  • 6.533 mesaj

Yayınlanma tarihi 05 Nisan 2006 - 10:13 ÖS

bu sezon sonu Pires ve Fiore gibi oyuncular serbest kaliyor. bence bu tip isim yapmis bonservisi elinde oyuncularin pesine takiliriz. bu israilli oyuncu neyin nesi kimse bilmiyor. en iyi ihtimal ilic kadar iyi olur, ki bu yeterli degil bence. böyle yabanci transferi olmaz, yerli oyuncu da yapabilir o kadarini.

#24 Guest_Carmelo_*

Guest_Carmelo_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 05 Nisan 2006 - 10:52 ÖS

Pýres Výllareal ýle anlastý.

#25 Ray52Lewis

Ray52Lewis

Best MLB ever!

• Members
  • 6.690 mesaj

Yayınlanma tarihi 05 Nisan 2006 - 11:20 ÖS

Martin Petrov HAYAL dan öte degil...:) Gerets ayarlamisti fln bu tip haberler sallama, Wolfsburg Petrov´u 10 milyon Euro´dan assagi vermem diye diretince Atletico Madrid Petrov´u o kadar ugras sonunda ancak transferin son günlerinde Wolfsburg´un istedigini vererek alabildi...

#26 chivu

chivu

Junior Member

• Members
  • 2.013 mesaj

Yayınlanma tarihi 05 Nisan 2006 - 11:36 ÖS

Artýk bir þeyi görmek lazým, Petrov metrov gibi adý duyulmuþ adamlar kesinlikle hayal. Bonservisi olmayan Fiore gibi adamlar da hayal hatta. Yapabileceðimiz tek þey bu gibi adamlarý keþfetmek. Tabii ki bu dan kastým Ömer Golan deðil adý duyulmamýþ adamlardýr. Lakin bizimki gibi bodoslama olmaz bu iþler, yahu gidin bir scout teþkilatý kurun. Adamlarýn size yaptýrmayacaðý her salak transfer grubun maliyetinin fersah fersah karþýlar.

#27 Guest_Serkan1905_*

Guest_Serkan1905_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 05 Nisan 2006 - 11:55 ÖS

Artýk bir þeyi görmek lazým, Petrov metrov gibi adý duyulmuþ adamlar kesinlikle hayal. Bonservisi olmayan Fiore gibi adamlar da hayal hatta. Yapabileceðimiz tek þey bu gibi adamlarý keþfetmek. Tabii ki bu dan kastým Ömer Golan deðil adý duyulmamýþ adamlardýr. Lakin bizimki gibi bodoslama olmaz bu iþler, yahu gidin bir scout teþkilatý kurun. Adamlarýn size yaptýrmayacaðý her salak transfer grubun maliyetinin fersah fersah karþýlar.

kesinlikle. Bizim gibi parasi olmayan takimlar Scouting olayini gerceklestirmeli. Hani Deveye boynunu soruyorlardi ya, bizim ki de o hesap.

Ömer Golan da fena degilmis aslinda. Adamin soyisminde futbol var. Golan Golat, Golan Golat.. :)

Ayrica Brezilyadan, Arjantinden ucuz futbolcu olayina da karsiyim. Hic bir sekilde yararirini görmedik bugüne dek. Aslinda Ribery transferinle cok güzel bir sey baslatmistik (genc ve yetenekli avrupali futbolcu sonucta), onu da beceremedik.

#28 savatage

savatage

Junior Member

• Members
  • 2.834 mesaj

Yayınlanma tarihi 06 Nisan 2006 - 12:07 ÖÖ

Sezon baþýnd onca isim geçti, Pires'miþ Locatelli'ymiþ Kily Gonzales'miþ... Daha sonra Ýlic ve geç de olsa Heinz'ý aldýk ama ;) Bu transfer sonrasý ise, her ne kadar son haftalarda nazar deðmesin Ýlic gayet faydalý oluyorsa da, genel kaný bu transferlerin de gereksiz olduðu,futbolculara paralarýn gecikmeden ödenmesinin transferden daha etkili olabileceði konuþuluyordu. Neyse, bir transfer dönemi daha yaklaþýyor. Bu kez daha alt seviye oyuncularýn isimleriyle baþladý dedikodular. Umarým bu düzeyi geçmez. Bu arada Büyük Baþkan Özhan Canaydýn demek istiyorum, geçen maç sonu böyle seslenilmiþti zaten kendisine de, bu yoklukta hala transfer düþündürebildiði için bizlere hakikaten Büyük Baþkan! not:Ronaldo'yu Fb'nin almasý mantýklý olabilir ama bizim o düzeyde,faydalý olacak olsa bile transfer yapmamýzý istemem.Dolayýsýyla bu seviyedeki transfer haberleri gene iyi.Hatta aslýnda tam Tigana'ya ihtiyacýmýz olan dönemdeyiz.Umarým Gerets'in de scoutlarý vardýr.

#29 Patriot

Patriot

Senior Member

• SIT
  • 13.122 mesaj

Yayınlanma tarihi 06 Nisan 2006 - 11:06 ÖÖ

Valla ne derece dogrudur býlmem de Tel Aviv taraftarý olan ve ýsraýl'de yasayan bý arkadasla konustum bu herýfýn ýlerýde cok buyuk býr futblcu olacagýný soyledý.

ileridemi? Hangi ilerisi hocam adam gelmis 24'une.. yetecegi kadar yetmis iste. Bana biraz sallapati gibi geliyor.. biz esas gecen sene martin petrovu kacirdik gerets ayarlamisti adami ama bizim yonetim isi cok agirdan aldigi icin transfer yatmisti. Petrovun bi roportajinda okumustum bu haberin dogrulugunu.

hmmm roportajda o 10 milyondan bahsetmemisti ama :ssh:

#30 Simao

Simao

Senior Member

• Members
  • 6.533 mesaj

Yayınlanma tarihi 06 Nisan 2006 - 11:19 ÖÖ

Yapabileceðimiz tek þey bu gibi adamlarý keþfetmek.

rota arjantin ve fransa olmali o halde.

#31 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 28.185 mesaj

Yayınlanma tarihi 06 Nisan 2006 - 11:26 ÖÖ

kolombiya da olabilir de la cuesta,araujo gibi müthiþ yetenekli gencler var özellikle caldas altyapýsý cok saðlamdýr umarým mondiye bir danýsýrlar...

#32 Guest_Parma Maniac_*

Guest_Parma Maniac_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 06 Nisan 2006 - 11:54 ÖÖ

hmmm roportajda o 10 milyondan bahsetmemisti ama :ssh:

eheh bahsetmez tabii ki, ne bilsin Galatasaray'ýn o durumlarda olduðunu, o Avrupa'nýn en iyi takýmlarýndan biri sanýyor hala muhtemelen..:) bu arada tam fiyatý yazayým ben.. tam 11.9 milyon euro'ya gitti kendisi..

#33 Arat

Arat

Junior Member

• Members
  • 2.808 mesaj

Yayınlanma tarihi 06 Nisan 2006 - 12:09 ÖS

ben transfer beklemiyorum acikcasi... bu kadro en kotu 2. olucak... "mali krizden dolayi mevcut kadroyla onumuzdeki yil devam edecegiz..." gibi bir aciklama bekliyorum...

#34 Kapi

Kapi

Senior Member

• Members
  • 1.429 mesaj

Yayınlanma tarihi 06 Nisan 2006 - 12:37 ÖS

Bir transfer topigi açilsa daha iyi olmazmi ? :) Omer Golan topiginde genel olarak transfer'lerden konusmaya basladik. En azindan simdiden hangi mevki'ye oyuncu transfer etmemiz gerekiyor, basin çikan haberleri o topigin için'de yazsak nasil olur ?

#35 Guest_gian_*

Guest_gian_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 06 Nisan 2006 - 12:38 ÖS

Gecen sene oyle yaptýk zaten; 1000 küsür mesajlý bir topik olmustu.. Ama sanýrým daha erken bunun icin. Yani soyle bir Mayýs ayý gelsin, baslarýz diye dusunuyorum..

#36 chivu

chivu

Junior Member

• Members
  • 2.013 mesaj

Yayınlanma tarihi 06 Nisan 2006 - 12:46 ÖS

kolombiya da olabilir de la cuesta,araujo gibi müthiþ yetenekli gencler var özellikle caldas altyapýsý cok saðlamdýr umarým mondiye bir danýsýrlar...

De la Cuesta baþta olmak üzere ikisine de kuþkuyla yaklaþýyorum açýkçasý. Özellikle De la Cuesta'nýn yanýlmýyorsam Alaves macerasý baya kötü geçmiþti. Benim kiþisel önerim Bodmer'dir ama duyduklarýma göre kendisini benden baþka farkedenler de varmýþ :)

Aslýnda sistemi kurmak çok da zor deðil. Bu iþi yapabilecek önemli adamlar var Ogan Tarhan gibi. Dünyayý ayýrýrsýn 5-6 bölgeye , hepsinin baþýna 1er lider koyarsýn profesyonel olarak, altlarýna da Avrupa futbolunu yakýndan takip eden parlak gençler koyarsýn( Her ne kadar haz etmesem de Ultraslan gibi hemen her üniversiteye eriþmiþ bir grup var elinin altýnda ) 5-6 tane. Bir ofis kiralarsýn, ayda 2 milyar civarý bir para da çocuklara verirsin. Çocuklar ofiste takibe baþlar bir yandan, bir yandan da yurtdýþýna maç seyretmeye gönderirsin . Yýlda 60-70 tane ayrýntýlý rapor hazýrlama zorunluluðu koyarsýn. Böyle bir grubun da maaliyeti herþey dahil en baba yýlda 500 bin dolar olur. Ve de yaptýrmadýklarý her Heinz transferinde 3 maaliyetlerini kurtarýrlar. Kesþfettikleri her oyuncu için de kulübe inanýlmaz para kazandýrrýlar.

En basit örnek olarak Beþiktaþ geçen sene bir transfer yaptý: John CArew. Getirdiler 4 milyon dolar verip 1 yýl oynattýlar, 7 ye de sattýlar. Kar 3 milyon doalr artý 10 gol. Ayný adamý baþka bir yerden de alabilirlerdi: Valeranga'dan. O zaman karlarý yaklaþýk 25 milyon dolar artý bilmemkaç gol olurdu.

#37 Patriot

Patriot

Senior Member

• SIT
  • 13.122 mesaj

Yayınlanma tarihi 06 Nisan 2006 - 12:46 ÖS

Parma oyle oyuncular bizi bozar :kiskis: unut soylediklerimi. Zaten simdi yine klasik bir Insua furyasida baslar. su son 4-5 yildir arkadas her sene gelir. Yani iyi kotu futbol dunyasini takip ederiz ama hicbir dergide, programda adi gecmemistir sahsen herifi ne gordum nu duydum. Bi de spor haberlerinde Insuadan bahsederken birilerinin gol attigini gosterirler ama her defasinda baska biri gol atar ya da asist verir.. arkadas birnevi mutant. Zaten piyasaya birde Haim Fresco cikarsa kadro tamamlanmis olur.

#38 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 28.185 mesaj

Yayınlanma tarihi 06 Nisan 2006 - 03:33 ÖS

Ya biraz championship ve football manager oynasýnlar bari de görsünler scouting sistemi nasýl olurmus ya da direkt si games e danýssýnlar derim ben :)

#39 zidane38

zidane38

Senior Member

• Members
  • 14.181 mesaj

Yayınlanma tarihi 06 Nisan 2006 - 07:34 ÖS

Kesinlikle bu scout sistemi çok önemli ve gerekli bir olay. Ben böyle alttan oyuncu çýkarýp oynatan,yabancý genç ama geleceðin yýldýzý oyuncularý bulup oynatan takýmlarý(PSV,Ajax,Lyon vs) çok severim. Bizde bu sistemi kullansak çok iyi olur gerçekten. Yapý olarakda bu tarz klüplere benzemeye baþladýk(alttan oyuncu çýkarma anlamýnda) Fransa yetenekli ve genç oyuncu açýsýndan muazzam bir ülke. Oradan futbolcu bakmak çok iyi olur.

#40 Guest_gian_*

Guest_gian_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 12 Nisan 2006 - 10:56 ÖÖ

Arkadaþlar henüz erken demiþtim ama baktým ki daha þimdiden her gün bir isim yazýlmaya baþlandý gazetelerde transfer için. O yuzden Ömer Golan topiðini resmi transfer haberleri topiðine dönüþtürdüm. Geçen sene olduðu gibi bu sene de bütün transfer dedikodularý bu baþlýkta tartýþýlacak, ancak kesinleþmiþ transferler için yeni topik açýlabilecektir.